"Az M2 műsorát 1997-től, a földi műsorszórás megszűnésétől kezdve műholdon sugározták. 1997-től 2006 októberéig az Eutelsat Hot Bird 3, 2006 októberétől 2009. október 3-ig az Eutelsat Hot Bird 8 műholdon sugározta. Ma az Eutelsat 9A műholdról érhető el az adás SD és HD minőségben."
Nem esett ki neki semmi, korrekt, amit leírt. Az m2 által használt, és kiegészített frekiken indult ez az RTL és a TV2. Amíg nem voltak kereskedelmik, addig összesen 2 országos analóg csati volt földfelszínin, m1 és m2. Ezt követően lett három, m1, TV2, RTL Klub. De ennél több országos lefedettségű soha nem volt.
Jól emlékszel, nem volt egyszerre 3-nál több analóg országos földfelszíni adó.
A tv2 az MTV 2 adóhálózatán indult el az ország nagy részén, de néhány helyen az RTL kapta a frekvenciáját (pl. Bp 24 az MTV2-é volt, az 58-as csatornán nagyon régen Osztankino1 volt továbbítva).
"1997. október 4. – megindult az első országos kereskedelmi televízió adása, a TV2, majd október 7-én az RTL Klub kezdte meg műsorszolgáltatását, amely sok mindent megváltoztatott a köznyelvben már „királyi” tévének elkeresztelt MTV műsorstruktúrájában.
2008. augusztus 1-jén megindult a HD (m2 HD) adás, ezzel egy időben leállt az M2 analóg sugárzása, és már csak digitálisan fogható."
De a szöveg az volt, hogy "már csak".
Márpedig én úgy emlékszem, hogy sosem volt olyan, hogy 3-nál több országos analóg csatorna lett volna. És igen, az m2 is volt, de amikor bejött a TV2, RTL, akkor megszűnt.
Bár, rég volt, lehet rosszul emlékszem.
---------------------------------------
Read only felhasználók számára itt a válasz
Ami a térképen látható az Széchenyi-hegyi adóról sugárzott 41-es csatorna m1-es vételkörzete. Azt én is tudom, hogy bp-i 1-es csatorna már évekkel ezelőtt megszűnt, hiszen állítottam be tv-t a 41-es csatornára, míg az 1 csatornán ekkor már csak "hangyaháború" volt.
Nekem valamelyik "szakcikk" eleje fogott, meg, ahol azon keseregtek, hogy országos földfelszíni analógban egyébként is MÁR CSAK az M1, TV2, RTL Klub fogható... Miért?? Korábban más is volt fogható így??
Nem erről szól a történet. Nem kell senkitől sem búcsút venniük, hiszen analógon az M1, TV2 és RTL Klub van, ezeket kapcsolják le. Ezek pedig már 90 % feletti lefedettséggel elérhetők országszerte (plusz még négy másik ingyenes is). Tehát a lekapcsolás pillanatában bárki azonnal átállhat MinDigTV-re. Persze vannak fehér foltok, de olyan helyek is vannak (épp pl. a fővárosban is), ahol jobban vehető, mint az analóg.
Igen Mindig-nek a DTH a versenytársaik-igaz 100%-os lefedettsége sohasem lesz.
Nem könnyű a marketingesek sorsa sem: az eddigi szlogenek "7 ingyenes abból 3 HD" nehezen érthető a végstádiumba lekapcsolt szabolcsi/nógrádi jegesmedvés CRT-eseknek.
De a "csatornák amiket a kutya se néz" szlogen mellett majd a 35-40 műsoros "családi" csomagot sem lesz könnyű eladni. Ráadásúl a DTH-oknál történelmileg úgy alakult ott egy "családi" beugró 50-60 műsor.
Egedi
Bizony, nem elég csak a mennyiséget összehasonlítani. Meg talán még plusz pont a földi digitálisnak a műholddal szemben, hogy az esőcsillapítás kevésbé probléma és a 20-30 centi havat is jobban viseli.
De azért jó, hogy annyiféle szolgáltatás létezik, hogy lehessen különféle szempontok alapján értékelni és választani.
Én csak egedi 34176-os hozzászólására reagáltam. Egyértelmű, ahol nincs más, ott a MinDig az esélyes. Viszont az AH-nak minőségben és árban is fel kell majd vennie a versenyt azokon a helyeken, ahol más szolgáltató is van.