Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499757/20 Témák: 19704 Tagok: 113673 Legújabb tag: parktae5551 Online: (80/0
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 832 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 Találatok száma: 20778 üzenet

miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
54344. Elküldve: 2019-09-05 18:46:27 [3476.]

Nincs mit.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #54345] [előzmény: (54343) Smart0, 2019-09-05 16:58:04]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
54342. Elküldve: 2019-09-05 16:47:15 [3477.]

Minden transzformátor feszültsége szabályozható, átkapcsolták másik fokozatra.
Azóta változott a 120 kV 132 kV -ra, a 20 kV 22 kV -ra és a 10 kV 11 kV -ra. Ezeken a feszültségszinteken automatikus feszültségszabályzás van, ezek lettek átállítva.


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #54343] [előzmény: (54338) Smart0, 2019-09-05 14:25:24]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
54337. Elküldve: 2019-09-05 11:15:15 [3478.]

Látom értesz hozzá, - ja nem! icon72.gif


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[előzmény: (54335) gomey, 2019-09-05 09:07:16]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
54332. Elküldve: 2019-09-05 06:49:24 [3479.]

Ismét nem értetted meg a lényeget!
Trafóházat építhetsz akár mennyit, fel is újíthatsz - az önkormányzatnak semmi köze hozzá, - de attól még földkábeleket is kell cserélni és transzformátor alállomásokat is kell építeni ezekhez 120 kV -os távvezetékeket és persze erőművet is..
Lehet szép gombod, ha nincs meg hozzá kabát.
A nagyobb probléma amit már írtam, az otthoni lassú töltés.
Abban is biztos vagyok, hogy hosszú távon az sem a lakossági 37 Ft/kWh áron fog menni. icon50.gif


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #54335] [előzmény: (54331) net_user, 2019-09-04 23:00:13]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
7666. Elküldve: 2019-09-04 21:00:35 [3480.]

100 cm -es forgatható tésztaszűrővel.

940screenshot_2019_09_04_.bmp



Téma: Fej minőség vagy tükör méret? Fórum: Sat
[előzmény: (7664) Zolien, 2019-09-04 18:27:03]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
54328. Elküldve: 2019-09-04 20:04:25 [3481.]

Hidrogénről hallottál?
https://schiller.hu/blog/toyota/hidrogen-uzemanyagcellas-autok
icon21.gif


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[előzmény: (54301) net_user, 2019-09-04 09:32:25]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
54327. Elküldve: 2019-09-04 20:00:40 [3482.]

"Lakótelep esetében meg úgy, ahogy a hagyományos üzemanyag töltő állomások kiépültek a lakótelep közelében, úgy a gyors akkutöltő állomásokat is fel lehet húzni megfelelő számban, a lakótelepen belüli parkolóban meg már elegek lennének a csak kis teljesítményű töltőfejek is."

Jártál már városban és lakótelepen?
Sokkal több az autó mint a parkoló.
Ha csak 1 kisebb emeletes házat nézel, az is 80-100 autó.
Ennyi villamos energia tartalék egyetlen egy lakótelepen sincs.
Ha faluhelyen jársz és kinyitod a szemed, ott láthatod mekkora transzformátor van az oszlopon.
Esély nincs mindenkinek 3*32 ampert adni. Akkor még hol a gyorstöltő.
A 120/20 kV -os transzformátor állomásokban a leggyakoribb transzformátor 25 MVA. Ez általában elég egy kisebb városnak és a környező falvaknak.
Ez 25 db. 1000 kVA -os gyorstöltőt tud. icon27.gif icon26.gif


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #54331] [előzmény: (54319) net_user, 2019-09-04 17:41:52]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
3164. Elküldve: 2019-09-04 18:21:51 [3483.]

0,9°W 12643V SR28800 FEC3/4 DVB-S2/8PSK TV5 csomag.
Esetleg orvosság?


Téma: PowerVu Fórum: Sat
[válaszok erre: #3166]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
24322. Elküldve: 2019-09-04 18:15:26 [3484.]

Lehet hogy ez?

409screenshot_2019_09_04_.bmp



Téma: Magyar Televízió HD Fórum: Sat
[válaszok erre: #24323 #24325] [előzmény: (24321) franjobp, 2019-08-23 22:52:33]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
54294. Elküldve: 2019-09-04 06:36:09 [3485.]

Végre egy kis ébredés! icon32.gif icon50.gif


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #54295 #54297] [előzmény: (54293) Barczik L, 2019-09-04 04:08:19]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
7660. Elküldve: 2019-09-04 06:28:30 [3486.]

Attól függ, hol az antenna. icon21.gif
https://www.flysat.com/satlist.php
Nézd meg a holdak lábnyomát. icon50.gif


Téma: Fej minőség vagy tükör méret? Fórum: Sat
[válaszok erre: #7661] [előzmény: (7659) Zolien, 2019-09-03 22:50:19]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
14116. Elküldve: 2019-09-03 18:40:24 [3487.]

Milyen TV az amin az UPC Direct nem működik? icon20.gif


Téma: Vu+ beltéri egységek Fórum: Sat
[előzmény: (14115) Szentes, 2019-09-03 18:29:07]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
119571. Elküldve: 2019-09-03 17:12:03 [3488.]

Mi volt az első lépés? icon5.gif


Téma: Korábbi Direct One DTH topic Fórum: Sat
[előzmény: (119568) csacso20, 2019-09-03 06:43:06]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
2567. Elküldve: 2019-09-02 20:33:53 [3489.]

Remélem a Dikh TV benn van! icon18.gif


Téma: Univerzális Enigma2 Fórum: Sat
[válaszok erre: #2568] [előzmény: (2566) Gabywap, 2019-09-01 23:13:35]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
54286. Elküldve: 2019-09-02 18:40:18 [3490.]

A jövő, csak legyen elég villany!
Kábelgyártók, akkumulátor gyárak, transzformátor gyárak arathatnak, csak legyen elég olaj a műagyag iparnak.
A zöldek örülhetnek, - ja és erőműveket és transzformátor alállomásokat is kell építeni.

"Az Ionity GmbH. megkeresése arra irányult, hogy találjunk közös megoldást az új generációs töltőik jelentős teljesítményt (1000kVA) igénylő villamosenergia-ellátására.
Az Ionity GmbH-t a német járműgyártók hozták létre azzal a céllal, hogy egy egységes európai elektromos töltőhálózat kiépítése valósuljon meg. Nagyon örültünk, amikor az együttműködés gondolatával megkerestek bennünket, és büszkén csatlakoztunk az ultragyors töltők telepítésének folyamatához, hiszen a felhasználók elégedettsége mellett az itt szerzett tapasztalatok az e-mobilitás programunk sikerességét is támogatják a magyar piacon.
A müncheni központú társaság a ma elérhető legfejlettebb töltési technológiáttelepítette a Tatabányai üzem működési területén. A töltőállomáson kialakított négy töltőpont egyenként 350 kW egyenáramú csúcsteljesítményt biztosít, míg a most működésben lévő hazai AC (váltakozó áramú) normál- és DC . (egyenáramú) villámtöltők jellemzően csak 22-50 kW töltési csúcsteljesítményre képesek. Ezeken az ultragyors töltőállomásokon a jövő villanyautói akár már 10 perc alatt feltölthetőek lesznek 70%-os töltöttségig (ezt követően a töltés az autó akkumulátorainak kímélése érdekében lelassul), ami járműtől függően kb. 250-300 km  továbbhaladási lehetőséget biztosít. Az európai szabvány szerinti CCS (kombinált töltési rendszer, mely a váltakozó áramú és az egyenáramú töltés lehetőségét az autó oldalán egyetlen csatlakozó aljzatban egyesíti) töltőcsatlakozókkal felszerelt Ionity állomásokhoz mérhető kapacitású töltőállomásokat nem csak Magyarországon, de még a kelet-európai régióban sem alakítottak ki eddig.A jelenlegi gépjármű állomány egyelőre nem is tudja kihasználni ezt a magas töltési teljesítményt, de a töltőállomás kompatibilis az alacsonyabb teljesítményfelvételre képes villanyautókkal, melyeket csökkentett teljesítménnyel tud kiszolgálni
Az európai villanyautós átjárhatóság szempontjából az első magyarországi töltőállomás helyszíneként az M1 autópálya bábolnai pihenőjét választotta az Ionity, ahol a Tatabányai üzem megvizsgálta a kért energiaellátás biztosításának műszaki és gazdasági feltételeit, mely alapján a töltőállomás hálózati csatlakoztatása a meglévő középfeszültségű közcélú hálózat bővítésével, valamint egy új transzformátor állomás telepítésével valósulhatott meg."

Szép új világ! icon72.gif icon50.gif


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #54291] [előzmény: (54284) miki2002, 2019-09-02 16:44:58]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
54284. Elküldve: 2019-09-02 16:44:58 [3491.]

Akkor azt is vedd figyelembe, hogy nem mindenki tudja otthon tölteni.
32 A -os betáplálás sincs mindenhol, - szépen is nézne ki az áramszolgáltató ha mindenki igényelné és persze 3 fázis sem, hogy mellette a lakás többi készüléke üzemeljen.
Természetesen a gyorstöltés sem elérhető mindenhol és nem is lesz mostanában, mert 450 és 1000 kVA -os töltőket akarnak, de ekkora tartalékok a 10 és 20 kV -os kábelhálózatokon sincs.
Ha 5-6 milliót hozna teljes élettartama alatt, akkor is annyival drágább, tehát még akkor sem buli. Főleg nem 16,5 év alatt. icon50.gif


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #54286] [előzmény: (54279) egedi, 2019-09-02 11:34:22]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
54277. Elküldve: 2019-09-02 06:45:34 [3492.]

