Ez várható volt. Mivel a Takarékban olyan apróságokkal nem voltak tisztában, hogy valójában mennyit is lehet elkérni havonta egy-egy adóstól. Gondolom most rájöttek, hogy milyen bünti lehet a dologból, ha nem úgy intézik a dolgokat ahogy az AH hatósági szerződésében szerepel.
Már létezik belőle ami MPEG2 HD-ben adja ki a jelet, ez viszont olyan brutálisan nagy sávszélességet igényel. Így az a kevés tévé ami talán kezelné a modult, az sem mind működik vele.
Hupsz, az Andris neve mögül kimaradt egy kettőspont. Elnézést. Így kicsit félreérthető a hozzászólásom. Szóval az első mondatot nem az Andris írta, csak a többit szerettem volna neki válaszolni.
Most csak egy darab van raktáron belőle azon kívül ami fel van szerelve. Aki elsőnek jelentkezik érte az viheti.
Rácz Andris
Nekem az egyik tükörben 1,65-ös Gibertini mind a kettő, 4 fokos, a másikban 3 fokos monoblok fejek vannak. Az elsőn a HelloHD, a másikon a 13&16 fok páros van.
Ugyan az a 4 fokos fej működik mint a HelloHD-hoz adott kisebb tükörbe.
Szerintem ezeket a fejeket kis túlzással bármekkora tükörbe be lehet tenni, ugyanis a tükör méretével a fókuszpont is arányosan változik.
Akkor lenne igazad, ha a fejek párhuzamosan lennének, és így a tükörmérettől függene a hogy a fókusztávolság miatt mennyi az eltérés a két fej között.
A rajz pedig amit korábban bemásoltál ide szerintem hibás, mivel a monoblok fejnél csak az egyik fej néz a fókuszba, a másik valahol mellette látja a tükröt. Éppen ezért van, hogy a 8-10 fej-el szerelt antennák vízszintesen nyújtottak, viszont függőlegesen nem.
És ha a fentieket mind figyelembe veszed, akkor kiderül, hogy a hagyományos tükörbe ha monoblok fejet teszel, akkor a gyengébb műholdat kell a fókuszba állítani. Mint ahogy a Hello-nál az EB9 van a középpontban.
Ez azért nem egészen így van. Mostanában többször nézek bele a közszolgálati műsorokba, és néha nagyon jó filmeket is el lehet csípni ezeken a csatornákon, csak hát ugye ha nem nézi az ember, akkor nem is tudja mi van rajtuk.
Éppen az elöbb olvastam, hogy Németországban harmadszor futnak neki a mobiltévének, mert már 2x lemondtak a tender nyertesei erről a lehetőségről. Kíváncsi leszek itt mikor látják be hogy jobb lenne a DVB-T-re koncentrálni.
Műszakilag is jobb a tévécsatornáknak ha csak konvertálják a DVB-T jelet, mivel így a tartalom változatlan marad. Vagyis a sávszélesség és minden egyéb paraméter változatlanul jut el a nézőhöz. A DVB-C esetén pedig korántsem biztos, hogy ez így van.
Vagyis a MacGyver inkább a DVB-C, ha az átviteli utat vesszük figyelembe.
Az ugye alapigazság, hogy minél kevesebb konverzióval jut el a jel a nézőhöz, annál kisebb a minőségromlás. A DVB-T konvertálás esetén csak a frekvencia változik, a jel nem.
Kicsit más szemmel nézve egyszerűbb a történet. A többségnek nincs digitális tunerrel felszerel tévéje.
Ahol működik már a DVB-T kábelen, ott olyan helyekre is eljut a HD műsorotok, ahova az AH bénázása miatt talán sosem fog. Másrészről nem kell a nézőknek tetőantenna szerelésével bajlódni, hiszen jön a jel a kábelen.
Ahogy tudom ahol működik ez a konvertálás, ott az alapszolgáltatás része, vagyis nem kerül külön pénzbe mint a DVB-C. Aki akar vesz egy DVB-T vevőt, és nézheti a műsorotokat.
Vagyis nagyon sok érv szól a DVB-T kábeltévére történő konvertálása mellett.
Több szolgáltató is csinálja, és nem csak a kicsik. Mindenhol remekül működik.
A sávszélesség ugyan úgy 8 MHz, mint a kábelen. Így a műszaki megoldás rendkívül egyszerű, és ezáltal sokkal olcsóbb mint DVB-C-re átalakítani a jelet.
Elvileg így működik, viszont ha minden adótorony NIT táblája benne van egy-egy MUX-ban, akkor az nagymértékben lelassítja a vevő működését. Valamint teljesen felesleges olyan adatokkal feltölteni a táblát amit úgysem értelmez a vevő.
Ez azért is problémás, mert vannak olyan vevők amik nem csak a keresésnél, hanem folyamatosan figyelik a NIT táblát. Így a működést is lassítják a hibás adatok, nem csak a keresést.
Gondolom azért ilyen amilyen a tábla, mert képtelenek minden adótoronyból csak a neki megfelelőt sugározni. Ezt még meg is érteném, ha több-száz kis adóval biztosítanák a vételt, de így hogy egy kézen meg lehet számolni honnan sugároznak ez azért már elég ciki.
