| Találatok száma: 20778 üzenet |
|
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
118979. Elküldve:
2019-04-15 21:40:57 |
[4126.] |
8-10 éves CRT?
A Sony LED TV nálam elmúlt 9 éves és jó rajta az SD.
|
| |
|
[válaszok erre: #118980 #118984]
|
[előzmény: (118977) Zoli049, 2019-04-15 19:48:52]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
10578. Elküldve:
2019-04-15 21:30:37 |
[4127.] |
Tőlünk kérdezed mit tudsz?
Szerintem úgy ahogy a 10449 és 10453 hsz. -ben van.
A különbség, hogy két Raidert van és mindkettőhöz kell Services.
|
| |
|
[válaszok erre: #10579]
|
[előzmény: (10577) tomboy1000, 2019-04-15 19:56:44]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
19368. Elküldve:
2019-04-14 19:37:23 |
[4132.] |
Persze!
Melyik kell? Bulgár, török, ukrán?
|
| |
|
|
[előzmény: (19367) retek63, 2019-04-14 18:44:03]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
10563. Elküldve:
2019-04-13 22:04:55 |
[4133.] |
Ha igaz: Típus CPU: ARM Brahma 15 Dual Core 1500MHz (BCM7251s)
10525 hsz. -ben van arm, esetleg próbáld ki.
|
| |
|
|
[előzmény: (10562) Sünce, 2019-04-13 21:15:11]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
53272. Elküldve:
2019-04-13 21:55:30 |
[4134.] |
"A két oldal közt semmi galvanikus kapcsolat, még kondi sem, hanem egy optocsatoló"
Így helyes, főleg ha a biztonsági zóna is létezik.
A külső tápokban ez biztos hiányzik!
Jó példa, a több halálos áramütést okozó telefon töltőnek csúfolt förmedvények.
|
| |
|
[válaszok erre: #53273]
|
[előzmény: (53270) Zoli049, 2019-04-13 21:49:51]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
53271. Elküldve:
2019-04-13 21:52:12 |
[4135.] |
Sajnos a gyártók nem törődnek az előírásokkal, amit még iskolában tanítanak.
1. Primer és szekunder oldalt nem kötünk össze.
2. Biztonsági zóna kell a két oldal közé, ami megakadályozza panel égés esetén is az átütés lehetőségét.
3. Kapcsoló üzemű táp lágyindítása szükséges. NTC ellenállás a bemeneten)
4. Az elkók méretezése feszültségre, kapacitásra, impedanciára lényeges.
Az alábbi képen jól látható a lyukakkal megnövelt biztonsági zóna.
|
| |
|
|
[előzmény: (53269) ITI, 2019-04-13 21:28:58]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
53268. Elküldve:
2019-04-13 21:24:34 |
[4136.] |
Sokan nem is sejtik mitől ment tönkre náluk a fej.
Pedig a hálózaton pár gyorsvissza kapcsolás vákuum megszakítókkal és a koaxon lévő váltó feszültség csodákra képes.
|
| |
|
|
[előzmény: (53265) Zoli049, 2019-04-13 21:12:04]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
53266. Elküldve:
2019-04-13 21:14:28 |
[4137.] |
Nem tudom melyik TV van védőfölddel ellátva, de ahol kapcsolóüzemű tápok üzemelnek, ott nem az "olcsó" (A,AC) áramvédő relét kell használni, hanem az Si vagy B típust.
Ez kiszűri a nagyfrekvenciás és az egyenáramú zavarokat és nem okoz felesleges lekapcsolást.
Másik megoldás az áramkörönkénti "kombó" ÉV relés kismegszakító használata.
Ez esetben egy-két ilyen táp nem fog leoldást okozni.
Ez esetben sok áramkör kell és sok kombó, de megéri. Én ezt a megoldást használom.
|
| |
|
[válaszok erre: #53267]
|
[előzmény: (53263) Zoli049, 2019-04-13 20:57:24]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
53262. Elküldve:
2019-04-13 20:41:00 |
[4138.] |
Ha jól van szerelve a TV és az antenna, akkor kondikkal és tekercsekkel le van választva.
Földhurok miatt komoly problémák lehetnének.
Sajnos sok esetben ez kábelTV esetén problémákat is okoz, mivel nagy távolságokba cipelnek különböző földpontokat.
Földhurok leválasztó https://www.arwill.hu/termekek/antenna-technika/egyeb/foldhurok-levalaszto-897431/ beépítése ajánlott.
