| Találatok száma: 10038 üzenet |
|
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
2213. Elküldve:
2024-10-27 16:30:13 |
[701.] |
Nem, tévedsz! Halloween nem a mi kultúránk része! A mi kultúránk része Mindenszentek!
Halloween a nyugati kultúra része ott alakult ki, de nem nálunk fejezzük már be ezt a Halloween hisztit, ott meg nem ismert azt sem tudják mi az a Mindenszentek, és a halottak napja. Ha valakinek ez a hiszti jobban tetszik költözzön oda, és imádja azt a kultúrát ennyi!
Halloween, Mindenszentek és Halottak napja a naptárban egymást követik. A Halloweent, ami magyarul "mindenszentek előestéjét" jelenti október 31. napján ünnepeljük. A Mindenszentek (latinul: festum omnium sanctorum) hagyományköre mintegy 1600 éves múltra tekint vissza, és a keresztény hagyományokra épül. A katolikus egyházban az összes üdvözült lélek emléknapja, a protestantizmus az elhunytakról emlékezik meg ilyenkor, november 1-jén.
Az ezt követő Halottak napja, november 2-án, fokozatosan vált egyházi ünnepből az elhunytakról való általános megemlékezés napjává. Ilyenkor gyertyákat gyújtunk elhunyt szeretteink emlékére.
https://hu.wikipedia.org/wiki/Mindenszentek
https://hu.wikipedia.org/wiki/Halottak_napja
HALLOWEEN jelképe, a töklámpás
Az utóbbi években azonban sokkal inkább a tök lett az ősz jelképe, köszönhetőn a Halloween-hez kapcsolódó legendának. A történet főhőse, Jack, aki átverte az ördögöt. A monda egyik változata szerint a részeges kovács versenyre hívta fára mászásban az ördögöt, de amikor az felmászott, Jack keresztet karcolt a kéregbe, így az ördög már nem tudott lejönni. A csíny miatt viszont bosszúból nem engedte be Jacket a pokolba, amikor a férfi meghalt.
Életvitele miatt a mennyországba sem mehetett, így lelke örök bolyongásra ítéltetett. Ezért egy izzó széndarabot tett egy kivájt karórépába és azóta is annak fényénél keresi nyugvóhelyét. Jack nevét a töklámpás amerikai elnevezése (Jack-o'-lantern) is őrzi. A karórépa pedig akkor vált a ma is ismert töklámpássá, amikor az ír bevándorlók a 19. század közepén Amerikában meghonosították a zöldséglámpás szokását.
A Halloween elnevezés valamikor a 16. században alakult ki, keveredve benne a római Pomona-nap, a kelta Samhain fesztivál és a keresztény Mindenszentek napja hagyományai.
https://csalad.hu/csaladban-elni/mindenszentek-halloween-halottak-napja
|
| |
|
[válaszok erre: #2215]
|
[előzmény: (2211) gomey, 2024-10-27 15:44:37]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
10320. Elküldve:
2024-10-26 22:30:31 |
[702.] |
Pityu(54)kém adta, mondtam neki nem nagyon használok ilyet, jobb nekem a GTmedia satfinder is. :D De öröm bódogság ha tudod használni. :D
|
| |
|
|
[előzmény: (10319) garga pista, 2024-10-26 21:56:33]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
15136. Elküldve:
2024-10-26 21:51:06 |
[703.] |
Foreman úr! Hát nem biztos még olyan álom doboza lenne még. :)
|
| |
|
[válaszok erre: #15137]
|
[előzmény: (15135) foreman, 2024-10-26 20:29:25]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
15134. Elküldve:
2024-10-26 15:59:09 |
[705.] |
De egyébként is mi probléma lenne ha újra van indítva max ki esik 3-4mp csak észre sem venni. :)
|
| |
|
[válaszok erre: #15135]
|
[előzmény: (15131) tomash, 2024-10-26 00:07:12]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
67420. Elküldve:
2024-10-25 18:50:28 |
[708.] |
A routert úgy állítsd be, hogy tudjon TKIP és AES módot is a wifi security nél WPA-PSK/ WPA2-PSK.
Persze ez csak próba lesz e változás ha úgy sem akkor gáz a mobil, max firmware frissítés.
|
| |
|
|
[előzmény: (67419) Oliver18, 2024-10-25 18:04:01]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
6873. Elküldve:
2024-10-25 18:18:35 |
[709.] |
https://live-nikatv.cdnvideo.ru/nikatv/nikatv.sdp/tracks-v1a1/mono.m3u8
https://live-nikatv.cdnvideo.ru/nikatv/nikatv.sdp/playlist.m3u8
https://nikatv.ru/tv/online
A "NIKA TV" egy kalugai regionális 24 órás televíziós csatorna. Az egyetlen műholdas TV és rádió hálózat a Kaluga régióban.
A csatorna óránként sugároz híreket, városi kulturális és sportesemények élő közvetítését, talkshow-kat, reggeli tájékoztató és szórakoztató műsorokat, gyermek- és ifjúsági televíziózást, elemzéseket, játékfilmeket és dokumentumfilmeket!
A „NIKA TV” a „TEFI-régió” össz-oroszországi televíziós verseny kétszeres győztese a „Közéleti program” és a „Legjobb dokumentumfilm” kategóriákban. A szerzői programok évente az össz-oroszországi újságírói versenyek díjazottjaivá válnak.
