| Találatok száma: 14469 üzenet |
|
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
53758. Elküldve:
2019-08-15 21:45:55 |
[4076.] |
Nem lesz párhuzamos sugárzás, mert hogy mint említve volt, nincs szabad frekvencia... Az átállás barokkos túlzással csak egy kapcsoló megnyomása, az AH műszakilag már most is készen áll... Mivel az fta sugárzás DVB-T marad, így ott nem lesz több hely, ha a jelenlegi állapotot nézzük, a C muxon azért van hely 5-6 SD-nek, ha nagyon akarna valaki fta csatit adni, de ez erősen kétséges... Az AH majd tájékoztatja az előfizetőit, amikor akarja...
|
| |
|
|
[előzmény: (53756) miki2002, 2019-08-15 21:36:23]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
53751. Elküldve:
2019-08-15 20:06:52 |
[4077.] |
"hanem a régieket alakítják át"
Persze, hogy azokat alakítják át, de nem azért nem lesz 3 új (tehát összesen 8), mert drága lenne kiépíteni, hanem mert nincs szabad freki, a nemzetközi koordináció alapján Mo-nak ennyi jutott... Már most sem teljesen országos az E, pláne, ha még le is kell üríteni a 700 MHz-es sávot...
|
| |
|
[válaszok erre: #53753]
|
[előzmény: (53750) MyChroLesLie, 2019-08-15 19:25:34]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
53749. Elküldve:
2019-08-15 18:42:42 |
[4078.] |
Milyen jelenlegi 3? Jelenlegi 3 lekapcsol (tehát a jelenlegi B, D és E muxok), helyette 3 darab DVB-T2 HEVC mux lesz (persze mindez 700 MHz alatt)... Abban azért kezdek kételkedni, hogy tudsz olvasni, hiszen az is le van írva, hogy jövő szeptembertől...
|
| |
|
[válaszok erre: #53756]
|
[előzmény: (53748) miki2002, 2019-08-15 18:18:59]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
119407. Elküldve:
2019-08-15 17:02:56 |
[4079.] |
Ha már olyan hideg van, hogy nem esik jól fogdosni, akkor meg ha lekapja a szél, a műanyag is törik... ;) Meg ugye, az időjárási körülményeknek kitéve (nap, eső, hó, jég) a műanyag, legyen bármilyen jó minőségű, elég hamar öregszik... de úgy látom, felkészültek sok mindenre, ezt már nem igen kapja le a szél: https://antennabolt.superwebaruhaz.hu/kamion-antenna-tarto-2xdupla-tapado-korongos-t232021
|
| |
|
[válaszok erre: #119408]
|
[előzmény: (119406) Gabywap, 2019-08-15 16:41:11]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
53747. Elküldve:
2019-08-15 16:54:12 |
[4080.] |
Mi nem egyértelmű? Mit írnak a második bekezdésben?
- két, jelenlegivel megegyező technológiájú (DVB-T MPEG4 AVC) hálózat (amelyen biztosítani kell, hogy a közszolgálati műsorok változatlan minőségben és a jelenlegi vevőberendezésekkel ingyenesen elérhetők maradjanak, legalább 98 százalékos lakossági lefedettséggel)
- három, új technológiájú (DVB-T2 HEVC) hálózatot a fizetős TV-szolgáltatások számára
|
| |
|
[válaszok erre: #53748]
|
[előzmény: (53746) miki2002, 2019-08-15 16:34:55]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
53745. Elküldve:
2019-08-15 13:38:57 |
[4081.] |
Ezt már kérdezted (#53731), és választ is kaptál rá (#53732)... Cavinton...
|
| |
|
[válaszok erre: #53746]
|
[előzmény: (53744) miki2002, 2019-08-15 13:27:42]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
119390. Elküldve:
2019-08-14 14:10:12 |
[4083.] |
Annyi, plus hd csomag, 1 év hűséggel...
|
| |
|
[válaszok erre: #119391]
|
[előzmény: (119389) taurus, 2019-08-14 14:01:42]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
119387. Elküldve:
2019-08-14 12:36:25 |
[4084.] |
Sztem a hálósból, ami olyan kicsi, ami kamionos használatra (szállításra/folyamatos szerelgetésre) is alkalmas, nem lehet stabil vételt kicsikarni... Egy ilyesmi talán megérne egy próbát, nem kell vele annyit vacakolni, mint egy hagyományos lavórral: https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/4810445_-traveller-kit-selfsat.html
Persze horroráron vannak teljesen automata, kifejezetten ilyen vételre kifejlesztett antennák, amit le se kell szerelni, de gondolom, az ismerősöd nem szeretne 1500€-t fektetni a dologba...
|
| |
|
[válaszok erre: #119392 #119394]
|
[előzmény: (119386) sztar1, 2019-08-14 12:30:00]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
119383. Elküldve:
2019-08-14 12:15:03 |
[4085.] |
Az jó, mert én sem, kizárólag első kézből származó információkkal dolgozom...