A számítógépes vevőknél a számítógép végzi a dekódolást. Így tulajdonképpen csak a gépen és az alkalmazott programon múlik, hogy tudod e venni az adást.
Szerintem a freki lista leírásban a helyi frekvenciáknak kellene szerepelni. Vagyis Budapest esetében a 746 és a 802 MHz-nek. Nem ismerem teljes egészében a szabványt, de véleményem szerint erre azért van szükség, hogy az adott területen a vevő gyorsabban letárolja a műsorokat. Vagyis ha a jelenlegi két freki közül az egyiket megtalálja, a másikat már nem keresi, hiszen a NIT tábla (ha helyesen van kitöltve) akkor megmondja neki, hogy hol találja a többi csatornát.
Szerintem a freki lista leírásban a helyi frekvenciáknak kellene szerepelni. Vagyis Budapest esetében a 746 és a 802 MHz-nek. Nem ismerem teljes egészében a szabványt, de véleményem szerint erre azért van szükség, hogy az adott területen a vevő gyorsabban letárolja a műsorokat. Vagyis ha a jelenlegi két freki közül az egyiket megtalálja, a másikat már nem keresi, hiszen a NIT tábla (ha helyesen van kitöltve) akkor megmondja neki, hogy hol találja a többi csatornát.
Értem én mi az üzemszerű sugárzás. Fizetni kell érte, de semmi többet nem kapsz mint amikor teszteltél. Marha nagy előny volt a Dunának, hogy a kezdetek kezdetén rajta volt a DVB-T-n. Így az első 10 ember akinek volt DVB-T vevője, tudta nézni a műsort.
Gyanítom, hogy ezek az első emberek műholdról ugyan úgy látták az adást, csak mint technikai érdekesség vettek DVB-T vevőt.
Sokkal inkább az AH teheti össze a kezét, hogy volt mivel dicsekedni az elején, mert a Duna megkötötte a mindenki más által előnytelennek kikiáltott szerződést.
Ha a DunaTv a sugárzási díjból ajándék műholdvevőket vásárolt volna, és azt szétosztja a lakosság között, akkor sokkal többen látták volna a műsorát.
Így tényleg nem értem, hogy miért is jártak olyan húdenagyonjól ezzel hogy már 9 hónapja fizetnek.
Viszont ha mondjuk az AH volt olyan "rendes" (amit nem nagyon hiszek), hogy azt mondta a Duna és az Magyar Televíziónak, hogy "csak akkor fizess, ha a többiek is befejezték a tesztet" akkor a fenti dolog nem állja meg a helyét. Ez miért is marhaság?
A párttévék esete még igazságtalanabb a többiekkel szemben, viszont mivel erre törvény van, úgysem lehet változtatni rajta, még akkor sem, ha szinte senki nem nézi.
Viszont az összes többi dolog, beleértve a beltéri lefedettséget is, mind csak az AH-n múlik.
Egy hasonlattal élve. Az AH csinálhatna menő éttermet is, de csak egy önkiszolgáló sikeredett neki. Ahol neked kell elsétálni a pulthoz ha enni akarsz és könyörögni, hogy ne a tőled legtávolabbi ablakon adják ki amit enni szeretnél. Kívülállók adnak tanácsot a szakácsnak, hogy miképpen kellene ehető menüt készíteni, viszont mivel a szakács francia nem nagyon érdekli, hogy mit magyaráznak a Magyar vendégek. Vagy jó a kagyló a rántott hús helyett, vagy éhen maradsz.
Nincs vele semmi baj, sőt. Az a gond, hogy a többieknek közben fizetni kell. Akik fizetnek, azok nem kapnak semmi többet a pénzünkért. Például a DunaTv milyen előnyben részesült, hogy a kezdetek kezdetén megkötötte a szerződést? Az egyetlen haszon, hogy több pénzt fizethetett. Mert más előnyről nem nagyon tudok.
Persze ha titokban mindenkinek ingyen van minden, akkor nincs igazam.
Lehet, hogy ez el lett kiabálva. A freki leírás még mindig hibás. Legalább is a Budapesti adónál.
Network Name: DTT Hungary
Network ID: 13313 (0x3401)
Transport Stream ID: 1 (0x0001)
Original Network ID: 13313 (0x3401) Version: 1
Descriptor: Network Name Descriptor
DVB-T Frequency 746.000 MHz
Bandwidth: 8 MHz Constellation: 64-QAM
Hierarchy: non-hierarchical, native interleaver Guard Interval 1/8
Code Rate: 3/4
Current Network: True
Descriptor: Frequency List Descriptor
Terrestrial: 786.000 MHz
Terrestrial: 818.000 MHz
Descriptor: Service List Descriptor
Service: 100 (m1 HD) advanced codec HD digital television
Service: 101 (m2 HD) advanced codec HD digital television
Service: 102 (ATV) digital television service
Service: 103 (HirTV) digital television service
Service: 104 (Rádió DVB-T teszt 1) digital radio sound service
Service: 105 (Rádió DVB-T teszt 2) digital radio sound service
Service: 106 (Rádió DVB-T teszt 3) digital radio sound service