Tudom, nem átlagos a rendszerem, de ezt az élet szülte. Hogy miért ennyiféle a rendszerem? Nem öncélú.
Keresegéltem az UHU 2.1 pótlékát amit nagyon megszoktam és nem akartam abbahagyni az UBK csapatbéli munkát, de eleinte nem ment fel az új vasamra.
Így kerültek fel sorban a gentoo, és az arch, mint a két leendő ideiglenes pótlék. Ezek közt ingadoztam eleinte, mindegyiknek van előnye és hátránya. Közben megoldottam az UHU 2.1 hardver problémáját, felment ő is, aztán jött az UHU 2.2 teszt, a mostanában általánosan használt linuxom. Az ubuntu meg "tömegnyomás" szüleménye, hogy érdemben tesztelhessem azt is. Ritkán indítom.
Mindegyik alatt mennek a vdr -ek.
Nem gyalullom le őket, ha már vannak.
Még ideiglenes kipróbáltam a jó öreg debiant, avval még kibékültem volna. Belenéztem a friss mandrivába, újra a SuSe -ba, de a kde4 meg egy pár "túl felhasználóbarát tulajdonság" teljesen elvette a kedvem tőlük. Gyalu..
De abban igazad van, hogy elegendő egy linux a gépen, jól beleszokva, kitanulva az illető disztrib marhaságait.
Felesleges alaposabban megismerni többet.
Szerintem bármelyik megfelelő végleges használatra.
Nehéz szívvel, de az angolt ajánlom, ha már orosz nyelven nem megy.
Esetleg megemlíthetnéd a net-en való keresgélések eredménytelénségét, valamint egy kis olajat, dícsérendő az eddigi munkásságát. Meg a fórumunk létét.
Ne engedje az MBR -be a grub -ot, vagy a lilót telepedni. Ennyi. Ha fél. Végső soron vissza is rakathatja a windózzal a windózos MBR-t.
Partícionálást nem tudja megúszni.
Vagy ismerkedjen live DVD-vel a linuxxal!
Én meg grub1 párti. Sokkal univerzálisabbnak tartom, mint a lilo-t. Marha jól lehet szerkesztgetni a menüjét és a paranccsoros része is klassz.
A saját partícionálással meg teljesen egyetértek. Jó, ha rájön a leendő linux felhasználó, hogy nem mindig az automatizmus az arany út.
Nekem a fő 500 gigás vinyómon alszik mostanában egy ntfs xp partíció, van egy elsódleges közös 100 megás boot, egy elsődleges közös és a fizikai memóriámmal egyező méretű (4 Giga) swap, majd a maradák extendeden belül sorjáznak csak gyökérként 80 Gigánként a gentoo, arch, uhu 2.1, UHU 2.2 dev partíciók. Gentoo -val telepített grub1 van az MBR -ben. A kettes vinyómon meg ott terpeszkedik 100 gigán belül, az ubuntu, úgy felrakva, ahogy neki tetszett. de a telepítése előtt lerántottam a fő vinyót, nehogy tönkre vágja az egyes vinyót. Van még egy 100 Giga hely majd valamire.
Ezt Lilóval létrehozni jóval nehezebb lett volna.
Tuti, hogy nem adott meg gyökeret.
Ez a gyökér: /
Fel van telepetve, csak nem tudja elindítani a grub.
Esetleg a fstab rossz, hiányzik belőle a gyökér.
Esetleg a több vinyó miatt van kavar.
Útálom a grub2 -őt.
Windóz alól telepíteni linuxot????
Brrrr.
Túl kevés az infó, hogy segíthessek.
Nekem 4 linuxom van, meg xp két vinyón a gépemben, mindet tudom indítani a grub menüből. Az ubis vinyóról bootolva, viszont van oly linux, mely nem indul el. Nem is törtem magam, jó nekem a gentoo grub menüje.
Félreértesz. Nem adom fel az AAC hangot, hisz ismersz. A linuxot meg végpépp fel nem adom.
Csupán tudomásul veszem a tényeket, saját korlátaimat feszegetve. Többen vagyunk, nem csak itt ezen a fórumon, akik egy problémába ütközünk. Ez az AAC hang kérdés is ilyen, Pubinak köszönhetően máris információkkal gazdagodtunk.
Az tény, hogy mivel nem tudok C nyelven programozni, ezért kénytelen vagyok várni nálam okosabbakra, hogy kijavítsák a xine-lib és VDR AAC hangot illető hibáit.
MI meg figyelünk, és rácsapunk, ha elkészül.
A windóz is tele van problémával, amit még nehezebb orvosolni, ott aztán végkép másra kell várnia a szerencsétlen, problémába ütköző júzernek.
A HD kari drájverének rendbetétele sem ránk vár, hanem a fejlesztőkre, mi csupán noszogathatjuk őket. Win alatt is állandóan fejlesztgetik a drájvereket és programokat.
Lehet, hogy XP alatt hardveresen dekódol a videókártyád, itt linux alatt meg szoftveresen. Ez is okozhatja a szaggatást. Ha az Autonómia is szaggat, akkor tényleg térerő bajod van.
Kösz az infót.
Hát igen.
A vdr és xine-lib fejlesztők is rájöttek végre, hogy valami nem okés. A VDR teszt fejlesztői verziója legalább már megtalálja a stream -ben a hangot ezzel a paccsal, egy másikkal meg a xine-libet megfoltozva és úgy létrehozva a xineliboutput plugint meg már szóra is bírja.
Úgy látom, hogy még ugyancsak kiforratlan az egész. Semmi kedvem ilyen stádiúmú dolgokkal bajlódni.
Ha nagyon hiányzik valakinek az AAC hangú csatorna, akkor az használjon ezekre egyelőre XP -t.
Én megvagyok egyelőre nélkülűk, mert linux alatt is nézhetők, csak más helyen, MPEG1 hanggal is.
Nem tudom milyen chipkészlete van a tunernek. Utána kell nézni a linuxtv wikin, hogy is megy a felélesztése. http://www.linuxtv.org/ Biztos nem te vagy az egyedüli.
A xine-lib is kell neki, meg az ffmpeg.
Ha nincs fenn, fel kell tenni.
Ez a dög ubuntu nem szívja be azonnal, ha valamelyik progi igényli. (Ezért is jobb az UHU, gentoo, arch)
Közben nekem megjavult a kaffeine valamiért, már simán megy a csati váltás.
Ha már synapic, akkor rakd fel a vlc-t, azzal van csak hangja az AAC -nak.
A xine-lib teszt fejlesztői verziója már állítólag viszi.
Nálam is kiírja, ha másik csatornára váltok.
De ha újra indítom, akkor van kép, még az M1 HD -n is.
(Biztos kell még valami függőségi csomag neki, hiába nem vagyok ubuntu guru. Keresgélek.)
Nálam lekereste mindet.
Ha elindítod a kaffeine-t és van digitális tv választás, akkor már félig nyert ügy. Konfigurálod, kiválasztod a forrást, hogy pl hu-budapest és lekeresed a csatornák menüben az adókat, felveszed a listába.
Én is most csináltam.
Nekem volt egy pctv 300i hibryd, azt kapásból tudja a rendszer.
Ha van /dev/video0, akkor van élő analóg kártyád.
Ha van /dev/dvb/ alatt valami, akkor él a dvbt kártyád.
Átkapcsolok UHU 2.2 alól kedvedért ubuntura...
1. Analóg TV kártyáról az xdtv programmal azonnal tudtsz felvenni bármely tömörítési módszerrel avi típusú fájlba.
Videófájlok konvertálására ott van például a grafikus avidemux, ha haladóbb vagy és igényesebb, akkor a parancssoros mencoder.
A dvbt tunerrel meg m2t, ts, vagy mpg típusú felvételeket csinálhatsz a kaffeine-vel, a vdr-rel, xine-vel. Kiterjesztést linux alatt csak kényelemből használunk, semmi más jelentősége nincs. Ez nem windóz.
AAC hangú adót hanggal (TV2, retekklub) egyelőre csak a vlc képes venni, ő felveszi az egész transpondert ts -ként.
2. Linuxban a bash használatos, ragyogó szkripteket lehet írni.
Magamnak felraktam újra a saját módosított xine-lib -emet és újra legyártottam és felraktam magamnak a vdr-xineliboutput plugint, hogy ő is menjen evvel a foltos xine-libbel.
Így most váltogathatok a két plugin közt.
Ezzel a xine-lib és vdr-xineliboutput plugin párossal is ott a vékony zöld csík, a HD focimeccs alatt.
A xine pluginnal indítva a xine ablakban nincs zöld csík.
Iszonyúan zavar, hogy a xine kis navigációs menüjén egerészve lehet csak a vdr osd menüjében navigálni. Akkor még a távirányító is működik valamennyire, de egy csomó megszokott távirányító gomb (pl. OK) nem megy. Ha nincs egérrel előhívva a kis menü, akkor meg csak a xine billentyűi működnek.
Szeretném, ha a VDR osd menüjét elő tudnám hívni a távirányítóval és abban navigálni vele teli képnél is.
Külön kéne megadni a vdr billentyűparancsait a ~/.xine/keymap fájlban? De hogyan?