4 fejes rendszerek. Forgató nélkül (üzenet: 6764, Sat) |
|
|
|
 gorog67

Tagság: 2011-04-11 17:06:35 Tagszám: #93143 Hozzászólások: 1777 |
4641. Elküldve: 2013-03-04 09:53:05, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2126.] |
Elnézést, hogy egyetlen antenna szerelésével szerzett tapasztalat alapján beleszólok a nagyok vitájába, de szeretném megosztani a gondolataimat veletek:
1. Nekem egy 80-as digi antennám van, ami a Thor-Intell párosra volt belőve egy Sharp twin fejjel. Ez elment (szemből) jobbra, mellé bekerült Astra 4-re egy új fej és még Amos 2,3-ra, Eutelsat 9-re és Hot Bird 13-ra is egy. Vagyis egyik irányban 11.5 a másikba 6.5 fokot lát. Csak a beltérivel ellenőrizve tudja a 90%-os jelnagyságot és 70 %-os jelminőséget, mint eredetileg, időjárási tartaléka eddig sem volt. Nyilván nem lehet egyenértékű egy egyfejes antennával, de felhasználóként nem érzem a romlást, viszont kaptam 4 új hold pozíciót.
2. A háromszoros árnyékolású kábelek vélhetően a hőt is távoltartják a belsejüktől és a külső alufólia folytonos, tehát elvileg a műanyag borítás bármilyen károsodásának sem lehet nagy hatása az elektromos jellemzőkre. A kb. 5 éves digi-s kábelek az újak mellett elég ronda szürkék és ridegek, de jól működnek. Vagyis megint csak azt mondom, hogy felhasználóként nekem megfelelnek. Túl nagy munka lenne elvi megfontolásból lecserélni.
2*Gibi 100 4+4 LNB-vel. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-03-04 10:21:13]
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 istvanbuda

Tagság: 2011-02-20 09:19:33 Tagszám: #92221 Hozzászólások: 234 |
4640. Elküldve: 2013-03-04 08:27:37, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2127.] |
Hali
Egyébként csak úgy mondom hogy amit valószínűleg te kinti kábelnek használsz az minőségben ugyan az mint a beltéri kábel.
Én Commscope kábelt és Teletronik illetve Unio kábelt használok ami azt hiszem magáért beszél.
A suliban tanítottak hogy hogy a fekete szín magába szívja a meleget a fehér pedig vissza veri azt.
Találós kérdés: Mit csinál a meleg a frekvenciákkal a koax kábelben?
A: Semmit
B: Csökkenti
C: Növeli
Ha te azt a koaxot használod kültéri kábel ként ami gyakorlatilag föld kábel akkor az biztosan tovább fog tartani de erre is érvényes a találós kérdés.
http://szatyisat.freewb.hu/
|
| | | [válaszok erre: #4643] |
[előzmény: (4636) ExxZuu, 2013-03-03 23:45:42] |
|
Haladó
|
|
 Susnyas

Tagság: 2006-10-23 21:08:42 Tagszám: #36261 Hozzászólások: 601 |
4638. Elküldve: 2013-03-04 08:01:42, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2129.] |
Ez függ a befogni kívánt holdaktól....
Solo2 - Solo2 - Zero
|
| | | [válaszok erre: #4639] |
[előzmény: (4629) xule, 2013-03-03 20:24:50] |
|
Törzstag
|
|
 Patyomkin

