Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499684/5 Témák: 19670 Tagok: 113671 Legújabb tag: soraaipro Online: (62/32
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 271 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

(üzenet: 6764, Sat)
 

gorog67



Tagság: 2011-04-11 17:06:35
Tagszám: #93143
Hozzászólások: 1777
5066. Elküldve: 2013-10-29 11:02:15,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1701.]

1. Ha megy Diseqc 1.1-el, akkor
a monoblock egyik kimenetét az 5-ös, a másikat a 6-os bemenetére kell tenni a 8-as kapcsolónak.
2. Ha csak a Diseqc 1.0 az esélyes, akkor át kell rendezned az eddigi LNB-ket úgy, hogy monoblock egyik kimenetét az 1-es, a másikat a 2-es bemenetére teszed és a gépen A-t és B-t állítasz be, az eddigi három fejet pedig a 3,4,5-ös ágra teszed. Legroszabb esetben a 3,4-es bemenet sem lesz jó, tehát a régi LNB-ket az 5,6,7-re kötöd és a változásokat átvezeted a beltériben is.

2*Gibi 100 4+4 LNB-vel.
[válaszok erre: #5067] [előzmény: (5064) takacskr, 2013-10-29 09:43:40]
Kiváló dolgozó
gorog67 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10661
5065. Elküldve: 2013-10-29 10:56:38,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1702.]

Ha csak a monoblock-ot rakod az Alien-re és az 1.0-n beállított betűkre reagál, váltogat a fej akkor jó. Akkor 1.0 a beépített kapcsolója.
A 8-as diseqc kapcsolód meg 1.1 vezérlésű.

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[előzmény: (5064) takacskr, 2013-10-29 09:43:40]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


takacskr



Tagság: 2013-08-14 21:43:13
Tagszám: #128439
Hozzászólások: 57
5064. Elküldve: 2013-10-29 09:43:40,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1703.]

DiSEqC 1.0-nál olyan beállítás van, hogy A, B, C vagy D.

(Amiko ALIEN SHD-8900 /Spark/, E-85 Multifocus 3 Inverto Black Ultra, 4 Eco LNBs, Hello HD + iBU LNB.)
[válaszok erre: #5065 #5066] [előzmény: (5063) Barczik L, 2013-10-29 09:30:00]
Kezdő
takacskr adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10661
5063. Elküldve: 2013-10-29 09:30:00,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1704.]

Ha a monoblock 1.0 vezérlésű a kapcsoló pedig 1.1 akkor nincs gond.
A moniblock holdjait diseqc 1.0 beállításnál add meg neki és a diseqc 1.1-nél pedig hogy a 8-as kapcsoló melyik ágára kötötted.
A többi LNB-t pedig csak a diseqc 1.1 beállításnál kell megadnod.

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[válaszok erre: #5064] [előzmény: (5062) xule, 2013-10-29 09:17:31]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


xule



Tagság: 2009-07-01 22:23:48
Tagszám: #75863
Hozzászólások: 1306
5062. Elküldve: 2013-10-29 09:17:31,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1705.]

Csak az első 4-re tudtam próbálni (felljebb is működhet ), bemenetet lehet, hogy cserélni kell . Értelemszerűen a beltéri beállítás a megfelelő bemenethez . Azt hiszem a fejben minidiseq van ezért vált minden páros-páratlan között , lehetőleg egymás melletti bemenetre - de nincs kizárva a 4 felett , hogy másikra kell tenni .
[válaszok erre: #5063] [előzmény: (5059) takacskr, 2013-10-29 09:04:46]
Kiváló dolgozó
xule adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


takacskr



Tagság: 2013-08-14 21:43:13
Tagszám: #128439
Hozzászólások: 57
5061. Elküldve: 2013-10-29 09:17:24,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1706.]

Köszönöm, nagyon sokat segítettél! Kipróbálom majd amint felszerelésre kerül sor. icon75.gif

(Amiko ALIEN SHD-8900 /Spark/, E-85 Multifocus 3 Inverto Black Ultra, 4 Eco LNBs, Hello HD + iBU LNB.)
[előzmény: (5060) xule, 2013-10-29 09:14:01]
Kezdő
takacskr adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


xule



Tagság: 2009-07-01 22:23:48
Tagszám: #75863
Hozzászólások: 1306
5060. Elküldve: 2013-10-29 09:14:01,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1707.]

Csak az első 4-re tudtam próbálni . De felljebb is működhet. Lehet, hogy cserélni kell valamelyik meglevő bemenetet . Ennyit tudok . Azt hiszem minidiseq a belső kapcsolója a fejnek ezért minden páros - páratlan között vált . A beltériben a kapcsoló bemenet pedig értelemszerűen - amire rá van kötve .
[válaszok erre: #5061] [előzmény: (5059) takacskr, 2013-10-29 09:04:46]
Kiváló dolgozó
xule adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


takacskr



Tagság: 2013-08-14 21:43:13
Tagszám: #128439
Hozzászólások: 57
5059. Elküldve: 2013-10-29 09:04:46,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1708.]