Sajnos a szolgáltatók ezen is spórolnak.
|
| |
|
[válaszok erre: #53263]
|
[előzmény: (53256) ITI, 2019-04-13 20:10:18]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
53260. Elküldve:
2019-04-13 20:33:50 |
[4139.] |
Ez csak akkor igaz, ha van védőföld.
Mivel itt nincs, ki kell szórni ezeket a kondikat.
|
| |
|
|
[előzmény: (53254) greba, 2019-04-13 19:55:13]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
53251. Elküldve:
2019-04-13 19:39:00 |
[4140.] |
C4, C5, C12 kondikat ki kell szedni és mindjárt jobb lesz.
|
| |
|
[válaszok erre: #53257]
|
[előzmény: (53250) Zoli049, 2019-04-13 19:28:47]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
53247. Elküldve:
2019-04-13 18:08:32 |
[4141.] |
Sajnos nem tanulnak, minden szabályt felülírnak!
|
| |
|
|
[előzmény: (53245) ITI, 2019-04-13 17:51:03]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
13068. Elküldve:
2019-04-13 17:50:39 |
[4142.] |
|
| |
|
[válaszok erre: #13069]
|
[előzmény: (13067) masvilagx3, 2019-04-13 17:33:43]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
53244. Elküldve:
2019-04-13 16:26:30 |
[4143.] |
Külső tápot is megette a fene, ha a primer és a szekunder negatív össze van kötve egy kondenzátorral és főleg, ha még a váltó is kondenzátorral rá van kötve.
Tipikus hiba!
|
| |
|
[válaszok erre: #53245 #53246]
|
[előzmény: (53243) Zoli049, 2019-04-13 11:23:57]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
53590. Elküldve:
2019-04-13 09:07:20 |
[4144.] |
"Nem is tudom, hogy Romániában vesztettek, vagy nyertek?"
Tőlünk kérdezed, hogy mit nem tudsz?
|
| |
|
[válaszok erre: #53592 #53593]
|
[előzmény: (53589) Zoli049, 2019-04-12 23:31:39]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
118961. Elküldve:
2019-04-12 23:29:26 |
[4145.] |
Magyarul, akkor osztanak-szoroznak, hogy mit lehet megszüntetni.
Abban nagyon jók!
|
| |
|
[válaszok erre: #118962]
|
[előzmény: (118960) franjobp, 2019-04-12 21:56:08]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
53240. Elküldve:
2019-04-12 23:23:27 |
[4146.] |
"védőszigetelésen belüli fém alkatrészét védővezetős érintésvédelemmel lássák el"
Ebben nem vagyok teljesen biztos.
Kettős szigetelésű készüléknek is lehet fém burkolata és azt is tilos földelni.
Szerintem védőföldeléssel helyhez kötött berendezéseket szokás ellátni.
Hordozható készülékek általában kettős szigetelésűek vagy érintés védelmi relével ellátva üzemeltethetők.
Védőföldet nem illik távoli helyre elvezetni, mert a két föld pont között is létrejöhet veszélyes feszültség.
|
| |
|
[válaszok erre: #53241]
|
[előzmény: (53239) donsony1, 2019-04-12 21:43:02]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
10556. Elküldve:
2019-04-12 18:14:37 |
[4147.] |
Köszönöm, működik!
Esetleg lehet tudni mi változott a 11512 -höz képest?
|
| |
|
[válaszok erre: #10557]
|
[előzmény: (10525) resTore, 2019-04-12 08:38:58]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
118954. Elküldve:
2019-04-12 17:54:42 |
[4148.] |
Mert az új tulajdonos jobb lenne?
|
| |
|
[válaszok erre: #118955]
|
[előzmény: (118953) franjobp, 2019-04-12 16:52:31]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
53233. Elküldve:
2019-04-12 17:53:47 |
[4149.] |
Kettős vagy megerősített szigeteléssel ellátott, nem kétszer szigetelt.
Persze lényegében az.
|
| |
|
[válaszok erre: #53234]
|
[előzmény: (53232) Zoli049, 2019-04-12 17:50:24]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

miki2002

Tagság: 2008-12-28 02:09:48 Tagszám: #68134 Hozzászólások: 20778
|
53231. Elküldve:
2019-04-12 17:08:00 |
[4150.] |
Szerintem rossz a kérdés.
|
| |
|
|
[előzmény: (53226) canalsat, 2019-04-12 11:59:50]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|
|