Tagság: 2012-06-22 15:00:38 Tagszám: #105867 Hozzászólások: 5357 |
4637. Elküldve: 2013-03-04 08:00:09, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2130.] |
Bocsi, hogy Dr.Kardos közbeszól!
Ezen a kis képen mit lehet látni ami nem szakszerű?
Mi a különbség a kinti és benti kábelek között?
Valamikor, amikor bejöttek az UV álló kinti kábelek, azok is csak a külső köpeny minőségében különböztek. Árnyékolásuk teljesen egyezett, ami most is egyezik. Szerintem ma már egyáltalán felesleges megkülönböztetni kinti és benti kábelt. A köpeny biztosan kibír 10 évet, addigra meg sokminden történhet.
Nekem is mondták már, hogy miért akarom lecserélni a 4-5 éves kábelüket. Mert ez így tutibb, tehát felesleges a csilli-villi kábelok közötti különbséget nézni.Ha lehet 4-5 év után csere.
|
| | |
[előzmény: (4635) ExxZuu, 2013-03-03 23:32:29] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ExxZuu

Tagság: 2010-07-30 17:18:47 Tagszám: #87278 Hozzászólások: 1364 |
4636. Elküldve: 2013-03-03 23:45:42, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2131.] |
"Az amit te kinti kábelnek mondasz meg benti kábelnek az ugyan az a minőség."
ez igy megint nem igaz
www.exxzuu.hu
|
| | | [válaszok erre: #4640] |
[előzmény: (4632) istvanbuda, 2013-03-03 22:53:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ExxZuu

Tagság: 2010-07-30 17:18:47 Tagszám: #87278 Hozzászólások: 1364 |
4635. Elküldve: 2013-03-03 23:32:29, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2132.] |
Érdekes smegmagyarázása a szakszerütlen munkának
www.exxzuu.hu
|
| | | [válaszok erre: #4637] |
[előzmény: (4632) istvanbuda, 2013-03-03 22:53:25] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ExxZuu

Tagság: 2010-07-30 17:18:47 Tagszám: #87278 Hozzászólások: 1364 |
4634. Elküldve: 2013-03-03 23:31:27, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2133.] |
""Most arról nem csináltam fényképet de mindegyik hold értéke olyan mintha fókuszban lenne.""
ezt Te elhiszed mert én nem
www.exxzuu.hu
|
| | |
[előzmény: (4633) istvanbuda, 2013-03-03 22:58:55] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 istvanbuda

Tagság: 2011-02-20 09:19:33 Tagszám: #92221 Hozzászólások: 234 |
4633. Elküldve: 2013-03-03 22:58:55, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2134.] |
Ja és 2-db Wu+SOLO 2 van rá kötve a végekre és nagyon jól működik.
Már ami a jelszintet illeti.
Most arról nem csináltam fényképet de mindegyik hold értéke olyan mintha fókuszban lenne.
http://szatyisat.freewb.hu/
|
| | | [válaszok erre: #4634] |
[előzmény: (4631) ExxZuu, 2013-03-03 22:38:53] |
|
Haladó
|
|
 istvanbuda

Tagság: 2011-02-20 09:19:33 Tagszám: #92221 Hozzászólások: 234 |
4632. Elküldve: 2013-03-03 22:53:25, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2135.] |
Hali
Az amit te kinti kábelnek mondasz meg benti kábelnek az ugyan az a minőség.
Ha a régi sz..r minőségű kábelek kibírtak a napon 20 évig akkor a mostani jó minőségű kábel amit én használok szerinted meddig fogják bírni?
Vagy te úgy gondolod hogy amit te szerelsz azt 50 év múlva is nézni fogják?
Mert lehet hogy 2 év múlva már nem lesz műholdas adás vagy csak optikán közvetítenek adást és akkor cseszheted a kinti kábeledet amivel jól megkínlódtál.
Én nem 26-Ft-os kábellel dolgozom és tekerős F-csatival.
http://szatyisat.freewb.hu/
|
| | | [válaszok erre: #4635 #4636] |
[előzmény: (4631) ExxZuu, 2013-03-03 22:38:53] |
|
Haladó
|
|
 ExxZuu

Tagság: 2010-07-30 17:18:47 Tagszám: #87278 Hozzászólások: 1364 |
4631. Elküldve: 2013-03-03 22:38:53, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2136.] |
Mi csak kültéri drotot (koax )
használunk kintre .
nálatok lehet a beltérit is kint szerelni
www.exxzuu.hu
|
| | | [válaszok erre: #4632 #4633] |
[előzmény: (4628) istvanbuda, 2013-03-03 08:19:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ExxZuu

