Találatok száma: 13417 üzenet |
|
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55941. Elküldve:
2009-12-10 15:58:38 |
[4926.] |
Kezdem a mi szemszögünkből az elejéről, csak azért, mert hát mégiscsak azt kell átlátni, hogy mi hogyan jártunk.
A Fővárosi Ebrendészeti Telep, befogott egy bullterrier keverék szukát Csepelen.
Ez a hely nem menhely. Régi neve: sintértelep.
Ez az a hely, ahol a befogott kutyák szabály szerint 14 napot kapnak arra, hogy tulajdonosuk rátaláljon elveszett állatkájára.
Ha lejár a 14 nap, akkor a telep akár altathatja is a bekerült kutyát. ...vagy több időt ad a kutyának, hogy gazdához juthasson.
A mostani helyzet az az Illatos úton, hogy teljesen teltház van. Annyira, hogy hiába fognak össze a kutyamentő csapatok, több állat kerül be, mint amennyit ki tudnak hozni.
Éppen ezért örült meg az Egyesületünk, hogy Virág feje kissé szétkapott. Ellátásra szorult. Jogfenntartással kihozhattuk a kutyát. Így egy hely felszabadult, mi kimentettünk egy bullterriert. ...akiről kiderült, hogy staffordshire-bullterrier keverék.
Ehhez az akcióhoz szervezkedni kellett nagyjából 6 embernek, fél napot, mert nem ért rá senki.
A végén egyik csapattagunk, késő este csapdába esett és szó szerint ráerőltettem, hogy munkaidő alatt, ha kell, akkor a legnagyobb problémákkal szembenézve - főnöke, munkája, állása -, de oldja meg a kutya fuvarozását.
Mit tudott erre mondani?
Utálom az ilyen dolgot, mert mások életével sakkozunk.
Végül is szerencsésen sikerült elmennie és kihozni a kutyát. Megtudhatta, hogy a bibik a kutyus orrán, egy másik kutya haláltusájából származnak...
A kocsija telefosva.
Hová vitte?
Átmenetileg egy másik csapattagunkhoz, akinél már 3 kutya volt a lakásban, szerelésre készült a helyi kábeltv-s, amúgy meg egy tenyérnyi lakásról beszélünk, ami panel, sokadik emelet. Semmi gond, pár órára bevállalta a kutyát.
Közben segített a fost kitakarítani a kocsiból.
A harmadik csapattag, este ért már csak rá, hogy tova szállítsa a pár órás szállásról a kutyát, egy biztonságosabb helyre, ahol kert is van, kennel is van... ja, hogy panziónak hívják, és a kutyabarátságnak is vannak határai? Vagy panzióként tekintjük, vagy más megoldást kell találni?
Eltelt pár nap, és lejuttattuk a kutyát vidékebbre, ahol több hely van.
Ekkor jött a harmadik csapattag, aki hajnali 4 órakor már talpon volt, mert dolgoznia kell és családja is van, de ő inkább magához veszi a kutyát, hogy foglalkozhasson vele, etesse, itassa, pucolja a kertesházába... ja, és nála is van már nem egy, hanem több ideiglenesező kutya.
Hol tartunk telefonszámlában, benzinpénzben, időben és kutyakajában?
A kutya gazdáját vadul kezdtük keresni, hiszen egy gazdának hiányzik a kutyája normál esetben.
Itt jön egy fricska a történetre.
Jelentkezik a gazda. ...továbbiakban X... tudjátok, személyiségi jogok, mert megilleti...
Andi kap 9 sms-t, én egy nappal később kicsit többet.
A tartalmuk - ezt a részt nem írom le újra, mert felesleges és jobban úgysem tudom megfogalmazni:
Idézet:
| Megtalálta hirdetéseink egyikét, a kutyáról.
Mert kereste a neten az eltűnt kutyát, miután albérlője tájékoztatta, hogy nincs a kutya a kertben.
...kezdem az elején, mert így kissé zavaros, miért borult fel az adrenalin szintem.
Virág gazdája a továbbiakban X - mivel a felelőtlen és rossz, kutyához nem értő, és ezáltal kutyájukat veszélybe sodró embereket is megilleti a személyiség védelme.
X külföldre ment, hosszabb időre.
Napfény, homokos tengerpart, ilyesmi.
A kutyát nem tudta vinni, hiszen karantén, pénz, intézkedésekre idő, szóval ilyesmi az útját állta.
