Ha nagy az akarat (és megvan a műszaki lehetőség: internet), mindegyiket tudod nézni. Felrakod a pót fejeket a már meglévő mellé (pld.: amos, thor, sirius, hotbird), és még 3 műhold csatornáit nézheted. Ha nem feltört csatornákra (UPC) van igény akkor jön a kártyamegosztás...
A beltériek nagy többségénél a felső sáv egy általános térerő nagyságot mutat. Az alsó sáv működése fontos számunkra. Ha ez 50% alatt van, ez azt jelenti, hogy kicsi a hasznos jel nagysága. 50%-100% közötti jelszint minőségi javulást nem vált ki (digitális jel, igy ha van jel, amit fel tud dolgozni a beltéri, az már ezen a határon belül nem játszik szerepet).
De már esős idő, havazás esetén is nagyon gyengül a jel, ezért mindig igyekezni kell a maximumot kihozni az antennarenszerböl:
-nagy parabola méret
-jó fej (jel/zaj viszony)
-jó rálátás a műholdra
-preciz beállitás (antenna+fej)
-szakszerű rögzités
Általában a PC-ról történő kódfrissités esetén majd minden"élő" kódot bevisznek a csomagba. De te csak egy Thor (Intelsat10-02) műholdat nézel, de azonkivűl rengeteg helyről jön adás (HotBird, Astra,Amos, Sirius, stb.).
Talán tényleg a szoftot kellene megnézni elsősorban. Ha PC-ről nem tudod újratelepiteni, meg lehet próbálni a tuner-tuner variánst. Ha az sem segit, marad a jtag.
Tapasztalatom szerint 50% feletti jel már jó képminőséget ad (az analógnál ez egészen más, ott megjelennek a halacskák). Nagyobb tükör átmérő rossz vételi viszonok (főleg időjárás: felhős idő) ad egy bizonyos pluszt, tartalékot.
Jól értelmezed, a SCART-ra szólt az utalás. De ha a Digi műsorcsomag magyar adásairól van szó, akkar emlékezetem szerint a Thorról csak a halász-horgász csatorna jön. A többit az Intelsat 10-02 sugározza...
Eléggé nehéz elrontani a kondi cserénél valamit, ha egy picit is figyelmes vagy. Ez nem IC csere, ahol tényleg nehéz egyidejűleg megmelegíteni a 16-250 kivezetést. Itt mindössze két kivezetésről van szó. Nem kell tuldramatizálni a dolgokat! Pákával melegíted az egyik kivezetést, megbillentve húzod, aztán a másikat (esetleg mindkettőt egyszerre). Kihegyezett gyufaszállal a beültetési helyeket (lyukak, ahol a kondi kivezetései voltak) átszúrod, miután a pákával újból megmelegíted őket. Az két lyukba beledugod (polaritáshelyesen!) az új kondit.
Azért írtam ilyen részletesen, hogy esetleg azok, akik még nem csináltak forrasztást, azok is megtanulják...