Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499746/9 Témák: 19704 Tagok: 113673 Legújabb tag: parktae5551 Online: (70/35
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 271 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

(üzenet: 6764, Sat)
 

gorog67



Tagság: 2011-04-11 17:06:35
Tagszám: #93143
Hozzászólások: 1777
4641. Elküldve: 2013-03-04 09:53:05,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2126.]

Elnézést, hogy egyetlen antenna szerelésével szerzett tapasztalat alapján beleszólok a nagyok vitájába, de szeretném megosztani a gondolataimat veletek:
1. Nekem egy 80-as digi antennám van, ami a Thor-Intell párosra volt belőve egy Sharp twin fejjel. Ez elment (szemből) jobbra, mellé bekerült Astra 4-re egy új fej és még Amos 2,3-ra, Eutelsat 9-re és Hot Bird 13-ra is egy. Vagyis egyik irányban 11.5 a másikba 6.5 fokot lát. Csak a beltérivel ellenőrizve tudja a 90%-os jelnagyságot és 70 %-os jelminőséget, mint eredetileg, időjárási tartaléka eddig sem volt. Nyilván nem lehet egyenértékű egy egyfejes antennával, de felhasználóként nem érzem a romlást, viszont kaptam 4 új hold pozíciót.
2. A háromszoros árnyékolású kábelek vélhetően a hőt is távoltartják a belsejüktől és a külső alufólia folytonos, tehát elvileg a műanyag borítás bármilyen károsodásának sem lehet nagy hatása az elektromos jellemzőkre. A kb. 5 éves digi-s kábelek az újak mellett elég ronda szürkék és ridegek, de jól működnek. Vagyis megint csak azt mondom, hogy felhasználóként nekem megfelelnek. Túl nagy munka lenne elvi megfontolásból lecserélni.

2*Gibi 100 4+4 LNB-vel.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-03-04 10:21:13]
Kiváló dolgozó
gorog67 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


istvanbuda



Tagság: 2011-02-20 09:19:33
Tagszám: #92221
Hozzászólások: 234
4640. Elküldve: 2013-03-04 08:27:37,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2127.]

Hali
Egyébként csak úgy mondom hogy amit valószínűleg te kinti kábelnek használsz az minőségben ugyan az mint a beltéri kábel.
Én Commscope kábelt és Teletronik illetve Unio kábelt használok ami azt hiszem magáért beszél.
A suliban tanítottak hogy hogy a fekete szín magába szívja a meleget a fehér pedig vissza veri azt.
Találós kérdés: Mit csinál a meleg a frekvenciákkal a koax kábelben?
A: Semmit
B: Csökkenti
C: Növeli


Ha te azt a koaxot használod kültéri kábel ként ami gyakorlatilag föld kábel akkor az biztosan tovább fog tartani de erre is érvényes a találós kérdés.

http://szatyisat.freewb.hu/
[válaszok erre: #4643] [előzmény: (4636) ExxZuu, 2013-03-03 23:45:42]
Haladó
istvanbuda adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


istvanbuda



Tagság: 2011-02-20 09:19:33
Tagszám: #92221
Hozzászólások: 234
4639. Elküldve: 2013-03-04 08:16:54,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2128.]

Hali
Én ezt használom mert ez bevált és minőségi darab.

http://szatyisat.freewb.hu/

Csatolt kép - 16564720.pic

16564720.pic

[válaszok erre: #4642] [előzmény: (4638) Susnyas, 2013-03-04 08:01:42]
Haladó
istvanbuda adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Susnyas



Tagság: 2006-10-23 21:08:42
Tagszám: #36261
Hozzászólások: 601
4638. Elküldve: 2013-03-04 08:01:42,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2129.]

Ez függ a befogni kívánt holdaktól....

Solo2 - Solo2 - Zero
[válaszok erre: #4639] [előzmény: (4629) xule, 2013-03-03 20:24:50]
Törzstag
Susnyas adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
4637. Elküldve: 2013-03-04 08:00:09,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2130.]