Az nem baj ugye, hogy a 8/1-es DiSEqC kapcsolómra már vannak bekötve LNB-k egy multifókuszosról?
Csak az a lényeg, hoy páratlan számon legyen a monoblock LNB1, az LNB2 pedig páros számon.

A beltériben mit állítsak?

(Amiko ALIEN SHD-8900 /Spark/, E-85 Multifocus 3 Inverto Black Ultra, 4 Eco LNBs, Hello HD + iBU LNB.)
[válaszok erre: #5060 #5062] [előzmény: (5058) xule, 2013-10-29 08:52:59]
Kezdő
takacskr adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


xule



Tagság: 2009-07-01 22:23:48
Tagszám: #75863
Hozzászólások: 1306
5058. Elküldve: 2013-10-29 08:52:59,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1709.]

LNB1- ről a diseq kapcs 3-ra
LNB2- ről a diseq kapcs 4-re
(eddig tudtam próbalni)
vagy
LNB1- ről a diseq kapcs 5-re
LNB2- ről a diseq kapcs 6-ra
ekkor vált a belső A/B között
LNB1 mindíg páratlan -és bekapcsoltam a bursttont de nem feltétlenül számít .

[válaszok erre: #5059] [előzmény: (5056) takacskr, 2013-10-29 08:37:55]
Kiváló dolgozó
xule adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


xule



Tagság: 2009-07-01 22:23:48
Tagszám: #75863
Hozzászólások: 1306
5057. Elküldve: 2013-10-29 08:49:03,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1710.]

LNB1-3-asra / LNB2-4-esre, esetleg
LNB1 5-re /LNB2 6-ra
ebben a bekötésben az LNB1 mindíg páratlan és akkor vált a belső A-B között .
[előzmény: (5056) takacskr, 2013-10-29 08:37:55]
Kiváló dolgozó
xule adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


takacskr



Tagság: 2013-08-14 21:43:13
Tagszám: #128439
Hozzászólások: 57
5056. Elküldve: 2013-10-29 08:37:55,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1711.]

Ez a fej ugye négy kimenetes. Úgy nézne ki a gyakorlatban, hogy mondjuk

- LNB 1. kimenetéről kábel a 8/1-es kapcsolóm 4. bemenetére
- LNB 2. kimenetéről kábel a 8/1-es kapcsoló 5. bemenetére

Utána állítgatás a beltériben. Ez így jó lehet?

(Amiko ALIEN SHD-8900 /Spark/, E-85 Multifocus 3 Inverto Black Ultra, 4 Eco LNBs, Hello HD + iBU LNB.)
[válaszok erre: #5057 #5058] [előzmény: (5054) xule, 2013-10-29 08:34:02]
Kezdő
takacskr adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
5055. Elküldve: 2013-10-29 08:34:39,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1712.]

Végre egy gyakorlati tapasztalat. icon50.gif


GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[előzmény: (5052) xule, 2013-10-28 21:46:49]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


xule



Tagság: 2009-07-01 22:23:48
Tagszám: #75863
Hozzászólások: 1306
5054. Elküldve: 2013-10-29 08:34:02,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1713.]

Pedig működik 4-es diseq-el : úgy hogy A -ra egyik ág B -re másik ág az én kapcsolómmal , vagy C+D. Úgy 5 másodperc az átváltás a B műholdra , de megy . Mindíg az egymás melleti 2-re kell rakni , páratlan - páros variációban . Ki lehet próbálni .
[válaszok erre: #5056] [előzmény: (5053) takacskr, 2013-10-29 08:28:06]
Kiváló dolgozó
xule adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


takacskr



Tagság: 2013-08-14 21:43:13
Tagszám: #128439
Hozzászólások: 57
5053. Elküldve: 2013-10-29 08:28:06,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1714.]

8/1-es DiSEqC kapcsolóm van. Ahhoz félő, hogy nem tudom beállítani monoblock-nál "mindkét" fejet.

(Amiko ALIEN SHD-8900 /Spark/, E-85 Multifocus 3 Inverto Black Ultra, 4 Eco LNBs, Hello HD + iBU LNB.)
[válaszok erre: #5054] [előzmény: (5052) xule, 2013-10-28 21:46:49]
Kezdő
takacskr adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


xule



Tagság: 2009-07-01 22:23:48
Tagszám: #75863
Hozzászólások: 1306
5052. Elküldve: 2013-10-28 21:46:49,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1715.]

A zaja tényleg kicsi , együttműködik a diseq-el ha A-B vagy C-D re kötsz két vezetékkel (twinként) , csak lehetne könnyebb. Lecseréltem egy 10 éves twin fejet és sokkall több jön vele stabilan .
[válaszok erre: #5053 #5055] [előzmény: (5050) Merlot, 2013-10-28 19:30:38]
Kiváló dolgozó
xule adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bojsza



Tagság: 2009-06-14 22:18:15
Tagszám: #75364
Hozzászólások: 5737
5051. Elküldve: 2013-10-28 19:35:28,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1716.]

Én úgy gondolom azért lehet jobb a twin meg a quad, mert válogatott, jobb tulajdonságú fejeket tehetnek bele.

Miért? Úgy gondolom, több kimenethez illendő jobb "vasat" használni. (vagy nem icon25.gif )

Nincs egyszerűbb dolog a világon, mint egy megoldott probléma. / Blaise Pascal /
Kiváló dolgozó
bojsza adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
5050. Elküldve: 2013-10-28 19:30:38,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1717.]

Tipikus szlogenek a leírásában egy német oldalról:

Ausgänge: 4 / Rauschmaß: 0,2 dB / Feedaufnahme: 23 mm / Eingangsfrequenzen: 10,70 - 11,70 GHz (Low), 11,70 - 12,75 GHz (High) / geeignet für: HDTV (DVB-S2), Full HD, SDTV (DVB-S), 3D-Empfang, Digital-Empfang (Digital LNB) / Oszillatorfrequenzen: 9,75 GHz, 10,6 GHz

Az Astra 19° és az Astra 23° vételére.

19910277_3fa56d0944c6770737b75d71f0453998_m.jpg

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #5052] [előzmény: (5048) takacskr, 2013-10-28 19:03:52]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
5049. Elküldve: 2013-10-28 19:07:05,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1718.]

Ezt nem tudom, mert single BU-m nincs. De a Red Extend single-t simán veri a BU Twin...

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[előzmény: (5047) Merlot, 2013-10-26 13:28:33]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


takacskr



Tagság: 2013-08-14 21:43:13
Tagszám: #128439
Hozzászólások: 57
5048. Elküldve: 2013-10-28 19:03:52,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1719.]

Mondjuk azt nem vágom mitől lenne jobb ugyan az Twin-ben mint Single-ben... De biztos úgy van ahogy mondjátok.
A napokban hozzájutottam egy AMBQ24 monoblock LNB-hez. 4 kimenet van rajta. Szinte teljes egészében fém házas, dög nehéz. Jó minőségűnek néz ki. A Hello HD használja. Tudtok valamit róla?

(Amiko ALIEN SHD-8900 /Spark/, E-85 Multifocus 3 Inverto Black Ultra, 4 Eco LNBs, Hello HD + iBU LNB.)
[válaszok erre: #5050]
Kezdő
takacskr adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
5047. Elküldve: 2013-10-26 13:28:33,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1720.]

Akkor nem véletlenül twint ajánlott egy kolléga, hogy próbáljam meg a BU helyett, mert nála megveri a single BU-t.

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #5049] [előzmény: (5046) yaksi, 2013-10-26 11:08:56]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
5046. Elküldve: 2013-10-26 11:08:56,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1721.]

Én a single Red Extendet próbáltam, az nem nyújt valami kiemelkedő teljesítményt.

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #5047] [előzmény: (5045) Merlot, 2013-10-26 09:23:09]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
5045. Elküldve: 2013-10-26 09:23:09,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1722.]

Meg.
A single változatot még nem próbáltam, de a twin jobb, mint egyes (nem válogatott) BU példányok.

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #5046] [előzmény: (5044) takacskr, 2013-10-25 22:14:20]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


takacskr



Tagság: 2013-08-14 21:43:13
Tagszám: #128439
Hozzászólások: 57
5044. Elküldve: 2013-10-25 22:14:20,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1723.]

Szerintetek Inverto Red Extend megfelelne Black Ultra helyett? A BU elég drága és még szeretnék felszerelni vagy három-négy LNB-t.

(Amiko ALIEN SHD-8900 /Spark/, E-85 Multifocus 3 Inverto Black Ultra, 4 Eco LNBs, Hello HD + iBU LNB.)
[válaszok erre: #5045]
Kezdő
takacskr adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


xule



Tagság: 2009-07-01 22:23:48
Tagszám: #75863
Hozzászólások: 1306
5043. Elküldve: 2013-10-16 18:57:35,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1724.]

Már láttam végig 40-es átmérőjű fejeket is. Nekem a 75-ös tükörben a 9E és a 4,8E már kicsit átlapolja egymást , a cső része érné össze a normál fejeknek , az egyik 23-as nyakú.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-10-16 19:13:21]
Kiváló dolgozó
xule adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gorog67



Tagság: 2011-04-11 17:06:35
Tagszám: #93143
Hozzászólások: 1777
5042. Elküldve: 2013-10-16 18:17:15,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[1725.]

Nekem hasonló rendszerem van Digi tányérral. A 9E és a 13E már biztosan össze fog érni, én az egyik tartó lengő részét már fel sem tettem, evvel is lehet nyerni 3 mm-t és a sín ívessége miatt így pont összeér a fejek vége. Mivel a 19.2-es hold látszik a legmagasabbról, a sínen annak kell a legalacsonyabbnak lennie.

2*Gibi 100 4+4 LNB-vel.
[előzmény: (5040) machaudioton, 2013-10-16 17:23:26]
Kiváló dolgozó
gorog67 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

(üzenet: 6764, Sat)
 
    / 271 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.011443138122559 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail