A flash-hez egyszerű jkey-szel hozzá lehet férni, minden bonyodalom nélkül. Ha jól emléxem még a 115. lábat sem kell GND-re rakni. Szimpla JTAG és kész.
Viszont amit feltolna az ember annak a fájlnak a szerkezete nem teljesen ismert.
Szükség van a flash térképére - főleg a loader és egyéb adatok címeire, valamint a szoft pontos fájlformátumára, annak tömörítettségi állapotára, valamit, hogy a teljesen kibontott SW adott címen lévő bájtjai milyen értéket vehetnek fel, és az milyen beállításnak felel meg.
Ilyen belső gyári infókhoz nagyon nehéz hozzájutni. Minden bájtra rájönni, hogy mit jelent eléggé munkaigényes folyamat
A kódoláshoz alkalmazott kiinduló kód TP-nként ugyanaz, viszont az ebből származtatott ECM már nem, hiszen azonos TP-n nem is lehet két azonos VPID vagy SID-del rendelkező csatorna.
Mivel a cache közvetlen ECM-et tárol - tehát nem EMULÁTOR - így csatornánként szükséges a surflock ellen. A kártyamegosztás az ECM-re épül és minden ms-nek óriási jelentősége lehet, így egyszerűbb direkt ECM-et biztosítani, mint azt újból számolgatni.
Nem csak hogy nem publikus, hanem elég húzós az áruk is. Ezek nem olyan freeware progik amit torrentről le tudsz szedni.
A programok több részből állnak, melyek jó része tömörített állomány, amit legelőször is ki kell csomagolni. A kicsomagolt - kibontott - állomány még különböző mélységben tömörített adatokat tartalmaz, tehát van hogy több lépcsős kibontás kell ahhoz, hogy az adott bájt értékét megismerd.
Sok mindent meg lehet oldani hex editorral is, csak éppen tudni kell értelmezni.
MPL , az jó.
Ott figyelmek rá és a törékeny csomagokat lehetőleg csak a tetejére dobják rá, nem az aljára.
Hozott már ugyanazon futárcég csomagot úgy, hogy a kb. 50x50x30 cm-es áru 2 gumipókkal volt rögzítve a csomagtérben, de volt olyan is, hogy két traktorgumi volt rádőlve a kötőelemekre, amit alig tudtunk leemelni róla.
Sajnos ez nem a cégen múlik, hanem elsősorban a szállítón, és mint tudjuk az emberek nem egyformák.
A mai napra terveztem be a fórumtalálkozót. Sajnos délután kénytelen leszek a GHz-es tartományokból MHz-re váltani. Vesekövekkel küzdök már jó ideje és most dől el, hogy kés, vagy robbantás.
Azért ha holnap délelőtt belefér - és jobban leszek - kinézek...
A NEO-val formázd le a vinyó !
Egy ellenőrzés sem árt ezt követően.
FTP-n keresztül szépen meg kell nézni, hogy pontosan mi a neve : sda1/sda2/sdb1 ...
A felvétel beállításainál ezt kell megadni.
ÚJRAINDÍTANI a NEO-t.
Ilyen nagyfokú változtatások esetén én mindig kikapcsolom. 230 V-ból ki és kb. 10 mp múlva vissza.Boot-oljon rendesen és írja újra az adatokat rendesen a FLASH-ből.
Rendes kapcsolót kell venni.
pl.: EMP P164-IW 4/1 diseqc relé
Ez tartósan bírja a 400mA-t, ami elég.
Mivel a forgatás eleve kompromisszumokra épül, tehát nem igazán lehet precíz beállításokról beszélni, nehezen fogható holdak tekintetében, így az a pár dB-s veszteség, amit egy régi RELÉS kapcsoló okoz itt is belefér. Az akár több ampert is átvezet gond nélkül
Be lehet állítani a Coolstreamen is.
Twin fejek használatával , mindkét beltériről is üzemeltethető - de a forgatást inkább csak a cool-al végezd, mert különben tényleg belehülyül.
A leg1szerűbb, ha a DiSEqC kapcsoló 1-es (A) ágára kerül a motor.
Arra kell ügyelni, hogy ha a motor 1.2-es vezérlést kap, akkor a DiSEqC kapcsoló nem lehet 1.2-es üzemmódban.
p.s.: Jól el lehet szórakozgatni ehhez hasonló dolgokkal, főleg ha egy 10-es DiSEqC kapcsoló is van a rendszerben.
IGEN
, de mind ez elsősorban az adás bitrátájától függ.
Nagyon jó SD kép van egyes német adókon, ami jobb beltéri és megjelenítő esetén csodás képet eredményez.
Gyengébb szolgáltatók esetén - pl.: digi - a jobb beltéri sem tud sokkal szebb képet produkálni, mint a szolgáltató által biztosított készülékek, de még itt is észrevehető a különbség.
A UPC FP csak és kizárólag DHCP engedélyezéssel tud működni. Ez azt jelenti, hogy az állandó IP-címeket úgy tudod elérni, ha
Address Reservation (címfoglalás)-t is használsz.
A címkiosztás tekintetében - hálózattól függően - érdemes áttekinthető fa-struktúrát alkalmazni, főleg, ha több router is van a hálózatba.
A DHCP-t csak azon a routeren kell és célszerű engedélyezni, amelyik az alapértelmezett átjáró is egyben (Default Gateway) az összes többin le kell tiltani.
p.s.: bonyolultabb hálózatok esetén az alhálózati maszk (Subnet Mask) beállításai is gondot okozhatnak.
Nyugodtan át lehet fúrni. A lényeg, hogy ha áthúztad a koax-ot, akkor az egyik oldalt megtámasztva még egy kis pluszt kell adni a vezetéknek, így nem feszesen van a koax az ajtókeretben - ha kell - tud egy kicsit mozogni. Ezek után mindkét oldalon - festhető akryl tömítővel vagy hasonló színű sziloplaszttal szépen el lehet tüntetni a lyukakat.
Természetesen még a kábel áthúzása előtt illik szépen lesorjázni a lyukakat
FTA vagy kódolt ...
na ez nem elsősorban a tulajdonoson múlik, hanem pénzkérdés
1.
A Hálózat TV szinte minden nap ad egy másod vagy harmadosztályú (többnyire akció) filmet.
Ezekhez a filmekhez lényegesen drágábban tud hozzájutni, ha mint FTA adó vásárolja meg.
2.
A Hálózat Tv gyakorlatilag a regionális (városi) televíziók "laza" szövetségén alapul. Azaz a helyi szinten készített hír- és dokumentum jellegű műsorokat más regionális tévétársasághoz is eljutnak és mindenki hozzájut központilag az esti filmhez is.
Ezeknek a filmeknek az elosztása sem történhet bárki számára elérhető módon.
Több társaság alkalmazza , hogy a saját gyártású műsorait FTA-ként adják, viszont a filmek, sportközvetítések alatt kódolt formában sugároznak.
Nagyon jó hold. Én azért szeretem, mert többnyire a feliratozás is bekapcsolható a filmeken. Nehezebben értem az angol beszédet, de felirattal már sokkal jobban elboldogulok. Angolul tanulóknak ez nagy segítség.
Elég sokat.
De önmagában semmit sem ér.
Külön tápellátása van, spec. vezeték ... stb
A legnagyobb előnye, hogy szinte veszteség nélkül tudod a jelet nagyobb távolságokra is eljuttatni illetve szétosztani, több felhasználási helyre.
A legnagyobb hátránya: az ára,
viszont egy kisközösségi rendszert kiépíteni már jobban megéri, mint hagyományos rendszerelemeket használni (quattro fej- multikapcsolók , no meg több kilométernyi koax)