|
| |
|
|
[előzmény: (119382) miki2002, 2019-08-14 12:10:02]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
119381. Elküldve:
2019-08-14 12:00:24 |
[4086.] |
Mi van, a felolvasóprogram elakadt az első mondatnál? Mert hogy a lényeg a következőben van: "Kamionosnak kellene"... Jó reggelt, aztán hogy ki a kötözködős, azt mindenki tudja, csak az nem, aki ezt emlegeti... Szerencséd, hogy LF birkatürelmű, egy érzékenyebb modi már évekkel ezelőtt kivágott volna... Ha meg nagyon segíteni akarsz, akkor rögtön azt mondod, hogy se hálós, se teli, hanem selfsat, mivel egy kamionosnak a rövid pihenőidejében nincs arra kapacitás, hogy azokkal bajmolódjon... de mivel egyikkel sincs tapasztalatod az utakon, így leginkább jobban teszed, ha mély csendbe burkolózol, a kutyát se érdekli, hogy mit használsz otthon, pláne cáfolnám, a nem rosszabb, mint a teli állítást, hogy a 100-as Gibi-m kenterbe veri, arra azért lenne egy komolyabb összegem, pedig nagyon nem vagyok tehetős...
|
| |
|
[válaszok erre: #119382]
|
[előzmény: (119379) miki2002, 2019-08-14 11:25:46]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
119376. Elküldve:
2019-08-14 10:49:53 |
[4087.] |
Azt meg senki sem kérdezte, csak azt, hogy kamionosnak mekkora lenne jó...
|
| |
|
[válaszok erre: #119379]
|
[előzmény: (119375) miki2002, 2019-08-14 10:42:59]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
119374. Elküldve:
2019-08-14 10:40:53 |
[4088.] |
Arra az elliptikus hálósra gondolsz? Az több méretben is van, asszem 44-es a legkisebb, ami még kamionos méretnek számít, de hogy a direct-hez ez mennyire használható, az passz...
@miki2002: na az cseppet vicces lenne kamionosnak...
|
| |
|
[válaszok erre: #119375]
|
[előzmény: (119372) sztar1, 2019-08-14 10:06:29]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
8898. Elküldve:
2019-08-10 12:26:15 |
[4089.] |
Sztem méress egy frisset, évekkel ezelőtt nálunk is egy nagy kalap xar volt a net, de a szip keretében fejlesztettek, és most már 80-100 mega között van a vdsl... bár ilyen csomag aktuálisan nincs is, net s plusz a neve vdsl-en, 30 megás csomag, viszont nincs sebességkorlát, így ha több is elérhető az adott helyen, akkor az akár 100 mega is lehet...
|
| |
|
[válaszok erre: #8899]
|
[előzmény: (8897) mbovo, 2019-08-10 12:12:59]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
8894. Elküldve:
2019-08-10 11:25:47 |
[4091.] |
A sorok (amivel nézed a külföldi sportcsatornákat) meg mobilnetről futnak?
|
| |
|
[válaszok erre: #8895]
|
[előzmény: (8893) mbovo, 2019-08-10 10:42:27]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
8891. Elküldve:
2019-08-10 09:06:23 |
[4092.] |
DIGI, Tarr, PR-Telecom...
|
| |
|
[válaszok erre: #8892]
|
[előzmény: (8890) mbovo, 2019-08-10 08:56:42]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
8885. Elküldve:
2019-08-09 18:31:30 |
[4093.] |
Ezt panaszold a szolgáltatódnak, az enyémnél HD a Spíler 1 és 2...
|
| |
|
[válaszok erre: #8886]
|
[előzmény: (8884) mbovo, 2019-08-09 18:23:26]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
8883. Elküldve:
2019-08-09 09:35:10 |
[4095.] |
Sajnos a TV nem adja, így csak interneten nézhető, de érdemes kiemelni, hogy a magyar lányok elődöntőt játszanak a női ifjúsági kézilabda Európa-bajnokságon, ma délután, a következő linken nézhető majd: https://www.ehftv.com/hu/livestream/hungary-denmark/1644358
|
| |
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
53721. Elküldve:
2019-08-08 11:25:52 |
[4096.] |
Spambot-tal társalogsz?
|
| |
|
[válaszok erre: #53723]
|
[előzmény: (53720) Gabywap, 2019-08-08 11:18:38]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
53711. Elküldve:
2019-08-06 18:24:12 |
[4097.] |
Ez a "tervezett elavulás", ez pörgeti az ipart/gazdaságot... Nekünk még relatíve újdonság, hiszen a rendszerváltás környékén találkoztunk csak komolyabb mértékben vele, de alapvetően nem újdonság, vagy 100 éve ez van már a "fejlett" nyugaton...
|
| |
|
[válaszok erre: #53712]
|
[előzmény: (53710) mlaszlo, 2019-08-06 18:11:37]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
53706. Elküldve:
2019-08-06 12:55:22 |
[4098.] |
Guglitojás, mi köze a HBO GO-nak a lineáris csatornához, DTT platformon? Ha el tetszett volna felejteni, volt HBO a földfelszíni platformon, melyet szerencsére "kilőttek", a nullához konvergáló előfizető miatt... 2019-et írunk, a premium tartalomnak más platformokon, IP alapon a helye...
|
| |
|
[válaszok erre: #53707]
|
[előzmény: (53705) net_user, 2019-08-06 12:45:09]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
53704. Elküldve:
2019-08-06 12:34:58 |
[4099.] |
Addig állj féllábon, a lineáris prémium tartalomnak a mai világban már elég kevés a létjogosultsága, egy olyan szűk keresztmetszetű platform, mint a DTT esetében pedig egyáltalán nincs...
|
| |
|
[válaszok erre: #53705]
|
[előzmény: (53702) marcsello, 2019-08-06 12:02:05]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469
|
|
Kiváló dolgozó  |
|
|