Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499897/7 Témák: 19750 Tagok: 113684 Legújabb tag: nthobweo Online: (55/36
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 271 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

(üzenet: 6764, Sat)
 

Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10663
3865. Elküldve: 2011-08-09 14:15:49,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2901.]

Üdv mindenkinek.
Kíváncsi voltam a tányérok fókuszpontjára és el kezdtem tesztelgetni őket. /többet is/
A műhold jelei nem láthatóak de a nap fénye igen, főleg ha vizes a tányér.
Bolti új tányérnál sem tudtam szép kicsi kerek fókuszt találni az eredeti összeszereléssel.
Kicsit változtattam a fejtartó rúd magasságán és lőn világosság, pici szép kerek!
Persze előtte a lemezdarabon megnéztem hol merre lenne legjobb a fókusz.
Nincsenek ezek boltilag rendesen belőve úgy vettem észre.
Mivel a tányér kissé tojás alakú csak egyetlen hely van ahol tökéletes fókuszt lehet találni.
/pontosabban 2 mert fölül is van/
Ez miatt van az is hogy több LNB-vel már nem olyan jó a vétel a szélső fejeknél.
Ahogyan az a két képen jól látható. Ott már nem kerek a fókuszpont.
Hiába van jól a holdra lőve ha a fókusza nem pontos akár egy LNB-t középen sem vesz rendesen!
Felszereléskor jó fogást lehet találni a fejtartó száron.
Ettől akár kissé el is hajolhat és oda a jó jelerő! /főleg ha aluból van/
Felszerelés előtt ha kissé meglocsoljuk a tányért és a nap felé fordítva megnézhetjük hogy a fejre milyen fényfoltot rajzol ki. Ha kicsi apró kerek foltot akkor jó.
Nekem a lemezen először egy háromszöget rajzolt aminek a közepe sötétebb volt mint a szélei.
Pont a fókusz közepében lett volna gyenge a jel.
Ha valamit rosszul írtam javítsatok ki, magam és mások érdekében is. Minden, még a negatív Hsz-eket is szívesen veszem.
2011.08.09._12-35-18_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
2011.08.09._12-35-54_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
2011.08.09._12-37-07_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[válaszok erre: #3866]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


LacBp



Tagság: 2006-01-12 22:36:49
Tagszám: #25736
Hozzászólások: 226
3864. Elküldve: 2011-08-03 00:32:11,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2902.]

köszönöm András!
[előzmény: (3863) raczandris, 2011-07-30 02:33:50]
Haladó
LacBp adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


raczandris



Tagság: 2005-10-07 23:08:30
Tagszám: #22642
Hozzászólások: 4760
3863. Elküldve: 2011-07-30 02:33:50,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2903.]

LacBp szia
Neked a képen látható kapcsoló kell .
f81bf15a6283.jpg
Az Amos -Thor lehetne pl: egy monoblokk fej vagy 2 külön fej (ez a jobb megoldás) + egy db diseq kapcsoló és onnan tovább a másik diseq kapcs. ba.
R.A.
[válaszok erre: #3864] [előzmény: (3859) LacBp, 2011-07-29 20:59:42]
Kiváló dolgozó
raczandris adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


LacBp



Tagság: 2006-01-12 22:36:49
Tagszám: #25736
Hozzászólások: 226
3862. Elküldve: 2011-07-29 22:53:28,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2904.]

ez edig ok, nekem is így megy csak 3 szintes ház és 2 helyen vannak antennák. s nincs kedvem végigkábelezni a fél házat...

hmm a próba az jó lenne, ha magamnak csinálnám :P
[előzmény: (3860) megabyte12, 2011-07-29 21:02:07]
Haladó
LacBp adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


donsony1



Tagság: 2007-04-29 08:53:03
Tagszám: #44425
Hozzászólások: 980
3861. Elküldve: 2011-07-29 21:23:22,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2905.]

Ki kell próbálni .... nem kell vele dx-elni de müxik : <IMG src="<IMG src="<IMG src="e499fab21308.jpg" border="0">" border="0">" border="0">



mellesleg szeged környéki forumtársaknak jelzem , nemsokára óóócson eladók lesznek hasonoló dolgok és ez is - kisseb átalakitás végett stb stb érd pü.
[előzmény: (3849) kedvessanyi, 2011-07-04 18:46:47]
Törzstag
donsony1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


megabyte12



Tagság: 2011-07-10 10:23:20
Tagszám: #94322
Hozzászólások: 222
3860. Elküldve: 2011-07-29 21:02:07,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2906.]

diseq 4/1 .....
4fej és 1 beltéri
icon50.gif
[válaszok erre: #3862] [előzmény: (3859) LacBp, 2011-07-29 20:59:42]
Haladó
megabyte12 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


LacBp



Tagság: 2006-01-12 22:36:49
Tagszám: #25736
Hozzászólások: 226
3859. Elküldve: 2011-07-29 20:59:42,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2907.]

