Ha tv-ről van szó ott szerintem csak frekvenciát/quam-ot/szimbólum sebességet tudsz manuálisan állítani. PC-n konkrétan PID-enként meg lehet oldani manuálisan, pl. DVBViewerben így felvenni.
1-2 hónapja változott a bitrátája a képnek, azóta nincs rajta DD hang. Tippre: a műholdas elosztás helyett, máshonnan veszik pl: BIX-ről, és ők maguk transzkódolják, itt lehet valami technikai hiányosság.
Kérlek egy linkkel támogásd meg a postod, mert én akármennyire is kerestem a facebook oldalukon, csak a sat-ra mondták, hogy biztosan jön. A kábeles ügyfeleket pedig így tájékoztatták:
"DIGI Kedves Kábeles Ügyfeleink!
Jelenleg nincs információnk a fenti csatornák kábeles kiosztásunkba való bekerüléséről, de hamarosan jelentkezünk további információkkal.
Megértéseteket köszönjük.
Üdvözlettel:
DIGI
Like · Reply · 16 · November 29 at 5:45pm"
Köszi a pontosításokat, valóban nem úgy értettem hogy minden pana, lg, philips tv nem ismeri fel, csak bizonyos tipusok. Késő volt már mikor írtam ezeket.
A wikipedian lévő ISO szabványtáblából néztem a lehetséges elnevezéseket, ott nem szerepelt mul.
Most jobban utána keresve valóban említik.
Ettől függetlenül fenntartom hogy a PID elnevezése "kavar be" bizonyos tipusú és márkájú tévéknél.
Ha az eredeti hansgáv PID-jének szabványos ISO 639-beli nevet adnának lehet megoldaná a problémát.
A jelenlegi "mul", multiple languages hiába találó név ha a tv-k szoftvere nem képes felismeri, és így nem tudják beazonosítani az adott hangsávot. Nem csak a panasonic, lg, de philips tv sem képes felismerni, de szerencsére nem azt szólaltatja meg elsődlegesen amit nem tud "hova tenni" micsoda.
A legtöbb tv többnyelvű menüvel rendelkezik. Akik figyelnek a részletekre észrevehették, hogy a legtöbb tv az adott nyelvre fordítja a hangsávok nyelveit. Pl Egy Sony tv-t magyar nyelven használva a hun elnevezésű audio PID-et "magyar"-nak fordítja le stb. Ez a módszer feltételezi az ISO szabvány szerinti PID neveket a tv szoftverében. Ha az ISO-tol eltérő neveket használ a rendszer ez a "fordítás" nem működik és problémákat okozhat.
Egyes tv-k a menü nyelvétől eltérő hangsávot szólaltatnak meg alapértelmezetten, mások egyszerűen csak "ismeretlennek" nevezik el (Philips), megint másikok pedig egyszerűen a PID nevét írják "MUL" (Sony) és így kezelik le a hibát.
Talán megérné megpróbálni egy hagyományos 'eng' nevet adni a PID-nek és megnézni a visszajelzéseket.
Hacsak nincs kőbe vésve a 'mul' név.
Sziasztok,
van valakinek ötlete vajon miért nem elérhető az HBO HD? nincsen kártyás HD box amit adnának hozzá?
Gondolom nem teljesen úgy működik a fizetős, prémium csatornák "berakása" a csomagba mint pl egy rtl2, inkább a csatorna (hbo) ad vmennyi %-ot a előfizetésekből, a digi meg a terjesztést biztosítja?
Van valakinek valami elképzelése ez ügyben? Hiányzik egy normális HD film/sorozat csatorna a kínálatból...
Kár összehasonlítani a sport közvetítés/ doku/reality HD adásoakt a sorozat/film HD adásokkal. Sorozat/film esetében teljesen más lencsével veszik fel, más beállítások, más utómunka stb.
Ha penge élességet akartok látni minden sorozatnál/filmnél 4k kamerákkal kéne forgatni mindet
Úgy tűnik segített a szűrő kivétel + lecseréltem a pc-be menő koax ágat f csatlakozó végű kábelre.
A 128.5 MHz feletti digitális adások "betonstabilak" lettek, a közszolgálati sávok is javultak, de nem tökéletes:
Köszi a tippeket, egyelőre annyit tudok megcsinálni h kiveszem a 2. osztó utáni szűrőket, hátha már ez önmagában elég. Egyébként a kábelban természetes, hogy feszültség van, annyi h szinte már ráz?
a lakásba a bejövő koax kábelen van egy HPF-47 tipusú szűrő, majd ez belemegy a kettes osztóba. Az osztó egyik ága belemegy egy lcd tv-be, a másik ága kb 4 méter után egy újabb osztóba csatlakozik, ezúttal hármas osztóba. Az innen leágazó kábelekre ismét egy-egy HPF 47 típusú szűrővan rákötve (mindegyikre). Az egyik ág egy katódcsöves, analóg tv-be, a másik ág digitális tuneres pc-be csatlakozik.
Az analóg csatornák szépek a tv-n, viszont a digitális csatornákban időközönként hibák fordulnak elő, és a közszolgálati csatornák mióta ilyen alacsony frekvencián jönnek nézhetetlenek.
A kérdés az lenne, hogy a 3-as osztó utáni HPF-47 szűrők kivételével esetleg javítható-e a digitális vétel? (a lakásba a bejövő kábelen az osztás előtt is van már egy ilyen szűrő)
TV2HD-n igaz egyelőre még kevés a valós HD tartalom, de az SD kivételesen szép. Még az M1 újabb külföldi sorozatai/filmjei sem ütik meg ezt a minőséget (szvsz). Íme egy kis hasonlítás:
A 768x576 felbontás csak a megjelenített kép méretét adja, nem a FORRÁS felbontását. A szabvány szerint max. 720x576 lehet a forrás felbontása, ez 576i 4:3 esetén 768x576, 576i 16:9 esetén 1024x576 megjelenítés lesz, a képarány megtartás miatt.
Hasonló a szituáció a mindigtv-s m1HD-val: 1440x1080 forrásfelbontást, a tv-k széthúzzák 1920x1080-ra fullHD TV esetén.
Általában mind az SD, mind a HD adáskonál bevett szokás a függőleges felbontás csökkentése, és igy a továbbitásohz szükséges bitráta csökkentése. (A függöleges felbontás csökkentésre kevésbé érzékeny az emberi szem)
Köszi, közben megnéztem rendesen az adott frekvenciákat, a 354-en megy a digifilm, 738-on csak a pvtv hd-n van adás. DVBViewer vmiért nem rakja be részletes kerésés után sem a csati listába.
"The Window drivers for this devices from TechniSat is named UDST7000Bda.sys, the same as the driver for the Technisat SkyStar USB 2 HD CI and TerraTec S7 DVB-S devices. These devices are supported by Linux with the az6027 driver. This gives some hope towards future Linux support for this device.
ez alapján nekem úgy tűnik, hogy támogatja, illetve annyi megkötéssel h a CI rész nem működik, de digikábelen ez nem oszt nem szoroz jelenleg.