| Találatok száma: 20778 üzenet |
|
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
10970. Elküldve:
2019-06-11 13:37:54 |
[3876.] |
Csak kulcs kellett, az meg volt a 11520 elött is.
|
| |
|
|
[előzmény: (10969) erik.dj, 2019-06-11 13:12:58]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
10968. Elküldve:
2019-06-11 06:39:57 |
[3877.] |
Legalább 3 hete!
|
| |
|
[válaszok erre: #10969]
|
[előzmény: (10967) erik.dj, 2019-06-11 01:46:30]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
1748. Elküldve:
2019-06-10 09:13:58 |
[3878.] |
|
| |
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
19630. Elküldve:
2019-06-10 07:07:12 |
[3880.] |
Nem konkrétan a Te hibádra írtam.
Neked a tápegység ellenőrzését javasoltam, szoftverezés elött!
|
| |
|
|
[előzmény: (19629) gabi76, 2019-06-10 02:43:58]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
19627. Elküldve:
2019-06-09 22:17:30 |
[3881.] |
Akkor csinált nálam ilyet, ha hibás TP adat van a listában.
Készíts egy mentést és az abs fájlt nyisd meg AliEditorral.
Nézd át a listát és amelyik TP nem kell töröld és persze ha van hibás, - azt is.
|
| |
|
[válaszok erre: #19628 #19644]
|
[előzmény: (19626) ITI, 2019-06-09 19:49:57]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
16854. Elküldve:
2019-06-09 15:48:56 |
[3882.] |
Minek?
Kávét főzni sem tud, meg sört sem hoz.
|
| |
|
|
[előzmény: (16853) amman, 2019-06-09 11:00:33]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
19618. Elküldve:
2019-06-08 22:37:54 |
[3883.] |
Zivatarkor sokan kihúzzák a TV -t és a boxot a dugaljból, de sok esetben az antenna és a LAN kábel eszükbe sem jut.
Egy felmérést szerintem megérne, hogy ezeken kívül még mi mindent húznak ki.
Hányan húzzák/kötik ki a bojlert, kazánt, tűzhelyt, a mosogató és a mosó gépet, klímát, mikrót, modemet, szünetmentes tápegységet, hűtőt.
Szerintem a TV mentése csak azért alakult ki, mert drága volt.
Most sokkal drágább készülékekkel sem foglalkozunk.
Ha valaki komolyan gondolja a villámvédelmet, tegyen három lépcsős védelmet a villamos rendszerébe.
|
| |
|
[válaszok erre: #19629]
|
[előzmény: (19614) gabi76, 2019-06-08 21:54:45]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
19616. Elküldve:
2019-06-08 22:16:35 |
[3884.] |
Senki nem mondta, hogy lehetetlen.
Közvetlen, vagy közeli villámcsapás ellen nincs védelem.
A villamos hálózaton keresztül bejutó túlfeszültség esélye elég kevés, mivel nagy a csillapítása a rendszernek.
Az esetek nagy részében inkább a földpotenciál emelkedik ami mindenre kihathat.
|
| |
|
|
[előzmény: (19615) gabi76, 2019-06-08 22:00:33]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
119197. Elküldve:
2019-06-08 19:32:44 |
[3885.] |
Szerintem pedig egy magánkézben lévő bolt és akkor nyit amikor tud.
Mindenkinek lehetnek problémái, a Direkt pedig nem biztosít alkalmazottat.
|
| |
|
|
[előzmény: (119196) Sentosa72, 2019-06-08 18:57:14]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
1242. Elküldve:
2019-06-08 19:27:56 |
[3886.] |
A Duna World a határon túli magyaroknak van.
Elhiheted, van nézettsége.
|
| |
|
|
[előzmény: (1241) SiriusBlack, 2019-06-08 19:11:20]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
119193. Elküldve:
2019-06-08 16:19:24 |
[3888.] |
"....(én nem késtem el 20 km-ről)"
A boltosnak közelebbről kellett menni?
|
| |
|
[válaszok erre: #119196]
|
[előzmény: (119192) Sentosa72, 2019-06-08 16:16:59]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
10961. Elküldve:
2019-06-08 16:15:25 |
[3889.] |
Köszönöm!
|
| |
|
|
[előzmény: (10959) resTore, 2019-06-08 09:02:27]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
19599. Elküldve:
2019-06-08 12:23:51 |
[3890.] |
Nem tudom miért gondolják, hogy a villamos hálózatról jut be túlfeszültség.
|
| |
|
[válaszok erre: #19615]
|
[előzmény: (19598) Gabywap, 2019-06-08 11:35:33]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
53749. Elküldve:
2019-06-07 21:56:38 |
[3891.] |
Én, ha albérletet keresnék, akkor pár dolgot megadnák.
Szobák száma, négyzetméter, lakás vagy ház, bútorozott vagy üres, esetleg főbérlővel (tulajdonossal) közös és persze irányár.
Igaz én ehhez sem értek!
|
| |
|
|
[előzmény: (53746) canalsat, 2019-06-07 21:04:59]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
53745. Elküldve:
2019-06-07 20:53:57 |
[3892.] |
Kinek mi a megfizethető …
|
| |
|
[válaszok erre: #53746]
|
[előzmény: (53744) canalsat, 2019-06-07 19:44:25]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
19583. Elküldve:
2019-06-07 20:48:37 |
[3893.] |
"Tudtommal a soros kábel egyenesen van kötve és egyik végén "apa" a másik végén "anya" dugó van. "
"Sajnos, rosszul tudod. A nullmodem kábel mindkét végén anya csatlakozós és 9 pines."
Szerinted ez a kettő egy dologról szól?
"A soros kábeltől eltérően fordított a bekötése, 2-3, 3-2. "
Nem ezt írtam én is?
"A gond az hogy az újabb gépeken nincs com port, ezért nekem is a régebbi PC-t kellett elővennem, amikor behalt a beltérim."
Erre találták ki az USB-RS232 átalakítót!
Nem teljes értékű soros portot ad, de nullmodem kábelnak ez esetben elég, mivel a box szoftverezésére 3 csatlakozó elég.
|
| |
|
[válaszok erre: #19584]
|
[előzmény: (19581) ITI, 2019-06-07 20:15:12]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
19580. Elküldve:
2019-06-07 20:11:13 |
[3894.] |
Esetleg meg is mutatnád?
|
| |
|
[válaszok erre: #19581]
|
[előzmény: (19578) ITI, 2019-06-07 20:02:06]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
19579. Elküldve:
2019-06-07 20:10:47 |
[3895.] |
Írtam esetleg mást?
A COM port soros port és még azt is írtam, hogy COM1-COM9 -ig bármi lehet!
USB-RS232 átalakítóról szerintem csak én írtam, de köszönöm, hogy képpel is igazolsz.
|
| |
|
|
[előzmény: (19577) garga pista, 2019-06-07 19:57:50]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
7658. Elküldve:
2019-06-07 19:54:10 |
[3896.] |
Sosem lesz úgy jó!
|
| |
|
|
[előzmény: (7656) Benedek012, 2019-06-07 16:59:00]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
19576. Elküldve:
2019-06-07 19:51:17 |
[3897.] |
Aztán minek neked soros port?
USB-RS232 átalakító kell neked!
|
| |
|
[válaszok erre: #19577 #19589]
|
[előzmény: (19573) gabi76, 2019-06-07 16:13:01]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
19575. Elküldve:
2019-06-07 19:50:17 |
[3898.] |
"A nullmodem kábel mindkét végén anya csatlakozós és 9 pines."
Esetleg valahol mást írtam?
|
| |
|
[válaszok erre: #19578]
|
[előzmény: (19572) ITI, 2019-06-07 15:33:45]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
19570. Elküldve:
2019-06-07 15:08:32 |
[3899.] |
Ennek mi a köze a mindkét végén 9 pines kábelhez?
Soros kábel egérhez, billennyűzethez és némelyik nyomtatóhoz kellett.
Nyomtatók párhuzamos porton voltak inkább használva.
A nullmodem kábel pedig PC-PC közötti adatátvitelre volt használva.
Speciális (univerzális) kábelek is léteznek, - de azok ahogy a nevükben is szerepel, speciális célra lettek kitalálva.
|
| |
|
[válaszok erre: #19571 #19574]
|
[előzmény: (19569) petersk, 2019-06-07 15:03:39]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|
|