Hónapokig keresett új gazdát, de senkinek nem kellett.
Itthon maradt a kutya - "steffordshire-bullterier keverék" mint megtudtuk -, az albérlők hétköznapjainak díszére.
Virág szökött. Sokadszor.
Eddig mindig visszament, de most valamiért nem.
X szerint őket kereste... ám nem jutott el a homokos, napsütötte tengerpartra. Talán mert nem Lassie a neve...
Esetleg azért, mert befogta a Fővárosi Ebrendészeti Telep, az utcán hacacárézó, állatokra - mindegy milyen féléről beszélünk - veszélyes, szocializálatlan, neveletlen, ebet.
Az egyik súlyos, és nagyon csúnya verekedés alkalmával, megsérült a feje, és az orra a kutyának. Ezért 14 nap jogfenntartással megkapta a Bullterrier Fajtamentés.
X megtudta az albérlőtől, hogy nincs meg a kutya.
Neten utána nézett.
Jók vagyunk hírdetés szétszórásban!
Megtalálta a kutyát és minket.
Ekkor jött az sms.
A kutyát nem szeretné átvenni.
Szeretné, ha vigyáznánk rá.
Szeretné, ha nem ölnénk meg.
Szeretné, ha inkább új gazdát, jó helyet találnánk neki.
5-6 éves, ivartalanított, mert problémája volt egy tüzelésnél és műteni kellett.
Szeretné, ha a neten megírnánk, hogy mi van a kutyával.
Aggódik érte.
A szíve szakad meg.
Havonta 3.000,- Ft-ot küldene a kutya tartására.
Igen. 3 ezret.
Igen. Forintot.
Nem. Nem Eurót.
Szeretném megkérdezni: Miként gondolja a továbbiakat?
Nonprofitok vagyunk.
Nincs bevételünk.
Naponta kunyerálunk, hogy el tudjuk végezni a folyamatban lévő kutyáink ellátását.
A jól szocializált, hónapok - némelyik már évek - óta nálunk lévő kutyákra sem jelentkezik senki.
Üres, használaton kívül lévő, biztonságos, vasbeton kennelünk nincs.
Egy normál minőségű táp, egy hónapra nagyjából 8.000,- Forint.
Egy panzióban egy nap, átlagban 1.500,- Forint.
Egy tanulatnan, rosszul szocializált, 40 kg-os, minden állatra agresszív kutya, kiképzővel történő átnevelése... sok Forint.
A felajánlott 3.000,- Forintot mit tanácsol, hogyan költsük el?
Ha Ön minimum annyi időt töltött volna a kutyája napi szocializációjára, és nevelésére, amennyit a Antoine de Saint-Exupéry idézet kikeresésére és bemásolására szakított, a kutyája nem lenne közveszélyes.
Minden nap amikor felkel, jusson az eszébe, miképp tette tönkre egy az ön felelősségére bízott kutya életét.
Amikor lefekszik, akkor gondoljon arra, hogy a Pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve... és ön megépítette.
| |
Ez az írás a fórumon volt ugyi.
Megtudtuk tehát, hogy ki a gazda. Barátunk a google még mindig.
Olvashattuk a megható, gyönyörű, és mélyen szántó gondolatok - Antoine de Saint-Exupéry idézetét.
A kérdésre, hogyan tovább, nem kaptunk választ.
Jön a következő fricska.
Egy kedves ember ír. Barátaitól értesült, hogy vagyunk, van a honlapunk. Nézegette és döbbenten látta, hogy micsoda gazdák vannak, némelyik kutyával hogy elbántak.
A kutyusok között feltűnt neki egy, akinek sebes az orra, és nagyon megsajnálta.
Virtuálisan örökbe fogadja, küldött 3.500,- Ft-ot.
Aláírás, cím.
A vezetékneve éppen megegyezik Virág gazdájának vezetéknevével.
A cím pedig éppen Csepel.
Bámulok a telefonba, mert nem tudok mit mondani.
Andi tud mit mondani, úgyhogy inkább hallgatom.
Felmerül bennem az ötlet, hogy akkor talán villámgyorsan vigyük haza a kutyát.
Hívjuk ki a rendőrséget és tegyük meg a feljelentést magunk ellen, hogy hazaloptuk az ebet.
Andiban más merül fel. Ki az, aki bevállal egy 5-6 éves, minden állatra antiszociális, veszélyes kutyát?
Ki az, aki bombabiztos kenellel és kerítéssel vágyik egy olyan kutyára, aki még a pórázon sem tud közlekedni?
Ki az, aki vállalja, hogy egy a vezényszavakat sem ismerő, 40 kg-os, neveletlen, veszélyes kutyára vágyik.
Egy pozitívum: emberekkel barátságos.
Andi nem bír magával és felveszi a kapcsolatot az illetővel.
Megköszöni az adományt.
Majd szó, szót követ és rátér a tárgyra: - Mennyire tollas a hátunk?
Az illető vesz két hosszú, mély lélegzetet, és elmondja, hogy igen, valóban gyermekének a kutyája Virág.
Gyermeke messze Ausztráliában... most nem leszek tájleíró...
Nem tudta kivinni az ebet.
Na, itt Andi kicsit tájékoztatja, hogy a nem tudta és a nem akarta, miben tér el.
Kiderül, hogy nincs Albérlő, mert új tulajdonosa van a háznak. Annak a háznak, ahol a kutya ott lett hagyva.
Már-már azt hiszem, hogy nem lesz több meglepetés.
Mégis van.
Kapunk egy levelet.
Nem tudom, hogy sérti-e a személyiségi jogokat, ha bemásolom. Nem privát, mert az egyesületnek szól.
Nagyjából az a lényeg, hogy:
- nem szabad mások felett ítélkezni,
- lehet embereknek nehéz a körülménye, amiről mi nem tudunk,
- egy ismerős vállalt felelősséget a kutyáért, de a végén mégsem vitte el,
- a kutya 8 éves, 7 éve volt a tulajnál,
- a kutya nagyon jól elvolt a kertben egyedül,
- senkit nem bántott, mindenkit szeretett, bár csak azzal a macskával találkozott, amelyik betévedt a kertbe, de gyorsan távozott is,
- a kapu véletlen maradt nyitva az új tulajnál,
- más kutyával is megtörtént már, hogy szétkapott egy másik kutyát, miközben kóborolt és a szomszédjuk kiskutyáját is majdnem kinyírta egy másik szomszéd kutyája, de az a szomszéd sem hibáztatott senkit az ügyben, bár ott az orvos megmentette a kiskutyát,
- látta, hogy bullterrierben is van más állatot nem megtűrő,
- sajnálja, nem lehet nem megtörténtté tenni,
- ő nem tudja magához venni, mert neki is vannak kutyái, macskái,
- ha virtuális gondoskodás nem elég a kutyának, akkor altattassuk le, ne legyen "koloc a nyakukon",
- ők ezt nem tudták volna megtenni szegénnyel.
Mit írjak?
Írjak a felelősségről?
Írjak arról, hogy vállalnunk kell a tetteink következményeit?
Írjam le, hogy mennyi meló és pénz megy el a ténylegesen vállalt munkánk terhére, egy ilyen lepasszolt "probléma" ügyén?
Írjam, hogy ez a legegyszerűbb és könnyebb a felelősség alól kimászásra?
Írjam, hogy feleslegesen költött a tulaj a hazugságra pénzt, mert lám, az itthon maradtak nem olyan hülyék?
Engem ez az egész annyira undorít!
Tartom a múltkor felírt véleményem, és remélem, hogy hat az utolsó két mondatom egész életre:
Idézet:
|
Ha Ön minimum annyi időt töltött volna a kutyája napi szocializációjára, és nevelésére, amennyit a Antoine de Saint-Exupéry idézet kikeresésére és bemásolására szakított, a kutyája nem lenne közveszélyes.
Minden nap amikor felkel, jusson az eszébe, miképp tette tönkre egy az ön felelősségére bízott kutya életét.
Amikor lefekszik, akkor gondoljon arra, hogy a Pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve... és ön megépítette.
| |
|
|
[válaszok erre: #55972]
|
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55922. Elküldve:
2009-12-10 14:29:43 |
[4927.] |
Hűűű, próbálom megfogalmazni Virág történetét, de olyan mélyről jön az indulat, hogy nem tudom, írjam-e, amit szeretnék.
|
|
[válaszok erre: #55923 #55924]
|
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55919. Elküldve:
2009-12-10 14:21:17 |
[4928.] |
Én holnap Budapest - Miskolc - Budapest útvonalon leledzek.
|
|
|
[előzmény: (55911) bszilvike, 2009-12-10 13:20:00]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55918. Elküldve:
2009-12-10 14:20:34 |
[4929.] |
Sziasztok!
Megkérném, hogy azok, akik Lajosról, Stefániáról, Szilviáról és Lenkéről szórtak szét hírdetést, töröljék, mert tárgytalan.
Köszönöm!
|
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55890. Elküldve:
2009-12-10 11:23:16 |
[4930.] |
Kár volt Virág gazdájának majd' 20 sms-t küldenie, amikor abban is csak hazudni tudott.
Nemsokára megírom, hogy milyen egy igaz magyar állattartó, ha már az Ausztráliai nap világítja meg a rálátását.
Ha ő lehetett undorítóan hazug és felelőtlen, akkor szerintem elvárható, hogy leírjam a csapatnak - akik a kutyára szánják az idejüket, pénzüket, és vállalták a bajlódást -, hogy mi az igazság.
|
|
[válaszok erre: #55892]
|
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55872. Elküldve:
2009-12-10 00:28:38 |
[4931.] |
Na, tényleg húzok, mert holnap korán kell kelnem.
|
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55871. Elküldve:
2009-12-10 00:28:02 |
[4932.] |
Nem.
Most barnarízs...
Ha káposzta leves lenne, azt imádom.
|
|
|
[előzmény: (55870) Bajuszné, 2009-12-10 00:27:08]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55869. Elküldve:
2009-12-10 00:26:21 |
[4933.] |
Mingyá éhen halok.
Ma elkezdtem egy nagyszerű méregtelenítést... de valószínűleg, az első 24 órát sem bírom ki.
|
|
[válaszok erre: #55870]
|
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55865. Elküldve:
2009-12-10 00:14:39 |
[4934.] |
Azzal, hogy adomány levelet írunk - amit nem tudom még, hogy miként kell pontosan és szakszerűen megfogalmazni - letudtuk az anyagi részét - apeh, klikkdíj stb. - vagy konkrétan fizetni is kell mellé?
Ma éppen hogy hős voltál amúgy, és mindenkinek sikerült rákoncentrálnia a mondandódra - sőt, még vissza is emlékeztek, hogy mit írtál, nem csak elsiklottak felette - csak én nem értettem, mert... mindegy miért.
|
|
[válaszok erre: #55895]
|
[előzmény: (55861) vipapa, 2009-12-10 00:08:12]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55859. Elküldve:
2009-12-10 00:05:58 |
[4935.] |
Na, Vipapa elmenekült, úgyhogy én is megyek, mert úgy érzem, mintha álmos lennék, és tudnék aludni.
Péntek délutánra egy Budapest - Miskolc - Budapest fuvart keresek még péntek délutánig...
|
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55853. Elküldve:
2009-12-09 23:56:59 |
[4936.] |
Megjött Vipapa, úgyhogy még csak most kezdem a rácsodálkozást...
|
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55851. Elküldve:
2009-12-09 23:55:02 |
[4938.] |
Hová mellé?
|
|
|
[előzmény: (55844) Bajuszné, 2009-12-09 23:49:00]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55848. Elküldve:
2009-12-09 23:53:46 |
[4939.] |
Engem általában hülyének néznek, hogy mindig mérem a színeket.
Ez a mostani technikában állítólag hülyeség.
...mondjuk akkor is hülyének néztek, amikor más színt nyomtak ki, mint amit kellett volna, mert nem volt jól beállítva a gép, és én megkértem, hogy a nyomaton elemezzék már, miből hány százalék van, mert a gépen egy másodperc alatt meg tudom mondani, hogy hány százalékkal kapták meg. ...csak akkor nem tudományosan hülyének, hanem szimplán hülye p...ának...
|
|
[válaszok erre: #55854]
|
[előzmény: (55845) nszethi, 2009-12-09 23:49:46]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55843. Elküldve:
2009-12-09 23:47:15 |
[4940.] |
Ha van répa, minek kötözni?
Na tényleg nyitok egy 18+ topicot, mert ez már vinnyogós...
|
|
[válaszok erre: #55846 #55847]
|
[előzmény: (55840) nszethi, 2009-12-09 23:44:37]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55842. Elküldve:
2009-12-09 23:46:16 |
[4941.] |
Akkor ha már így megértjük egymást, mesélj arról, hogy amikor a színkalibrált monitorok drágaságáról beszélnek, milyen nagyon szoktak potyogni a könnyeid a röhögéstől?
|
|
[válaszok erre: #55845]
|
[előzmény: (55836) nszethi, 2009-12-09 23:42:28]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55839. Elküldve:
2009-12-09 23:44:27 |
[4942.] |
Ezt a mondást megjegyzem...
|
|
|
[előzmény: (55837) nszethi, 2009-12-09 23:43:24]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55838. Elküldve:
2009-12-09 23:43:30 |
[4943.] |
Jaj! Ne elemezd tovább...
|
|
[válaszok erre: #55841]
|
[előzmény: (55835) Bajuszné, 2009-12-09 23:41:11]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55834. Elküldve:
2009-12-09 23:37:38 |
[4944.] |
Nekem a "Sajnos" tetszett...
|
|
[válaszok erre: #55835 #55837]
|
[előzmény: (55832) nszethi, 2009-12-09 23:33:40]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55833. Elküldve:
2009-12-09 23:37:10 |
[4945.] |
Ne akard, hogy most profin elmondjam a tételszöveget, de a legegyszerűbb:
Fényszínnél, minél több szín van egymáson, annál világosabb. Ezért mondjuk, hogy összeadó.
Tárgyszínnél, meg pont az ellentetje. Ez meg azért kivonó, mert a fény egyre kevésbé verődik vissza.
...és igen, a cmy+k a nyomda.
|
|
[válaszok erre: #55836]
|
[előzmény: (55829) nszethi, 2009-12-09 23:22:24]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55828. Elküldve:
2009-12-09 23:17:10 |
[4946.] |
Csak azok nézik hülyének a műszakiakat, aki nem nyomdáltak... azaz hülyék mindkét színelmélethez.
Tudom miről írsz és írok, mert tele a Világ a hülyékkel, akik mind szakembernek vallják magukat.
|
|
[válaszok erre: #55831]
|
[előzmény: (55827) nszethi, 2009-12-09 23:15:01]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55826. Elküldve:
2009-12-09 23:11:24 |
[4947.] |
Dogoknál közölték velem egyszer, hogy "extra óriás" a vérvonal.
|
|
|
[előzmény: (55821) Andrea, 2009-12-09 23:03:02]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55822. Elküldve:
2009-12-09 23:06:40 |
[4948.] |
Fényszíneknél minél többet teszel egymásra, annál világosabb.
Tárgyszíneknél minél több van egymáson, annál setétebb.
Nem tudom miért, de úgy éreztem, hogy ezt le kell írnom.
Legközelebb a Lipcsei sortörésről tartunk beszámolót, majd az Aranymetszés jön.
|
|
[válaszok erre: #55829]
|
[előzmény: (55805) nszethi, 2009-12-09 21:14:36]
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
55816. Elküldve:
2009-12-09 22:42:44 |
[4949.] |
Már nem merek írni... úgy érzem magam, mint Vica és Szilvike összegyúrmázva.
1.
A nyomdának a kiadásáról kell szerintem az adomány nyilatkozat. Nem pedig a mi bevételünkről.
2.
Most világosítottak fel, hogy
Idézet:
| ...szeretik megtüzdelve rgb és corell-lel.
| |
valószínűleg csak vicc volt.
3.
A színelméletet Nszethi nekem szánta, vagy azon nyomdászoknak, akik tavaly még hajszobrászok voltak?
4.
Ha fuvarozni nem tud, dugni meg nem akar - amúgy nem is vagyok felismerhetetlen még -, akkor miről beszélünk, hogy csak a második rész a vicc?
5.
A porcosodás, a calcium bevitel és a farok felállíthatósága után az a kérdés, hogy hány éves a Kapitány? A vérkeringés meg kuka?
6.
Nem hinni kell, hanem szakemberrel beszélgetni arról, hogy milyen stádiumban mi kell egy kutyának. Klárika gazdája is elhitte, hogy calcium kell a kutyának, most meg olyanok a csontjai, mint a zárójelek.
7.
Andi és a Corell-je pedig szintén nem a nyomdai munkákhoz sorolható.
|
|
[válaszok erre: #55827 #55879 #55881]
|
|
|
Kiváló dolgozó  |
|

Grübedli
Tagság: 2004-02-05 20:32:59 Tagszám: #8539 Hozzászólások: 13417
|
|
Kiváló dolgozó  |
|
|