Hallgasd csak meg a strucckakast, az alábbi videón. Még a nagy "afrikavadászokat" is megtévesztette. Fogságban jó körülmények között (mesterséges megvilágítás, bőséges takarmány stb.) lehet hogy dürröghet évszaktól függetlenül. Nem vagyok strucctenyésztő, csak a hangja és a gyakorisága alapján inkább valószínűsítem mint az oroszlánt.
https://www.youtube.com/watch? v=cx3W9m0Im6o
Magánkézben is vannak "egzóta" madár fajok, akár külföldről is jöhettek. Egyik tippem a pulykakeselyű, a többi már elhangzott. De mivel volt itt már oroszlán is, így akár a főnix madarat sem zárom ki. Oroszlán üvöltésről jut eszembe, amit városi nomád hallott, lehet hogy dürgő strucckakas volt.
Tanulságos videó, amúgy három részes és a zenéje időnként csodálatos. Sarah Class - Beauty of the Glade és hasonló címeken nyomozok utána, a Lion Kingdom filmzenéjéből.
Ebben a cudar időben lustálkodok, ma ezt néztem és a többit fogom mindjárt.
Rögtön az jutott eszembe, mennél jobban megismerünk valamit, azáltal annál több lesz az új kérdés, amire nincs válasz.
Őt nem ismerem személyesen (még) kb. mikor én abbahagytam, utána jött nyilván. Az én időmben tilos volt reklámozni, ma meg már a csapon is folyik. Nem baj, csak megemlítettem. Alapvetően jó beszélgetés, még ha néhány részletével nem is értek egyet, lényegében tetszett. Azon se csodálkoznék, ha legközelebb a méhész barátommal lenne interjú, hiszen minden mindennel összefügg, mint tudjuk "minden medve szereti a mézet" és ha már medve, akkor a pásztorkutyák se hiányozhatnak.
Kösz, azt én is tudom hogy mi lenne a legoptimálisabb a begóknak, de nem csinálok galambházat a házamból. Marad számukra az egykori disznóól, és a kukorica góré, meg csináltam oszlopra hagyományos dúcot. Gond az, hogy találnak számukra szimpatikusabb helyet, akár már a szomszéd magasabb házának gerendáin, vagy a postagalamb tartónál és a többi. Ezek ellenére kell valahogy itt tartani őket. Helyhez jobban ragaszkodó fajtát tartok, most birminghami pergőket, azok megtartják a parlagit. Remélem ha kialakul belőlük egy kisebb falka, kb. 30 galamb, akkor már önmagukban is kötődni fognak a helyükhöz. Mert parlagiban gondolkodok, a többi nem bírja a kiképzést, elhordják őket a ragadozók főleg télvíz idején. Nekem meg azért kell a galamb hogy repüljön, nem hogy a padlásán kuksoljon egész nap. Szóval parlagi.
Egyszer láttam a tévében, az elején töprengtem hogy "érdekel ez engem?" Aztán egyre jobb lett, végül nem bántam meg hogy megnéztem. Nem elemez mély társadalmi problémákat, csak két emberről szól.
Már végig kérdeztem az összes ismerőst, meg hirdetéseket, legközelebbi hely, Kecskemét környéke, ahonnan tudok hozni, de hát kissé messze van egy két szaros kis galambér oda elmenni.
Figyu, te járkálsz a városban, meg mindenfelé. Ha látsz valahol épületet amiben parlagi galambok laknak, légyszi írd meg ide a címet. Legyen az templomtorony vagy tanyasi ház, engem érdekelne. Kellenek kis galambok már 5-6 napos kortól, melyeket itthon az én galambjaimmal felneveltetek. Közelemben senki nem tart parlagit, csak mindenféle kitenyésztett fajtát.
Nem is olyan rég még minden falu szélén volt dögkút, oda lehetett bedobni, ha valami elpusztult. Időnként leöntötték mésszel, mert nyáron brutál szagot árasztott, de a cigányok azért kiszedték a friss dögöt. Legegyszerűbb az volt ha kihúzta, vitette az ember az erdőbe, ott szépen megették a vadak. Ahol meg medve farkas él, ott szerintem ez a természetes, de a sakálok, rókák, vaddisznók, hollók, kóbor kutyák kis hazánkba is élnek, úgyhogy én a hagyományt ápolnám ebben a tekintetben is.
Sok városban, illetve zónákra osztván a városrészeket, kitalálták hogy melyikben mit nem szabad tartani. Nálunk egyes részekről kitiltották a sertést, marhát, mint gazdasági haszonállatot, viszont a lovat mint hobbiállatot, lehet tartani. Itt az utcánkban is egyik háznál most éppen a sárban rohad vagy nyolc ló, a szomszédok örömére. Bár megjegyzem, a lovak előbb ott voltak mint a szomszédok. Jellemzően a városból falura költözött új telepesek, a képviselő testületekben fontos emberekké válván hozták ezeket a szabályokat. Felépíttették a házaikat, aztán mikor beköltöztek akkor vették észre hogy a szomszédban malac röfög, kacsa hápog és pfuj de büdös, meg a legyek csípik a fifike fülét.
Ezentúl részletesebben fejtem ki amit írok, mert nivekogren kívül nem mindenki érti, bár időnként ő is azt gondolja hogy nem tudom, csak tippelek a pennsilvánia vagy micsoda, hogy hol van. Pedig csak felindultságból fejezem így ki magam, mint mikor azt mondom, hogy ki a tököm az a gyurcsány, még sosem hallottam róla.
Ausztrál bennszülöttek úgy mérték a hideget, hogy hány dingót kellett beengedni a kunyhóba, ahhoz hogy ne fázzanak. Volt egydingós, kétdingós, háromdingós hideg. Legalábbis egy utazó beszámolója szerint. Hogy ez tuti így volt e azt nem tudom, de több forrásból tudjuk, hogy használták a kutyáikat (dingó) ágymelegítőnek.