Azt mondod, hogy a motor megáll néhány fok után, és valahányadik próba után viszont pont pozícióban áll meg? Mert ha igen, akkor az a tippem, hogy esetleg túlterhelődik a fejtáp, "megröccen", és a motor megáll. Ha pedig olyan rövig ideig kell csak forognia, hogy célbaér mielőtt a fenti módon megállna, akkor "látszólag" jól működik. Ez csak tipp, nem ismerem a beltéridet, csak egy időben olvasgattam ilyen fejtápfesz terhelési problémákról. Mennyi a beltérid fejtápjának a terhelhetősége?
Ha teheted, figyeld meg a motor LED-jét. Helyes működés esetén a mozgás indításakor villan egy pirosat, és utána addig folyamatos zöld marad, amíg célba nem ér. És persze folyamatosan azután is a következő parancsig.
Pl.: itt a fórumon a Forgató kérdések (Parabola antenna felszerelése) vagy más hasonló témák. Sok bennük az ismétlés, de ha átrágod magad rajtuk, alig marad utána kérdés. Én is így jártam. :-)
Túl sokat bízunk a gépekre. Sajnos komoly irodalmi műveket tartalmazó könyvekben is egyre gyakoribb a nyilvánvalóan gépi algoritmus kontrollálatlan elfogadásából adódó helyesírási, vagy akár értelemzavaró hiba. Nem divat manapság az átolvasás, lektorálás ... bocs az offért.
Szia!
1. Most már mindenképpen digitális vevőt javaslok. Egyéb fórum témák szerint hamar megoldódik az m2 kérdése is.
2. A most kapható beltérik tudják a DiSEqC 1.0 protokollt, amivel az antennák közelében elhelyezett kapcsolóval, külön kábel nélkül lehet két fejet kapcsolni. A kapcsolás automatikusan megtörténik a beprogramozott csatornákra váltáskor. Gyors, kényelmes megoldás.
3. Ha árra optimalizálsz, akkor tudni kell, hogy egy fejkapcsoló + még egy fej kb. 7000 Ft. Nem tudom, hogy a HotBird és az Amos közötti 17 fokos eltérést be lehet-e fogni egy tényérral. Valószínűleg nagyobb tényér kell hozzá egyedi fejtartókkal, és ennek is van költsége, egy DiSEqC 1.2 motor pedig 17000 Ft, és azt is tudják hajtani a mai beltérik. Szerintem, ha elmúlik az újdonság varázsa, hamar leszokik arról az ember, hogy kézzel tekergesse az antennáját ...
4. Ha olyan TV néző vagy, mint én, aki végiglépteti a csatornákat, és ha megtetszik valami, megáll, annak szerintem nem jó a forgató, mert egy 17 fokos átállás 6-9 másodperc.
5. Szerintem házilag be lehet állítani az antennát. A fix egyfejest egyszerűen, a kétfejes is könnyen átlátható, a forgatósnál már gondolkdni is kell, de jó játék, megéri.
6. Egy iránytűvel nagyjából ki lehet találni, hogy merre néznek az antennák, és hogy az a méret, amit föl szeretnél szerelni, ütközik-e valamivel. Kilátás csak a műhold felé kell, jobbra-balra nem zavarnak a falak.
7. A fejeket én mindig a legközelebbi antenna boltban vettem. Ha nincsenek különleges igényeid szerintem megfelelnek az átlagos darabok.
Üdv.: BZs
Sziasztok!
Van ennek a vevőnek a csatorna keresés menüjében egy olyan pont, amit a magyar leírás hálozat keresésnek nevez, és azt írja róla, hogy megtalálja a transzponder listában nem szereplő frekvenciákat is, így ha ezt a keresést használom, mindig a legfrisseb csatorna lista lesz a készülékemben. Nem tévesztendő össze a külön kék gombbal indítható csomag kereséssel, ami állítólag az egy csomagba tartozó transzpondereket keresi végig. Az angol és a német leírás egy-egy sort ír mindkét funkcióról szinte nulla információ tartalommal, úgy, mintha a kettő ugyanaz lenne. Kipróbáltam, hogy a magyar leírás szerinti módszer valóban megtalálja-e a meg nem adott frekvenciákat, de mindenképpen csak azokat a transzpondereket keresi végig, amelyek szerepelnek a listában. Működik ez a funkció ebben a vevőben? Vagy ha nem, szokott ilyen lenni más készülékekben? Jó lenne, ha elő lehetne csikarni, mert igazán kényelmessé tenné a kezelést.
A Strong 4500-t nem ismerem, de szerintem a kézikönyvében biztosan majdnem minden benne van abból, amit nem értesz, érdemes átböngészni. A műholdas alapokat pedig a tv.tvnet.hu oldalról tanultam meg. Ezen kívül nem haszontalan visszaolvasni a fórum téged érdeklő témáiban. Ha rászánsz néhányszor néhány órát sokkal jobban "képben leszel." :-)
Szerintem egyszerűbb az élet, ha nem számolunk "Budapesthez képesti", és 360 foknál nagyobb szögekkel. Mindenhol igaz, hogy ha az Astra 19,2 fok keleten van, az Amos pedig 4 fok nyugaton, akkor az antennát az Astráról az Amosra 19,2 + 4 = 23,4 fokkal nyugatabbra kell állítani. (Azért van összeadás, mert az egyik szög keleti, a másik nyugati.) Az, hogy hol laksz, ott játszik, hogy föl-le irányba merre kell billenteni az antennát. Budapesten az Astra magasabban van, mint az Amos.
Szia!
Szerintem majdnem minden beltéri tudja már a DiSEqC 1.0 protokollt, amivel a koaxon keresztül vezérelni tud egy két bemenetű, 2-3 ezer Ft-os fejkapcsolót. Párszáz Ft-ért lehet venni iker fejtartót, ami ugyanabban az tányérban a 6,2 fok különbségnek megfelelő távolságra tartja egymástól a két fejet, és persze kell még egy fej. Ha a vevő nem tudja a DiSEqC protokollt, akkor remélhetőleg van rajta valami kapcsoló jel (pl. 12V) amihez szintén lehet kapcsolót venni. Vagy ha az sincs, marad a kézi kapcsolgatás, de az azért elég macerás.
Üdv.: BZs
Hali! Biztos van jobb megoldás, de én így csináltam. A (digit) műholdvevőn beállítottam a keresett hold legnagyobb SR értékkel adó transzponderét, és fölvezettem egy monitort a tetőre. Lelazítottam a tányér csavarjait, és lassan pásztáztam a kb. sejtett irányban. Hogy pl. a HotBirdtől kb. mennyire kell és merre menni, az kidelül abból, hogy hány fokon van a hold. A lakóhelyed hosszúsági köre fölötti holdra kell az antennát leginkább fölfelé állítani, minél távolabbi holdat keresel, annál lejjebb kell billenteni. Az előkészület ugyan sok idő, de maga a pásztázgatás, sose tartott 1-2 percnél tovább. Ha nagyjából befogtad, onnan már a pontosítás tudást nem igényel, csak ügyességet.
A gumik nem tudom mire valók, én sose kaptam ilyet. A tippem az, hogy ha a fejtartó bilincsbe nem illeszkedik szorosan a fej, akkor talán ezzel lehet vastagítani a fej nyakát.