Hol nézhet meg minket
analóg levegőn
digitális adásban tie-in módban az OTR csatornán hétköznap 06:00-09:00 és 17:00-19:00, hétvégén 17:00-19:00
a Tricolor műholdhálózatban
kábelhálózatokban minden szolgáltatónak 21 gombja van
a nikatv.ru weboldalon . Az oldal mobil verziója elérhető Android és IOS rendszerre,
OTT platformokon: „ Yandex.Zen ”, „ Peers.tv ”, „ Spb.tv ”, „ Lime HD ”, Ott-online.tv , Smotret.tv
Smart TV-ben (Samsung, LG és más Android TV-vel rendelkező TV-ken, 2016-tól)
https://nikatv.ru/informaciya/o-kompanii
|
| |
|
[válaszok erre: #6874]
|
[előzmény: (6868) Spiciberg, 2024-10-24 16:50:53]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
2748. Elküldve:
2024-10-25 00:44:49 |
[711.] |
Mert az már az ő igényeit nem elégíti ki. :)
|
| |
|
|
[előzmény: (2747) br, 2024-10-24 21:29:04]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
67404. Elküldve:
2024-10-25 00:39:03 |
[712.] |
Én sem halottam még azt a csatornát magyarul, csak angol nyelven. :)
|
| |
|
|
[előzmény: (67402) KWP, 2024-10-24 22:28:58]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
67391. Elküldve:
2024-10-24 01:56:26 |
[714.] |
Rendeltem egy routert egy helyre mert az lehalt na mondom okés rendel. Vissza igazolás okés, de ez 10 napja volt szerintetek? Most írtam választ!
Jó napot!
Már ne haragudjanak de egy 10 napja rendelt terméket nem tudnak kiszállíttatani, jó lenne erről valami információt közölni, lassan Kínából is hamarabb odaér minden.
Képzeljék el 21-én hétfőn rendelést adtam le a mediamarktban másnap délben kezemben volt a termék, és ezt nem a sarkvidékről rendeltem hanem itt Magyarországon azt is, vagy önöknek nem itt van a boltjuk?
Ha valami nem megy akkor jelezzék megrendelem máshol.
Tisztelettel a megrendelő!
(Ez a szösszenet emailben van!)
"GLS Futárszolgálat házhoz Kiválóan felépített hálózatával gyors és zökkenőmentes csomagszállítást tesz lehetővé, így a csomagok már a feladást követő munkanapon kiszállításra kerülnek."
Ja és nincs csomag szállítási szám sem még.
Nem akarom megnevezni az online boltot kíváncsi leszek mit fognak erre lépni. :)
|
| |
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
3770. Elküldve:
2024-10-23 22:29:06 |
[715.] |
Elsőnek meg kel nézni FTP vagy telneten elérhető vajon vagy nem. No meg érdemes egy másik slotra is tenni imaget. DenysOS alól elkérhető az a partíció kimenthető ami kell.
|
| |
|
|
[előzmény: (3766) Bellaria, 2024-10-23 14:05:42]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
67380. Elküldve:
2024-10-23 10:25:36 |
[716.] |
Itt csak a pénztárcád szab határt.
Én elsőnek azt nézném mi van benne hardver mennyire kiforrott. Napi használatra mit használnál ki belőle az AI -ből. Nekem biztos nem kéne bele. Milyen CPU (mennyi a cpu cache benne) mennyi RAM minél több, milyen kijelző szem kímélő akár 120Mhz és a leggyorsabb M.2 SSD menjen belem a többi meg esztétika hogyan néz ki. Olvasni kell ahol veszik kommenteket. És ezek csak általánoságok, a többi apróságok is mi kell bele.
Menyibe kerül a kiszemelted link?
|
| |
|
[válaszok erre: #67382]
|
[előzmény: (67379) tamás_bátya, 2024-10-23 10:04:00]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
7057. Elküldve:
2024-10-22 12:06:57 |
[717.] |
Igen de mellette egy kicsi KU is. :)
|
| |
|
|
[előzmény: (7056) anas.tasia, 2024-10-22 12:03:56]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
7055. Elküldve:
2024-10-22 10:27:34 |
[718.] |
Egy ilyen antennám nekem is van LNB-el együtt. :)
|
| |
|
|
[előzmény: (7054) SaTom, 2024-10-22 10:06:36]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
67371. Elküldve:
2024-10-21 10:10:59 |
[719.] |
Akkor flash hiba.
|
| |
|
|
[előzmény: (67369) tibi1, 2024-10-21 09:58:47]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
67370. Elküldve:
2024-10-21 10:10:37 |
[720.] |
Mobil alkalmazással is megy ha van NFC. :)
|
| |
|
[válaszok erre: #67372]
|
[előzmény: (67368) tamkov, 2024-10-21 06:23:31]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
2006. Elküldve:
2024-10-20 21:37:50 |
[722.] |
Ezzel ismerkedj meg és meglátod, hogy jó masinád van csak nem tudsz róla, akár 4 image is mehet rá.
Ami most van nem kell upradelni mert annak nem lesz jó vége, hagyd meg azt csak a csatlistát és oscam cinfigot mentsd ki és egy másik image -ra töltsd fel.
https://www.youtube.com/watch?v=ZIB7DQnb_KI
|
| |
|
|
[előzmény: (2004) Csab70, 2024-10-20 21:05:59]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
9947. Elküldve:
2024-10-20 20:06:11 |
[724.] |
Nincs jogosultsága a hozzászólás megtekintésére!
|
| |
|
|
[előzmény: (9946) Csuhi, 2024-10-20 11:58:15]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Gabywap

Tagság: 2008-12-27 23:55:48 Tagszám: #68125 Hozzászólások: 10038
|
2743. Elküldve:
2024-10-20 16:20:16 |
[725.] |
Most ez komoly? Ott vannak a képen mit hogyan, és leírva.
|
| |
|
[válaszok erre: #2744]
|
[előzmény: (2742) MyChroLesLie, 2024-10-20 15:24:26]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|
|