Bocsi, hogy Dr.Kardos közbeszól! icon33.gif
Ezen a kis képen mit lehet látni ami nem szakszerű?
Mi a különbség a kinti és benti kábelek között?
Valamikor, amikor bejöttek az UV álló kinti kábelek, azok is csak a külső köpeny minőségében különböztek. Árnyékolásuk teljesen egyezett, ami most is egyezik. Szerintem ma már egyáltalán felesleges megkülönböztetni kinti és benti kábelt. A köpeny biztosan kibír 10 évet, addigra meg sokminden történhet.
Nekem is mondták már, hogy miért akarom lecserélni a 4-5 éves kábelüket. Mert ez így tutibb, tehát felesleges a csilli-villi kábelok közötti különbséget nézni.Ha lehet 4-5 év után csere. icon50.gif
[előzmény: (4635) ExxZuu, 2013-03-03 23:32:29]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ExxZuu



Tagság: 2010-07-30 17:18:47
Tagszám: #87278
Hozzászólások: 1364
4636. Elküldve: 2013-03-03 23:45:42,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2131.]


"Az amit te kinti kábelnek mondasz meg benti kábelnek az ugyan az a minőség."

ez igy megint nem igaz icon36.gif icon36.gif icon36.gif icon36.gif



www.exxzuu.hu
[válaszok erre: #4640] [előzmény: (4632) istvanbuda, 2013-03-03 22:53:25]
Kiváló dolgozó
ExxZuu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ExxZuu



Tagság: 2010-07-30 17:18:47
Tagszám: #87278
Hozzászólások: 1364
4635. Elküldve: 2013-03-03 23:32:29,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2132.]

Érdekes smegmagyarázása a szakszerütlen munkának icon36.gif icon50.gif



www.exxzuu.hu
[válaszok erre: #4637] [előzmény: (4632) istvanbuda, 2013-03-03 22:53:25]
Kiváló dolgozó
ExxZuu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ExxZuu



Tagság: 2010-07-30 17:18:47
Tagszám: #87278
Hozzászólások: 1364
4634. Elküldve: 2013-03-03 23:31:27,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2133.]

""Most arról nem csináltam fényképet de mindegyik hold értéke olyan mintha fókuszban lenne.""

ezt Te elhiszed mert én nem icon36.gif



www.exxzuu.hu
[előzmény: (4633) istvanbuda, 2013-03-03 22:58:55]
Kiváló dolgozó
ExxZuu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


istvanbuda



Tagság: 2011-02-20 09:19:33
Tagszám: #92221
Hozzászólások: 234
4633. Elküldve: 2013-03-03 22:58:55,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2134.]

Ja és 2-db Wu+SOLO 2 van rá kötve a végekre és nagyon jól működik.
Már ami a jelszintet illeti.
Most arról nem csináltam fényképet de mindegyik hold értéke olyan mintha fókuszban lenne.

http://szatyisat.freewb.hu/
[válaszok erre: #4634] [előzmény: (4631) ExxZuu, 2013-03-03 22:38:53]
Haladó
istvanbuda adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


istvanbuda



Tagság: 2011-02-20 09:19:33
Tagszám: #92221
Hozzászólások: 234
4632. Elküldve: 2013-03-03 22:53:25,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2135.]

Hali
Az amit te kinti kábelnek mondasz meg benti kábelnek az ugyan az a minőség.
Ha a régi sz..r minőségű kábelek kibírtak a napon 20 évig akkor a mostani jó minőségű kábel amit én használok szerinted meddig fogják bírni?
Vagy te úgy gondolod hogy amit te szerelsz azt 50 év múlva is nézni fogják?
Mert lehet hogy 2 év múlva már nem lesz műholdas adás vagy csak optikán közvetítenek adást és akkor cseszheted a kinti kábeledet amivel jól megkínlódtál.
Én nem 26-Ft-os kábellel dolgozom és tekerős F-csatival.



http://szatyisat.freewb.hu/
[válaszok erre: #4635 #4636] [előzmény: (4631) ExxZuu, 2013-03-03 22:38:53]
Haladó
istvanbuda adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ExxZuu



Tagság: 2010-07-30 17:18:47
Tagszám: #87278
Hozzászólások: 1364
4631. Elküldve: 2013-03-03 22:38:53,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2136.]

Mi csak kültéri drotot (koax )

használunk kintre .

nálatok lehet a beltérit is kint szerelni icon5.gif icon5.gif



www.exxzuu.hu
[válaszok erre: #4632 #4633] [előzmény: (4628) istvanbuda, 2013-03-03 08:19:21]
Kiváló dolgozó
ExxZuu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ExxZuu



Tagság: 2010-07-30 17:18:47
Tagszám: #87278
Hozzászólások: 1364
4630. Elküldve: 2013-03-03 22:17:26,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2137.]

jelszintek icon5.gif



www.exxzuu.hu
[előzmény: (4628) istvanbuda, 2013-03-03 08:19:21]
Kiváló dolgozó
ExxZuu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


xule



Tagság: 2009-07-01 22:23:48
Tagszám: #75863
Hozzászólások: 1306
4629. Elküldve: 2013-03-03 20:24:50,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2138.]

Melyik ívelt fejtartó lenne a legjobb amelyik függőlegesen is hajlik valamit , 2 csavaros rögzítésű fejtartóhoz ?
[válaszok erre: #4638]
Kiváló dolgozó
xule adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


istvanbuda



Tagság: 2011-02-20 09:19:33
Tagszám: #92221
Hozzászólások: 234
4628. Elküldve: 2013-03-03 08:19:21,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2139.]

Ez meg szemből

http://szatyisat.freewb.hu/

Csatolt kép - 16563148.pic

16563148.pic

[válaszok erre: #4630 #4631]
Haladó
istvanbuda adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


istvanbuda



Tagság: 2011-02-20 09:19:33
Tagszám: #92221
Hozzászólások: 234
4627. Elküldve: 2013-03-03 08:18:09,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2140.]

Hali mindenkinek
Tegnap szereltem egy 4 fejest sima 80-as tányérba, bele fért volna a 4,8-as is.
Pedig ezek nagy karimájú fejek.

http://szatyisat.freewb.hu/

Csatolt kép - 16563146.pic

16563146.pic

Haladó
istvanbuda adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Susnyas



Tagság: 2006-10-23 21:08:42
Tagszám: #36261
Hozzászólások: 601
4626. Elküldve: 2013-02-27 20:15:07,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2141.]

Ez a fok érték függ a tükör méretétől! A monoblock fejen nincs feltüntetve mely tükörrel adja ki a 4,3 fokot?

Solo2 - Solo2 - Zero
[előzmény: (4625) Brunó1945, 2013-02-27 19:58:26]
Törzstag
Susnyas adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Brunó1945



Tagság: 2009-01-05 16:38:13
Tagszám: #68782
Hozzászólások: 708
4625. Elküldve: 2013-02-27 19:58:26,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2142.]

Kérdésem lenne hozzátok.Egy pl.4,3 fokos normál monoblock fej szélesebb-e mint két egymás mellé szorosan/érintő/szerelt normál nagy fej?

brunó1945
[válaszok erre: #4626] [előzmény: (4624) ExxZuu, 2013-02-27 16:48:25]
Törzstag
Brunó1945 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ExxZuu



Tagság: 2010-07-30 17:18:47
Tagszám: #87278
Hozzászólások: 1364
4624. Elküldve: 2013-02-27 16:48:25,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2143.]

most már mindenki tudja icon53.gif icon50.gif



www.exxzuu.hu
[válaszok erre: #4625] [előzmény: (4622) vjoc, 2013-02-27 13:14:17]
Kiváló dolgozó
ExxZuu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ExxZuu



Tagság: 2010-07-30 17:18:47
Tagszám: #87278
Hozzászólások: 1364
4623. Elküldve: 2013-02-27 15:56:06,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2144.]

4609. Elküldve: Tegnap, 08:51:45 [14.]
http://www.exxzuu.hu/index.php?pg=gallery&folder_change=15

Az antenna : 08W,4,8E, 9E, 13E,19E

A normál fejek el kell hogy férjenek ,s azon LNB-k jobb vételt is biztosítanak



www.exxzuu.hu
[előzmény: (4621) vjoc, 2013-02-27 13:07:02]
Kiváló dolgozó
ExxZuu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vjoc



Tagság: 2011-01-20 12:29:38
Tagszám: #91595
Hozzászólások: 112
4622. Elküldve: 2013-02-27 13:14:17,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2145.]

Elnézést, látom leírtad már:
"Az antenna : 08W,4,8E, 9E, 13E,19E"

VJOC
[válaszok erre: #4624] [előzmény: (4621) vjoc, 2013-02-27 13:07:02]
Haladó
vjoc adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vjoc



Tagság: 2011-01-20 12:29:38
Tagszám: #91595
Hozzászólások: 112
4621. Elküldve: 2013-02-27 13:07:02,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2146.]

Az ExxZuu referencia képeken azt látom, mintha egyenlő távolságra lennének felszerelve az LNB-k. A sin és a fejtartók pont olyanok mint Nálam.(Nagy valószínüséggel E-85). Megmondanád, ha nem titok, melyik hűholdakra vannak beállítva?

VJOC
[válaszok erre: #4622 #4623] [előzmény: (4616) ExxZuu, 2013-02-27 00:18:28]
Haladó
vjoc adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gorog67



Tagság: 2011-04-11 17:06:35
Tagszám: #93143
Hozzászólások: 1777
4620. Elküldve: 2013-02-27 12:54:35,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2147.]

Eddig egy konkrétumot olvastam az Inverto multiconnect fejről: oldalról is összeszedi a jeleket. Ha ez egy másik hold, még örülhetek is, ha azonos hold jele rossz fázisban, akár még ronthatja is a vételt.
Nekem most van 4 féle fejem, de nem kezdtem el őket csereberélni és méregetni, csak tapasztalom, hogy nagyjából egyforma térerőt (90%) és jelminőséget (70%) tudnak.
A dolog amúgy érdekelne, valamelyik nagy forgalmazó, akinek van hozzá alapanyaga, megtehetné, hogy elvégez egy összehasonlító tesztet.

2*Gibi 100 4+4 LNB-vel.
[előzmény: (4616) ExxZuu, 2013-02-27 00:18:28]
Kiváló dolgozó
gorog67 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gorog67



Tagság: 2011-04-11 17:06:35
Tagszám: #93143
Hozzászólások: 1777
4619. Elküldve: 2013-02-27 12:38:17,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2148.]

Az én antennám 80-as Digi, azon összeérnek a keskeny fejek is, de a tapasztaltabbak és a fotók szerint a multi 85-ösön szellősebben lesznek. Ha van időd, próbáld ki élesben, hátha megfelel a normál fej is!
Én tettem fejet a 4w Amosra (nem sokat nézem) és a 4.8e Astra 4-re is (ez utóbbi már inkább érdekes).
Érdemes 10-es diseqc-et venni (aminek 3 dB vagy alatti a csillapítása és kültéri dobozt is adnak hozzá), nekem Amiko 10/1-em van. Gyorsan kapcsol és a beltérim is kezeli.

2*Gibi 100 4+4 LNB-vel.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2013-02-27 12:48:34]
[előzmény: (4618) vjoc, 2013-02-27 11:56:13]
Kiváló dolgozó
gorog67 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vjoc



Tagság: 2011-01-20 12:29:38
Tagszám: #91595
Hozzászólások: 112
4618. Elküldve: 2013-02-27 11:56:13,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2149.]

Elöször is elnézést, hogy ilyen parázs vitát váltottam ki kérdésemmel!
Okos ember a más kárán tanul, Én a sajátomon, de nincs nagy probléma. Legfeljebb 4 LNB helyett 5 lesz felszerelve. A GOLD Edition LNB mellett döntöttem, a leírásában pont ilyen helyekre szánják.

VJOC
[válaszok erre: #4619] [előzmény: (4616) ExxZuu, 2013-02-27 00:18:28]
Haladó
vjoc adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


xule



Tagság: 2009-07-01 22:23:48
Tagszám: #75863
Hozzászólások: 1306
4617. Elküldve: 2013-02-27 11:05:54,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2150.]

Az én antennámban a 13 és 19 nem ér össze -még hely is marad , de a 9 fokhoz már keskenyebb kéne , esetleg a 4,8 kéne még , talán a 0,8W és a 4/5W . Valószínűleg azok már nem érnének össze , a nagyon régi 74 cm-es acél van fenn . A 100 km feletti szél csak a tartót tudta egyszer elfordítani , ennél is megoldható a duál fejjel a távolság miatt ?A fejtölcsér átmérő kb. 5,8 cm és így marad köztök 1 cm a 19,2/13E között . http://www.exxzuu.hu/index.php?pg=gallery&folder_change=15
Kiváló dolgozó
xule adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

(üzenet: 6764, Sat)
 
    / 271 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.01087498664856 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail