Ismét egy idézetet osztanék meg minden olvasóval és mert ugytünik csak olvas mindenki és halgat.
2006-os évtöl az IDC gyöztesi cimet csak német ZTPvel rendelkezö dobermann kaphatja meg. Aszándék egyértelmü a tenyésztési irányt nagymértékben befolyásolo IDC gyöztes kutyák wesen vizsgálata is rendkivül fontos.Felmerültek ezzel kapcsolatban különbözö problémák a részletek kidolgozása folyamatban vanelképzelhetö,hogy átmenetként a kiállitást megelözöen FOGÁSPROBÁRA fog sor kerülni.
aKUTYA 2005 decemberi számbol valo az idézet.
Nem tudom mire jutottak a dobisok nem követem öket nyomon de talán a boxerre is átültethetö lenne valami hasonló megoldás.
Nem gondolom hogy ezt nekünk magyaroknak kellene azonnal bevezetni és ezzel példátmutatni mindenkinek. Biztosan megbuknának a klubkiállitások idehaza mármint a nevezési létszámot illetöen.
De egy késöbbi ATIBOX on kilehetne probálni némi finomitásokkal persze lehet akkor nem lenne ott se 800 körüli a nevezés.Meg persze idöigényes is ennyi kutya fogáskésségellenörzése.De mivan akkor ha csak a fináléba jutott 4 nek ellenörzik a fogását persze ehhez meg rangsorolni kellene minden felvezetett kutyát 1 töl 15 20 25 amennyi csak van egy osztájban. Onnantol lehetne ha ez müködik átvenni az országoknak is a saját klubkiállitásain. Természetesen ez csak az én ötletelésem és valószinü sosem valosul meg pedig lehetne ezt a szemléletet is ugyanugy "nyomni"mint a különbözö eü szüréseket amik azért még mindig nem teljesen bizonyitottak és nagyon sok vita van ez ügyben ÖRÖKLETES e vagy SZERZETT a hiba forrása.
Cikk a mai Blikkből!
Eladósodott a NOÉ állatmenhely
2010-02-11 04:11:00
Hédi és Zoltán mindenét eladta, hogy enni adhasson a kidobott, sérült állatoknak
BUDAPEST — Autójukat, vállalkozásukat, sőt még lakásukat is eladta Sándor Hédi (39) és férje, Zoltán (42), hogy enni adhassanak befogadott állataiknak. A Noé Állatmenhely a lapítói jelen leg 650 árva, megkínzott vagy balesetet szenvedett kutyána k , macsk á na k adnak menedéket, de mosómedve, róka, emu, láma, ló és nyúl is él a menhelyen.
Szeretet Sumák (1), a mosómedve előszeretettel időzik Sándor Zoltán nyakában
Szeretet Sumák (1), a mosómedve előszeretettel időzik Sándor Zoltán nyakában
A család jelenleg egy apró szobában él a menhely területén, de még ezen a helyen is 15 kutyával osztoznak. Ám hiába a hatalmas áldozat, még így is kölcsönt kellett felvennie a házaspárnak, hogy enni adhassanak, és elláthassák kedvenceiket. – 1992-ben hoztuk létre a menhelyet, ami 2000 óta alapítványként, állami támogatás nélkül, az adományokból üzemel. A legnehezebb év 2008 volt, akkor mindenünket el kellett adnunk, hogy fent tudjuk tartani a telepet. Eladtuk a családi örökségeinket, az autóbontónkat, a házunkat, még az ékszereimet is, 45 millió forintot kaptunk értük, de még az sem volt elég – mesélte Sándor Hédi.
Segítség Decit (3), a golden retrievert sérült lábbal vitték be a Noé Állatmenhelyre Sándor Anikóékhoz
Segítség Decit (3), a golden retrievert sérült lábbal vitték be a Noé Állatmenhelyre Sándor Anikóékhoz
– Egyre több állatot hoztak a menhelyre, akiknek nem volt hova menniük. Nagyon sok volt a beteg, sérült kutya, rendszeres kezelésük újabb százezrekbe került. Hogy mindenkin segíteni tudjunk, és egy állatot se kelljen elaltatnunk, 30 millió forint kölcsönt kellett felvennünk, amit folyamatosan görgetünk magunk előtt – tette hozzá a lelkes állatmentő, aki inkább nem eszik, csak az állatoknak tudjon ételt adni.
– Adományként eddig rendszeresen kaptunk tápot és takarmányt, ám most valamiért nem érkezik a segítség. Teljesen üres a raktár, és nincs pénzünk ételt venni. Az orvosi költségeket már nem is számolom, a 650 állat oltása, kezelése havi másfél millió, és ebben még nincs benne a megkínzott, balesetet szenvedett kutyusok, cicák műtéte – szomorkodott Zoltán is.