| Találatok száma: 10661 üzenet |
|
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
77849. Elküldve:
2012-02-27 10:50:53 |
[8076.] |
Értjük mi elsőre is hogy neked nem tetszik!
|
| |
|
|
[előzmény: (77847) z.marian, 2012-02-27 10:46:04]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
1378. Elküldve:
2012-02-26 16:55:24 |
[8077.] |
Olyan holdakra amik egymástól a jelzett fokban helyezkednek el.
Pl. a 6.2°-os.: Hotbird 13°E - Astra 19.2°E
Ezek ha jól tudom 80 Cm-es tányérnál értendők! /ez nem biztos/
A 6.2° 120-as tányérnál sacc/kb már csak 4-5° lehet.
Mint írtam hozzávetőleges adatok!
Nem használtam még ilyet, de nem is áll szándékomban több okból is!
|
| |
|
|
[előzmény: (1377) Tippmix46, 2012-02-26 16:45:55]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
1376. Elküldve:
2012-02-26 12:13:43 |
[8078.] |
Az Options négyzetét jelöld ki. Ott ad infókat a magasságokról.
<IMG src="<IMG src=" " border="0">" border="0">
A Képhez.:Jobb egér az ikonra/ megnyitás új lapon
|
| |
|
[válaszok erre: #1377]
|
[előzmény: (1375) laca35, 2012-02-26 11:11:42]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
28706. Elküldve:
2012-02-26 12:02:54 |
[8079.] |
Azt hozzá adták a kamerához!
Webkamerának is lehetett vele használni.
|
| |
|
|
[előzmény: (28704) masodikmusor, 2012-02-26 11:28:39]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
1374. Elküldve:
2012-02-26 10:01:14 |
[8080.] |
Hehe!
Érdekes nagyon a vezérlés ha az fent van.
Nézd a szimbólumokat is a képben, ott látni mit irányítasz.
Szokni kell!
De ha bele jössz..........................
Ha nem boldogulsz vagy nem tetszik, akkor válts vissza műhold vagy térkép nézetre.
|
| |
|
[válaszok erre: #1375]
|
[előzmény: (1373) jampy, 2012-02-26 09:12:12]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
29439. Elküldve:
2012-02-26 05:52:26 |
[8081.] |
Szerintem meg abból a kalapból a "varázsló" már kiszedte a galambokat és a nyuszikát.
Már csak az van benne amit azok maguk után hagytak.
Puha és meleg..........
|
| |
|
[válaszok erre: #29440]
|
[előzmény: (29437) vpeti22, 2012-02-25 21:21:30]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
1372. Elküldve:
2012-02-26 05:36:26 |
[8082.] |
Nálam működik szépen.
Igaz kell hozzá net sebesség és gép is.
De használható aztán más Google térképnél is. Még repülőgép szimulátor is van neki.
Garantált a földbecsapódás!
|
| |
|
[válaszok erre: #1373]
|
[előzmény: (1370) jampy, 2012-02-25 21:38:38]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
28695. Elküldve:
2012-02-26 05:29:21 |
[8083.] |
Az 5 éves Pana kamerát jól kezeli nálam is az asztali Pana DVD író DV kimenettel. De telepítettem a PC-re is a kamerát a hozzá adott CD-ről és az is jól kezelte USB-n.
Lehetett szerkeszteni, részleteket átvenni vágni....................
Több volt a lehetőség PC-vel.
A mostani kamerák valszleg még inkább USB vezérelhetőek.
Ha SD kártyás akkor meg csak bele dugod az olvasódba a kártyát.
Jó szoftokat adnak hozzá, igaz a legegyszerűbb akkor is az asztali DVD íróval és DV kimenet.
De szalagosat már ne vegyél.
|
| |
|
[válaszok erre: #28704]
|
[előzmény: (28693) masodikmusor, 2012-02-25 21:48:12]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
1367. Elküldve:
2012-02-25 19:52:49 |
[8084.] |
Közben el ment az a fehér kocsi!
Holnap ha világos lesz a teraszodról a tereptárgyak és a térkép alapján be tudod azonosítani az irányokat.
Ha a térképen rá mész a "Föld" ablakra és le töltöd kiegészítőt 3D-ben is láthatod.
