a 14. tételnél (new coordinates) kaptam fel először a fejem, hogy most itt olyasmi történik, amit szeretek. amúgy a "korrekt" jelzőnél többet nem tudok róla mondani. sőt, picit zavar néha, hogy úgy érzem: utólag bele lett segítve a felvételekbe műanyag zenekar is, nem tett neki jót.
A Percy Jackson filmként lényegesen, zenében viszont csak kevésbé gyengébb elődjénél. Kifejezetten korrekt munka Lockingtontól, olykor nagyon is jó pillanatokkal. 7/10
javier navarrete - byzantium: fárasztó, a dark ambient keveredik egy átlagos zongoraverseny andante tételével, közben dögunalom az egész. a néhány kórusos részt leszámítva teljesen felejtős.
Vitatnám, mert szerintem 3 nagyon erős - de nem kiemelkedő - munkája van: A rózsaszín párduc első része, a Percy Jackson és a Tower Heist, de a Másnaposok 3 scorejával is meglepett helyenként (legalábbis a film alatt). Az R.I.P.D. viszont tényleg annyira se íze, se bűze muzsika, hogy én sem értem, minek az ilyet kiadni.
úgy egyébként érdekelne, hogy valaki meg szokott hallgatni ilyen zenéket, mint pl christophe beck "R.I.P.D."-je? csak azért, mert az égvilágon egyetlen olyan pillanatával sem találkoztam lassan húsz perc után, ami érdekes lenne számomra. és ez nem az első ilyen tőle. csak kíváncsi vagyok, hogy van-e rá kereslet, van-e értelme az ilyesmit egyáltalán kiadni.
A Felhőatlasz scorja szerintem a tavalyi év egyik legjobbja volt a Pókember mellett.
A Feledést annak idején moziba néztem,de se a film se a zene nem fogott meg úgy igazán pedig mennyien dicsérték benne a muzsikát, de szerintem totál átlag lett mint ahogy a film is.
A Transzot még nem láttam így azt majd később pótolom.
nem rossz, nem rossz valóban. nekem pölö az oblivion abszolút nem tetszett, ez viszont nagyon is. nem mondom hogy mostantól árgús szemekkel figyelném majd mr. amon karrierjét, de valóban elgondolkodtató lehet majd a producerek számára h "bárki" képes ilyen zenére és nem csak jablonsky.
a planes pörgött még le az előbb, de elég zombi vagyok ma este úgyhogy kell neki egy második hallgatás. egyébként nagyon kellemes, dallamos kis cucc, csak az zavart h még el sem kezdődött szinte a téma de már fütyültem a befejezését:)
Ja, nem akartam ebbe az irányba elvinni a témát, csak tényt közöltem. Ez a Bright Star egyébként tényleg nem jó, most így Youtube-on átpörgetve. A zene sem, az olyan greenwoodos "marha nagy művész vagyok" jellegű, ha nem is annyira vészes és nagyképű, viszont ezt még tovább rontják a hangoskönyvvé alakítással.
Nemrég láttam képet az ifjú párról, és amit a zenéről írtatok (merthogy késztetést nem érzek rá, hogy bele hallgassak) önkéntelenül eszembe juttatja a Gálvölgyi János-Csala Zsuzsa Jelenetek egy házasságból című kabaréjának egy idevágó mondatát: "Tudod, te nem vagy szép, de legalább főzni se tudsz."
[előzmény: (20720) Bíró Zsolt, 2013-08-10 00:04:58]
Ő dolguk, csak érdekességként írom, hogy Ben Whishaw a Skyfallból meg a Felhőatlaszból nemrég összeházasodott Mark Bradshaw zeneszerzővel. Utóbbi egyik zenéje (Bright Star) GP kolléga 2009-es listájában a legrosszabbak közt szerepelt amúgy.
Hát az Elysium az év eddigi legkellemesebb meglepetése. A hetvenperces album kicsit ugyan hosszú, így van egy negyedórás felesleg rajta, de lényegesen tartalmasabb, élvezetesebb, kimunkáltabb, mint az idei felhozatalból a hasonló stílusú Oblivion, After Earth vagy a Man of Steel. A szerző meg ugye szinte no name... azért ez is egy kicsit elgondolkodtató.
