Magyar Televízió HD (üzenet: 24482, Sat) |
|
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
12014. Elküldve: 2012-05-24 07:54:41, Magyar Televízió HD
|
[12526.] |
Így néz ki a hivatalos közlemény:
Idézet:
| A Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) tájékoztatója a sportközvetítések nyilvános vetítési jogairól
Az idei nyár nemcsak a sportrajongók, hanem várhatóan az egész ország számára tartogat izgalmas eseményeket. Ilyen lesz a Labdarúgó Eb és a 30. Nyári Olimpiai Játékok. Mindkettőt közvetíti a közszolgálati média.
Böröcz István, az MTVA vezérigazgatója áttekintette a nyilvános közvetítések kötelező díjfizetése kapcsán kialakult helyzetet.
Figyelemmel a közszolgálatiság elveire, a magyar sportszerető közönség és a hazai idegenforgalom érdekeire, eltérően az előző évek gyakorlatától, az MTVA átvállalja a nyilvános közvetítések után fizetendő díjakat.
Így lehetővé válik, hogy külön költség nélkül mind a magyar, mind a hazánkba látogató külföldi sportbarátok kis- és nagyrendezvényeken, szórakozóhelyeken, kiskocsmákban és más közösségi helyeken együtt tudjanak szurkolni kedvenc csapataiknak, versenyzőiknek a hamarosan kezdődő Labdarúgó Eb és az olimpia alkalmával. Mindez várhatóan nagy forgalomnövekedést generál majd a hazai vendéglátósoknak, akik térítésmentesen tarthatnak nyilvános vetítéseket.
A közmédia számára rendkívül fontos, hogy a nagy népszerűségnek örvendő sporteseményeket, különösen az olyanokat, melyek a magyar nemzetet képviselő sportolók részvételével zajlanak, a hazai sportkedvelő közönség számára otthonukban és a közintézményekben elérhetővé tegye.
| |
DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
|
| | | [válaszok erre: #12015 #12016] |
[előzmény: (12013) Adama123, 2012-05-23 23:06:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Adama123

Tagság: 2010-03-03 10:59:48 Tagszám: #82912 Hozzászólások: 331 |
|
Törzstag
|
|
 mlaszlo

Tagság: 2006-01-04 12:35:45 Tagszám: #25351 Hozzászólások: 15235 |
12012. Elküldve: 2012-05-23 19:19:54, Magyar Televízió HD
|
[12528.] |
Ami érdekes, hogy azt írják fontos a nézettség szempontjából ez a jogdíj, érdekes az nem számít, hogy a Marslakók még az m1 átlagnézettségét is alulmúlja, illetve az se számított amikor növekvő nézettséggel rendelkező Duna2-őt leváltották a Duna World-re.
|
| | |
[előzmény: (12011) Atilu, 2012-05-23 17:43:24] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Atilu

Tagság: 2006-12-08 18:52:09 Tagszám: #38313 Hozzászólások: 5619 |
12011. Elküldve: 2012-05-23 17:43:24, Magyar Televízió HD
|
[12529.] |
Itt is ellentmondás van az MTVA és az Artisjus nyilatkozata között. Mintha nemrégen a Digivel is ilyen lett volna.
Ez a hiteles Magyar közszolgálati TV.
|
| | | [válaszok erre: #12012] |
[előzmény: (12009) mlaszlo, 2012-05-23 17:29:04] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 mlaszlo

Tagság: 2006-01-04 12:35:45 Tagszám: #25351 Hozzászólások: 15235 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 VKaroly

Tagság: 2002-08-24 00:00:00 Tagszám: #226 Hozzászólások: 940 |
12008. Elküldve: 2012-05-23 16:55:06, Magyar Televízió HD
|
[12532.] |
Ti sportból b@sztatjátok egymást állandóan?
VK
|
| | | [válaszok erre: #12010] |
[előzmény: (12007) attila.scourgeofgod, 2012-05-23 14:17:13] |
|
Törzstag
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kardos Attila

Tagság: 2002-10-22 00:00:00 Tagszám: #375 Hozzászólások: 11882 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kardos Attila

Tagság: 2002-10-22 00:00:00 Tagszám: #375 Hozzászólások: 11882 |
12004. Elküldve: 2012-05-23 13:18:29, Magyar Televízió HD
|
[12536.] |
Ennyi van, mint most, ebből kell megélni.
Általában negyed/félévente jönnek ki új szoftverek az encoderekhez és a frissítések egy része után jobb minőséget tud adni a korábbi sávszélen.
(Csinált már az AH is frissítést, szaggatott is néhány vevő utána.)
-----------------------------------------
TV műsor: több, mint 170 csatorna műsora a musor.tv-n
|
| | |
[előzmény: (12003) nakiazaki, 2012-05-23 13:08:38] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 nakiazaki

Tagság: 2008-11-27 15:49:01 Tagszám: #66056 Hozzászólások: 952 |
12003. Elküldve: 2012-05-23 13:08:38, Magyar Televízió HD
|
[12537.] |
Inkább valahogy a jelenlegi HD adásokra kellene plusz sávszélt adni. Nem kell sok, csak kicsi (tudom, a jelenlegi kapacitásban nincs tartalék): összehasonlítva a korábbi Dunás közvetítésekkel, szemmel láthatóan gyengébb minőségű volt a tegnap Eurovision közvetítés az M1-en :( - bitráta, felbontás...
|
| | | [válaszok erre: #12004] |
|
|
Törzstag
|
|
 Kardos Attila