Még a vonalat is látni ahogyan megy fel a hold felé.
|
| |
|
[válaszok erre: #1368]
|
[előzmény: (1366) Tippmix46, 2012-02-25 19:21:59]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
1365. Elküldve:
2012-02-25 19:17:42 |
[8085.] |
Látom a nagy fehér épületet de a teraszodat te tudod hogy hol van. Melyik oldalon. Ha az út felé akkor van esély. Te ismered a tereptárgyakat.
Neked kell megnézned. Nagyítsd ki és vidd a jelet pontosan a teraszodra.
Több holdat is nézz meg.
|
| |
|
[válaszok erre: #1366]
|
[előzmény: (1364) Tippmix46, 2012-02-25 19:11:10]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
1363. Elküldve:
2012-02-25 19:09:11 |
[8086.] |
A 42°E pozíciót akarod?
|
| |
|
[válaszok erre: #1364]
|
[előzmény: (1362) Tippmix46, 2012-02-25 18:57:23]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
1360. Elküldve:
2012-02-25 18:50:48 |
[8087.] |
A műholdról is írhatnál valamit!?
Melyiket akarod?
|
| |
|
|
[előzmény: (1359) Tippmix46, 2012-02-25 18:48:37]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
1358. Elküldve:
2012-02-25 18:44:52 |
[8088.] |
Nézd meg itt a pontos irányt.:
http://www.dishpointer.com/
Kinagyítva akár a teraszod is láthatod és kijelölheted.
|
| |
|
[válaszok erre: #1359]
|
[előzmény: (1356) Tippmix46, 2012-02-25 18:33:52]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
1357. Elküldve:
2012-02-25 18:36:17 |
[8089.] |
Most lehet hogy találnál kis jelet. De lesz azon levél is.
Azt azért tudni kellene hogy pontosan hol van a fák mögött/mellett a venni kívánt hold.
Ha egy kicsikét a fa mellett van és a lomb nem lóg bele akkor már jó.
|
| |
|
|
[előzmény: (1356) Tippmix46, 2012-02-25 18:33:52]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
1355. Elküldve:
2012-02-25 18:27:36 |
[8090.] |
Semennyire. Kellemes árnyékot fog adni a nyáron, főleg ha ez a déli irány.
De műholdazni nem fogsz tudni tőlük.
|
| |
|
[válaszok erre: #1356]
|
[előzmény: (1354) Tippmix46, 2012-02-25 18:12:53]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
3408. Elküldve:
2012-02-25 17:20:00 |
[8091.] |
Az még nem készült el.
Vagy ha igen, ügyesen titkolják!
|
| |
|
|
[előzmény: (3407) toncsika, 2012-02-25 15:52:10]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
90014. Elküldve:
2012-02-24 16:51:29 |
[8092.] |
Tudomásom szerint nem csak csatornákat hanem TP-ket is meg lehet adni a boxnak hogy lekeresse. /szolgáltatóilag/
Így nem a csatorna lenne bemappelve.
Azért jelenhettek meg a listákban egyéb nem nyíló csatornák is.
|
| |
|
[válaszok erre: #90015]
|
[előzmény: (90013) attila.scourgeofgod, 2012-02-24 15:55:58]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
26. Elküldve:
2012-02-24 16:35:03 |
[8093.] |
Az energia sem el hanyagolható.
Nekem a Pana ha megállítom a képet 5 perc és be kapcsol a sötét képernyővédő.
De a lényegesebb dolog.: Hogy a YT úgyis a TV-n van nézve és így nem kell hozzá a PC a maga 100-120Wattjával még pluszba.
DVB S-S2 tuner nincs benne de az nem is hiányzik. Arra jobb a Box. Amire nekem kell olyat úgysem építenének TV-be. Aztán ha elromlik oda lenne az egész.
|
| |
|
|
[előzmény: (25) nfsu17, 2012-02-24 15:19:28]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
16. Elküldve:
2012-02-24 05:24:59 |
[8094.] |
Kicsit pontosítanám az előző Hsz-em.
A netes dolgokat jobban szeretem Pc-ről nézni a TV-n, mint a TV lejátszójával.
A páromnak tetszik a PC-n elkészített lejátszási listáim használata a TV-vel.
|
| |
|
|
[előzmény: (11) stubyte, 2012-02-23 21:29:45]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
10. Elküldve:
2012-02-23 19:23:07 |
[8095.] |
Inkább 4:1. Vagy ha a nejem is számolod 4:1,5
Jobban szeretem PC-ről nézni a TV-t,
még a YouTube-ot is. Több a lehetőség.
|
| |
|
[válaszok erre: #11]
|
[előzmény: (9) postatib, 2012-02-23 18:54:14]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
89920. Elküldve:
2012-02-23 15:09:47 |
[8096.] |
A páros számúak az egyikre a páratlanok a másikra. Így ésszerű nem? /az edDIGI logikát követve/
|
| |
|
|
[előzmény: (89918) vpeti22, 2012-02-23 14:22:07]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
5. Elküldve:
2012-02-23 10:37:41 |
[8097.] |
Jó gondolatok, helyes a megítélésed.
A pár hónapos Pana-mon rá kaptunk a YouTube-ra.
Olyan filmhalmazokra bukkantunk hogy alig nézünk mást. Sok, sehol máshol nem látható, található.
/nem a háziakra gondolok/ A feltöltések minősége is sokat javult. De sok teljes, ismert mozi és Tv film is van. /History-Spektrum..../
Igaz, nehéz listába szedni őket de ehhez a PC-t használom.
Aztán a TV-ről már a feleségem is könnyen eléri és EGYEDŰL is megnézheti.
Ez csak annyiban érdekes mert már a Power gomb kezelése is nehezére esik.
Csak kérdés, meddig marad a YouTube így?!
|
| |
|
|
[előzmény: (3) stubyte, 2012-02-23 10:01:54]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
77785. Elküldve:
2012-02-22 20:26:24 |
[8098.] |
Sokan nézik ezt a fórumot is és olvassák is.
Nem biztos hogy mindenki osztja az örömödet. Nem egészen frankó hogy más ország csatijai is mennek.
Tehetnek ellene.
|
| |
|
[válaszok erre: #77788]
|
[előzmény: (77783) LackoVM, 2012-02-22 19:38:31]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
1350. Elküldve:
2012-02-22 17:03:54 |
[8099.] |
Kicsit lehet hogy meg keverlek de volna pár javaslatom.:
Végy egy tetszőleges boxot 1 db. LNB-t és ha lehet egy kézi forgatót. Talán még az ablaktörlős is meg felel a kezdetekben de tartós használatra igen macerás.
Akár szett-ben is lehet úgy olcsóbb.
Ha ki ismered magad a későbbiekben a csatornák között aztán már tudni fogod merre tovább és hogyan.
Léteznek forgató nélküli megoldások is ami gyors és kényelmes.
Ha neked csak 3-4 holdra van szükséged és azok eléggé közel vannak egymáshoz mondjuk a 0.8W és a 19.2E vagy ezek között akkor több LNB-t is fel lehet rakni a tányérodra.
LNB Kb. 2000/db
Diseqc kapcsoló szintén 2000Ft /Ebből 1 db kell. Ez váltogatja automatikusan az LNB-ket attól függően hogy mely holdat nézed/
Persze ez 3-4-ről bővíthető többre is függően az anyagiaktól box tudásától a szakértelmedtől ...............
Nálam 7 LNB van a 120-as tányéron.
|
| |
|
[válaszok erre: #1351]
|
[előzmény: (1345) Tippmix46, 2012-02-22 16:34:53]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Barczik L

Tagság: 2009-04-28 12:44:01 Tagszám: #73340 Hozzászólások: 10661
|
3404. Elküldve:
2012-02-22 16:21:30 |
[8100.] |
Úgy érzem bátran ki jelenthetem az új SW-ről hogy jobb volt mint lett.
A napokban írtam hogy nálam nem akad. Na ez a gondom most meg szűnt és most már azok a csatornák is akadnak amire kártyám is meg sorom is van. /CCcam/
A jó öreg 20.72 lesz ebből megint..............
|
| |
|
[válaszok erre: #3405]
|
[előzmény: (3403) Rubelly, 2012-02-22 15:59:55]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|
|