Pestre is van esélyed erősítővel. Ha az elosztás miatt van gond vele, megoldható. Magához az erősítőhöz kár lenne hozzányúlni, a táplálás bárhonnan lehetséges, a kábel közepére is berakhatod, ha az kell
Próbáld meg az altDVB-t vagy a ProgDVB-t. Codecnek a videókártya saját codecét, ha van, vagy a CoreAVC-t. Valamint a CodeAAC-t is, a hanghoz. Sok sikert.
Kösz, de ezt már eddig is tudtuk. Viszont azt, hogy honnan származik a hang ACC kódolásáról szóló infó, és mennyire megbízható, még mindig nem tudni. Persze logikus lenne, mert az MPEG-4 - hez fejlesztették ki. Já, és jól is mükszik. Lásd: Nero Digital
Ez azért túlzás. Én a kabhegyi adótól kb. 60 km-re lakom, ahol az ah adatai szerint már nem is lehet venni az adásokat. Igaz, hétfőn 16-17 óráig nem is volt vehető a három csatorna, de utána a megszokott minőségben jött minden. Azóta volt ugyan 24 óra, amikor rosszabb volt a vétel, de már az is elmúlt. Talán nekik is tájékoztatni kellett volna a nézőket, hogy mi történik. Az m1-en már jó párszor láttam kiírva, hogy átmenetileg romolhat a minőség. A két kereskedelmin még nem, pedig igazából azt nézzük többen. Nagyon zavarja a TV2-őt és az RTL klubbot ez az átállás, pedig hát így is van azért konkurenciájuk, mert hát az ország 80%-a kábelen vagy "tányéros" tévén keresztül tévézik.
Tökéletesem megy altDVB-vel, csak le kell hozzá tölteni egy ujabb DBA drivert. Nekem a Dev_DBA2Driver-el mükszik. A kikodolást a számítógép végzi, így fog működni MPEG4-el is. Ha a videokártyád tudja hardveresen támogatni, az sokat számít majd
Lehet, hogy csak ProgDVB szórakozik?
Szóval, kereséskor talált olyat, hogy TV Service 1, TV Service2 stb, majd kis idő múlva kiszedte a régi neveket. Újabb keresésre megint megtalálta az m1, m2 stb neveket a csatiknak, majd kis idő múlva megint kiszedte. Eddig ilyet nem láttam tőle. Nem tudom, hogy ez most programhiba lehet, vagy tényleg csinálnak valamit.
Egy kis segítséget kérnék. Vettem egy Asus DVB-T Hibrid kártyát, ami remekül üzemel. Sikerült Bajon befogni Kab-hegyet, egy erősítős lepkeantennával, és jön az Osztrák is. Kab-hegy 25% térerő mellet 100%-os minőséggel jön. A baj az, hogy fél 9 és 9 között a térerő felugrik 80%-ra, és a minőség 0 és 2 között van. De néha jön szépen egész nap, de az ritka. És még az időjárással sem tudom összehozni, mert viharban és napsütésben is jött már. Lenne valamejikötöknek valami ötlete, mitől lehet ez. Esetleg már dolgoznak az átálláson?, Az Osztrákok szépen jönnek.
Tudja valaki, hogy az AltDVB milyen DVB-T tunerkártyát kezeli? Ill melyik gyártóét érdemes használni? Én erre gondóltam : AverMedia AverTV DVB-T 777 vagy Pinnacle PCTV Dual DVB-T Pro PCI 2000I.
Akinél van kábeltv, biztos hogy előfizetett rá, ha akart. Viszont sokan vagyunk, akik akkor se tudunk előfizetni, ha szeretnénk, mivel nincs is. Igy aztán én kiváncsian várom, hogy végre nyerjen valaki, és elmesélje végre, hogy mik lesznek, és mennyiért. Persze alternatívnak ott a DIGI meg a UPC. Ők viszont 2 beltérinél többet nem adnak, nálam meg már most is 3 TV megy. A gyerek meg kezdi emlegetni a saját tv-t a szobályába. Szóval reménykedem
Lesz valaha is átállás?
Most olvastam:
"Az MTI úgy értesült: a jogszabályban meghatározottnál 14 hónappal később, a jövő év utolsó napjáig kell kiírni az első digitális televíziós továbbító csatorna (multiplex) működtetési pályázatát, de a változtatással a rádiós multiplex esetében is nevesítenék a végdátumot, mégpedig szintén 2008. december 31-ével. "
Tervezem, egy Air Star2 kártyával vételét. Van valakinek tapasztalata vele? Megéri a pénzét? A másik kérdésem a az Mpeg-4 adásokkal kapcsolatos. Ahoz más kártya kell, vagy jó a szoftveres codec is? Valahól olvastam egy cikben, hogy az új médiatörvény az mpeg-4 - et ajánlja.
Sziasztok! Már régóta olvasom a forumot, most végre rászántam magam, hogy regisztráljak. Tervezem, hogy karácsonyra meglepem magam egy Air Star2 kártyával. Van valakinek tapasztalata vele? Megéri a pénzét? A másik kérdésem a az Mpeg-4 adásokkal kapcsolatos. Ahoz más kártya kell, vagy jó a szoftveres codec is? Valahól olvastam egy cikben, hogy az új médiatörvény az mpeg-4 - et ajánlja.