Tagság: 2002-10-22 00:00:00 Tagszám: #375 Hozzászólások: 11882 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
12001. Elküldve: 2012-05-23 12:57:16, Magyar Televízió HD
|
[12539.] |
Karcsú, időközben megérkezett az AH press release, 3D tesztadás csak Budapest és környéke.
Idézet:
| A MinDig TV-t illetően tervezzük, hogy az ingyenesen vehető HD-terjesztést a jelentős nyári sportesemények idejére a Budapesten és környékén elérhető 3D tesztsugárzással bővítjük ki az MTVA-val együttműködésben.
| |
DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
|
| | | [válaszok erre: #12002] |
[előzmény: (12000) Kardos Attila, 2012-05-23 12:52:00] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Kardos Attila

Tagság: 2002-10-22 00:00:00 Tagszám: #375 Hozzászólások: 11882 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 robertut

Tagság: 2006-12-30 18:12:15 Tagszám: #39145 Hozzászólások: 2203 |
11999. Elküldve: 2012-05-23 12:46:52, Magyar Televízió HD
|
[12541.] |
Olvasd el a cikket végig, meg a közleményt is. A kettő nem függ össze egymással.
Azt hiszem az MTVA nem sokat tehet ez ügyben, őt is fentről kötelezik erre....
|
| | |
[előzmény: (11997) Samott, 2012-05-23 10:28:47] |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 attila.scourgeofgod

Tagság: 2009-08-19 20:58:00 Tagszám: #77030 Hozzászólások: 14469 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Samott

Tagság: 2008-07-07 14:58:11 Tagszám: #61229 Hozzászólások: 1089 |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Leíratkozott felhasználó |
11996. Elküldve: 2012-05-23 10:14:06, Magyar Televízió HD
|
[12544.] |
Most már csak azt nem értem, hogy ha bármelyik csatorna megszerzi valamelyik esemény/sportesemény közvetítési jogát, akkor jön majd a saját adójával az Artisjus díj mellett?
A tv2 a BL-ért, a DigiSport a Premiere Ligáért, a SportKlub az Indycarért, a Sport1 a Spanyol fociért? Az F1-ért nem kér semmit az MTVA?
|
| | | [válaszok erre: #11997] |
|
|
|
|
|
 gemi

Tagság: 2009-03-13 10:36:51 Tagszám: #71677 Hozzászólások: 100 |
11995. Elküldve: 2012-05-23 10:06:17, Magyar Televízió HD
|
[12545.] |
Az Eurovizióval egy gond volt számomra, hogy az eredeti nyelv hangcsatornán is Gundel hangja ment. Kár mert az elején szívesebben hallgattam volna az eredetit.
|
| |
|
Kezdő
|
|
 nyilasmisi

Tagság: 2005-01-20 21:42:09 Tagszám: #15318 Hozzászólások: 2017 |
11994. Elküldve: 2012-05-23 09:52:40, Magyar Televízió HD
|
[12546.] |
Hogy lehet az hogy nem mindegyik kamera HD a debreceni uszó EBn??? A medence melletti mini studionál lévő az csak SD. Vigosz: tudsz te erről??
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 Atilu

Tagság: 2006-12-08 18:52:09 Tagszám: #38313 Hozzászólások: 5619 |
11993. Elküldve: 2012-05-23 05:27:39, Magyar Televízió HD
|
[12547.] |
http://sport.msn.mainap.hu/szines/befellegzett-a-kocsmai-sportkozvetiteseknek-15248/
Kíváncsi vagyok, hogy ezt a szabályt hogyan fogják alkalmazni a szállodák, hotelek stb-k esetében, hiszen esetükben sem az otthoni Tv-zés valósul meg.
Ami még felmerül bennem mint kérdés, ha fizetniük kell akkor miért is fizetnek TV üzemben tartási díjat?
A másik kérdés, hogy az a kocsma aki egy szolgáltatónál üzleti előfizetéssel rendelkezik, az meg kötbért kérhet hibás teljesítés miatt hiszen a csomag tartalmát csak részlegesen használhatja?
|
| |
|
Kiváló dolgozó
|
|
 vandark

Tagság: 2009-05-29 20:07:19 Tagszám: #74736 Hozzászólások: 344 |
11992. Elküldve: 2012-05-22 23:26:11, Magyar Televízió HD
|
[12548.] |
Még jó hogy másnak is van véleménye..... és így tovább jutottunk
|
| | |
[előzmény: (11990) _erdely_, 2012-05-22 22:43:57] |
|
Törzstag
|
|
 bkgb

Tagság: 2008-12-27 23:15:15 Tagszám: #68121 Hozzászólások: 256 |
11991. Elküldve: 2012-05-22 22:55:39, Magyar Televízió HD
|
[12549.] |
ehhez képest továbbjutottak/jutottunk...
|
| | |
[előzmény: (11990) _erdely_, 2012-05-22 22:43:57] |
|
Haladó
|
|
 _erdely_

Tagság: 2008-10-18 13:26:47 Tagszám: #64605 Hozzászólások: 290 |
11990. Elküldve: 2012-05-22 22:43:57, Magyar Televízió HD
|
[12550.] |
sajnos a magyar szam olyan mind Gundler hangja, fos
nem hiszem, hogy tovabbjut
meg az orozs nyanyak is jobbak voltak
a vallogaton voltak sokkal jobb szamok, a zsuri ezt elcseszte
|
| | | [válaszok erre: #11991 #11992] |
|
|
Haladó
|
|
Magyar Televízió HD (üzenet: 24482, Sat) |
|
|
SAT.HU Antenna Szakáruház
|