Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499757/20 Témák: 19704 Tagok: 113673 Legújabb tag: parktae5551 Online: (82/38
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 980 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

Magyar Televízió HD

(üzenet: 24482, Sat)
 

petersg



Tagság: 2009-05-10 17:21:36
Tagszám: #73851
Hozzászólások: 881
13620. Elküldve: 2012-08-17 00:58:33,

Magyar Televízió HD

[10926.]

Hibák lesznek,egyébként jó a dolog..
[előzmény: (13619) joejoe51, 2012-08-17 00:00:05]
Törzstag
petersg adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


joejoe51



Tagság: 2005-09-07 21:27:40
Tagszám: #21729
Hozzászólások: 301
13619. Elküldve: 2012-08-17 00:00:05,

Magyar Televízió HD

[10927.]

Sajnos az M1(HD)-n egyre több SD-ről felkonvertált jel pocsék sorpárosodásos minőségben van leadva. Kb. fél SD felbontásban megy, amit rossz nézni. Az élek durván cakkosak a képen. Ma este (és nem csak ma) a HD-nek jelzett (de nem volt az) Munkaügyek, az SD Négy szellem, az előzetes bejátszások, reklámok jó része ilyen volt. Valami technológiai hiányosság van a rendszerben. SD adáson is látszik, de kevésbé feltűnő.

Joejoe51
[válaszok erre: #13620 #13621]
Törzstag
joejoe51 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


masodikmusor



Tagság: 2009-01-25 22:26:46
Tagszám: #69681
Hozzászólások: 3291
13618. Elküldve: 2012-08-16 20:46:30,

Magyar Televízió HD

[10928.]

Szerda este a Híradóban a bemondó hangja annyira érthetetlen volt, hogy háromszor is visszatekercseltem a box-ot. Mai napig nem tudom, él-e az a kisfiú, akit megmart a kígyó.

földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
[válaszok erre: #13622] [előzmény: (13613) BBmaster, 2012-08-16 10:31:08]
Kiváló dolgozó
masodikmusor adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


defihu



Tagság: 2006-10-26 16:55:23
Tagszám: #36360
Hozzászólások: 2699
13617. Elküldve: 2012-08-16 18:14:34,

Magyar Televízió HD

[10929.]

A Sherlock második évadja valóban HD lesz, igaz csak sztereó szinkronnal.
[előzmény: (12786) gemi, 2012-07-21 21:20:15]
Kiváló dolgozó
defihu adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


defihu



Tagság: 2006-10-26 16:55:23
Tagszám: #36360
Hozzászólások: 2699
13616. Elküldve: 2012-08-16 17:53:03,

Magyar Televízió HD

[10930.]

Valószínűleg az első nyolc epizódban használtak SD kamerát is és az utómunkánál azt igyekeztek vegyíteni a HD felvételekkel.

http://hu.wikipedia.org/wiki/Munka%C3%BCgyek

A kilencedik résztől kezdtek el más technikával dolgozni.
[előzmény: (13610) joejoe51, 2012-08-15 22:51:17]
Kiváló dolgozó
defihu adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Kardos Attila



Tagság: 2002-10-22 00:00:00
Tagszám: #375
Hozzászólások: 11882
13615. Elküldve: 2012-08-16 14:50:56,

Magyar Televízió HD

[10931.]

http://www.sat-tv-radio.hu/friss-hirek/lealltak-az-mtva-csatornai-a-keleti-16-fokon.html?Itemid=2

-----------------------------------------
TV műsor: több, mint 170 csatorna műsora a musor.tv-n
Kiváló dolgozó
Kardos Attila adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
13614. Elküldve: 2012-08-16 11:27:03,

Magyar Televízió HD

[10932.]

http://dtvnews.hu/hirek/sikeresen-vizsgazott-az-ah-rendszere-az-olimpia-webes-kozvetitesen



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BBmaster



Tagság: 2010-01-11 16:49:01
Tagszám: #81165
Hozzászólások: 680
13613. Elküldve: 2012-08-16 10:31:08,

Magyar Televízió HD

[10933.]

Sziasztok!

Most, hogy vége az olimpiának szeretnék megosztani egy-két dolgot az olimpia közvetítésekkel kapcsolatban, ahogyan én láttam:
- a kezdeti bakik (logó fehérsége, élő, HD) feliratok után már kezdett egész szép és követhető lenni az adás viszont voltak problémák, amik végig megmaradtak:
- a hangmérnök nyugodtan mondjon le, mert ennyire elrontani az eredeti, kifogástalan hangot régen tapasztaltam. Részletesebben:
- A kommentátor hol a centerből, hol a jobb és bal oldalról szól, sokszor mintha valami csatornából beszélne, kritikán aluli minőség. Ez különösen a zajos helyeken lévő esetben jött elő, tehát majdnem mindenhol, kivéve a vívás és torna, ahol az események közben csend van.
- Miért van eredeti hangvivő is, ha azon is, az elrontott, agyonkevert hang van?? Miért kell átmennem a BBC-re vagy az ORF-re, ha nem akarom, hogy a zenei produkciókat tönkretegyék mindenféle érdektelen csacsogással?? (Különösen nyitó és záró ünnepség!!)

És hát az örök sláger, amitől már este is cseng a fülem: "A közvetítés támogatója a MinDigTV!" Din-ri-din-din-din-din

Remélem 4 év múlva már jobbak lesznek hangilag is! (Bár két év múlva téli olimpia és FociVB) Kérem, hogy ha már van hely, legyen fönn az eredeti, kommentátor nélküli hangvivő is érintetlenül. Különösen a komolyzenei koncerteknél, ha lehet. Ne barmoljuk el azt a hangképet, amiért a hangmérnökök vért izzadnak!!

Üdv,

BBmaster

Optibox Panthera, Alligator, DM 800 HD (klón), SatFix többfejes rendszer (Thor, EuroBird9E, Hotbird13E, Astra 1,2,3), HelloHD full előfizetés
[válaszok erre: #13618]
Törzstag
BBmaster adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vigosz



Tagság: 2008-07-15 01:03:36
Tagszám: #61472
Hozzászólások: 4172
13612. Elküldve: 2012-08-16 00:05:55,

Magyar Televízió HD

[10934.]

láthatóan szépen fel lett újítva digitálisan
[előzmény: (13600) yaksi, 2012-08-14 20:29:46]
Kiváló dolgozó
vigosz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vigosz



Tagság: 2008-07-15 01:03:36
Tagszám: #61472
Hozzászólások: 4172
13611. Elküldve: 2012-08-15 23:40:50,

Magyar Televízió HD

[10935.]

A viewer programban kellene bekapcsolni a képarány-felismerést (MinDigTV esetén AFD). Akkor a program majd kinagyítja teljes képernyőre. UPC Digital HD esetén valószínűleg nincs AFD átjelzés. Ha pedig nem megy, akkor biztosan lehet kézzel is 4:3-at kapcsolni.
[előzmény: (13609) huni66, 2012-08-15 21:45:57]
Kiváló dolgozó
vigosz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


joejoe51



Tagság: 2005-09-07 21:27:40
Tagszám: #21729
Hozzászólások: 301
13610. Elküldve: 2012-08-15 22:51:17,

Magyar Televízió HD

[10936.]

A Munkaügyek ma is (és tegnap is) HD jelzéssel megy pedig ez láthatóan nem is a HD változat, hanem valami elég rossz - cakkos az éleknél - lekonvertált jel.

Joejoe51
[válaszok erre: #13616]
Törzstag
joejoe51 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


huni66



Tagság: 2005-05-01 21:15:58
Tagszám: #18375
Hozzászólások: 10248
13609. Elküldve: 2012-08-15 21:45:57,

Magyar Televízió HD

[10937.]

Sziasztok!

Azzal kezdem, hogy nem rossz szándékkal volt alanti megjegyzésem.....

