Egy ÚJABB bolygót fedeztek fel a MAGYAR TUDÓS csillagászok.
A naprendszertől mintegy 650 fényév távolságban, a naphoz hasonló csillag körül keringő bolygót az intézet tudományos főmunkatársa Jurcsik Johanna vezette kutatócsoport fedezte fel: a csoportban az Eötvös Loránd Tudomány egyetem és a Szegedi Tudományegyetem csillagász szakos hallgatói vettek részt.
Az ikrek csillagképben található égitest 1,56 nap alatt kerüli meg a
csillagot, olyan távolságban, amely a
Nap és a FÖLD távolságának mindössze kettő százaléka. Az új bolygó a csillag előtt áthaladva annak fényességét néhány százalékkal csökkenti. Tömege az előzetes becslések szerint a Jupiter
bolygóénak nyolcszorosa - tájékoztatott az intézet igazgatója. Emlitést tett arról is, hogy a felfedezés az Országos Tudományos Kutatási Alap Támogatásával felújitott és automatizált svábhegyi 60 centiméteres távcsővel történt. Méréseik közben, véletlenül tatláltak rá a naprendszerünkön kivüli planétára február 20-án. A Föld tömegénél mintegy 2500 - szor nagyobb bolygó pontosabb megismerésére március 5-én kezdődnek meg a szuperspektroszkópiai vizsgálatok, amelyet a magyar csoport egyik tagja végez majd el, aki az usaban kutat. A mérések a planéta mozgásáról adnak információkat. A bolygó felfedezése a világ tudományos közéletében minden bizonnyal komoly érdeklődésre számithat.
Tedd rendbe "okos"
fejecskédben a gondolataidat, és kérd meg nagy tisztelettel Stephen W. Hawkingot hogy legközelebb ne irjon ilyen zagyvaságot...........
Ezt a műfajt nem Ezotériának hivják..:)))))
Rég nem irt ide senki ( több mint egy éve ) és te erre csak ezt tudod?
Valami tartalmat kéne adni ennek a topicnak, megpróbálok valami érdekeset ' nem újat' irni, ami igaz nem az én kútfőmből származik
hanem minden idők legnagyobb elméleti Géniusza tollából ./ Stephen W. Hawking / kinek teljesitményét a tudományos közvélemény Einsteinével veti össze.
A tudomány törvényei nem különböztetik meg az idő előre - és visszafelé mutató irányait. Mégis létezik legalább három időirány, amelyek megkülönböztetik a múltat a jövőtől. A termodinamika által megszabott irány esetében a rendezetlenség nő és nem csökken. A másik a pszichológiai irány, ebben az irányban a múltra és nem a jövőre emlékezünk. Végül a harmadik, a Kozmológiai irány arrafelé mutat, amerre a világegyetem tágul, nem pedig zsugorodik. A pszichológiai irány alapvetően meg egyezik a termodinamikával, ezek ketten tehát mindig egyfelé mutatnak. A határtalansági feltétel azt jósolja, hogy léteznie kell jól definiált termodinamikai iránynak, mivel a világegyetemnek sima rendezett állapotból kellett kiindulnia. S ezért észlelhetjük, hogy ez egybeesik a kozmológiai iránnyal, mert értelmes lények csak a táguló szakaszban létezhetnek. Az összehúzódás szakasza az életre alkalmatlan lesz, mivel ekkor a termodinamikai irány ehhez nem elég kifejezett. Az emberi faj által a világegyetem megértésében elért fejlődés a rend pici zugát hozta létre az egyre rendezetlenebb világegyetemben.
Tényleg irja le nekem valaki hogy mi van " odaát " ? Ne idézeteket hanem saját gondolatokat szeretnék olvasni. Nekem elképzelésem sincs hogy odaát vajon mi lehet. A Szellem ami ÖRÖK az lehetséges , de más semmi ?
Phőnix madár, láng a bölcsőd.
Phőnix madár, láng a sirod.
" Föltámadtam! " Lángjelekkel
Önnön sirkövedre irod.
Hamvaidból kelsz ki újra
Szárnyalni a mély azúrra.
Phőnix madár, tovább ne szállj,
Phőnix madár, maradj nálunk,
Valld ki titkod, bűvös titkod,
hallgasd meg az imádságunk,
Mondd el, Phőnix, nagy rejtélyed.
A hamuból hogy lesz élet ?
1919. március.
Végvári versek - hangok a végekről.
Végvári álnév alatt irt nekünk gyönyörű és lélekemelő verseket REményik Sándor Erdélyi költőnk.