Az önálló árusítás szűnt meg, jelenleg a Mediaworks és PLT megyei napilapok, a Nógrád Megyei Hírlap, valamint a Magyar Idők műsormellékleteként jelenik meg péntekenként, április eleje óta. Azóta az oldalszám 24-re csökkent, a magazinoldalak rovására, a műsoroldalak száma, elrendezése változatlan maradt (leszámítva, hogy pl. a hírTV lecserélték az M5-re).
14 nap műsorfüzet néven új kéthetes olcsó tévéújságot adott ki a Ringier-Axel Springer.
A lap érdekessége, azon kívül, hogy a kiadó kínálatában ez már a 3. olcsó kéthetes tévéműsor (a TV Kéthetes és a TV Revü után), hogy a műsoroldalak elrendezését és megoldásait tekintve a Centrál Médiacsoport Kétheti RTV Műsormagazin kiadványához meglepően hasonló.
Az Axel Springernél 2003-ban már történt hasonló eset, akkor a Színes TV Műsor c. kiadványuk engedélyét visszavonták, mert a Színes RTV-re megtévesztésig hasonlított.
Működés közben fagy le amikor nézed vagy csak észreveszed, hogy le van fagyva?
Hasonló problémával szembesültem én is miután megvettem a készüléket, hogy általában az éjszaka közepén megállt. Aztán rájöttem, hogy akkor fagy le, amikor a HDMI-vel összekötött tévét (Samsung ~6 éves LCD tévé) kikapcsolom / kikapcsolódik éjjel időzítve.
Mivel másik HDMI-s tévém nincs, így nem tudom kipróbálni, hogy annál is produkálja-e a hibát.
Hamarosan érkezik hozzánk a Digikábel és másik topicban is ajánlották az Amiko 8260-at, amit érdemes megvenni, mert kezeli a Smartcamet is. Visszaolvasva látom, hogy tavaly év végén Sathunter leírta, hogy a modul beüzemelése első alkalommal azonban nem egyszerű.
Ebben esetleg történt azóta változás és az újabb szoftverekkel már gyorsabban beüzemelhető?
Köszönöm az ötleteket, mivel Digifilmet is szeretnék, ezért a legjobb megoldás az Amiko 8260 lehet, és akkor elég csak Smartcamet kérnem. Ahogy látom annak itt a fórumon is nagyobb felhasználói köre van mint a Golden Interstarnak.
Hamarosan megérkezik hozzánk a Digikábel, így szükségem lenne egy beltéri egységre, mely PVR funkciójával a felvett műsorok számítógépen is megnézhetők, archiválhatók legyenek. Sajnos ahogy olvasom az utóbbi évek ALI chipes csodái már nem alkalmasak erre, bár ellentmondó információk vannak a kódolatlan csatornákról készült felvételekkel kapcsolatosan.
A kérdésem így az lenne, van-e valakinek gyakorlati tapasztalata, hogy a manapság kapható alsókategóriás DVB-C vevők közül melyik alkalmas arra, hogy legalább a kódolatlan csatornák műsorait fel tudjam venni és számítógépen, más készüléken is megnézni.
Vagy esetleg ilyenje valakinek van-e és mi a tapasztalata a felvételi funkcióval.
Ha a Mozgatható feliratra állsz és lenyomod mondjuk az OK-t a távirányítón nem jön be valami menü, ahol a motor beállításai vannak? Nekem Strong 4155-öm volt pár évvel ezelőtt, ott úgy emlékszem így működött.
Az a probléma, hogy még ne esett le róla, csak az egyik sarka vált le. És emiatt gyakran nem érintkezik rendesen a kártyaolvasóban és nem ismeri fel a beltéri. Feszegetni nem akarom.
Mondjuk csak nagyon ritkán használom, amikor megnézem, mi újság a keleti 9 fokon.
A UPCD fejlődése SD vonalon legutóbb az RTL II, Sorozat+, Prizma, Muzsika TV csatornákból állt. Ezek mind az IKO-RTL Kábel vonalon mozgó csatornák.
Egyébként a JAG jelenleg az AXN-en is fut, amiből szintén mindig elhangzik, hogy mennyire szükségesek, hogy az ismétlőcsatorna ismétlőcsatornái is a kínálat részét képezzék.
Közben rájöttem már nem vagyok eléggé képben, mert például a Gyilkos elmék egyszerre fut az AXN-en, a Coolon, az RTL Klubon és a Sorozat+-on.
Természetesen lehet venni. De vajon vesznek, vagy esetleg megjavíttatják a régit? Főként azokban a régiókban, ahol igen nagy a munkanélküliség és mondjuk a 60 ezres tévékészülék 3,5 hónap alatt jön össze a 22 ezer forintból, úgy hogy közben nem esznek. És lehet, ott még egyszerűbb használt CRT-t venni 5-10 ezer forintért.
"Foglaljuk aranyba a Digi nevét mert 4-5 év lemaradás után képes volt reagálni a piaci , előfizetői igényekre?? "
Vajon tényleg tömeges igény lehet a DigiTV előfizetők körében a HD? A DigiTV előfizetői szerintem elsősorban vidéken kerültek ki a 2000-es évek közepén, ahol nem volt kábeltévé, vagy ahol nagyon drága volt. Vajon ebben történt-e változás így 7 évvel később és az előfizetők nagyrésze lecserélte-e az 55 cm-es CRT-t 110 cm-es LED tévére, hogy komoly igény lett a HD?
"Ezt sem saját elhatározásból inkább azért ,mert már mindenki elhúzott mellette technikai téren és az előfizetők is kezdenek rájönni,hogy olcsó húsnak híg a leve."
Az előző gondolatmenetből kiindulva vajon az előfizetők nagyrészét nem-e inkább az ár - ami mellesleg ma már magasabb, mint mondjuk egy kártyás UPCD - tartja itt?
"Valamint a csatorna variálás hatására tömeges az elvándorlás. "
Vajon a csatornavariálás miatt tömeges-e az elvándorlás és vajon a távozó előfizetők a másik szolgáltatóknál kötnek-e ki vagy például Digikábelen, ahol kicsit többért internetet, telefont és tévét is kapnak?
"Ha a UPC és a többi szolgáltató nem fejlődne rohamosan nyugodjatok meg akár 1000 év múlva is VHS minőségben néznénk az összes csatornát..."
Vajon a UPCD meddig tud még előfizetési díj emelés nélkül bővíteni? És vajon, ha ez a reális ár, miért került ennél mennyiségében és minőségében is gyengébb kínálat többszörösébe néhány évvel ezelőtt? Illetve én azt nem tekintem fejlődésnek, hogy a JAG-et vagy éppen a Gossip Girlt egy nap 3 csatornán lehet nézni.
Kérdezem mindezt többé-kevésbé elégedett UPC Direct előfizetőként.
Na igen, ezért kell a 642 db ismétlőcsatorna. De ha az egyik nincs a kínálatban akkor rögtön megmagyarázza valaki azért kell, mert ha nem láttam A helyszínelők 418. ismétlését hétfőn este, akkor meg tudjam nézni szombaton délelőtt.
És még az az igazság, hogy a Viasat3 és a Film+ a normálisabb csatornák. Ellenben a Prizma és a Sorozat+ például nem is indít már más sorozatot, csak ugyanazt a kb. 15-öt ismétli hónapról hónapra.
Igen, egy sokszereplős piacon nyilvánvalóan van választási lehetőség. Én azt sem értem miért kapcsolna el valaki egy olyan műsorról, ami érdekli azért, mert éppen reklám van.
Ugyanakkor, ha abból indulunk ki, hogy a Coolt és a Film+-t nézik nézik legtöbben a kábelcsatornák közül, akkor e két csatorna között kapcsolgat a többség és nem biztos, hogy továbbkapcsol.
Az az igazság, hogy én már nagyon rég nem nézek realtime tévéműsort, szóval nem tudom mik a szokások. Másrészt én amikor még sokat tévéztem realtime, soha nem kapcsoltam el, hanem pl. teletextet olvastam, vagy elmentem mosdóba.
Ha a 2 legnézettebb kábelcsatornán párhuzamosan mennek ugyanazok a reklámok, sokkal nagyobb az esély, hogy ugyanaz a reklám célbatalál annál, mintha eltérő időben adnák.
"És ami érdekesség, hogy mindezt a három legdrágább kábelcsatornán csinálják."
Szerintem ez egyáltalán nem érdekesség. A cél a profitmaximalizálás. Mivel a 3-ból 2 csatorna a jelenleg legnézettebb kábelcsatorna, az RTL II meg ezek után talán a legnézhetőbb RTL-csatorna, ami ha bekerül a nagyobb szolgáltatókhoz és nem indul el azon az úton, amin a Prizma vagy a Sorozat+ jár utolérheti a másik 2-t, logikus, hogy e 3 csatornával egyidőben el lehet érni mondjuk 10-12% nézettséget és drágábban lehet értékesíteni a reklámidőt.
Az már más kérdés, hogy ez az amatőr megoldás, hogy mondat közepén szakítják meg a műsort miért nem finomhangolható például ajánlókkal. Bár a Coolon ezen a héten többször is láttam "szünetjelet" (olyan mint egy képernyőkímélő az égen egy repülőgép repdes alul meg Cool logó van), amikor éppen bevárta a másik kettőt a reklámblokkal, de ez műsorok között jellemző.