| Találatok száma: 1314 üzenet |
|
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
3397. Elküldve:
2026-06-17 19:16:34 |
[1.] |
Ja, akik... köszönöm!
|
| |
|
|
[előzmény: (3396) hopper, 2026-06-17 18:47:44]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
3395. Elküldve:
2026-06-17 18:24:10 |
[2.] |
Amióta megjelent ez a poszt, sokat gondolkodtam, hogy reagájak-e, de tudod bánt, a csürhe megnevezése, bárkire is gondoltál. Nincs itt a helye az ilyen megjegyzésnek! Köszönöm, nem is fogok veszekedni, senkivel sem. A tisztelet alap!
|
| |
|
[válaszok erre: #3396]
|
[előzmény: (3394) EnJoe, 2026-06-17 11:14:39]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
2891. Elküldve:
2026-05-05 10:51:12 |
[3.] |
A facebook csoportban válaszoltam.
|
| |
|
|
[előzmény: (2890) feci01, 2026-05-03 20:34:55]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
2888. Elküldve:
2026-03-27 08:31:10 |
[5.] |
A TEF rádiót át tudod kapcsolni MPX üzemmódba, nem tudom, ismered-e. Így érzékenyebb a vétel, ha rákeresel az MPX üzemmódra, megérted, hogy miért.
PC-hez csatlakoztatva a rádiót és az xdr-gtk programot használva össze tudod kapcsolni az RDS spy-al. Próbáld ki, szerintem jól működik.
|
| |
|
[válaszok erre: #2889]
|
[előzmény: (2886) feci01, 2026-03-26 21:06:27]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
12125. Elküldve:
2026-03-06 09:30:20 |
[6.] |
A linken található oldal, 442-es hozzászólásában található minden fájlt cserélj le a helyén. Igaz, itt is csak AR van a local mappában, de így működik nekem.
|
| |
|
|
[előzmény: (12124) sas2008, 2026-03-06 08:18:00]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
12121. Elküldve:
2026-03-05 17:20:58 |
[7.] |
Cseh nyelvről magyarra, élő nyelv fordítása.
https://ibb.co/qFPwvst3
SRT példát is jön hamarosan.
|
| |
|
[válaszok erre: #12122 #12123]
|
[előzmény: (12118) Bigfic, 2026-03-05 14:59:05]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
12119. Elküldve:
2026-03-05 15:04:00 |
[8.] |
Este készítek. Egyet az élő fordításról, egyet az SRT-ről.
|
| |
|
|
[előzmény: (12118) Bigfic, 2026-03-05 14:59:05]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
12117. Elküldve:
2026-03-05 12:17:36 |
[9.] |
Szia!
OpenATV 7.6-ot használok én is.
Az eredeti plugin ez:
https://www.linuxsat-support.com/thread/161982-ai-powered-instant-translation-plugin-aisubtitles-by-ammarbary/?postID=908157#post908157
A posztokban mindent leírtak, mit hogyan kell beállítani. Én az alaprendszert használom, plugint telepítettem, API kulcsokat a megfelelő helyre bemásoltam.
1/ A feed-ben található plugin működik, de elvből nem fizetek érte. Ez valóban txt vagy dvb feliratot kezelni, abból tud fordítani. Elég jól.
2/AISubtitles by Ammarbary. Amit írsz, az gondolom az első sorban van, ahol csak angol és arab nyelv van, ez a kezelőfelület nyelve. Lentebb lesznek a nyelvi beállítások, bármely nyelvet ki tudod választani. Ez a plugin jelenleg élő nyelvi fordítást ad, valamint srt-ből tud fordítani. Ezért hibrid, mert amikor talál srt-ét (nem tudom mi alapján keres), akkor automatikusan átvált srt módba és ez tökéletesen működik, mivel nincs delay a szerverhez kapcsolódás, fordítás és megjelenítés tekintetében. Tehát, az élő fordítás kevésbé jól működik, de az SRT fordítás kiválóan. Az élő fordításnál mindig lesz 1-3 másodperces késés, az előbbiek miatt. Egyébként most készül az új verzió, ami támogatni fogja a txt és dvb feliratból fordítást is.
3/ És akkor jött Kiddac, aki kvázi támogatásként módosította a plugint. Ez csak élő fordítást ad, delay itt is van, de kiválóan fordít. Mellékelek egy képet, magyar nyelv volt beállítva és angolra kértem a fordítást. Teljesen jó lett, hűen adta vissza a magyart.
4/ Mivel új fejlesztés és hamarosan érkezik az új verzió, én látom benne a potenciált.
5/ Működik IPTV és VOD tekintetében is.
6/ Van a feedben a Define rendszer, korábban más volt a neve. Abban van egy stalker plugin, ennyi a neve is. Itt nincs plugin telepítési lehetőség, zárt rendszer. Viszont VOD tekintetében, amikor nincs beágyazott felirat, rányomsz a neten keresésre és azonnal talál feliratot, automatikusan elindítja és nagyon-nagyon jól működik.
Kb. ennyit tudok mondani. És akkor a példa:
https://ibb.co/1YXTwYm1
|
| |
|
[válaszok erre: #12118 #12120 #12124]
|
[előzmény: (12110) Sünce, 2026-03-03 11:05:48]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
12111. Elküldve:
2026-03-03 12:00:41 |
[10.] |
Szia,
működik, amint lesz időm, megírom, hogy mit, hogyan, mi működik és mi nem. Egy kis türelmet kérek.
Annyit gyorsan hozzáteszek, hogy csak FHD skin alatt működik.
|
| |
|
|
[előzmény: (12110) Sünce, 2026-03-03 11:05:48]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
2878. Elküldve:
2025-12-24 13:51:52 |
[11.] |
Ott vagyok. 🙂Boldog karácsonyt!
|
| |
|
|
[előzmény: (2877) EnJoe, 2025-12-24 12:27:09]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
2869. Elküldve:
2025-12-19 07:19:31 |
[12.] |
Az én készülékem is dBμV-ban mért és mér és mérni fog.
Tisztában vagyok vele, hogy nem elírás történt. Azóta kaptam választ a különbség okára, de majd még egyszer meghallgatom, mert még nem teljesen jött át.
|
| |
|
[válaszok erre: #2870]
|
[előzmény: (2868) EnJoe, 2025-12-18 18:51:31]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
2867. Elküldve:
2025-12-18 07:24:37 |
[13.] |
Köszönöm szépen!
|
| |
|
|
[előzmény: (2866) satbucimaci, 2025-12-17 16:50:58]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
2865. Elküldve:
2025-12-17 07:40:56 |
[14.] |
Szia,
jó készülék, én a Deepelec-es változattal szemezgetek. Nekem asztali tef rádióm van. Ami feltűnő és óriási különbség, hogy 9 dBqv értéknél lehozta neked a PI kódot, még textből is látszódik valami. Nem semmi! Ez nálam 20-as értéktől, de inkább feljebbi értéktől lehetséges.
Az is szembetünő különbség, hogy ilyen alacsony érték mellett 0 US értéket és viszonylag alacsony MP értéket mutat.
Mi a QTH-ád?
Ha jól sejtem, külső antennával volt a vétel, az milyen típus és milyen magasan van?
Illetve, kérlek szépen írd meg, hogy milyen firmware van rajta. Egy fényképnek még jobban örülnék.
|
| |
|
[válaszok erre: #2866 #2868]
|
[előzmény: (2864) satbucimaci, 2025-12-16 20:08:34]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
11867. Elküldve:
2025-12-16 15:23:05 |
[15.] |
Azt nem tudom, hogy megszűnt-e, de tegnap nem tudtam letölteni piconokat.
|
| |
|
|
[előzmény: (11866) Tibi24, 2025-12-16 14:59:38]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
2863. Elküldve:
2025-12-14 06:39:28 |
[16.] |
Válassz TEF rádiót.
|
| |
|
|
[előzmény: (2861) TÖFI, 2025-12-13 18:59:17]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
3331. Elküldve:
2025-12-03 10:06:21 |
[17.] |
Szia,
én Esztergomban lakom, biztosan jött volna, de elfelejtettem megnézni, sajnos lemeradtam róla.
Mindezt annak birtokában mondom, hogy stabil DAB vételem van Bécsből, Semmeringből és Graz-ból nem stabil, de hallgatható.
Meg persz a szlovákok DAB-ok is jönnek.
És még hozzáteszem, hogy FM-en is szépen lehet még rádiózni. Én jelenleg 400 km-es körben rádiózok, napi szinten.
Egyébként, van célja is, jövőbeni tervek?
|
| |
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
506. Elküldve:
2025-11-26 15:41:16 |
[19.] |
Nem igazán ide tartozik, de a Körnerbe nem vágtál bele?
|
| |
|
|
[előzmény: (505) satbucimaci, 2025-11-26 15:32:29]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
2855. Elküldve:
2025-11-17 11:39:41 |
[20.] |
Nálam jobb a helyzet, állandó vételek, de nem mindig RDS-el.
88,5 9201 PRVI Maribor SVN 282
90 9201 PRVI Plešivec SVN 324
92,9 9201 PRVI Nanos SVN 425
94,1 9201 PRVI Kum SVN 340
96,9 9202 Val 202 Maribor SVN 282
102,8 933A Radio SI Maribor SVN 282
103 944E R.Aktual D Trdinov SVN 348
103,9 9203 ARS Kum SVN 340
105,9 932F R.Ognjišce Kum SVN 340
|
| |
|
|
[előzmény: (2854) chucky, 2025-11-17 11:31:30]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
2853. Elküldve:
2025-11-17 09:14:16 |
[21.] |
Nekem ezek az állandó vételeim.
92,1 C201 HRT-HR1 Zagreb HRV 303
98,5 C202 HRT-HR2 Zagreb HRV 303
101 C390 Top Radio Zagreb HRV 303
101,3 C318 R.Pula Ucka HRV 449
102,4 C201 HRT-HR1 Ivanšcica HRV 271
103,5 C204 +HKR+ Zagreb HRV 303
106,4 C202 HRT-HR2 Ivanšcica HRV 271
Szlovénokkal, hogy állsz?
|
| |
|
[válaszok erre: #2854]
|
[előzmény: (2852) chucky, 2025-11-17 00:30:01]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
71643. Elküldve:
2025-11-13 15:14:52 |
[22.] |
Mire készülsz? :)
|
| |
|
|
[előzmény: (71636) petronius50, 2025-11-09 10:38:02]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
2846. Elküldve:
2025-11-10 07:06:24 |
[23.] |
Nálam a múlt heti jó terjedésbnen, Graz, Semmering és Bécs minden adója rds-el lejött, sőt, nagyon erős volt minden.
Például Bécs, ilyen erősen jött. Esztergom, 5 méter magasan.
https://ibb.co/97vx1NS
Ma reggel is jó terjedés van.
|
| |
|
|
[előzmény: (2845) chucky, 2025-11-09 20:07:10]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
2841. Elküldve:
2025-10-30 10:05:26 |
[24.] |
Sikerült szoftveresen is előrébb lépnem. A képen látható, hogy wifi kapcsolaton keresztül használom a tef rádió mpx kimenetét. Látható a különbség, hogy a tef-en még nincs PI információ, de xdr-gtk/rsd spy esetében igen.
https://ibb.co/mPKqRx6
|
| |
|
Kiváló dolgozó  |
|

mamago

Tagság: 2003-11-05 11:41:52 Tagszám: #7244 Hozzászólások: 1314
|
|
Kiváló dolgozó  |
|
|