Magyar Televízió HD (üzenet: 24482, Sat) |
|
|
|
 petersg

Tagság: 2009-05-10 17:21:36 Tagszám: #73851 Hozzászólások: 881 |
13620. Elküldve: 2012-08-17 00:58:33, Magyar Televízió HD
|
[10926.] |
Hibák lesznek,egyébként jó a dolog..
|
| | |
[előzmény: (13619) joejoe51, 2012-08-17 00:00:05] |
|
Törzstag
|
|
 joejoe51

Tagság: 2005-09-07 21:27:40 Tagszám: #21729 Hozzászólások: 301 |
13619. Elküldve: 2012-08-17 00:00:05, Magyar Televízió HD
|
[10927.] |
Sajnos az M1(HD)-n egyre több SD-ről felkonvertált jel pocsék sorpárosodásos minőségben van leadva. Kb. fél SD felbontásban megy, amit rossz nézni. Az élek durván cakkosak a képen. Ma este (és nem csak ma) a HD-nek jelzett (de nem volt az) Munkaügyek, az SD Négy szellem, az előzetes bejátszások, reklámok jó része ilyen volt. Valami technológiai hiányosság van a rendszerben. SD adáson is látszik, de kevésbé feltűnő.
Joejoe51
|
| | | [válaszok erre: #13620 #13621] |
|
|
Törzstag
|
|
 masodikmusor

Tagság: 2009-01-25 22:26:46 Tagszám: #69681 Hozzászólások: 3291 |
13618. Elküldve: 2012-08-16 20:46:30, Magyar Televízió HD
|
[10928.] |
Szerda este a Híradóban a bemondó hangja annyira érthetetlen volt, hogy háromszor is visszatekercseltem a box-ot. Mai napig nem tudom, él-e az a kisfiú, akit megmart a kígyó.
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
|
| | | [válaszok erre: #13622] |
[előzmény: (13613) BBmaster, 2012-08-16 10:31:08] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 defihu

Tagság: 2006-10-26 16:55:23 Tagszám: #36360 Hozzászólások: 2699 |
13617. Elküldve: 2012-08-16 18:14:34, Magyar Televízió HD
|
[10929.] |
A Sherlock második évadja valóban HD lesz, igaz csak sztereó szinkronnal.
|
| | |
[előzmény: (12786) gemi, 2012-07-21 21:20:15] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 defihu

Tagság: 2006-10-26 16:55:23 Tagszám: #36360 Hozzászólások: 2699 |
13616. Elküldve: 2012-08-16 17:53:03, Magyar Televízió HD
|
[10930.] |
Valószínűleg az első nyolc epizódban használtak SD kamerát is és az utómunkánál azt igyekeztek vegyíteni a HD felvételekkel.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Munka%C3%BCgyek
A kilencedik résztől kezdtek el más technikával dolgozni.
|
| | |
[előzmény: (13610) joejoe51, 2012-08-15 22:51:17] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kardos Attila

Tagság: 2002-10-22 00:00:00 Tagszám: #375 Hozzászólások: 11882 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 BBmaster

Tagság: 2010-01-11 16:49:01 Tagszám: #81165 Hozzászólások: 680 |
13613. Elküldve: 2012-08-16 10:31:08, Magyar Televízió HD
|
[10933.] |
Sziasztok!
Most, hogy vége az olimpiának szeretnék megosztani egy-két dolgot az olimpia közvetítésekkel kapcsolatban, ahogyan én láttam:
- a kezdeti bakik (logó fehérsége, élő, HD) feliratok után már kezdett egész szép és követhető lenni az adás viszont voltak problémák, amik végig megmaradtak:
- a hangmérnök nyugodtan mondjon le, mert ennyire elrontani az eredeti, kifogástalan hangot régen tapasztaltam. Részletesebben:
- A kommentátor hol a centerből, hol a jobb és bal oldalról szól, sokszor mintha valami csatornából beszélne, kritikán aluli minőség. Ez különösen a zajos helyeken lévő esetben jött elő, tehát majdnem mindenhol, kivéve a vívás és torna, ahol az események közben csend van.
- Miért van eredeti hangvivő is, ha azon is, az elrontott, agyonkevert hang van?? Miért kell átmennem a BBC-re vagy az ORF-re, ha nem akarom, hogy a zenei produkciókat tönkretegyék mindenféle érdektelen csacsogással?? (Különösen nyitó és záró ünnepség!!)
És hát az örök sláger, amitől már este is cseng a fülem: "A közvetítés támogatója a MinDigTV!" Din-ri-din-din-din-din
Remélem 4 év múlva már jobbak lesznek hangilag is! (Bár két év múlva téli olimpia és FociVB) Kérem, hogy ha már van hely, legyen fönn az eredeti, kommentátor nélküli hangvivő is érintetlenül. Különösen a komolyzenei koncerteknél, ha lehet. Ne barmoljuk el azt a hangképet, amiért a hangmérnökök vért izzadnak!!
Üdv,
BBmaster
Optibox Panthera, Alligator, DM 800 HD (klón), SatFix többfejes rendszer (Thor, EuroBird9E, Hotbird13E, Astra 1,2,3), HelloHD full előfizetés
|
| | | [válaszok erre: #13618] |
|
|
Törzstag
|
|
 vigosz

Tagság: 2008-07-15 01:03:36 Tagszám: #61472 Hozzászólások: 4172 |
13612. Elküldve: 2012-08-16 00:05:55, Magyar Televízió HD
|
[10934.] |
láthatóan szépen fel lett újítva digitálisan
|
| | |
[előzmény: (13600) yaksi, 2012-08-14 20:29:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vigosz

Tagság: 2008-07-15 01:03:36 Tagszám: #61472 Hozzászólások: 4172 |
13611. Elküldve: 2012-08-15 23:40:50, Magyar Televízió HD
|
[10935.] |
A viewer programban kellene bekapcsolni a képarány-felismerést (MinDigTV esetén AFD). Akkor a program majd kinagyítja teljes képernyőre. UPC Digital HD esetén valószínűleg nincs AFD átjelzés. Ha pedig nem megy, akkor biztosan lehet kézzel is 4:3-at kapcsolni.
|
| | |
[előzmény: (13609) huni66, 2012-08-15 21:45:57] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 joejoe51

Tagság: 2005-09-07 21:27:40 Tagszám: #21729 Hozzászólások: 301 |
13610. Elküldve: 2012-08-15 22:51:17, Magyar Televízió HD
|
[10936.] |
A Munkaügyek ma is (és tegnap is) HD jelzéssel megy pedig ez láthatóan nem is a HD változat, hanem valami elég rossz - cakkos az éleknél - lekonvertált jel.
Joejoe51
|
| | | [válaszok erre: #13616] |
|
|
Törzstag
|
|
 huni66

Tagság: 2005-05-01 21:15:58 Tagszám: #18375 Hozzászólások: 10248 |
13609. Elküldve: 2012-08-15 21:45:57, Magyar Televízió HD
|
[10937.] |
Sziasztok!
Azzal kezdem, hogy nem rossz szándékkal volt alanti megjegyzésem.....
Egyébként PC-n nézem 4 : 3 -as monitorral UPC-n és MinDig-en is gyászkeretes volt a Pogány madonna.
DVBViewer a tv néző progi, auto képméretarány van beállítva.
Legközelebb ha ilyen lesz, próbálok majd valamit változtatni ebben a menüpontban.
Üdv : Huni
KU : Nagykecske 95E - 45W, C sáv : 180 - as tükör.TBS 8922 PCI, OMICOM PCI rev2.3, OCTAGON SF8008 SUPREME, uClan (U2C) Denys H.265, GT Media V8 UHD, pihen : AMIKO HD 8840 COMBO, OPTICUM SLOTH COMBO, beállító készülék : ILLU M3
|
| | | [válaszok erre: #13611] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 masodikmusor

Tagság: 2009-01-25 22:26:46 Tagszám: #69681 Hozzászólások: 3291 |
13608. Elküldve: 2012-08-15 21:33:04, Magyar Televízió HD
|
[10938.] |
Fogadjunk, hogy LCD tévéd van.
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
|
| | |
[előzmény: (13602) huni66, 2012-08-14 20:49:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vigosz

Tagság: 2008-07-15 01:03:36 Tagszám: #61472 Hozzászólások: 4172 |
13607. Elküldve: 2012-08-15 13:28:11, Magyar Televízió HD
|
[10939.] |
Mitől van nálad fekete keret?
Normál esetben nem lehet fekete keret sem 4:3-as műsoroknál 4:3-as tévén, sem 16:9-es műsoroknál 16:9-es tévén.
Milyen tévéd van, milyen a jelforrás (analóg, digitális...), melyik kábeltévé- vagy műholdas szolgáltató?
A tévét és a set top boxot megfelelően állítottad be?
|
| | |
[előzmény: (13602) huni66, 2012-08-14 20:49:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 cxc

Tagság: 2011-09-13 17:37:09 Tagszám: #95604 Hozzászólások: 167 |
13606. Elküldve: 2012-08-15 11:21:00, Magyar Televízió HD
|
[10940.] |
Engem nagyon tud idegesíteni, hogy nem látom a film felét mert csonkolják egyből ki is kapcsolom:-) ami szélesvásznú az legyen az a tvben is
|
| | |
[előzmény: (13602) huni66, 2012-08-14 20:49:02] |
|
Haladó
|
|
 Saughassy

Tagság: 2006-11-05 16:17:37 Tagszám: #36782 Hozzászólások: 589 |
13605. Elküldve: 2012-08-15 09:44:26, Magyar Televízió HD
|
[10941.] |
Semmi gond, nagyits bele es rontsd el, amin az operator es a rendezo gorcsolt honapokon at. :)
De ha eleve belenagyitva adjak, akkor az a kisebbseg, aki azt szeretne latni, amit a film keszitoi megalmodtak, mar nem tud mit csinalni.
Tessek tehat hasznalni a zoom gombot, mindenki boldogsagara. :)
|
| | |
[előzmény: (13602) huni66, 2012-08-14 20:49:02] |
|
Törzstag
|
|
 masodikmusor

Tagság: 2009-01-25 22:26:46 Tagszám: #69681 Hozzászólások: 3291 |
13604. Elküldve: 2012-08-14 21:33:32, Magyar Televízió HD
|
[10942.] |
Épp erre való a korszerű technika. A képet ki tudják rakni a képernyőre úgy, hogy csonkítatlanul láthassuk, ahogyan azt megtervezték. Méghozzá a lehető legnagyobb nagyításban (hol oldalt, hol alul-felül).
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
|
| | |
[előzmény: (13603) yaksi, 2012-08-14 20:50:31] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 yaksi

Tagság: 2004-07-30 18:37:58 Tagszám: #11773 Hozzászólások: 15571 |
13603. Elküldve: 2012-08-14 20:50:31, Magyar Televízió HD
|
[10943.] |
Ez most kell sajna. Inkább a keret, minthogy megcsonkítsák a képet.
yaksi
VU+ Uno 4K SE
|
| | | [válaszok erre: #13604] |
[előzmény: (13602) huni66, 2012-08-14 20:49:02] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 huni66