Tagság: 2010-07-30 17:18:47 Tagszám: #87278 Hozzászólások: 1364 |
4630. Elküldve: 2013-03-03 22:17:26, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2137.] |
jelszintek
www.exxzuu.hu
|
| | |
[előzmény: (4628) istvanbuda, 2013-03-03 08:19:21] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 xule

Tagság: 2009-07-01 22:23:48 Tagszám: #75863 Hozzászólások: 1306 |
4629. Elküldve: 2013-03-03 20:24:50, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2138.] |
Melyik ívelt fejtartó lenne a legjobb amelyik függőlegesen is hajlik valamit , 2 csavaros rögzítésű fejtartóhoz ?
|
| | | [válaszok erre: #4638] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Susnyas

Tagság: 2006-10-23 21:08:42 Tagszám: #36261 Hozzászólások: 601 |
4626. Elküldve: 2013-02-27 20:15:07, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2141.] |
Ez a fok érték függ a tükör méretétől! A monoblock fejen nincs feltüntetve mely tükörrel adja ki a 4,3 fokot?
Solo2 - Solo2 - Zero
|
| | |
[előzmény: (4625) Brunó1945, 2013-02-27 19:58:26] |
|
Törzstag
|
|
 Brunó1945

Tagság: 2009-01-05 16:38:13 Tagszám: #68782 Hozzászólások: 708 |
4625. Elküldve: 2013-02-27 19:58:26, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2142.] |
Kérdésem lenne hozzátok.Egy pl.4,3 fokos normál monoblock fej szélesebb-e mint két egymás mellé szorosan/érintő/szerelt normál nagy fej?
brunó1945
|
| | | [válaszok erre: #4626] |
[előzmény: (4624) ExxZuu, 2013-02-27 16:48:25] |
|
Törzstag
|
|
 ExxZuu

Tagság: 2010-07-30 17:18:47 Tagszám: #87278 Hozzászólások: 1364 |
4624. Elküldve: 2013-02-27 16:48:25, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2143.] |
most már mindenki tudja
www.exxzuu.hu
|
| | | [válaszok erre: #4625] |
[előzmény: (4622) vjoc, 2013-02-27 13:14:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 ExxZuu

Tagság: 2010-07-30 17:18:47 Tagszám: #87278 Hozzászólások: 1364 |
4623. Elküldve: 2013-02-27 15:56:06, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2144.] |
4609. Elküldve: Tegnap, 08:51:45 [14.]
http://www.exxzuu.hu/index.php?pg=gallery&folder_change=15
Az antenna : 08W,4,8E, 9E, 13E,19E
A normál fejek el kell hogy férjenek ,s azon LNB-k jobb vételt is biztosítanak
www.exxzuu.hu
|
| | |
[előzmény: (4621) vjoc, 2013-02-27 13:07:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vjoc

Tagság: 2011-01-20 12:29:38 Tagszám: #91595 Hozzászólások: 112 |
4622. Elküldve: 2013-02-27 13:14:17, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2145.] |
Elnézést, látom leírtad már:
"Az antenna : 08W,4,8E, 9E, 13E,19E"
VJOC
|
| | | [válaszok erre: #4624] |
[előzmény: (4621) vjoc, 2013-02-27 13:07:02] |
|
Haladó
|
|
 vjoc

Tagság: 2011-01-20 12:29:38 Tagszám: #91595 Hozzászólások: 112 |
4621. Elküldve: 2013-02-27 13:07:02, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2146.] |
Az ExxZuu referencia képeken azt látom, mintha egyenlő távolságra lennének felszerelve az LNB-k. A sin és a fejtartók pont olyanok mint Nálam.(Nagy valószínüséggel E-85). Megmondanád, ha nem titok, melyik hűholdakra vannak beállítva?
VJOC
|
| | | [válaszok erre: #4622 #4623] |
[előzmény: (4616) ExxZuu, 2013-02-27 00:18:28] |
|
Haladó
|
|
 gorog67

Tagság: 2011-04-11 17:06:35 Tagszám: #93143 Hozzászólások: 1777 |
4620. Elküldve: 2013-02-27 12:54:35, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2147.] |
Eddig egy konkrétumot olvastam az Inverto multiconnect fejről: oldalról is összeszedi a jeleket. Ha ez egy másik hold, még örülhetek is, ha azonos hold jele rossz fázisban, akár még ronthatja is a vételt.
Nekem most van 4 féle fejem, de nem kezdtem el őket csereberélni és méregetni, csak tapasztalom, hogy nagyjából egyforma térerőt (90%) és jelminőséget (70%) tudnak.
A dolog amúgy érdekelne, valamelyik nagy forgalmazó, akinek van hozzá alapanyaga, megtehetné, hogy elvégez egy összehasonlító tesztet.
2*Gibi 100 4+4 LNB-vel.
|
| | |
[előzmény: (4616) ExxZuu, 2013-02-27 00:18:28] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 gorog67

Tagság: 2011-04-11 17:06:35 Tagszám: #93143 Hozzászólások: 1777 |
4619. Elküldve: 2013-02-27 12:38:17, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2148.] |
Az én antennám 80-as Digi, azon összeérnek a keskeny fejek is, de a tapasztaltabbak és a fotók szerint a multi 85-ösön szellősebben lesznek. Ha van időd, próbáld ki élesben, hátha megfelel a normál fej is!
Én tettem fejet a 4w Amosra (nem sokat nézem) és a 4.8e Astra 4-re is (ez utóbbi már inkább érdekes).
Érdemes 10-es diseqc-et venni (aminek 3 dB vagy alatti a csillapítása és kültéri dobozt is adnak hozzá), nekem Amiko 10/1-em van. Gyorsan kapcsol és a beltérim is kezeli.
2*Gibi 100 4+4 LNB-vel. [Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-02-27 12:48:34]
|
| | |
[előzmény: (4618) vjoc, 2013-02-27 11:56:13] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vjoc

Tagság: 2011-01-20 12:29:38 Tagszám: #91595 Hozzászólások: 112 |
4618. Elküldve: 2013-02-27 11:56:13, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2149.] |
Elöször is elnézést, hogy ilyen parázs vitát váltottam ki kérdésemmel!
Okos ember a más kárán tanul, Én a sajátomon, de nincs nagy probléma. Legfeljebb 4 LNB helyett 5 lesz felszerelve. A GOLD Edition LNB mellett döntöttem, a leírásában pont ilyen helyekre szánják.
VJOC
|
| | | [válaszok erre: #4619] |
[előzmény: (4616) ExxZuu, 2013-02-27 00:18:28] |
|
Haladó
|
|
 xule

Tagság: 2009-07-01 22:23:48 Tagszám: #75863 Hozzászólások: 1306 |
4617. Elküldve: 2013-02-27 11:05:54, 4 fejes rendszerek. Forgató nélkül
|
[2150.] |
Az én antennámban a 13 és 19 nem ér össze -még hely is marad , de a 9 fokhoz már keskenyebb kéne , esetleg a 4,8 kéne még , talán a 0,8W és a 4/5W . Valószínűleg azok már nem érnének össze , a nagyon régi 74 cm-es acél van fenn . A 100 km feletti szél csak a tartót tudta egyszer elfordítani , ennél is megoldható a duál fejjel a távolság miatt ?A fejtölcsér átmérő kb. 5,8 cm és így marad köztök 1 cm a 19,2/13E között . http://www.exxzuu.hu/index.php?pg=gallery&folder_change=15
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
4 fejes rendszerek. Forgató nélkül (üzenet: 6764, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|