Ha tudnánk, (ha publikus), hogy melyik hold, melyik pozíció, melyik transzponderéről van szó, akkor pár dolgot alapból ki tudnánk zárni.
A gyenge teljesítménnyel sugárzó transzponder térerejének folyamatos csökkenését okozhatja például a műhold imbolygása vagy az egyre erősödő napsugárzás is.
Mindettől függetlenül, (Ha minden kötél szakad!...:) két dolgot lehet tenni:
1. Mégis beszerezni legalább 1 db válogatott LNB-t
2. A mostani műholdvevőt eladni és felkutatni, megvásárolni egy érzékenyebb tunerű vevőkészüléket, ami lehet akár használt is.
Az ebay-en regisztrálni kell, azt követően (ha rendelkezel megfelelő bankkártyával) PayPal tudsz fizetni. Ez azt jelenti, hogy a magyarországi bankod (ahol a folyószámlád van és aki kibocsájtotta a bankkártyádat) némi felárral, átváltási transzakciós költséggel megterhelve ugyan, de forintban vonja le a számládról a vásárlásaidat.
https://www.paypal.com/hu/webapps/mpp/pay-online Természetesen, ha rendelkezel valutaszámlával, akkor minden egyszerűbb...:)
Az ebay-en olyan eladót érdemes választani, aki megbízható, azaz: Top Rated Seller cimkével rendelkezik és hajlandó Magyarországra küldeni a tőle megvásárolt terméket.
Felülről a sorban az első eladó megfelel mindkét kritériumnak: https://www.ebay.com/itm/233186860682?epid=14020319280&hash=item364b051e8a:g:Re8AAOSwOmhgeX5i A 3 db tunerrel rendelkező DM920-t hajlandó postázni, a szállítás díja az EURO/Forint árfolyam függvénye, jelenleg ez éppen 4,867.26 HUF. A készülék ára 115,203.60 HUF, azaz összesen 120070,86 Forintot kell fizetned + az átváltási, tranzakciós költség, ha PayPal fizetsz.
Már tegnap, koradélután észleltem, hogy nem annyira rossz a netünk, mint az elmúlt hetekben.
LAN kábelről például már egyáltalán nem akadt és nem szaggatott, a wifi is javult valamelyest - valaki ügyködhetett a hálózaton belül.
Ma délelőtt pedig kiszállt hozzánk végre a technikus kolléga: megmérte, leellenőrizte a szolgáltatói modem/wi-fi routert, a Connect Box-t, aztán csinált egy gyári resetet, legvégül pedig beiktatott egy 6 dB-es csillapítót közvetlenül a modem elé. Azóta lényegesen jobbak lettek azok a fránya wifis jelek is, majdnem olyan jó, mint augusztus 10-e előtt.
Gyors kérdésedre egy rövid válasz: single és twin LNB között lehet akár minimális különbség is, de nem biztos, hogy mindig a single javára.
A másik felvetésedre: a single és a twin LNB-k viszonyát nem úgy kell elképzelni, mint a nincs osztó/kettes osztó viszonya. A kettes splitter esetében tényleg garantélt a 2,5-3 dB veszteség, de az LNB-k nem így működnek. Az LNB-ben önálló blokk, twin esetén 2 db, quad esetén négy db van, a veszteség nem a blokkok számától függ, mert minden blokk ugyanazt a fókuszált jelet kapja, felerősíti, átkonvertálja köztes jellé, hogy a beltéri fel tudja azt dolgozni.
Ha DX-re akarsz jó LNB-t, akkor nem a márkanév vagy a kimenetek száma a döntő, hanem, hogy válogatva legyenek. Az alkatrészek és a gyártási szórás miatt van erre szükség.
A válogatás azt jelenti, hogy fogsz 30-50 vagy akár még több LNB-t és egyenként megméred, teszteled őket és a három legjobbat megtartod DX-re.
Ebből fakadóan előfordulhat, hogy nem a Black Ultra vagy a Triax, hanem egy noname LNB lesz a befutó...
Még valami: az általam eddig tesztelt vagy használt Black Ultra (mindegy, hogy single vagy twin) fejek csak az alsó sávban teljesítenek kimagaslóan, ezért a DX alkalmazásuk minden esetben némi kompromisszumot jelent.
Igen, a Direct One-nál a szolgáltató (forgalmazók, logisztika, stb.) hibázott.
A DIGI-nél nem merült fel ilyen probléma, itt elsősorban az efik ökörsége miatt döntött úgy a vezetőség, hogy kivezetik ezt a szolgáltatási lehetőséget.
Ékes bizonyíték erre, hogy 5 évvel a kivezetés után a Smart CAM modulos ügyfélkör a mai napig létezik a DIGI-nél.
Megtisztelő, hogy a barátodnak tartasz...
Ugyanakkor a jó barát pontosan arról ismerszik meg, hogy mindig azt mondja amit gondol, amit helyesnek vél és még véletenül sem azt, amit elvárnak tőle...
