Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499760/23 Témák: 19704 Tagok: 113673 Legújabb tag: parktae5551 Online: (84/33
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 271 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

(üzenet: 6764, Sat)
 

istvanbuda



Tagság: 2011-02-20 09:19:33
Tagszám: #92221
Hozzászólások: 234
4416. Elküldve: 2013-01-26 07:57:55,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2351.]

Hali
Én ezt meg csináltam így ahogy te is akarod és mükszik ráadásul egy sima AMIKO-s diseq-el és diplexerel.

http://szatyisat.freewb.hu/
[válaszok erre: #4417] [előzmény: (4414) Kunci, 2013-01-25 10:25:40]
Haladó
istvanbuda adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


öCSIszan



Tagság: 2006-12-07 22:14:12
Tagszám: #38276
Hozzászólások: 3062
4415. Elküldve: 2013-01-25 11:06:46,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2352.]

Bár ma már vannak olyan diszek kapcsolók amik kibírják a motor áramát, de a legegyszerűbb, ha a 2/1-es diszek kapcsolót nem a diplexer után kötöd közvetlenül, hanem a diplexertől a SAT-os COAXot egyből a motorba kötöd és a motor után "kívülre" kötöd a 2/1-es diszek kapcsolót és innen megy a két elágazás a motoros saját LNB-hez és a másik fix-Thoros LNB-hez. A beltérin értelemszerűen a Thorhoz nem kell motort beállítani, csak a diszek kapcsolót, míg a többihez ezt is azt is.
A dolgot bonyolítja , hogy többféle 2/1-es diszek kapcsoló létezik (mini-diszek, diszek1.1, diszek 1.2, etc), de ebben a bekötési sorrendben szerintem ez nem lényeges.

Üdv ... CsI
[válaszok erre: #4421] [előzmény: (4414) Kunci, 2013-01-25 10:25:40]
Kiváló dolgozó
öCSIszan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Kunci



Tagság: 2008-12-05 22:12:59
Tagszám: #66387
Hozzászólások: 10
4414. Elküldve: 2013-01-25 10:25:40,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2353.]

Sziasztok,

Először is elnézést szeretnék kérni, ha rossz topicban teszem fel a kérdésemet. A következő dolgot szeretném megoldani, nem tudom, hogy ez így megvalósítható-e, vagy valamilyen probléma léphet fel. Jelenleg van egy fixen telepített, egyfejes antennám a Thor-ra irányítva. Az antenna mellé szeretnék egy másik antennát elhelyezni, ami viszont forgatós DM3800-as motorral. A terv az lenne, hogy egy 2/1-es DISEQC kapcsolóval közösíteném a fix Thor-os antenna jelét a forgató DISEQC-jével, és azt szeretném megvalósítani, hogy a Thor-os csatornák mindig azonnal kapcsoljanak (ezzel megspórolva a forgatási időt) a fix Thor-os antennára, a további műholdak esetén viszont forogjon a motor az aktuális műholdra. A STB ehhez a művelethez egy 800-as Dreambox klón lenne. Tovább bonyolítja a helyzetet, hogy a STB-ig sajnos csak egy kábelt tudok behúzni, így a sat-os jel egy diplexerrel közösítve van egy dvb-c jellel is. Jelenleg ez a közösítés teljesen jól működik, van sat-om és kábeltv-m is egy kábelen. Viszont ugyanezen a kábelen még egy diseqc jel mennyire fogja bonyolítani a helyzetet? Vagy ebből nem lehet probléma? Továbbá mennyire megvalósítható a fix + forgatós antenna diseq közösítése? Vasárnap jönnének szerelni, a szerelő azt mondta ilyet még nem csinált, de elvileg megoldható, de megköszönném a tanácsaitokat, véleményeteket.

Üdv,
Szilárd
[válaszok erre: #4415 #4416 #4420]
Zöldfülű
Kunci adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


raczandris



Tagság: 2005-10-07 23:08:30
Tagszám: #22642
Hozzászólások: 4760
4413. Elküldve: 2013-01-24 17:38:19,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2354.]

Merlot köszi az észrevételt.
Ahogy tudom átfogom írni a képaláírásokat.
Üdv. R.A.
[előzmény: (4411) Merlot, 2013-01-24 16:42:28]
Kiváló dolgozó
raczandris adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10663
4412. Elküldve: 2013-01-24 16:57:22,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2355.]

Pont így nézett ki nálam is a 80-as tükörrel.
Látszatra mintha egyáltalán nem akarnám semmire használni..................

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[előzmény: (4411) Merlot, 2013-01-24 16:42:28]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
4411. Elküldve: 2013-01-24 16:42:28,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2356.]

Ez az a kép, amit ki kell vadászni az Andris képtárából, és a Thor-Amos multiról szól.

www.tvn.hu_a6e7a9e08b9a57b68e0785c594d6c798.JPG

Nagy hibája ennek az amúgy értékes albumnak, hogy nem az ott alkalmazott HPIM...stb. file neveket kéne képaláírásként, hanem a képen látható megoldás elnevezését szerepeltetnie.

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #4412 #4413] [előzmény: (4406) Barczik L, 2013-01-24 15:37:09]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10663
4410. Elküldve: 2013-01-24 15:54:18,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2357.]

Itt jön képbe a kompromisszum.:
A tányért az Amos-os LNB-vel annyit kell nyugatnak fordítani hogy a jele csak nagyon kicsit csökkenjen. 1-2%-ot.
Ez annyi fordítást jelent hogy hátul a csavarokon egyik irányban picit lazítasz a másikkal meg szorítasz.
Akkor már talán lesz hely a Thor-nak is.

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[előzmény: (4409) kiskatz, 2013-01-24 15:45:52]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kiskatz



Tagság: 2006-02-11 10:33:36
Tagszám: #26891
Hozzászólások: 246
4409. Elküldve: 2013-01-24 15:45:52,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2358.]

Nem, az Amos a gyári T-Home lnb.
[válaszok erre: #4410] [előzmény: (4408) Barczik L, 2013-01-24 15:41:41]
Haladó
kiskatz adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10663
4408. Elküldve: 2013-01-24 15:41:41,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2359.]

Minkettő LNB ez a típus? Amos és a Thor is?

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[válaszok erre: #4409] [előzmény: (4407) kiskatz, 2013-01-24 15:38:03]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kiskatz



Tagság: 2006-02-11 10:33:36
Tagszám: #26891
Hozzászólások: 246
4407. Elküldve: 2013-01-24 15:38:03,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2360.]

Ezt próbálom: http://www.betacom.hu/fejkonverterlnb/gold-edition-univerzalis-lnb-0.1db.html
[válaszok erre: #4408] [előzmény: (4406) Barczik L, 2013-01-24 15:37:09]
Haladó
kiskatz adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10663
4406. Elküldve: 2013-01-24 15:37:09,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2361.]

A lehető legkisebb sugárzójú LNB-t szereld mellé!
Még akkor is a két LNB-nek egymáshoz kell érniük 80-90-es tányérméretnél.
Nézz vissza 2-3 oldalt, szó volt róla pár napja.

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[válaszok erre: #4407 #4411] [előzmény: (4405) kiskatz, 2013-01-24 15:28:22]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kiskatz



Tagság: 2006-02-11 10:33:36
Tagszám: #26891
Hozzászólások: 246
4405. Elküldve: 2013-01-24 15:28:22,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2362.]

Így már világos! Köszönöm!
Amúgy rettenetesen nehéz mellérakni még egy fejet, hogy az jó is legyen. 5 óra alatt sem sikerült megcsinálnom, igaz lehet,hogy a fejtartó amit vettem egy kalap szar.
[válaszok erre: #4406] [előzmény: (4404) Barczik L, 2013-01-24 15:23:54]
Haladó
kiskatz adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Barczik L



Tagság: 2009-04-28 12:44:01
Tagszám: #73340
Hozzászólások: 10663
4404. Elküldve: 2013-01-24 15:23:54,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2363.]

Balra!
A tényért másként tükörnek is nevezik........................
/Érted!?/

Amiko Alien 2+ /Spark/ - Toroidal wave frontier D90- 1W>21E<45E 13LNB + 90-es a Digipower forgatón -Direktegy+DIGI kábel.
[válaszok erre: #4405] [előzmény: (4403) kiskatz, 2013-01-24 15:19:30]
Kiváló dolgozó
Barczik L adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kiskatz



Tagság: 2006-02-11 10:33:36
Tagszám: #26891
Hozzászólások: 246
4403. Elküldve: 2013-01-24 15:19:30,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2364.]

Szemből nézve ha az alap fej az Amos-on áll akkor a Thor fejet jobb vagy bal oldalra kell tenni. Itt többen is bal oldalt írtak de Én ebben nem vagyok olyan biztos. Ha térképen nézem a műholdak helyzetét akkor szemben állva vele jobbra esik a Thor műhold.
[válaszok erre: #4404]
Haladó
kiskatz adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


öCSIszan



Tagság: 2006-12-07 22:14:12
Tagszám: #38276
Hozzászólások: 3062
4402. Elküldve: 2013-01-22 22:14:24,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2365.]

Nagyon boldog ! De ilyenkor mindig azt mondom Neki , hogy ez nem horgolócérna!

Üdv ... CsI
[előzmény: (4396) stubyte, 2013-01-22 21:29:32]
Kiváló dolgozó
öCSIszan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


öCSIszan



Tagság: 2006-12-07 22:14:12
Tagszám: #38276
Hozzászólások: 3062
4401. Elküldve: 2013-01-22 22:11:58,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2366.]

Hát igen ! Ha avatar , akkor tényleg ez egy avatar! Hello Mr Been !

FF-ben már jó !

Üdv ... CsI
[előzmény: (4391) yaksi, 2013-01-22 21:04:54]
Kiváló dolgozó
öCSIszan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


öCSIszan



Tagság: 2006-12-07 22:14:12
Tagszám: #38276
Hozzászólások: 3062
4400. Elküldve: 2013-01-22 21:55:47,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2367.]

Így van , ha lesz lecsapok !
De azóta sem láttam ilyet !
Egyébként ez a titka! Nyitott szem , mindenre alkuszunk ami szemet szúr ( csak meg ne vakuljnk!) , de nem egyből (!!), xart meg nem veszünk , mert abból van tonnaszám !!
Figyelni kell ! ... nem kell rá sok idő!
Van egy kisöreg , úgy köszönünk egymásnak :"Jó vadászatot!"
Olcsó ólomsöréttel is lehet jó libát lőni !

Üdv ... CsI
[előzmény: (4395) Merlot, 2013-01-22 21:28:41]
Kiváló dolgozó
öCSIszan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szandricska



Tagság: 2009-05-12 18:02:57
Tagszám: #73938
Hozzászólások: 1175
4399. Elküldve: 2013-01-22 21:53:18,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2368.]

Igazi, jó négyfejest nem ott, inkább errefelé készitenek! icon53.gif icon53.gif

Természetesen a budörsi srác is becsületes darabokat készit. Müködik kifogástalanul - amiket szereltünk.


icon50.gif icon61.gif icon61.gif

Üdv. Jó vételt! Élvezetes müholdazást!
Dreambox 7020 > Illu M3/C3 > Albrecht DR-315 +> Grundig G3 > antennákkal: 0.8/1.0°W - 28.2/28.5°E(8/1 Patek)
[előzmény: (4398) öCSIszan, 2013-01-22 21:45:54]
Kiváló dolgozó
szandricska adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


öCSIszan



Tagság: 2006-12-07 22:14:12
Tagszám: #38276
Hozzászólások: 3062
4398. Elküldve: 2013-01-22 21:45:54,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2369.]

Nyiregyen nincs?

Üdv ... CsI
[válaszok erre: #4399] [előzmény: (4394) szandricska, 2013-01-22 21:20:26]
Kiváló dolgozó
öCSIszan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


öCSIszan



Tagság: 2006-12-07 22:14:12
Tagszám: #38276
Hozzászólások: 3062
4397. Elküldve: 2013-01-22 21:44:20,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2370.]

Hát sajnos ezzel el se tudom baxxni !
Nem hagyi magát!
De azért kössz !!
icon50.gif

Üdv ... CsI
[előzmény: (4392) stubyte, 2013-01-22 21:07:23]
Kiváló dolgozó
öCSIszan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


stubyte



Tagság: 2007-06-23 13:43:03
Tagszám: #46295
Hozzászólások: 10168
4396. Elküldve: 2013-01-22 21:29:32,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2371.]

Idézet:
van egy szakajtó tápegységem, másik szakajtó routerem



gondolom, hogy mennyire örül az asszony icon21.gif icon21.gif icon21.gif

STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
[válaszok erre: #4402] [előzmény: (4390) öCSIszan, 2013-01-22 21:03:43]
Kiváló dolgozó
stubyte adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Merlot



Tagság: 2002-04-11 00:00:00
Tagszám: #26
Hozzászólások: 13911
4395. Elküldve: 2013-01-22 21:28:41,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2372.]

Egyszer egy ilyesmit is vettél, és nekem is ígértél egyet, ha ráakadsz újra. icon21.gif

17778777_7894d19386c87e84fb1d7fc14f882d81_m.jpg

Elismerem, hogy nem gyakran kerül oda ilyen kapcsoló.

GTMEDIA Combo, Octagon SX 87, U2C B6 Full HD | DrHD D15 | Amiko Mini HD I IllusionSat M3-M5-Max2HD | Inverto LNB-k | Digipower és DM 3800 motorok | ofszet tükrök 60-180 cm-ig
[válaszok erre: #4400] [előzmény: (4390) öCSIszan, 2013-01-22 21:03:43]
Kiváló dolgozó
Merlot adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szandricska



Tagság: 2009-05-12 18:02:57
Tagszám: #73938
Hozzászólások: 1175
4394. Elküldve: 2013-01-22 21:20:26,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2373.]

Atyavilág!

A fiatalok persze a Columbo-t nézik! icon53.gif icon53.gif

Pedig egy adásnyi idő alatt össze lehet hozni
egy jó négyfejest! icon20.gif

Irigylem a "zsé"-det icon32.gif


icon50.gif icon61.gif icon61.gif

Üdv. Jó vételt! Élvezetes müholdazást!
Dreambox 7020 > Illu M3/C3 > Albrecht DR-315 +> Grundig G3 > antennákkal: 0.8/1.0°W - 28.2/28.5°E(8/1 Patek)
[válaszok erre: #4398] [előzmény: (4393) öCSIszan, 2013-01-22 21:12:23]
Kiváló dolgozó
szandricska adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


öCSIszan



Tagság: 2006-12-07 22:14:12
Tagszám: #38276
Hozzászólások: 3062
4393. Elküldve: 2013-01-22 21:12:23,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2374.]

Kösszönömmm !
Igen !
Máris nézem !


Üdv ... CsI
[válaszok erre: #4394] [előzmény: (4392) stubyte, 2013-01-22 21:07:23]
Kiváló dolgozó
öCSIszan adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


stubyte



Tagság: 2007-06-23 13:43:03
Tagszám: #46295
Hozzászólások: 10168
4392. Elküldve: 2013-01-22 21:07:23,

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

[2375.]

Miért nem nyomtál egy pü.-t ? Egy kicsit OSCAM-oztam. No meg Columbo is volt ...

Van még egy szoftom :

http://data.hu/get/6107655/Sunplus1002_Slack_MAX__FTA_2009.08.24_1500_pvr_ugame_.zip

icon41.gif icon41.gif icon41.gif

STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
[válaszok erre: #4393 #4397] [előzmény: (4386) öCSIszan, 2013-01-22 19:51:10]
Kiváló dolgozó
stubyte adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

4 fejes rendszerek. Forgató nélkül

(üzenet: 6764, Sat)
 
    / 271 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010778188705444 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail