Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499789/12 Témák: 19704 Tagok: 113676 Legújabb tag: localseoservicesuae Online: (81/0
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 39 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 Találatok száma: 969 üzenet

sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
37130. Elküldve: 2013-09-17 13:37:14 [626.]

Vásároltam egy Alcor 2800-as set-top-boxot, igaz eredetileg nem ilyent akartam, de ez volt akkor kapható. Mindemellett meg vagyok vele elégedve, mert jól teljesít.
10 Mux-ot azonosítottam be vele, 2x3Muxot állandó jelleggel 1-1 magyar adóról 30 ill. 40km-re, napszaktól függően 1-1 Muxot másik 2 magyar adóról, 60 ill 120km-re, 1 szlovák Muxot 90km-ről (este/reggel) , meg 1 osztrák Muxot kb. 150km-ről (kb. este 20:00 órától). A két magyar DVB-T adó amint már említettem tőlem kb 30 és 40km vannak, az antenna fixen (nem változtatható) a közelebbi adótoronyra van állítva. Így a jelszínt/minőség kb. 96%/90% körüli a Mux C; a Mux A és B viszont a távolabbi adóról jön jobban kb. 10%-kal (84%/80%). Ez nem is lenne semmi gond, mert ezek stabilan jönnek, viszont a többi frekiken a jelszint a terjedésnek köszönhetően napszaktól és időjárástól függően változik, így a beltéri sűrűn automatán "Szolgáltatás frissítést" végez. Ez kb. 1-2percig is eltart és általában csatornaváltáskor történik. A kérdésem az lenne, hogyan lehet, ha egyáltalán lehetséges ezt a frissítési funkciót kikapcsolni.


Téma: MinDigTv Fórum: Sat
[válaszok erre: #37131]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10212. Elküldve: 2013-09-10 13:22:19 [627.]

Ha így egymás után tüntetik fel a letöltési oldalon (linuxsat), kíváncsi lennék ebből az infoból hogyan lehet megállapítani, h melyik a megfelelő az E2-nek:

"OSCam-Ymod yuriks 1845

- Added handling of nano-80-encoded cryptoworks
- Fixed crash when the unknown parameters when setting up a config file

e2-oscam-ymodv18-t45.tar.gz (422.0 KB)
oscam-ymod-v18t45_for-spark.zip (354.1 KB)"

Elég megtévesztő, h a sparkos verzió a megfelelő.




Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[válaszok erre: #10214] [előzmény: (10209) chucky, 2013-09-10 12:52:05]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10207. Elküldve: 2013-09-10 12:41:12 [628.]

Hát igen, az előző verzió e2 t45-t, nekem sem sikerült működésre bírni.


Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[előzmény: (10206) psycohol, 2013-09-10 12:34:51]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10205. Elküldve: 2013-09-10 12:32:34 [629.]

Nem tudom melyik verzióval próbálkozol, de a tegnap tettem fel a legújabb oscam_ymod t46-t, ami ugyan sparkra ajánlott ( letöltési helyét megtalálod itt a fórumon, bojsza jóvoltából), de korrekten működik HDMU-n is. Persze, ilyen módosítások esetében, ne feledkezzünk meg az újraindításról sem.


Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[válaszok erre: #10206 #10208] [előzmény: (10203) psycohol, 2013-09-10 12:21:03]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10201. Elküldve: 2013-09-10 12:03:14 [630.]

Kövesd a 10189 h.sz-t , biztos hiányzik az oscam_ymod.emu fájlod. Keresni pedig a softcam controlba kell. A plugin/emu-nál csak akkor jelenik meg, ha korrektül a szerverről telepíted, minden másfajta másolás esetében nem, pedig működik így is, csak gondolom a bejegyzés nem történik meg.


Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[válaszok erre: #10203] [előzmény: (10198) psycohol, 2013-09-10 11:22:35]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10186. Elküldve: 2013-09-09 19:19:37 [631.]

.......... nálam HDMU-n működik


Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[válaszok erre: #10187] [előzmény: (10185) képlékeny, 2013-09-09 18:53:07]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10171. Elküldve: 2013-09-08 18:22:11 [632.]

Ráférne egy hasonló stílusú javítás az mcas v.1.0.22-re is. Addig persze marad a jól bevált kétemus áthidaló megoldás.


Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[előzmény: (10170) sign_az, 2013-09-08 16:36:41]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
36933. Elküldve: 2013-09-08 16:55:59 [633.]

Hát, igen egy jó antenna mindenekelőtt a legfontosabb.
Visszatérve az érzékenységre, a múlt télen, már próbálgattam az antennámat USB DVB-T-vel pécén és meglepetésemre a magyaron kívül osztrák és szlovák adókat is listába vett (persze kép nem állt össze), de elég lelkesítő volt az eredmény. Végül rá kellett jöjjek, h ez nem az érzékeny USB eszköz miatt volt hanem, nemcsak az analógban van "jó terjedés", hanem a digiadásban is.


Téma: MinDigTv Fórum: Sat
[előzmény: (36929) kalimera, 2013-09-08 16:10:59]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10170. Elküldve: 2013-09-08 16:36:41 [634.]

Idézet:
"Cryptoworks emulátor hiba megszüntetve"



Hát ezt jól tették akik tették, gondolom azért nevezték el yoscam_46-nak, azaz jóscam -nak icon2.gif


Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[válaszok erre: #10171] [előzmény: (10167) bojsza, 2013-09-08 13:53:53]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
36928. Elküldve: 2013-09-08 15:51:12 [635.]

Tehát, lényegében szerencsén múlik, h a szórásból éppen egy érzékenyebb példányt fogunk ki vagy nem. Ez bizony érvényes már amióta megjelentek az elektronikai eszközök.
Lényeg a lényeg, azért kérdeztem, mert egyes helyeken inkább az Alcort (Strong) részesítik előnyben.
Azért megkérdezném, h processzor típus szempontjából is azonosak v különböznek.


Téma: MinDigTv Fórum: Sat
[válaszok erre: #36929] [előzmény: (36925) sanyci, 2013-09-08 14:23:12]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
36922. Elküldve: 2013-09-08 13:28:49 [636.]

Lenne egy kérdésem MindigTv vevőkkel kapcsolatban:
Mivel nem az adó közelében lakom, szükségem lenne egy olyan vevőre aminek érzékenysége az átlagnál jobbnak mondható, (médialejátszói tulajdonságok kevésbé érdekelnek). Olvasgatva a fórumokon a kártyaolvasós kategóriából WaytekHD95CX, AlcorHD2800 (Stong 8903) szemeltem ki. Szerintetek melyiknek jobb az átlag érzékenysége ?
Válaszokat előre is köszönöm.




Téma: MinDigTv Fórum: Sat
[válaszok erre: #36925]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10155. Elküldve: 2013-09-06 22:12:34 [637.]

Kösz, akkor vmi nálam hibádzik


Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[előzmény: (10151) chucky, 2013-09-06 18:11:33]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10144. Elküldve: 2013-09-06 12:18:19 [638.]

Az általad beemelt idézet (gyakorikérdések.hu), nálam így fest:
Permutáció= meghatározott sorrend, azaz sorba rendezés
Variáció=változatok sora
Kombináció=összeállítás, csoportosítás

Ilyen értelemben a "katyvasz" jelentése:
megpróbáltam működtetni mind a három szóban forgó emut, különböző kulcsokkal és beállításokkal, külön-külön és együttesen.
De hát a lényeg, mint sok más esetben, ezúttal is elmaradt.





Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[válaszok erre: #10151] [előzmény: (10143) bojsza, 2013-09-06 11:19:12]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10142. Elküldve: 2013-09-06 10:53:53 [639.]

Megkérdezném, h tegnap óta másnál sem működnek ezek a zene csatornák ? semelyik alienes emurendszeren vagy csak nálam történt vmi a permutációk kombinációjának variációjában icon18.gif


Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[válaszok erre: #10143] [előzmény: (10140) bojsza, 2013-09-05 15:33:34]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10139. Elküldve: 2013-09-05 15:29:17 [640.]

Idézet:
Jelen állás szerint akkor egy 1.0.20 vagy régebbi mcas-szal és egy T45-ös ymoddal jönnie kell mindennek, ami jöhet.:)
Legalábbis, ha nem akadnak össze.


Nálam összeakadnak A2.
Tehát :
mcas 1.0.19 (v. régebbi), v. 1.0.22, v. oscam_ymod T45 külön-külön.


Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[előzmény: (10137) chucky, 2013-09-05 13:45:05]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10138. Elküldve: 2013-09-05 15:00:25 [641.]

Plusz, egy gombnyomással (upload) FTP-n keresztül feltölthető a Sparkra, minden hiba nélkül.


Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[előzmény: (10136) bojsza, 2013-09-05 12:28:29]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10106. Elküldve: 2013-09-03 09:10:32 [642.]

A maga nemében nagyon hasznos progi.
Hálás köszönet, h közkincsé tetted.


Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[előzmény: (10105) Famiko770, 2013-09-03 04:16:20]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10095. Elküldve: 2013-09-01 20:28:18 [643.]

Nekem Optibox Prima Cx van, csak nagyon eltettem a dobozába. Amúgy az A2 jön, de érdemes lekeresni az újabb tp-ket is, mert jóval bővebb lesz a választék, nálam csak a HD-s csatik nem jönnek.


Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[válaszok erre: #10098] [előzmény: (10094) bojsza, 2013-09-01 17:52:06]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10093. Elküldve: 2013-09-01 15:07:13 [644.]

Köszi,
most már nálam is nyílik fű alatt a Gül Baba. icon32.gif


Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[válaszok erre: #10094] [előzmény: (10091) bojsza, 2013-09-01 12:59:04]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10069. Elküldve: 2013-08-30 12:25:56 [645.]

Ha, nem titok ez hogyan sikerült?
Ennyibe kerül egy földi tuner + utólagos beszerelés?




Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[előzmény: (10067) Nandi1, 2013-08-30 11:52:31]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10036. Elküldve: 2013-08-25 15:18:23 [646.]

Pedig van, legalábbis a VLC-nél
Hangsáv kiválasztás


Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[előzmény: (10034) Tomy27, 2013-08-25 15:16:51]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10035. Elküldve: 2013-08-25 15:16:53 [647.]

oké, igazad van.
Lejátszásnál is ki kell jelölni a nyelvet.


Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[előzmény: (10033) bojsza, 2013-08-25 15:13:48]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10032. Elküldve: 2013-08-25 15:07:55 [648.]

Ha már, annyi szó eset az utóbbi napokban a felvétel készítésről, nekem is lenne evvel kapcsolatban egy kérdésem.
Hogyan lehet ( ha egyáltalán lehet) felvételnél azt beállítani, h csak egy bizonyos hangsávot vegyen fel?
Konkrétabban az Euronewsról akartam vmit felvenni és meglepetésemre nem a magyar hangot vette fel
(pedig arra volt beállítva), hanem szerintem a görög hangsávot.
Mint tudjuk az Euronews 14 hangsávja közül, a magyart vezeték be legutoljára; meglehet, h ez még nincs rendesen beállítva az adóoldalon? v van vmi konkrét beállítási trükk ilyen esetre? megismételve a felvételt HDMU-n és SPARK-n is, ugyanezt az eredményt kaptam.


Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[válaszok erre: #10033 #10034]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10013. Elküldve: 2013-08-24 11:01:26 [649.]

Hát, summás véleményeiddel egyáltalán nem értek egyet, mert én egy, két tuneres készüléket vettem (nem okostelefont! és nem is Dreamboxot), amitől elvárnám, h úgy is működjön ahogy fizikailag kiépítették és nem úgy mint egy tuneres.
Igen, ha már fizetett programozók fejlesztik ( ... és nem bótcsinálta programozók), azért jobban odafigyelhetnének, mert pl. ugyanez a hiba nemcsak nálam jelentkezett, hanem súlyosabb kiadásban egyik fórumtársuknál is (lehet visszaolvasni....), olyan helyzetben amikor mind a két tuner bemenetre egy-egy motoros vezérlést kötött. Ilyenkor ebből a hibából származó zűrzavar meghatványozódott.

Persze a vélemény nyilvánítás szabad, de csak ennyi. De, ha már leírunk vmit, annak legyen értelme is.
Ez a válaszom a 10006/10007 h.sz-re.
Idézet:

A problema megoldasa egy masik keszulek (DreamBox), vagy hasznald az E2-ot
(dar ilyen nincs Amiko-n, ami volt az egy butitott verzio). De ha mar ratlotal valami clone-t, akkor hasznald azt.





Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[előzmény: (10007) spam, 2013-08-24 03:10:31]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sign_az



Tagság: 2010-03-13 12:05:36
Tagszám: #83205
Hozzászólások: 969
10002. Elküldve: 2013-08-23 22:09:09 [650.]

No, azért nincs minden rendben a Spark házatáján sem, pl. olyan alapvető hibát amit a T1 és T2 tunerekkel kapcsolatban írtam a 9523 h.sz-ban még kijavításra vár. Azért, h javítva legyen beollózom ide, hátha elolvassák és javítják ezt is:

Idézet:
......A napokban teszteltem egy kicsit a Spark 68-as verziót és egy nagyon furcsa dologra lettem figyelmes, ami nem biztos, h pont az új verzióból adódik, ez lehet már régebben is így volt.
Tehát, két tuneres Alien2 készülékem van, mindegyik tunerre egy-egy antenna van csatlakoztatva, az egyiken egy 4-es diseqC kapcsoló is van, a másikon csak egy szimpla fej, mely két műholdat lát.
A menü/telepítés/műhold telepítés/ szerkesztésnél (zöld gomb) beállítom, h melyik műhold van a tuner1-en és melyik a tuner2-ön. Azonban kilépéskor ezek a beállítások nem mentődnek el, hanem mindig az a tuner beállításai maradnak meg, amelyikből utoljára léptem ki, a másik tuner pedig elállítódik. Tehát, ha a beállításokból a tuner 1-el léptem ki, ez megmarad, de a másik tuneré automatikusan szintén tuner 1-re vált. Fordítva is igaz, ha tuner 2-vel lépek ki, minden tuner 2 lesz.

Ez a helyzet akkor bukott ki, amikor az A2 "tuner 1-re volt állítódva" és a tuner 2-ön tp-ket keresgéltem, persze nem találtam egyetlen aktív tp sem, így új tp sem tudtam lekeresni.

Tudom, h kevés helyen van ilyen kiépítés, de megkérdezném hátha mégis volna vkinek vmilyen ötlete, hogyan lehetne rögzíteni Sparkban a tunerek beállításait (E2-ben ez nem probléma). Előre is kösz.



Amúgy az Enigma változatokkal kapcsolatban, mindenkinek igaza van aki használni akarja, elvégre adott a lehetőség, miért ne használjuk ki, csak ne várjunk tőle csodát, egyik változat sem tud többet a Sparknál.


Téma: AMIKO ALIEN és Alien 2 Fórum: Sat
[válaszok erre: #10006 #10007] [előzmény: (9999) jampy, 2013-08-23 21:15:53]
Törzstag
sign_az adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 Találatok száma: 969
    / 39 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
Az oldal 0.022732973098755 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Médiaajánlat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2013. E-mail