Tibi242 egy kicsit erősen fogalmazott, de a lényeg, hogy sohasem lesz egyenértékű
Egy jobb DiSEqC kapcsoló max. 5 dB veszteséget okoz, ezzel szemben az unicable esetén legalább 25-30 dB-vel kell számolni.
120-as tányér az Astra-ra (e19,2) és hozzá az unicable működőképes 4 vagy akár 8 végpont esetében is. Gyengébb holdak esetén már elgondolkoztató a 25-30 dB-s veszteség.
Most HD-nak csúfolt kockamicsoda. Gyors mozgás és kockás a víz a gyep
Na azért itt ebbe a beltéri és a megjelenítő is beleszól (pl.: válaszidő)
Az igaz, hogy egyre több a (full) HD kamera, de az utómunkákat, már többnyire csökkentett felbontáson végzik, majd 1080i-re felkonvertálva kerül a műholdra.
Sajnos kevés a natív HD-s közvetítés (igaz az is csak 1080i), de ott megfelelő sávszélesség mellett nem okoz gondot a víz csillogása.
p.s.: sok minden megoldható, csak éppen az nem mindegy, hogy a cos f = 0,98 vagy csak = 0,50. Szerintem felesleges olyan megoldásokkal foglalkozni, ami igaz, hogy kivitelezhető, megoldható, de a gyakorlatban nem használják, mert nem gazdaságos.
A CPU frekiket nem szabad csak szimplán összehasonlítani.
nagyon fontos,
- hogy milyen felhasználásra készült (egyes funkciók hardveres támogatása)
- milyen CPU generációról beszélünk
(még ugyan olyan generációba tartozó CPU-knál is előfordul, hogy a 2. vagy 3. verziós CPU-k, ugyanazt, vagy még több műveletet képesek elvégezni alacsonyabb frekinél is.)
- milyen co-processzoros támogatás van
- több magos CPU-knál speciális külön hardveres támogatás megléte elsősorban a képalkotó, és DVB feladatok ellátására.
Én is használok ZERO-t. Slave boxnak szántam, de sokkal jobb home sharing szempontjából, ha a ZERO a szerver és a coolstream a slave. Már több napja megy NON-STOP, hiba nélkül.
A képalkotáshoz azért a CPU is kell a modern tévékben ezek már eléggé gyorsak és ráadásul hardveres támogatást is élveznek. Magyarán jobbak mint a régebbi SD-s beltérikben.
SD adásoknál az összehasonlítás nagyon körülményes, hiszen meghatározó a jelátvitel minősége. RF, RCA, SCART, HDMI, DVI, stb.
Egy árnyékolás mentes, illetve nem megfelelő vastagságú és minőségű SCART kábel esetén egyértelműen a közvetlen TV csatlakozás a nyerőbb.
Aki jó eszközöket és kábeleket használ megfelelő beállításokkal annál a beltéri-TV párosítás szebb képet biztosít, mint a szimpla TV-tuner.
Bodrogi Gyula helyett
Bodorgi Gyula felirat jelent meg a fényképe alatt egy előre szerkesztett hírműsorban, már ha hírműsornak lehet nevezni.
Mert oké hogy becsúszhat elírás egy azonnal szerkesztett hírsávban vagy "bréking nyúzba", de időben jóval előtte legyártott konzervműsor esetén ilyenekre illik figyelni...
Azért a passziánsz meg az aknakereső még el megy rajta.
Komolyabb grafikával rendelkező játékokhoz már nagyon kevés.
De van rajta PCI-E 2.0, ahová lehet szerezni olcsón használt videokarit.
Volt egy-két olyan OSCAM verzió, ami a Coolstream esetében nagyon nagy elérési idővel kezelte a kártyaolvasót. (800-900), de később javították ezt a hibát.
Most DOSCAM-ot használok, az gyors.
Nálam évek óta üzemel 16-os és 8-as is. Jumperekkel állítható az üzemmódja. Kicsi a csillapítása. Probléma nem volt vele. Ha esetleg valamelyik ág elszállna, akkor is van lehetőség a javításra.
Ha extrém felhasználási körülményekre kell, pl. DiSEqC motort is fel akarsz fűzni rá, akkor inkább relés kivitelt javaslok, igaz ez többet lecsippant a jelből.
az a bizinyos CUDA-bigyula pontosan AZERT kell,
hogy a pEcialisan megalkotott kepatviteli rendszert nezheto allapotba alakitsa,
A CUDA-s bigyula nyújtja azt a ma - számunkra is - elérhető leggyorsabb hardveres támogatást a szoftverhez, ami ahhoz szükségeltetik, hogy egy összekevert (kódolt) adatfolyamból nézhető kép legyen. Ez nem foglalkozik azzal. hogy eredetileg CSA vagy DES, vagy bármi más kutyulja össze az adatot, addig próbálkozik, míg össze nem áll a kép (és a hang).
A program gyakorlatilag analóg a BISS-"kipörgetéssel, nem érdekli a speciális összekutyulás és a képátviteli rendszer, egyet csinál : DVBapi-val nézhető képet.
Amikor az első PowerVu-s készülékek készültek, még a BISS kódolás is atombiztosnak látszott.
Amire most azt mondjuk, hogy biztonsági hiba, az akkor komoly megoldás lehetett.
Le a kalappal azok előtt, akik időt nem kímélve küzdenek az egyirányú függvények meghatározásáért. Nem könnyű dolog, még informatikai háttérrel sem, jó adag szerencse (ráérzés) is kell hozzá. De ez nem csak akkor vált lehetségessé, amikor a DVB rendszer vár kvázi romokban hever, hiszen CA-rendszertől függetlenül a kimeneti adatok bármelyik DVB-streamből kinyerhetők, csak hardver és idő kérdése.
Usal nekem nem vált be kicsit odább tekert erre javaslom a GoTox-ot!
A USALS nem más mint egy program, ami az aktuális földrajzi helyzetednek megfelelően kiszámítja az adott műholdpozíciókat és ennek megfelelően kiadja a mozgatáshoz szükséges DiSEqC 1.2-es parancsokat.
Ezért nem szerencsés DiSEqC 1.3-nak nevezni, mert nem az !
Ezt elsők között a DATCOM alkalmazta az iLLUSIONsat (C3/M3/X3 ; M5/M6 , etc.) beltériknél GOTO X néven.
Generálták az algoritmust és így gyakorlatilag CSA müködik DES helyett.
A "végeredmény" ismeretében az algot már meg tudták határozni.
Ehhez (a "végeredményhez" - a nézhető és hallható képhez) kellett a CUDA-videokari (GTX460-470-480) - az 5-ös végűek kicsit butábbak. meg lassúbbak)
Ezek a karik, megfelelő progival bármely DVB streamet képesek "kibontani".
Igaz itt a kép és a hang külön-külön van kódolva (de van ahol a hang eleve nem kódolt)
Elég jó leírások vannak a fejlécezésről, szerintem belső infók kellettek hozzá, vagy nagyon szép munka volt.
p.s. : így hogy a hardvert gyakorlatilag kiiktatták a dekódolási folyamatból, lényegében egyszerűbb a CSA mint akár a Viaccess 2.6-3.0 esetében.
A PowerVu ; PowerVu+ soha sem volt 100%-ban a DVB szabványnak megfelelő, azaz használt nem tisztán DVB-s eszközöket, eljárásokat is.