| Találatok száma: 10663 üzenet |
|
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
7578. Elküldve:
2013-01-26 09:17:40 |
[6901.] |
Ebben is látok lehetőséget, de akkor jobb lenne a műszeres mérés mert lehet hogy minden egyes fordítás minden eszközön lehet hogy 1-1 Diseqc kapcsolóba kerül.
|
| |
|
[válaszok erre: #7579]
|
[előzmény: (7577) Patyomkin, 2013-01-26 09:12:21]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
7576. Elküldve:
2013-01-26 09:11:53 |
[6902.] |
Ezt PÜ-ben kaptam.:
"Tévedés és életveszélyes azt állítani, hogy minden elektromos eszközt földelni kell.
A KETTŐS SZIGETELÉSŰ ELEKTROMOS BERENDEZÉSEKET SZIGORÚAN TILOS VÉDŐFÖLDELNI (TV, Video, akksitöltők, és még ezer másik dolog).
Továbbá azt is érdemes tudni, hogy a kettős szigetelésű és védőföldeléssel ellátott eszközöket szigorúan tilos galvanikusan összekötni egymással. Vagyis pl. egy földelt számítógép és egy kettős szigetelésű televíziókészüléket nem lehet szabályosan összekötni egy svhs csatlakozóval, mert az svhs csatlakozó testrészt is tartalmaz, az pedig galvanikus csatlakozást eredményez a földelt és a kettős szigetelésű eszköz között. Ha a földelt eszköz zárlatos lesz, a galvanikus összekötés miatt a tévé sem biztos, hogy jól jár... Ebben az esetben csak olyan kábelt szabad(na) használni, mely galvanikusan leválasztja a tv-t a pctől. "
Nem a hálózati védőföldelésre kell testelni!!! Nekem az ereszcsatorna közel volt és odakötöttem egy madzagot.
"999999"
Ha az annyira rázna akkor a TV-be ha bármit be dugsz az is rázna!
Nincs ott akkora áram hogy káros lehessen. Csak csipkod.
|
| |
|
|
[előzmény: (7574) Patyomkin, 2013-01-26 08:56:53]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
7573. Elküldve:
2013-01-26 08:46:00 |
[6903.] |
A Diseqc kapcsolóról tekerd le az F csatit és úgy fogd meg a kapcsolót és a letekert kábelvéget. Engem rendesen csipkodott.......................
Viszont arról nem tudok hogy a Samsung is csinálná ezt a feszültséget.
De ha valahol a tv környékén tudnál egy földelést adni valamelyik árnyékolásnak az már el vezetné az áramot és nem menne ki a Diseqc és a forgatóhoz.
Ha PC-vel is össze van kötve a TV akkor onnan is jöhet ilyen "kóbor áram".
De általában minden össze van kötve valamiképpen a TV-vel és a műholdvevővel. /árnyékolás szintjén legalább/
De védőföldelés meg semelyiken sincs.
|
| |
|
[válaszok erre: #7574]
|
[előzmény: (7572) Patyomkin, 2013-01-26 08:20:03]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
7571. Elküldve:
2013-01-26 07:59:01 |
[6904.] |
Nem a kapcsolóval van a baj hanem a TV-ddel.
Bizonyos TV-k /Philips Orion/ nagy áramot adnak ki a testelésen.
A forgatóhoz is eljut ami gondolom valamiképp le van földelve.
Csavard szét a forgatóhoz menő kábelt és fogd meg mindkét felét egyszerre. Ha kicsit megráz akkor tutira az van.
Nálam is 3 kapcsolót vágott haza.
A TV-m Panasonic lett a kapcsoló azóta müxi!
|
| |
|
[válaszok erre: #7572 #7575]
|
[előzmény: (7570) Patyomkin, 2013-01-26 07:46:45]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
87689. Elküldve:
2013-01-25 20:39:23 |
[6905.] |
Nyugodtan szólhat!
Itt köztünk marad................
|
| |
|
|
[előzmény: (87687) Csocso_12, 2013-01-25 20:32:31]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
94863. Elküldve:
2013-01-25 17:36:50 |
[6906.] |
A 12607V-n már nincs.
11766V -ről jön csak. UPC-től.
|
| |
|
|
[előzmény: (94860) pane, 2013-01-25 17:15:23]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
87673. Elküldve:
2013-01-25 16:51:40 |
[6907.] |
Az a 6 éppen megtöltené.
Vagy 8? /DIGI Sport 3 Digi 24 is/
|
| |
|
|
[előzmény: (87671) taurus, 2013-01-25 16:03:38]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
87662. Elküldve:
2013-01-25 13:10:07 |
[6908.] |
Ha a DIGI beindítja a HD-kat akkor nem lenne ajánlatos nagyot harapniuk.
|
| |
|
[válaszok erre: #87663]
|
[előzmény: (87660) vaterlo78, 2013-01-25 12:45:47]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
94850. Elküldve:
2013-01-25 12:27:19 |
[6909.] |
DVB S2-nek kell lennie.
|
| |
|
|
[előzmény: (94848) gyozse, 2013-01-25 12:13:49]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
784. Elküldve:
2013-01-25 10:12:43 |
[6910.] |
Paprika Tv.
|
| |
|
|
[előzmény: (782) Gazember, 2013-01-25 08:10:46]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
3715. Elküldve:
2013-01-25 04:04:29 |
[6912.] |
Igen este visszhangzott a HBO HD mindenkinél!
|
| |
|
|
[előzmény: (3714) pelyvasl, 2013-01-24 23:33:38]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
87639. Elküldve:
2013-01-24 19:51:26 |
[6913.] |
Volt már ilyen! Csak el múlik........
|
| |
|
|
[előzmény: (87638) [Bukta], 2013-01-24 19:47:41]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
8024. Elküldve:
2013-01-24 18:59:47 |
[6914.] |
Jó jó!
Csak nem értettem hogy milyen csati nem jön a digitálison az analógon meg igen.
'Tarkan XxX"
Az antenna elosztóval meg oldható.
|
| |
|
[válaszok erre: #8025]
|
[előzmény: (8022) masodikmusor, 2013-01-24 18:21:43]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
94821. Elküldve:
2013-01-24 17:32:22 |
[6915.] |
|
| |
|
|
[előzmény: (94819) Newdigi, 2013-01-24 17:30:26]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
94817. Elküldve:
2013-01-24 17:15:19 |
[6916.] |
Ki? Hát csaknem mindenki.
Gondolom azok után az eltelt évek után amikre meg lett jósolva a HD és nem jött be viszonzást kap az a csók.
|
| |
|
[válaszok erre: #94819]
|
[előzmény: (94816) Newdigi, 2013-01-24 17:06:43]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
4412. Elküldve:
2013-01-24 16:57:22 |
[6917.] |
Pont így nézett ki nálam is a 80-as tükörrel.
Látszatra mintha egyáltalán nem akarnám semmire használni..................
|
| |
|
|
[előzmény: (4411) Merlot, 2013-01-24 16:42:28]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
87632. Elküldve:
2013-01-24 16:24:55 |
[6918.] |
11843 V és a 12034 V-n ami lesz.
|
| |
|
|
[előzmény: (87630) kisqtya, 2013-01-24 16:19:48]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
87628. Elküldve:
2013-01-24 16:02:50 |
[6919.] |
Ha igaz amit a DIGI Topicban láttam akkor a UPC-helyében most meg lehetne lépni a DIGI Sport-ot.
Olcsóbban nem adnám.......................
/HD-s cucost kapnak és HD csatit meg tőlünk "is"./ -Írják Ők.
Érdekes lenne ha megjelenne a 12034 TP-n a DSp.
|
| |
|
[válaszok erre: #87629 #87630]
|
[előzmény: (87627) Barczik L, 2013-01-24 15:47:32]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
4410. Elküldve:
2013-01-24 15:54:18 |
[6920.] |
Itt jön képbe a kompromisszum.:
A tányért az Amos-os LNB-vel annyit kell nyugatnak fordítani hogy a jele csak nagyon kicsit csökkenjen. 1-2%-ot.
Ez annyi fordítást jelent hogy hátul a csavarokon egyik irányban picit lazítasz a másikkal meg szorítasz.
Akkor már talán lesz hely a Thor-nak is.
|
| |
|
|
[előzmény: (4409) kiskatz, 2013-01-24 15:45:52]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
87627. Elküldve:
2013-01-24 15:47:32 |
[6921.] |
DVB S2 a vevője?
|
| |
|
[válaszok erre: #87628]
|
[előzmény: (87626) Blasto1, 2013-01-24 15:38:08]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
4408. Elküldve:
2013-01-24 15:41:41 |
[6922.] |
Minkettő LNB ez a típus? Amos és a Thor is?
|
| |
|
[válaszok erre: #4409]
|
[előzmény: (4407) kiskatz, 2013-01-24 15:38:03]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
4406. Elküldve:
2013-01-24 15:37:09 |
[6923.] |
A lehető legkisebb sugárzójú LNB-t szereld mellé!
Még akkor is a két LNB-nek egymáshoz kell érniük 80-90-es tányérméretnél.
Nézz vissza 2-3 oldalt, szó volt róla pár napja.
|
| |
|
[válaszok erre: #4407 #4411]
|
[előzmény: (4405) kiskatz, 2013-01-24 15:28:22]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
4404. Elküldve:
2013-01-24 15:23:54 |
[6924.] |
Balra!
A tényért másként tükörnek is nevezik........................
/Érted!?/
|
| |
|
[válaszok erre: #4405]
|
[előzmény: (4403) kiskatz, 2013-01-24 15:19:30]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10663
|
8018. Elküldve:
2013-01-24 15:02:06 |
[6925.] |
Az analógról mit nézel hogy folyton oda is kapcsolsz?
|
| |
|
[válaszok erre: #8022]
|
[előzmény: (8017) masodikmusor, 2013-01-24 14:31:53]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|
|