Bukik a 0 % emisszió, mivel az energia mixben mindenféle erőmű van.
A szél és a napelem sem 0 % emissziós, mert gázmotorokkal és hőerőművekkel kell kiegyensúlyozni a rendszert.

Az emberek nem úgy működnek, hogy drágábban vegyenek számukra rosszabb megoldást, hacsak nem a szomszédnak akarnak felvágni.
Nissan Leaf 12 millió, míg egy hasonló Diesel a felébe kerül.
40 kW állítólag 250 km.
Persze ez igaz, ha minden kedvező. Világítás és fűtés/hűtés nélkül lehetőleg sík terepen.
Számoljunk 100 km -re 20 kW -ot.
Töltőfejen 100 Ft/kW, 20 kW = 2000 Ft.
Diesel autó 5 l, míg a benzines 7,5 l -t fogyaszt 100 km -en városban.
Ebből következik, hogy dupla árat kell fizetni az elektromos autóért és nincs jelentős megtakarítás, de be van korlátozva a használata.
Minden második töltésnek lassú töltésnek kell lenni, tehát otthon is meg kell oldani a töltést.
Ehhez valószínű beruházás is kell, mivel töltés közben is használni szeretnénk a lakás villamos berendezéseit.
Az otthon töltés 8-10-12 óra egyenlőre engedélyezett jövedéki csalás, 37 Ft/kWh.
Cserébe az autót nem tudjuk használni, ha hirtelen kellene, vagy csak nagyon korlátozott távolságra.
Miért is kellene elektromos autó egy átlag embernek? icon26.gif


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #54278 #54279] [előzmény: (54273) attilas, 2019-09-01 21:37:04]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
53856. Elküldve: 2019-09-01 21:45:42 [3493.]

Az LG tévédben DM900 tuner van?


Téma: MinDigTv Fórum: Sat
[előzmény: (53855) Sentosa72, 2019-09-01 20:03:47]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
54274. Elküldve: 2019-09-01 21:43:10 [3494.]

54171 hsz?


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #54275] [előzmény: (54273) attilas, 2019-09-01 21:37:04]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
20281. Elküldve: 2019-09-01 14:23:16 [3495.]

A bootloader verzió megnézéséhez tudás is kell, azt nem mindig dobja ki a google. icon32.gif icon50.gif


Téma: AMIKO Fórum: Sat
[válaszok erre: #20282] [előzmény: (20280) pityu54, 2019-09-01 13:34:44]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
20278. Elküldve: 2019-09-01 13:02:16 [3496.]

A számítógépen állítsd be hányas port legyen, meg ugyan azt a feltöltő szoftverben is.


Téma: AMIKO Fórum: Sat
[előzmény: (20277) nnunuke, 2019-09-01 12:52:45]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
11228. Elküldve: 2019-09-01 10:50:13 [3497.]

Bízom benne, hogy megoldják. icon32.gif icon50.gif


Téma: OSCAM Fórum: Sat
[előzmény: (11227) resTore, 2019-08-31 11:21:15]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
54272. Elküldve: 2019-09-01 10:16:21 [3498.]

Ha jól értem:
2050 kWh/év akkor az 5,6 kWh/nap
Naponta 6 kWh elektromos energiát kell termelni, 2 kVA -os napelemmel.
Akkor a megtérülés 10 év.
2050 kWh/év akkor 20500 kWh/10év.
A villamos energia ára 37 Ft/kWh, 20500*37=758500
758500 Ft = 1,2-1,5 millióval? icon27.gif


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #54273] [előzmény: (54271) miki2002, 2019-09-01 09:45:23]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
54271. Elküldve: 2019-09-01 09:45:23 [3499.]

Új házakra már tudtommal kötelező és állítólag 10 év alatt megtérül.
https://napelemrendszer.info/a-kozeljovoben-tovabb-csokkenhet-a-napelemes-rendszerek-ara.html?gclid=EAIaIQobChMIt6PgoI2v5AIVFrF7Ch2pggkGEAEYASAAEgIyj_D_BwE icon20.gif


Téma: OFF TOPIC Fórum: Sat
[válaszok erre: #54272] [előzmény: (54241) ITI, 2019-08-30 16:18:08]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 Találatok száma: 20778
    / 832 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
Az oldal 0.023494958877563 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Médiaajánlat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2013. E-mail