Igen, leragadtam! Így indult a téma:
"Az MKSZ, a MÁRK is próbálkozott önálló törzskönyvezéssel, de hamvába halt a dolog."
" Arra világított rá, hogy lehetett másnak is törzskönyvezni és a "MEOE " NEM tett keresztbe, engedte, sőt segítette."
Na ennyit erről a témáról!
Megnyugtatlak. Az Amerikai Bulldog Klub megbízásából az MKSZ OTK elnöke felvállalta ennek a fajtának a törzskönyvezését, mivel nem FCI elismert, így a MEOE nem foglalkozott ennek a fajtának a törzskönyvezésével. Pontosan a "kuszaság" elkerülése miatt kellett, hogy valaki ezt csinálja. Nagyon korrekt és szigorú tenyésztési előírásokkal.
Azt még mindig nem értem, hogy Te hogy kerültél képbe, mint tetováló?
Arról nem beszélve, hogy miért kellett volna neked nyomozni, mikor ezek szerint fogalmad sem volt az "ügyről". Itt láthatsz egy tk. részletet, melyből kiderül, az MKSZ tagjai sorában is volt(-ak) MEOE tetoválók és látszik a tk. pecséten melyik szervezet adta ki.
15 évig voltam az MKSZ elnöke.
2007-ben mondtam le. Ez idő alatt biztos, hogy FCI által elismert fajtát az MKSZ egyik klubja sem törzskönyvezett még próbálkozás szintjén sem!
Te mint a MEOE tetoválója, hogy kerültél képbe az állítólagos "MKSZ logós" törzskönyves kutya tetoválásához? Téged delegált a MEOE MKSZ alomhoz tetoválni, és milyen fajtához? Mert ugye az MKSZ-nél nem voltál tetováló mester mint tudjuk!
Valami itt nagyon sántít!
Tünde, nem értem a hozzászólásodat.
Idézetett tettem be a múltból, nem megoldást kínáltam a jelenlegi helyzetre. Nem az én feladatom rendbe tenni a rendeletek miatti káoszt!
A "Mottó" alatt írtakat ajánlom figyelmedbe!
A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete 1899-ben alakult. 1933-ban az egyesületet felvette tagjai közé a „Federation Cynologique Internationale” nemzetközi szervezet, az FCI. Az „ebpolitikai” helyzet akkoriban sem volt más. Már akkor is volt szervezet, amely nem volt a MEOE tagja, így az 1928-ban megalakult „Magyarországi Ebtenyésztő Egyesületek Szövetsége”. Mivel a nemzetközi szövetség minden államból csak egyetlen „csúcs”szervezetet ismer el és vesz fel tagjai közé, ezért szükségessé vált a csatlakozás hatósági jóváhagyása és megerősítése, a MEOE állami csúcsszervé történő kinevezése. A földművelésügyi miniszter 1933. decemberében 91.383/1933. III. sz. alatt a FCI-hez való csatlakozást és a nemzetközi szövetségi tagságot jóváhagyta. Egyúttal megerősítette a Magyar Ebtenyésztők Egyesülete által vezetett ebtörzskönyvet Magyar Eb Törzskönyv (MET) elnevezéssel. Mivel az FCI a MEOE-t vette fel tagjai sorába, ezért a minisztérium kezdeményezésére a „Magyarországi Ebtenyésztő Egyesületek Szövetsége” 1934-ben egyesült a MEOE-val. Ezzel megtörtént a nemzetközi jogosultságoknak a többi egyesület részére való közvetítése. A szövetségi keretek és a törzskönyvezési organizáció érdekében saját szervezetén belül létrehozta az „Országos Ebtenyésztési Tanács”-ot. Ehhez a szövetségi kerethez és a MEOE törzskönyvéhez autonómiájuk érintetlensége mellett csatlakozott a többi ebtenyésztő egyesület is. Ezt a szervezeti átrendeződést és a MEOE szövetségi jellegű alapszabályát a belügyminiszter 184.261/1934. VII. sz. alatt jóváhagyta.
A II. Világháború utáni években az ebek törzskönyvezését az FM eb törzskönyvezési hivatala látta el. A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete nem működött. A Magyar Kutyások Országos Egyesülete 1956 februárjában alakult a TIT egy szakosztályából. Majd 1966-ban a Magyar Kutyások Országos Egyesületéből újra született a MEOE és lett ismét az FCI tagja.
Mottó…
A MEOE 1933-ban úgy lett az FCI tagja az akkori Földművelésügyi Miniszter jóváhagyásával, hogy kötelező jelleggel vállalta az FCI jogosultság közvetítését a többi szervezet felé (a megállapodás száma: 91.383/1933. III). "
Csak a második oldalt tettem fel, az első oldalon a szülőpár adatai vannak teljes részletességgel feltüntetve, eü. szűrések, alomtestvérek szin hibái stb.
Kazi, már az alomellenőrzésnél minden lényeges infó szerepel, így kerül rá a tk.-re.
Ráadásul a fedezőkan tulajdonosának is megküldik az alomellenőrzés másolatát, ami szintén nem lényegtelen.