Egyébként PC-n nézem 4 : 3 -as monitorral UPC-n és MinDig-en is gyászkeretes volt a Pogány madonna.
DVBViewer a tv néző progi, auto képméretarány van beállítva.
Legközelebb ha ilyen lesz, próbálok majd valamit változtatni ebben a menüpontban.

Üdv : Huni

KU : Nagykecske 95E - 45W, C sáv : 180 - as tükör.TBS 8922 PCI, OMICOM PCI rev2.3, OCTAGON SF8008 SUPREME, uClan (U2C) Denys H.265, GT Media V8 UHD, pihen : AMIKO HD 8840 COMBO, OPTICUM SLOTH COMBO, beállító készülék : ILLU M3
[válaszok erre: #13611]
Kiváló dolgozó
huni66 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


masodikmusor



Tagság: 2009-01-25 22:26:46
Tagszám: #69681
Hozzászólások: 3291
13608. Elküldve: 2012-08-15 21:33:04,

Magyar Televízió HD

[10938.]

Fogadjunk, hogy LCD tévéd van.

földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
[előzmény: (13602) huni66, 2012-08-14 20:49:02]
Kiváló dolgozó
masodikmusor adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vigosz



Tagság: 2008-07-15 01:03:36
Tagszám: #61472
Hozzászólások: 4172
13607. Elküldve: 2012-08-15 13:28:11,

Magyar Televízió HD

[10939.]

Mitől van nálad fekete keret?

Normál esetben nem lehet fekete keret sem 4:3-as műsoroknál 4:3-as tévén, sem 16:9-es műsoroknál 16:9-es tévén.

Milyen tévéd van, milyen a jelforrás (analóg, digitális...), melyik kábeltévé- vagy műholdas szolgáltató?

A tévét és a set top boxot megfelelően állítottad be?

[előzmény: (13602) huni66, 2012-08-14 20:49:02]
Kiváló dolgozó
vigosz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


cxc



Tagság: 2011-09-13 17:37:09
Tagszám: #95604
Hozzászólások: 167
13606. Elküldve: 2012-08-15 11:21:00,

Magyar Televízió HD

[10940.]

Engem nagyon tud idegesíteni, hogy nem látom a film felét mert csonkolják egyből ki is kapcsolom:-) ami szélesvásznú az legyen az a tvben is
[előzmény: (13602) huni66, 2012-08-14 20:49:02]
Haladó
cxc adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Saughassy



Tagság: 2006-11-05 16:17:37
Tagszám: #36782
Hozzászólások: 589
13605. Elküldve: 2012-08-15 09:44:26,

Magyar Televízió HD

[10941.]

Semmi gond, nagyits bele es rontsd el, amin az operator es a rendezo gorcsolt honapokon at. :)

De ha eleve belenagyitva adjak, akkor az a kisebbseg, aki azt szeretne latni, amit a film keszitoi megalmodtak, mar nem tud mit csinalni.

Tessek tehat hasznalni a zoom gombot, mindenki boldogsagara. :)
[előzmény: (13602) huni66, 2012-08-14 20:49:02]
Törzstag
Saughassy adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


masodikmusor



Tagság: 2009-01-25 22:26:46
Tagszám: #69681
Hozzászólások: 3291
13604. Elküldve: 2012-08-14 21:33:32,

Magyar Televízió HD

[10942.]

Épp erre való a korszerű technika. A képet ki tudják rakni a képernyőre úgy, hogy csonkítatlanul láthassuk, ahogyan azt megtervezték. Méghozzá a lehető legnagyobb nagyításban (hol oldalt, hol alul-felül).

földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
[előzmény: (13603) yaksi, 2012-08-14 20:50:31]
Kiváló dolgozó
masodikmusor adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
13603. Elküldve: 2012-08-14 20:50:31,

Magyar Televízió HD

[10943.]