Sziasztok! olyan kérdésem lenne... Adott egy tányér thor on áll. aztán adott egy tányér ami HB -on áll. összekötve egy diseqC vel. Eddig minden ok, és működik. a kérdés az, hogy az hogyan megoldható, hogy a thor fej mellé egy Amos-ra álló fejet beteszek, és a thor amos -t összeközösítem egy diseqC vel, majd az összeközösített jelet közösítem egy másik diseqC vel a HB fejjel. Ez így működhet? Vagy a beltériben a diseqC 1.0 és 1.1 beállítás pont erre való?

Köszi előre is!
[válaszok erre: #3860 #3863]
Haladó
LacBp adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


skystar



Tagság: 2003-01-19 00:00:00
Tagszám: #823
Hozzászólások: 5612
3858. Elküldve: 2011-07-06 01:58:53,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2908.]

igen, gondoltam majd felrakom 90E - 85E-re,
de sajnos azokhoz kicsi, foleg az S2 miatt
[előzmény: (3856) Merlot, 2011-07-05 19:37:27]
Kiváló dolgozó
skystar adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


skystar



Tagság: 2003-01-19 00:00:00
Tagszám: #823
Hozzászólások: 5612
3857. Elküldve: 2011-07-06 01:55:12,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2909.]

neztem, mire kepes, a kepen a 36E ruszki NTV csomagot tesztelem, az meg cirkularis, mind1, merre all a fej,
az a kis Inverto med rovidnyaku, igy par milivel kozelebb tudtam nyomni

jelenleg 1W - 12,5W re van fixen rakva
[előzmény: (3855) mind_the_gap, 2011-07-05 19:09:02]
Kiváló dolgozó
skystar adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
3856. Elküldve: 2011-07-05 19:37:27,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2910.]

Ezzel kerested - kézben tartva - a Yamalt a Bozóthnál?

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #3858] [előzmény: (3854) skystar, 2011-07-05 01:24:25]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


mind_the_gap



Tagság: 2009-11-22 19:24:27
Tagszám: #80049
Hozzászólások: 995
3855. Elküldve: 2011-07-05 19:09:02,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2911.]

miért dobta fel a talpát az egyik lnb?


::::::DishJockey::::::
[válaszok erre: #3857] [előzmény: (3854) skystar, 2011-07-05 01:24:25]
Törzstag
mind_the_gap adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


skystar



Tagság: 2003-01-19 00:00:00
Tagszám: #823
Hozzászólások: 5612
3854. Elküldve: 2011-07-05 01:24:25,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2912.]

erdekes ..
nekem a ketfejes valtozat van, es qurvara teCCik ..

. . . 2e18837cefc3t.jpg

pont az benne a lenyeg, hogy a vizszintes nyilasszoge keskenyebb, tehaty kiszelektalja a szomszadokat,
maga a felulet meg boven eleg igy is,
persze ha NEZNI akarsz tevet ...
[válaszok erre: #3855 #3856] [előzmény: (3853) stubyte, 2011-07-04 21:24:56]
Kiváló dolgozó
skystar adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


stubyte



Tagság: 2007-06-23 13:43:03
Tagszám: #46295
Hozzászólások: 10168
3853. Elküldve: 2011-07-04 21:24:56,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2913.]

Ezek a szögletes vacakok csak dizájn a minőség rovására.

Abból kell kiindulni, hogy az optimális ovál forma esetén a függőleges tengely a hosszabb...

Nekem a Technisatos csodához volt részem, de egy ugyanakkora felületű ovál antenna simán verte. icon50.gif

STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
[válaszok erre: #3854] [előzmény: (3852) erdoscsaba, 2011-07-04 21:09:42]
Kiváló dolgozó
stubyte adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


erdoscsaba



Tagság: 2003-07-03 20:03:32
Tagszám: #5506
Hozzászólások: 1988
3852. Elküldve: 2011-07-04 21:09:42,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2914.]

Nem tudja valaki, hogy Visiosat Big-bisat antennát ki forgalmaz Mo-on?

]pop-smc-bigbisat.gif
[válaszok erre: #3853]
Kiváló dolgozó
erdoscsaba adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kedvessanyi



Tagság: 2010-01-20 15:19:16
Tagszám: #81477
Hozzászólások: 187
3851. Elküldve: 2011-07-04 20:42:59,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2915.]

Ezt ugye arra érted, amelyiket megjelöltem sárgával? Az nagyon jó lenne/lesz...

icon32.gif
[előzmény: (3850) stubyte, 2011-07-04 19:39:49]
Haladó
kedvessanyi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


stubyte



Tagság: 2007-06-23 13:43:03
Tagszám: #46295
Hozzászólások: 10168
3850. Elküldve: 2011-07-04 19:39:49,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2916.]

120-as Bözsinek nézem ezzel menni fog még a plusz öröm is icon32.gif

Én kelet 28,2 ; 23,5 ; 19,2 ; 13 ; 7 -re (illetve 5-re használtam sikerrel icon50.gif

STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
[válaszok erre: #3851] [előzmény: (3849) kedvessanyi, 2011-07-04 18:46:47]
Kiváló dolgozó
stubyte adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kedvessanyi



Tagság: 2010-01-20 15:19:16
Tagszám: #81477
Hozzászólások: 187
3849. Elküldve: 2011-07-04 18:46:47,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2917.]