Tagság: 2005-05-01 21:15:58 Tagszám: #18375 Hozzászólások: 10248 |
13602. Elküldve: 2012-08-14 20:49:02, Magyar Televízió HD
|
[10944.] |
Valahogy nekem sose szimpatikus a gyászkeret.....most se.
Üdv : Huni
KU : Nagykecske 95E - 45W, C sáv : 180 - as tükör.TBS 8922 PCI, OMICOM PCI rev2.3, OCTAGON SF8008 SUPREME, uClan (U2C) Denys H.265, GT Media V8 UHD, pihen : AMIKO HD 8840 COMBO, OPTICUM SLOTH COMBO, beállító készülék : ILLU M3
|
| | | [válaszok erre: #13603 #13605 #13606 #13607 #13608] |
[előzmény: (13600) yaksi, 2012-08-14 20:29:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 yaksi

Tagság: 2004-07-30 18:37:58 Tagszám: #11773 Hozzászólások: 15571 |
13601. Elküldve: 2012-08-14 20:32:21, Magyar Televízió HD
|
[10945.] |
Aha... Asszem, itt a válasz:
http://www.imdb.com/title/tt0081349/
"Aspect Ratio: 1.37 : 1" ezek szerint nem 16:9-re készült...
yaksi
VU+ Uno 4K SE
|
| | |
[előzmény: (13600) yaksi, 2012-08-14 20:29:46] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 yaksi

Tagság: 2004-07-30 18:37:58 Tagszám: #11773 Hozzászólások: 15571 |
13600. Elküldve: 2012-08-14 20:29:46, Magyar Televízió HD
|
[10946.] |
Nagyon szép a minősége az M1-en most futó Pogány Madonnának. Felújított kópia? Mert sokkal szebb, mint a Filmmúzeumon volt.
De hogy telhetetlen legyek: annak idején ment moziban is, szélesvásznú kópia nincs belőle?
yaksi
VU+ Uno 4K SE
|
| | | [válaszok erre: #13601 #13602 #13612] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vigosz

Tagság: 2008-07-15 01:03:36 Tagszám: #61472 Hozzászólások: 4172 |
13599. Elküldve: 2012-08-13 21:42:32, Magyar Televízió HD
|
[10947.] |
Ez várhatóan nem fog változni. Kevés a Cinemascope film (1:2,35 és hasonló), ellenben aránytalanul sok problémát okozna.
Az HBO is kezeli, mi sajnos nem.
|
| | |
[előzmény: (13597) Tarkan XxX, 2012-08-13 20:32:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 yaksi

Tagság: 2004-07-30 18:37:58 Tagszám: #11773 Hozzászólások: 15571 |
13598. Elküldve: 2012-08-13 21:07:55, Magyar Televízió HD
|
[10948.] |
A korhatárkairka helyét törvény határozza meg, ettől eltérni nem lehet...
yaksi
VU+ Uno 4K SE
|
| | |
[előzmény: (13597) Tarkan XxX, 2012-08-13 20:32:36] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Tarkan XxX

Tagság: 2009-03-31 12:21:44 Tagszám: #72436 Hozzászólások: 2142 |
13597. Elküldve: 2012-08-13 20:32:36, Magyar Televízió HD
|
[10949.] |
Újra logótéma!
Kedves vigosz! Megy most az m1-en ez a Wendell Baker balhé című film. A 16:9-es sugárzás mellett is ott a fekete csík, alul-felül. Ilyenkor nem lehetne a logót lejjebb a korhatárkarikát meg feljebb tenni? Rá a filmre, levéve a fekete csíkról. Ezt a német RTL és a SAT1 is megteszi ilyen esetekben. Még egy kicsit csökkentenek is a logó méretén ilyenkor.
Ha volna rá mód... köszönöm!
|
| | | [válaszok erre: #13598 #13599] |
|
|
Kiváló dolgozó
|
|
 z.marian

Tagság: 2011-07-09 14:17:02 Tagszám: #94315 Hozzászólások: 2315 |
13596. Elküldve: 2012-08-13 20:23:54, Magyar Televízió HD
|
[10950.] |
Hogy jön ide a szlovák állami TV...
|
| | |
[előzmény: (13595) egedi, 2012-08-13 19:52:37] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
Magyar Televízió HD (üzenet: 24482, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|