Sziasztok! Rajtam kívül mást is foglalkoztatott már a kérdés, hogy DiSEqC kapcsoló és DiSEqC forgató képes-e egyszerre működni. Leírom azt az összekötést, amivel igaz, hogy még csak néhány napja, de eddig kifogástalanul dolgoznak. A beltériből a motorra megy a koax, onnan egy 12 V-os kapcsolóra, aminek egyik ágán a motorra csatlakozó fej van, a másikon pedig a DiSEqC kacsoló. Amikor a DiSEqC kapcsolóra kötött fejekről jövő műsorok között váltogatok, akkor a motoron keresztül megy a vezérlő jel a kapcsolóhoz. Ilyenkor dolgoznak "együtt" hibamentesen. Ha pedig a forgatót használom, akkor a DiSEqC kapcsoló ki van iktatva, amit a fejtáp terhelés csökkentése miatt (is) jó megoldásnak tartok.
A fentiek egyben azt is jelentik, hogy úgy tűnik, sikeresen beállítottam egy DiSEqC forgatót, igaz, hogy könnyítésekkel: Budapesten lakom, pont az Astra alatt, és volt egy tökéletesen függőleges árbócom.
Mindezeket nem csak dicsekvésként írtam. Friss tapasztalataim részleteit szívesen megosztom, ha vannak friss kérdések.
Üdv.: BZs
Szia! Bár a dbW és az antenna átmérő összefüggéseiben még nem mélyedtem el nagyon, a http://www.nsab-sirius.com címen talált lefedettségi térkép alapján úgy látom, hogy a Viasat3 transzpondere (a Lyngsat szerint Europe BSS) határozottan nagyobb térerőt prudukál Magyarországon, mint a Historyé (a Lyngsat szerint Europe FSS). Mivel a két transzponder polarizációja és sávja megegyezik, én a pontosabb antenna beállítással próbálkoznék.
Üdv.: Bzs
Köszi a választ rmihály!
Egyetlen beltérit használnék (Strong 4155 Evo), és az, hogy a kétféle vezérlés kizárja egymást (az én menüm szerint is így van), azért nem zavar, mert a család által is használt adók jönnének a három fix fejről, ha pedig én szeretnék keresgélni, átváltanám a fejkapcsolót a negyedik, azaz a forgató irányába, a váltás után pedig kedvemre forgathatnék. Csak azt nem tudom, hogy a kapcsoló nem vágja-e le a forgató vezérlő jeleit. Ezután jön persze még az a kérdés, hogy ugye forgató használatakor előfordulnak néha túlterhelés-szerű jelenségek, amit a fejkapcsoló fogysztása még valószínűbbé tesz. Van valakinek tippje, tapasztalata, hogy működik-e ez így?
Köszi: BZs
Sziasztok!
Van egy DiSEqC 1.0-s fejkapcsolóm, és annak az egyik ágára szeretnék egy DiSEqC forgatót szerelni. Átengedi a fejkapcsoló a forgató felé a vezérlő jeleket, vagy ez így nem fog működni?
Köszi: BZs
Szétszedtem azt a kábelt, amivel a 4155Evomon eddig mindent meg tudtam csinálni. Ebben a modem kísérő jelek is be vannak kötve. A teljes kiosztás a következő:
2-3
3-2
4-6
5-5 (árnyékolás)
6-4
7-8
8-7
Üdv.: BZs
Ha 4155-ösöd van, gondolom az is baj lehet, hogy most 4355-nek képzeli magát a vevő, és az eredeti 4155 szoft szerinte nem jó bele.
A forgatót próbálta valaki az új szofttal?
Üdv.: BZs
Mi történik, ha - kísérletképpen - AV csatlakozón keresztül nem, csak az antenna csatlakozó segítségével kapcsolod össze a beltérit és a TV-t. Nem vagyok nagy ász, de (vagy éppen ezért) ha ebben az esetben is fennáll a probléma, akkor szervizbe vinném a beltérit. Ha így renben van, tovább gondolkoznék. Üdv.: BZs
Sziasztok!
Műszaki érzékem azt súgja (lehet, hogy rosszul súg) hogy lehetne sokkal okosabb szoftot is írni ebbe a vevőbe, mint amivel árulják. Nem tudja valaki, ha van ilyen okos progi, hol találom?