Ez most kell sajna. Inkább a keret, minthogy megcsonkítsák a képet. icon26.gif

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #13604] [előzmény: (13602) huni66, 2012-08-14 20:49:02]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


huni66



Tagság: 2005-05-01 21:15:58
Tagszám: #18375
Hozzászólások: 10248
13602. Elküldve: 2012-08-14 20:49:02,

Magyar Televízió HD

[10944.]

Valahogy nekem sose szimpatikus a gyászkeret.....most se. icon26.gif

Üdv : Huni

KU : Nagykecske 95E - 45W, C sáv : 180 - as tükör.TBS 8922 PCI, OMICOM PCI rev2.3, OCTAGON SF8008 SUPREME, uClan (U2C) Denys H.265, GT Media V8 UHD, pihen : AMIKO HD 8840 COMBO, OPTICUM SLOTH COMBO, beállító készülék : ILLU M3
[válaszok erre: #13603 #13605 #13606 #13607 #13608] [előzmény: (13600) yaksi, 2012-08-14 20:29:46]
Kiváló dolgozó
huni66 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
13601. Elküldve: 2012-08-14 20:32:21,

Magyar Televízió HD

[10945.]

Aha... Asszem, itt a válasz:

http://www.imdb.com/title/tt0081349/

"Aspect Ratio: 1.37 : 1" ezek szerint nem 16:9-re készült... icon26.gif

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[előzmény: (13600) yaksi, 2012-08-14 20:29:46]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
13600. Elküldve: 2012-08-14 20:29:46,

Magyar Televízió HD

[10946.]

Nagyon szép a minősége az M1-en most futó Pogány Madonnának. Felújított kópia? Mert sokkal szebb, mint a Filmmúzeumon volt.

De hogy telhetetlen legyek: annak idején ment moziban is, szélesvásznú kópia nincs belőle? icon25.gif

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #13601 #13602 #13612]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vigosz



Tagság: 2008-07-15 01:03:36
Tagszám: #61472
Hozzászólások: 4172
13599. Elküldve: 2012-08-13 21:42:32,

Magyar Televízió HD

[10947.]

Ez várhatóan nem fog változni. Kevés a Cinemascope film (1:2,35 és hasonló), ellenben aránytalanul sok problémát okozna.

Az HBO is kezeli, mi sajnos nem.

[előzmény: (13597) Tarkan XxX, 2012-08-13 20:32:36]
Kiváló dolgozó
vigosz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
13598. Elküldve: 2012-08-13 21:07:55,

Magyar Televízió HD

[10948.]

A korhatárkairka helyét törvény határozza meg, ettől eltérni nem lehet...

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[előzmény: (13597) Tarkan XxX, 2012-08-13 20:32:36]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tarkan XxX



Tagság: 2009-03-31 12:21:44
Tagszám: #72436
Hozzászólások: 2142
13597. Elküldve: 2012-08-13 20:32:36,

Magyar Televízió HD

[10949.]

Újra logótéma!
Kedves vigosz! Megy most az m1-en ez a Wendell Baker balhé című film. A 16:9-es sugárzás mellett is ott a fekete csík, alul-felül. Ilyenkor nem lehetne a logót lejjebb a korhatárkarikát meg feljebb tenni? Rá a filmre, levéve a fekete csíkról. Ezt a német RTL és a SAT1 is megteszi ilyen esetekben. Még egy kicsit csökkentenek is a logó méretén ilyenkor.
Ha volna rá mód... köszönöm!
[válaszok erre: #13598 #13599]
Kiváló dolgozó
Tarkan XxX adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


z.marian



Tagság: 2011-07-09 14:17:02
Tagszám: #94315
Hozzászólások: 2315
13596. Elküldve: 2012-08-13 20:23:54,

Magyar Televízió HD

[10950.]

Hogy jön ide a szlovák állami TV...
[előzmény: (13595) egedi, 2012-08-13 19:52:37]
Kiváló dolgozó
z.marian adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

Magyar Televízió HD

(üzenet: 24482, Sat)
 
    / 980 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0097401142120361 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail