HYDRA-PEARLS Sampon és Spray
Normál, száraz és érzékeny bőrre egyaránt alkalmas.
Semlegesiti a környezet, a parazita-ellenes és a gyógysamponok száritó hatását. Különösen alkalmas télen, a fűtött lakásban tartott állatok kiszárdt bőrének rehidratációjára. Használata után a bőr rugalmassá, a szőrzet tisztává és csillogóvá válik.
Ha kutyánk szőre tompa fényű és a szőrvég töredezett, a kiváltó okokat két fő csoportba oszthatjuk: belső és külső okokra.
Belső okok:
A helytelen táplálás, vitamin, ásványi anyagcsere ellátás zavara, szukáknál tüzelési időszak, vemhesség, szoptatás időszaka, szervi rendellenesség miatt fellépő bőr-, szőrproblémák.
Ha mi magunk állítjuk össze kedvencünk táplálékát, akkor az az összetevőket megfelelő arányban és mennyiségben tartalmazza-e?
Ha tápot etetünk, legfőképp arra legyen gondunk, hogy négylábúnk életkorának és testsúlyának megfelelően kapja meg napi adagját. Az egészséges szőrzethez a kiegyenlített vitaminellátás is szükséges.
Gyakran a napi táplálék nem fedezi az egészséges bőr és szőr kialakulásához szükséges vitaminokat és ásványi anyagokat, ezt legtöbbször H-vitamin, B-vitamin. Komplex, telítetlen zsírsav tartalmú kiegészítőkkel pótolhatjuk, többnyire kúraszerűen. Speciális ellátást igényelnek a kiállítási kutyák.
Külső okok:
A nem megfelelő ápolás. A szőrt kívülről is táplálni kell, különösen a hosszú szőrt.
Ehhez használjunk a szőrtípusnak megfelelő balzsamokat, kondícionálókat, emellett ügyeljünk a megfelelő eszközök használatára, hiszen egy rossz kefével mi magunk törjük szét a szőrvéget. Az évszakok váltakozásával párhuzamosan a vedlési időszakban is megváltozik a szőr struktúrája, szárazzá, töredezetté, fényevesztetté válhat. Vegyi anyagok, szmog, egyéb károsító tényezők következtében is felléphetnek hasonló elváltozások. És utoljára, de nem utolsó sorban, óvjuk kedvencünket a nap káros sugaraitól, erre legmegfelelőbbek az UV-szűrős kondícionálók.
Kullancsokról:
A kullancscsapatok fokozott veszélyt jelentenek a természettel kapcsolatban lévő kutyákra és gazdáikra, ránk, emberekre is. A kullancsok családjának fajgazdagsága miatt a biotópokban minden vadfajt valamelyik "saját" kullancsfaja gyötri.
E kullancsfajok közül az Ixodcs ricinus és (vagy) a Derrnacentor margina-tus terjeszti az emberre és a kutyára veszélyes, állatról emberre terjedő betegségek (zoonózisok) közül a Lymeborreliosis, kullancsencephalitís, tula-remia, Q-láz. ehrlichiosis, babesiosis, mediterrán foltos láz, tibola stb. kórokozóit. A felsorolt betegségek közül az első kettő betegség ismert a kutyatartók körében, de a felsorolásban szereplő többi betegség is nálunk toporog, és várja, hogy szedhesse áldozatait. A kullancsok, okozta betegségeket két fő csoportra, osztja a tudomány.
Az első csoportba tartoznak azok az egészségkárosodások, amiket maguk a kullancsok okoznak. Ha 30-40 kullancs telepszik meg például egy toy uszkáron, a kutyából már nagy mennyiségű véri képesek együtt kiszívni, így komoly vérszegénységet tudnak okozni.
A kullancsok a kutya bőrét ért helyi izgatás miatt rendkívül kellemetlen testérzetet okoznak, amit a szúrásuk körül képződött helyi borgyulladás tovább fokoz. A beindult bőrfolyamatok allergiát vagy másodlagos sebfertőzésből fakadóan tályogot képeznek.
A Heves és Nógrád megyében honos Haemaphysalis inermis nevű kullancsfaj nyála méreganyagot tartalmaz, és kiskutyának bénulást okoz.
A kullancsokról ma már tudjukuk hogy különféle baktériumok, vírusok egy- és többsejtű élősködők betegség kórokozóit hordozzák és adhatják át kutyáknak és azok gazdáinak, az embereknek. A második csoport betegségeit azok a kórokozók okozzák, amelyek a kullancsok aktív transzpontul szúrásukkor nyálukkal vagy egyéb fertőzési móddal juttatják áldozataikba a beteggyanús kutyát mielőbb állatorvosukhoz, kell vinni, akitől kedvencünk megkapja gyógykezelést.
Napjainkra már sok fertőző betegség kórokozóját terjesztik a kullancsok, úgyhogy védekeznünk kell.
Fontos tudni, hogy a "kullancsok ellen nincs védőoltás! Védőoltás a kutyák számára a Lyme-borreliosis ellen van. S az embereknek csak a kuüancsencephalí-tis vírus ellen létezik megelőző védőoltás.
Ezen oltásokat mielőbb adassák be, hogy ezzel is csökkentsék a kullancsok, jelentette veszélyt. Területvédelem.
Kertjeinktől távol kell tartani mindazokat az erdei és mezei állatokat, melyek a kullancsok hordozásában szerepet játszanak. A kutya tartózkodási helyét és otthonainkat védeni kell a kullancsok behatolása ellen.
(Élősködőirtó szerrel kell a kutyaházakat, -kosarakat és a takarítás után a kutyák által látogatott lakás helységeit lepermetezni.
Egyedvédelem.
A kutyákat egész éven át kullancsirtó spray-vel, nyakörvvel stb. Védeni kell, hogy se magára, se a gazda lakókörnyezetére ne hozhasson kullancsot.
Ha nincs megelőzés, a kullancscsípés elkerülhetetlen. A kullancsok elleni védekezés hiánya következtében a természetben kiránduló kutyánk kullanccsal a bőrében tér haza.
A kullancs eltávolítására sok népi módszer él a köztudatban. Sajnos minden hagyományos el-távolítási módszer (pl. csipesz) a kullancs megragadását-megölését célozza. E módszerek a fertőzésveszélyt hordozzák magukban, mert a meggyötört-megkínzott kullancs agóniájában kórokozó tartalmú nyálat köp áldozata bőrébe. Pont a megelőzendő fertőződés lép így fel.
A veszélytelen eltávolításra született magyar szabadalom eszköze a kullancseltávolító kanál, ami kínzás nélkül, élve távolítja el a kullancsot a bőrből.
Az állatpatikákban és a gyógyszertárakban
már kapható új eszközzel veszélymentesen lehet kiszedni a kullancsot a kutyák és gazdáik bőréből.
A kullancseltávolító kanál a páciens bőrében teszi lehetetlenné a kullancs szipókájának a rögzülést, és akár a meggymag kinyomó a gyümölcsből a magot, az eszköz a bőrből a kullancsot kinyomja, azaz a szipókáját fordítja ki a bőrből, s ez által a bőrre gyakorolt hatás miatt a kullancs testét nem irritálja-szorongatja.
Az új kullancseltávolító kanál tehát fertőzésveszély nélkül távolítja el a bőrből a kullancsot.
http://társállatok.hu/
Köszi szépen!
(igazából nem tömény kellett volna, csak önmagában nercolaj, ami nem sampon/balzsam/egyéb ápolószer része, vagyis mást nem tartalmaz. Higitani mindig lehet.)