Nem tudom, számomra az idei év sok tekintetben majdnem olyan, mint a 2009-es. Anno szintén korrekt, de inkább gyenge muzsikák születtek, most inkább korrekt és jó zenék, de jelenleg még nem nagyon találtam olyat, amitől eldobnám az agyam. Ha csak az ezt megelőző három évet nézem, eddigre már egy rakat olyan album volt, amik közül nem tudtam, hogy éppen melyiket hallgassam éppen rongyosra:
2010-ből nálam ott volt az Alice, a HTTYD, az Iron Man 2, az Inception a Knight and Day, 2011-ből a lent felsoroltak (+ Largo Winch II), tavalyról meg volt Snow White, Titans, Ice Age (utóbbi kettő nem túl eredeti, de szórakoztató, és komoly esélyt láttam, hogy felkerülnek az év végi listámra), Hunger Games, Spiderman, TDKR.
Idén volt pár valóban jó album (Side Effects, Lone Ranger, MoS, Die Hard), de olyan, amitől isten igazából az lehídalok, vagy azt mondom, hogy évek múlva is biztosan szívesen elő veszem, egy sem. De az év második felében még reménykedek, hátha lesz valami a számomra.:)
[előzmény: (20717) Kulics László, 2013-08-06 22:07:27]
Én most kicsit úgy érzem, érdekesebb volt az idei első félév, mint a 2012-es. Voltak egész korrekt muzsikák, érdekes meglepetések (pozitív értelemben). Kíváncsi leszek, a második félidő mit tartogat majd a számunkra. :)
Annyira erőtlen ez az év filmzenei szempontból, hogy most inkább a 2011-es felhozatalból szemezgettem a kedvenceimet:
HP 7/2 - nemcsak a film, hanem a zene is a széria legjobbja Williams 3.-hoz, és Hooper 6.-hoz írt szerzeménye mellett.
Rio: noha Powellnek nem lehetett különösebben megerőltető, itt még a rutin se érződik annyira rajta, mint tavalyi munkáin. A zene teljesebb képet viszont csak az énekes számokkal együtt mutat.
Pirates 4: Zimmer nagy ívben tojt erre a zenére, ehhez kétség sem fér, de a gitárvirtuóz páros remekül felpezsdítette az egészet. A bűn rossz remixeket viszont hagyjuk.
Kung Fu Panda 2: az első rész méltó párja, noha nehezemre esik továbbra is eldönteni, hogy kinek tulajdonítsam a nagyobb részét. A nagyobb intenzitást inkább Zimmernek, de a hangszerekkel való virtuóz játékosság már Powellre jellemzőbb.
X-Men - First Class: egyszerű, de nagyszerű. Hogy miért szeretem annyira, azt a többi részről alkotott véleményemmel együtt itt kifejtettem:
Tavaly elég jó betétdalok voltak, és klassz, hogy idén is lett legalább egy, amit sokszor fogok tudni hallgatni. Az album filmzenei részét hagytam hátra, nem tudom miért, így arról még nem tudok mit írni, de a Percy Jackson II.-t záró "To Feel Alive" remekre sikerült:
https://www.youtube.com/watch?v=Y2LvjK0_m4s
A RED 2 hozza az első film színvonalát, Silvestri pedig hozza a tőle ilyenkor elvárható tucat elektronikai baromságot. Olykor még ad is valamit a képekhez (az első rész zenéjéből már semmire sem emlékszem, még a komponista nevére sem), szóval olyan 5-6/10-et nekem megér.
A játékhoz készített zenéje kifejezetten találó. A zenekari tételek alá kaotikus helyenként már tényleg zűrzavarossá váló bekevert hangok akár idegesítőek is lehetnének. Azért betartott egy bizonyos határt, és végig követi a sztorit.
Egyébként kétlem, hogy a trailer alatti zenéhez Zimmernek bármi köze lenne, vagy hogy majd bármit is átvenne Horner témáiból. Vélhetően a trailert készítők megbíztak egy lelkes RC fan hangmérnököt, hogy hangszerelje át az első rész témáját Zimmeresre.
[előzmény: (20710) James Horner , 2013-07-31 20:15:08]