Továbbra is kitartok az általam leírtakkal.
Természetesen a DIGI sem fedhetetlen ebben az ügyben, de elkerülhető lett volna a csalódásod, ha akkor másképpen - körültekintőbben - jársz el az ügyben.
Igencsak egyedi...
A teljes történetet (minden részletet) nem ismerem ugyan, de mintha Neked is lett volna szerelő ismerősöd, aki lehet hogy cserben hagyott, de a felelősség ezzel együtt is a Tiéd.
Az első hibát ott követted el, hogy hetekkel előtte megvásároltad a műholdvevőt. Ilyen (bizonytalan) beruházásokat nem szabad eszközölni addig, amíg nincs a kezedben a modul. Magyarul: nem jó a sorrend, először legyen a kezemben a modul és a kártya és csak ezt követően veszem meg a CI+-os, (olcsó, Amiko 8260+) műholdvevőt.
A másik, hogy mint régi, sokat tapasztalt DIGI-s efi tudnod kellett, hogy a DIGI-nél nem működnek olajozottan a dolgok: amikor már eltelt jó pár hét az igénylésed beadása őta és jöttek az infók, hogy kivezetésre kerül a modul, akkor azonnal be kellett volna fáradnod a legközelebbi DIGI ügyfélszolgálatra és kérned kellett volna a beígért modult. Nem tetted, vártál a végsőkig, holott már rég birtokában voltál az Amikó műholdvevőnek...
A tanulságokat sem jól vontad le, a mai napig is kizálólag a DIGI-t hibáztatod.
Ennyi idő múlva sem tudod elengedni ezt a dolgot, pedig, ha logikusan végiggondolod, akkor - szerintem - el kellene.
Egyébként - ha jól emlékszem - a megvásárolt Amiko vasat a történtek ellenére is hasznosítottad, a mai napig is használod - igaz másra - azaz nem volt kidobott pénz...:)
A Te eseted sajnálatos ugyan, de meglehetősen egyedi.
Ugyanakkor az ismerettségi körömben lévő DIGI szerelők elpanaszolták, hogy az efik jelentős része teljesen idióta: őket és a DIGI-t hibáztatták, amikor nem tudták beüzemelni a CI+ foglalattal nem rendelkező készülékeikben a modult.
Volt jó pár olyan eset is, amikor képcsöves tévéhez igényeltek Smart CAM-os előfizetést...
Az efi persze bejelentette hibára, a szerelő ingyen kiszállt (és tépte a haját), majd közölte, hogy a modul nem párosítható egyik otthon lévő készülékkel sem...
Aztán ott volt még azon efik tömege, akik bár beüzemelték valahogy a modult, de nem tudták (nem akarták) követni a transzponderek és a csatornák változásait, holott ez is szépen le volt írva a használati utasításokban...
További problémát vetett fel a magyarok "találékonysága" az oszthatóság és a némi pénzért "kölcsön adom a szomszédomnak (rokonomnak, barátomnak stb.) mozgalom...
Összegezve: az új proplémákat szülő, az ügyfélszolgálatot és a szerelőket extra módon leterhelő Smart CAM kivezetése mellett döntött a DIGI.
Aszódon eladó egy keveset használt, kifogástalan állapotú Technisat Digyboxx T4 CX földi digitális vevő.
HDMI és SCART kimenettel, valamint beépített Conax kártyaolvasóval rendelkezik, de csak a H.264 MPEG-4 szabványt tudja.
A szabadon fogható adások vételére alkalmas, jó megoldás például nyaralóba, képcsöves tv készülékhez.
Továbbá jó szívvel ajánlom a technika iránt érdeklődő felhasználóknak, mert a jelszint és jelminőség mellett BER kijelzése is van, ezáltal könnyen, gyorsan és megbízhatóan lehet vele ellenőrizni vagy beállítani az antennát.
Volt egy ideig DIGI Smart CAM modul + kártya, de pár éve megszűnt, már nem lehet ezt választani.
Azok az efik, akik annak idején éltek a lehetőséggel, a mai napig használják, használhatják, de ennyi, vége ennek a konstrukciónak.
Röviden: rosszul közösített antennák esetén az antennák nem csak vevőantennaként működnek, hanem adnak is, azaz mindkét antenna kisugározza a másik antenna teljesítményének egy részét.
Aszódon eladó egy keveset használt, kifogástalan állapotú Technisat Digyboxx T4 CX földi digitális vevő.
HDMI és SCART kimenettel, valamint beépített Conax kártyaolvasóval rendelkezik, de csak a H.264 MPEG-4 szabványt tudja.
A szabadon fogható adások vételére alkalmas, jó megoldás például nyaralóba, képcsöves tv készülékhez.
Továbbá jó szívvel ajánlom a technika iránt érdeklődő felhasználóknak, mert a jelszint és jelminőség mellett BER kijelzése is van, ezáltal könnyen, gyorsan és megbízhatóan lehet vele ellenőrizni vagy beállítani az antennát.