Ezen a típúsú antennán lenne esély hogy egy Satfix fejtartóval menne pár szomszédos hold. (gondolok itt Amos-Thor-Eurobird, ha meg még esetleg az Astra is beleférne, csak plusz öröm.)

<IMG src="M_solat_-_P050511_15.16_www.kepfeltoltes.hu_.jpg" border="0">
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

icon50.gif icon50.gif icon50.gif
[válaszok erre: #3850 #3861]
Haladó
kedvessanyi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


erdoscsaba



Tagság: 2003-07-03 20:03:32
Tagszám: #5506
Hozzászólások: 1988
3848. Elküldve: 2011-07-01 13:58:06,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2918.]

Köszi mindenkinek a válaszokat!
Kiváló dolgozó
erdoscsaba adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


stubyte



Tagság: 2007-06-23 13:43:03
Tagszám: #46295
Hozzászólások: 10168
3847. Elküldve: 2011-07-01 09:34:25,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2919.]

AMOS-THOR esetében a peremnélküli , vagy csak 1-2 mm vízvetővel rendelkező fejekkel érhetsz el jó eredményt, pl : SHARP BS100 (vagy200)

illetve a keskeny pl.: ALPs , Inverto Multiconnect fejekkel.

Már egy normál méretű LNB mellé is nehéz berakni 80-90-es tányérba a keskeny fejet. Ugyanis egy picit "belelóg" az egyik fej a másikba.
Persze lehet kompromisszumokat is kötni, hogy nem jön minden csak az "erős" TP-k.
A 100-120 közötti tányérok esetében már van elegendő hely, ott már nincs belógás. icon50.gif

STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
[előzmény: (3843) erdoscsaba, 2011-06-30 21:48:26]
Kiváló dolgozó
stubyte adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


raczandris



Tagság: 2005-10-07 23:08:30
Tagszám: #22642
Hozzászólások: 4760
3846. Elküldve: 2011-07-01 01:06:02,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2920.]

Szia Erdőscsaba
A képtáramban találsz Thor-Amos fejtartó megoldásról képeket- megoldásokat.
http://raczandris.xfree.hu

http://antennaszereles.tvn.hu
[előzmény: (3843) erdoscsaba, 2011-06-30 21:48:26]
Kiváló dolgozó
raczandris adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
3845. Elküldve: 2011-06-30 23:49:14,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2921.]

nekem összejött de csak kis inverto fejekkel mivel teljesen egymás mellett vannak.

3789. Barczik L hozzászólását nézd meg nekem segített.
[előzmény: (3843) erdoscsaba, 2011-06-30 21:48:26]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


anntszer



Tagság: 2006-02-14 19:43:43
Tagszám: #27060
Hozzászólások: 756
3844. Elküldve: 2011-06-30 22:33:59,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2922.]

Szia!Én 13E-10E közé raknám.(Hsz:3836)

nincs nekem semmi ...
[előzmény: (3841) noprof, 2011-06-28 08:54:51]
Törzstag
anntszer adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


erdoscsaba



Tagság: 2003-07-03 20:03:32
Tagszám: #5506
Hozzászólások: 1988
3843. Elküldve: 2011-06-30 21:48:26,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2923.]

Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy ha valaki kísérletezett már e azzal, hogy a hotbird-astra kettős fejtartót felhasználva be tudtta e lőni a thor-amos irányba? Itt arra lennék kíváncsi, hogy sima fejnél össze lehet e engedni annyira a fejeket, hogy nagyjából ok legyen a dolog! 110-es a tükör!
[válaszok erre: #3845 #3846 #3847]
Kiváló dolgozó
erdoscsaba adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
3842. Elküldve: 2011-06-28 09:53:57,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2924.]

nálam is hasonló a felállás én 4,8 -at raktam fókuszba mert az astra 19,2 még így is jól jön.
Ha a 9 volt a fókuszba egy kicsit gyengébb volt w4 és w0,8 de nem sokkal csak pár % -kal.

De szerintem az lenne a legjobb ha a fókuszba nem raknál fejet hanem a fókusz 4,8 e és 9 e között lenne. De ez csak az én véleményem(tapasztalatom) , majd a tutit úgy is megmondják a profik.
[előzmény: (3841) noprof, 2011-06-28 08:54:51]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


noprof



Tagság: 2006-02-27 13:19:32
Tagszám: #27731
Hozzászólások: 241
3841. Elküldve: 2011-06-28 08:54:51,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2925.]

Sziasztok,

rendeltem egy Wave Frontier Toroidal 90 antennát.
Mik a tapasztalatok? Melyik holdat érdemes fókuszba tenni.
(egy hatfejes multifókuszosat cserélek, melyen E19,2, 13, 9, 4,8, W0,8, 4 volt eddig)

Kösz minden infót előre is!
[válaszok erre: #3842 #3844]
Haladó
noprof adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

(üzenet: 6764, Sat)
 
    / 271 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.012687206268311 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail