Sziasztok!
Március 1.-e van. A beígért módosítások, új csatornák nem jönnek. Ami még hab a tortán, hogy a netről eltűnt a hello digital (vagy minek kell most már neveznem). A hello hd austriasat lett, de mi van a digitállal. Az új ÁSZF pont most nem érhető el, talán csak nem szándékosan
Elvileg holnapról jön a Fox, Eurosport HD, Eurosport 2 stb. De még ennek jelét nem látom jelenleg 28.-án a kínálatban. Mikor várható hogy megjelennek a csatornák a listában?
Mesh 100 cm, DM 3800, AB Cryptobox 600 HD, Inverto BU single, Cavel RG-6 kábel.
Tudnál küldeni egy linket, ahol el lehet olvasni az elfogadott törvénymódosítást. Az nmhh honlapja szerint még a tavaly szeptemberi a hatályos és a magyar közlöny idei számaiban sem sikerült megtalálnom.
Úgy tűnik a honlapra vonatkozó megjegyzésem nem volt jogos. Nem vettem észre, hogy némileg aktualizálták. Pár hete még biztosan egy réges-régi állapotot tükrözött, Hello HD csatornákkal, régi hírekkel, stb. Ez így már valóban elfogadható.
Gondolod, hogy bevállalja a szolgáltató az összes AD100, AD200 cseréjét? (És gondolom rengeteg fejet is cserélni kellene) Ha ezt meglépik, akkor felszabadulna jó néhány csatorna. Jó lenne, de kétlem, hogy meglépnék.
"A hellohd.tv ugyan elérhető, de a tartalma némileg anakronisztikus. "
Kint van a lényeg. :-) (ÁSZF, csatornák)
Mondjuk nekem jött levél tegnap, hogy Austriasat brand alá fog majd valamikortól tartozni a Hello Digital.
"sd-ben és hd-ben is továbbítani"
Erről nekem az a véleményem, hogyha megnézzük, hogy az anyacég egyéb szolgáltatásainál az a tendencia, hogy ami van HD-ban, az abban menjen és SD-ben nem, akkor várható, hogy előbb-utóbb itt is ez lesz. Persze ehhez cserélni kell az elég régi boxokat... (Akinek meg tudja a tv-je a DVB-C-t, az használhat kártyát is, az ASZF-ben van erről is szó.)
sathunter, köszi az összefoglalót. Úgy tűnik, az új tulajdonos mégiscsak akar kezdeni valamit ezzel a szolgáltatással. Féltem tőle, hogy bedobja a törölközőt. Mondjuk ha a (ki tudja hány) új közszolgálati csatornát kénytelenek lesznek sd-ben és hd-ben is továbbítani, akkor új csatornákra aligha számíthatunk. Lehet, hogy még további leépítésre is szükség lesz.
Wade! Van esély rá, hogy lesz a szolgáltatásnak működő honlapja? A hellodigital.tv mögött már hónapok óta nincs semmi. A hellohd.tv ugyan elérhető, de a tartalma némileg anakronisztikus.
Némi pontosítás. A március 1-től nem használt kapacitás azért nem került felhasználásra, mert a Parlament előtt van egy törvénymódosítás, miszerint azon szolgáltatóknak, akiknek van HD szolgáltatásuk, kötelező lesz terjeszteni az összes közszolgálati csatornát HD minőségben is. Ha ezt elfogadják, akkor be kell tennünk az m2 HD-t, Duna HD-t és Duna World HD-t is.
Üdv minden jelenlegi és jövendőbeli Hello Digital előfizetőnek!
Az alábbiakban a könnyebb átláthatóság kedvéért megkísérlem összefoglalni a március 1-től bekövetkező változásokat (a jelen pillanatban érvényes 2014.05.09-i (csatornalistája a névváltozások miatt 2014.11.01-én frissítve: http://hellohd.tv/documents/csatornakiosztas/hellodigital_csatornakiosztas_akcios_20141101.pdf ) és a 2015.03.01-től érvényes ÁSZF alapján). A csatorna kínálat tavaly őszi illetve idén januári változásait (Sláger TV, Eurosport visszakerülése, Paramount Ch., Food Network, Fine Living bekerülése) a jelenleg érvényes csatornaválaszték tekintetében nem vettem figyelembe, mivel az érintett csatornákat a hatályos ÁSZF nem tartalmazza, így ezeket 2015. február végéig a szolgáltató ajándékaként kell tekintenünk.
INDULÓ CSOMAG
Kikerül 1 csatorna: Filmbox
Bekerül 6 csatorna: Super TV2, RTL 2, Film+, Viasat 3, Minimax / C8, Muzsika TV
Árváltozás: (1790 - 990 =) + 800 Ft/hó
ALAP CSOMAG (HD Alap)
Kikerül 15 csatorna: Film Mánia, Filmbox, Filmbox Plus, Story 5, Da Vinci LEARNING, Animal Planet, Ozone Network, Life Network, DoQ, Cartoon Network / TCM, JimJam, Viva, MTV Europe, Mezzo, TV5 Europe
Bekerül 13 csatorna: PRO4, AMC, Paramount Ch., FOX, ID Xtra, Viasat History, Viasat Nature, Eurosport, Nick Jr, Baby TV, Sláger TV, C Music TV, Nautical
Árváltozás: (5990 - 5800 =) + 190 Ft/hó
CSALÁDI CSOMAG (HD Családi)
Kikerül 7 csatorna: ID Investigation Discovery, Extreme Sports, Mezzo, TV5 Europe, Arte, RTL, TVE Int
Bekerül 11 csatorna: Paramount Ch., FOX, ID Xtra, Food Network, Fine Living, Eurosport, Eurosport 2, Nick Jr, Sláger TV, C Music TV, Nautical
Árváltozás: (8890 - 8600 =) + 290 Ft/hó
A főcsomagoknál a feltüntetett árváltozás minden előfizetőre (az 1 illetve 2 éves hőségidővel rendelkezőkre is) vonatkozik, ugyanis a hűségszerződések az adott csomagra vonatkozó kedvezmény mértékét garantálják, nem pedig a csomagárak változatlanságát!
EGYÉB VÁLTOZÁSOK
Megszűnik a Filmbox csomag (a hozzá tartozó csatornákkal együtt) és az egyenként választható csatornák értékesítése is. Március 1-től tehát a Hello Digital rendszeréről lekerülnek az alábbi csatornák is:
Filmbox Family, Filmbox Premium, Filmbox HD
Aljazeera, CCTV4, Channel One Russia
HD CSATORNA VÁLASZTÉK (nem csomagbontásban, hanem a rendszer egészére vett összesítés)
Kikerül 1 csatorna: Filmbox HD
Bekerül 1 csatorna: Eurosport HD
A RENDSZEREN TOVÁBBÍTOTT CSATORNÁK SZÁMÁNAK ÖSSZESÍTÉSE (nem az aktuális ÁSZF-et, hanem a ténylegesen kisugárzott csatornákat figyelembe véve)
Jelenlegi állapot (2015. február 3.): 96 SD + 11 HD csatorna
2015. március 1-től érvényes állapot: 89 SD + 11 HD csatorna
EGYÉB INFORMÁCIÓK
A dekóderek és a CA modulok használatának díjai (egyszeri és havi hozzáférési díjak) nem változnak, emellett a HD1 és HD2 (illetve a HD1 + HD2) csomagok havi előfizetési díjai is a mostaniak maradnak.
SZEMÉLYES MEGJEGYZÉSEK
- Mint látható, a rendszeren 7 SD csatorna helye felszabadul. Gondolom, erre az újonnan induló közszolgálati csatornák kötelező továbbítása miatt van szükség. Ennek ellenére felmerül bennem a kérdés: biztos, hogy a felszabaduló teljes kapacitást fel kell majd használni ezekhez? Mert ha nem, akkor a BBC Knowledge (minőségi, reklámmentes ismeretterjesztő csatorna), BBC Entertainment, Galaxy (csupán a teljesség igénye miatt) és Comedy Central Extra „négyesből” egy-kettő azért még beférhetne a rendszerre, ha máshova nem, legalább a Családi csomagba.
- A HD csatornák között az értéktelen „raktár-háború” History HD az amúgy is szűkös helyet teljesen feleslegesen foglalja, helyette a Viasat Nature/History HD továbbítása lenne célszerű.
- Nem biztos, hogy jó ötlet a Filmbox csomag megszüntetése, hiszen így egy HD filmcsatornával (Filmbox HD) is kevesebb, márpedig ez Magyarországon jelen pillanatban fehér holló (arról nem is beszélve, hogy ez a konkurenciánál a legtöbb helyen nem érhető el).
- A JimJam vagy a Baby TV helyett szerintem sokunk örömére szolgálna, ha a Boomerang kerülne be a kínálatba.
Ha letelik a hűség mi is váltunk, mert sajnos érdemi változás nem történik. Lassan minden nagyobb szolgáltató felzárkózik és azok olcsóbbak, így van választék. Mi 2005 óta előfizetője vagyunk ennek a szolgáltatásnak és míg Antenna Digital volt, nagyon megvoltunk elégedve velük, mindig mindenből a legfrissebbet elsőként tőlük kaptuk. Szóval jövőre 2015-ben 10 év után sajnos búcsút intünk, ez a család döntése.
Mesh 100 cm, DM 3800, AB Cryptobox 600 HD, Inverto BU single, Cavel RG-6 kábel.