Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499897/7 Témák: 19750 Tagok: 113683 Legújabb tag: nthobweo Online: (86/46
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2366 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59132, Sat)
 

masodikmusor



Tagság: 2009-01-25 22:26:46
Tagszám: #69681
Hozzászólások: 3291
31787. Elküldve: 2012-08-31 15:01:56,

MinDigTv

[27401.]

Magyarul csak egy szó van arra, ami angolul politics ... policy

földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
[előzmény: (31779) part_wish, 2012-08-31 10:14:31]
Kiváló dolgozó
masodikmusor adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
31786. Elküldve: 2012-08-31 14:54:44,

MinDigTv

[27402.]

Jászberényben Kékesnek mennie kell rendesen, nincs olyan messze és a rálátással sincs gond. Törökszentmiklós: sajnos egyelőre szerintem nem lesz változás ezügyben.
[előzmény: (31785) K78, 2012-08-31 13:07:16]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K78



Tagság: 2007-02-26 20:48:44
Tagszám: #42183
Hozzászólások: 3806
31785. Elküldve: 2012-08-31 13:07:16,

MinDigTv

[27403.]

Köszönöm.
Szolnok esetén esélytelen a teljes körre kiterjesztése a sugárzásnak? (Törökszentmiklós és Jászberény lefedésére is jó lehetne, ez a kettő város a megye második és harmadik legynagyobb települése.)
[válaszok erre: #31786] [előzmény: (31783) part_wish, 2012-08-31 11:44:58]
Kiváló dolgozó
K78 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
31784. Elküldve: 2012-08-31 12:48:02,

MinDigTv

[27404.]

Elindult a digitális földfelszíni televíziós sugárzás Miskolc-Diósgyőrben

Az Antenna Hungária Zrt. 2012. augusztus 31-én elindította a digitális földfelszíni televíziós sugárzást Miskolc diósgyőri városrészében, a Könyves Kálmán úton található toronyház tetejéről,
ezzel tovább bővültek a digitális földfelszíni szolgáltatások vételi lehetőségei Miskolc e sűrűn lakott városrészében.

A diósgyőri adó immáron harmadik telephelyként csatlakozik a 2011 végén elindított Miskolc-avasi és a 2012 júliusában indult miskolctapolcai adókhoz.

Az AH mindhárom DVB-T multiplexet sugározza, ezáltal rendelkezésre áll a MinDig TV és MinDig TV Extra szolgáltatások teljes, 31 tévécsatornát tartalmazó kínálata.
A MinDig TV ingyenes csatornái és a MinDig TV Extra Alapcsomagja az UHF 45-ös (666 MHz) és 63-as (810 MHz) csatornákon, míg a MinDig TV Családi csomagja a 31-es (554 MHz) csatornán érhetők el a megyeszékhelyen.
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
31783. Elküldve: 2012-08-31 11:44:58,

MinDigTv

[27405.]

itt most műszakira gondoltam, aztán majd meglátjuk, hogy mennyiben érinti az Extrát a nagy kertévés "újcsatornátindítok-hullám"...
[válaszok erre: #31785] [előzmény: (31778) K78, 2012-08-31 10:14:04]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
31782. Elküldve: 2012-08-31 11:43:00,

MinDigTv

[27406.]

ma valószínűleg elindul Diósgyőr, a másik két telephelyen még várunk az engedélyekre.

valóban, a lefedettségi térkép és adatbázis épp frissítés alatt (még nem minden stimmel), mivel egy ütemben frissítjük az összes új telephelyet, ezért néhány napos "előredolgozás" lehetséges a hátralévő 2 adó esetében.
[előzmény: (31780) jporta, 2012-08-31 10:35:16]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Silberpfeil



Tagság: 2009-12-16 11:58:36
Tagszám: #80712
Hozzászólások: 750
31781. Elküldve: 2012-08-31 10:56:51,

MinDigTv

[27407.]

Sziasztok!

A lenti témával küzdök... arra jutottam, hogy a fali aljzat a hibás (mert más nem lehet). Gondolom, a régi antennaerősítő picit erősebb volt, és nem tűnt fel ez a hiba, most viszont annál a bizonyos TV-nél már kockásodik a kép.

Akarok venni egy Hirschmann fali aljzatot, de három típus van, amit nem értek....
GEDU 10, 15 és 20. A különbség a kimeneti csillapításukban van (10, 15 és 20 db.).

Nem az a jó, ha egy ilyen csatlakozónak alacsony a csillapítása???

DVB-S: Hirschmann S-HD 910, SEG Bonn SB 966HD. DVB-T: Strong SRT 8100.
[válaszok erre: #31789 #31790]
Törzstag
Silberpfeil adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


jporta



Tagság: 2012-07-31 08:39:00
Tagszám: #107691
Hozzászólások: 4
31780. Elküldve: 2012-08-31 10:35:16,

MinDigTv

[27408.]

Sziasztok!

A Mindig TV oldalán a lefedettségi térképet már előre frissítették, miszerint már Fehérvár környékén teljes a lefedettség:)

Lehetséges, hogy ezekben a napokban elindulhat a sugárzás? Ha a bürokraták végre nem akadályozzák az engedélyezéseket.....
[válaszok erre: #31782]
Zöldfülű
jporta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
31779. Elküldve: 2012-08-31 10:14:31,

MinDigTv

[27409.]

attól függ, mit értesz "politika" alatt.

A stratégiát illetően továbbra is a digitális technológiák, távközlés és az új megoldások (értéknövelt szolgáltatások, multimédia, hibrid megoldások) a fő csapásirány, ebben nem hiszem, hogy jelentős változás lesz.
[válaszok erre: #31787] [előzmény: (31771) magic2, 2012-08-30 12:35:16]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


K78



Tagság: 2007-02-26 20:48:44
Tagszám: #42183
Hozzászólások: 3806
31778. Elküldve: 2012-08-31 10:14:04,

MinDigTv

[27410.]

A B mux fejlesztés tartalmi vagy műszaki lesz?
[válaszok erre: #31783] [előzmény: (31777) part_wish, 2012-08-31 10:11:16]
Kiváló dolgozó
K78 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
31777. Elküldve: 2012-08-31 10:11:16,

MinDigTv

[27411.]

Szeptember közepe táján tudunk átállni az új antennára a DVB-T tekintetében, lesz erről külön tájékoztatás. Várhatóan Győr belvárosában és a mosoni részen fog javulni a vétel leginkább (nyugati/ északnyugati irány) ez a torony tetejére való költözésnek és az új antenna-karakterisztikának köszönhető. A leglátványosabb javulás a mosoni részeken a B Multiplex esetében lesz. Az ősz folyamán tervezünk még egy nagyobb léptékű fejlesztést a B MUX kapcsán, erről is be fogunk számolni.
[válaszok erre: #31778] [előzmény: (31772) plangi, 2012-08-30 14:04:38]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


csp001



Tagság: 2011-10-01 10:41:09
Tagszám: #95861
Hozzászólások: 39
31776. Elküldve: 2012-08-31 08:01:28,

MinDigTv

[27412.]

Üdv. Fehérváron még semmi? Esetleg valami info?
[előzmény: (31768) part_wish, 2012-08-30 10:46:03]
Zöldfülű
csp001 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djlacee



Tagság: 2010-05-31 18:57:21
Tagszám: #85492
Hozzászólások: 163
31775. Elküldve: 2012-08-30 23:41:08,

MinDigTv

[27413.]

Dalos-hegyen egyszer csak megszűnt létezni a közszolgálati MUX

radioPLAY - online rádió
Haladó
djlacee adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


plangi



Tagság: 2010-01-18 14:22:37
Tagszám: #81394
Hozzászólások: 103
31774. Elküldve: 2012-08-30 19:13:03,

MinDigTv

[27414.]

Köszönöm.
[előzmény: (31773) miki2002, 2012-08-30 14:57:52]
Haladó
plangi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


miki2002



Tagság: 2008-12-28 02:09:48
Tagszám: #68134
Hozzászólások: 20778
31773. Elküldve: 2012-08-30 14:57:52,

MinDigTv

[27415.]

31577 hsz!

Üdv: miki2002

Vu+ Duo2 4xDVB-S2; Vu+ Duo2 DVB-S2+DVB-T2/C; Vu+ Duo2 DVB-S2
[válaszok erre: #31774] [előzmény: (31772) plangi, 2012-08-30 14:04:38]
Kiváló dolgozó
miki2002 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


plangi



Tagság: 2010-01-18 14:22:37
Tagszám: #81394
Hozzászólások: 103
31772. Elküldve: 2012-08-30 14:04:38,

MinDigTv

[27416.]

Tudja valaki, hogy Győrben, a szabadhegyi toronynál miért volt szükség új antenna felszerelésére? Mi fog változni ezzel és mikor?
Előre is köszönöm a választ.
http://www.kisalfold.hu/gyori_hirek/porog_az_uj_csucs_az_uj_antenna_is_a_helyen_van_mar_-_fotok_video/2295315/
[válaszok erre: #31773 #31777]
Haladó
plangi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


magic2



Tagság: 2012-02-24 22:52:20
Tagszám: #100072
Hozzászólások: 77
31771. Elküldve: 2012-08-30 12:35:16,

MinDigTv

[27417.]

Véleményed szerint változtathat a cég politikáján a vezetőváltás?
[válaszok erre: #31779] [előzmény: (31768) part_wish, 2012-08-30 10:46:03]
Kezdő
magic2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Silberpfeil



Tagság: 2009-12-16 11:58:36
Tagszám: #80712
Hozzászólások: 750
31770. Elküldve: 2012-08-30 11:12:42,

MinDigTv

[27418.]

Addig nem nézegeted a koax árnyékolását, ameddig nem zavar be valami drótnélküli telefon, vagy más hasonló kütyü... icon18.gif

DVB-S: Hirschmann S-HD 910, SEG Bonn SB 966HD. DVB-T: Strong SRT 8100.
[előzmény: (31767) Patyomkin, 2012-08-29 22:23:25]
Törzstag
Silberpfeil adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Silberpfeil



Tagság: 2009-12-16 11:58:36
Tagszám: #80712
Hozzászólások: 750
31769. Elküldve: 2012-08-30 11:04:44,

MinDigTv

[27419.]

Megőrülök...

Bedöglött a régi antennaerősítőm tápja.
Találtam itthon egy új Thomson AMP 20 antennaerősítőt. Semmi....
Nézegetem az erősítőt, írja, hogy talán 40 és nyolcszázvalahány Mhz között működik, szóval a kékesi sugárzásnak egy része neki már magas. Semmi baj, óbudai lakosként átállítottam a házban található 5 darab TV készüléket a budapesti adóra.

Most jön a szívás: 4 TV-n tökéletes az adás, az ötödiken szinte nincs jel. Pedig a rendszer az erősítőtől eltekintve nem változott, és korábban a kékesi adóról az is tökéletesen működött... Továbbá a koax a problémás TV fali aljzatából továbbmegy a konyhai TV felé, ami tökéletesen működik...

Egyszerűen nem értem...

DVB-S: Hirschmann S-HD 910, SEG Bonn SB 966HD. DVB-T: Strong SRT 8100.
Törzstag
Silberpfeil adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
31768. Elküldve: 2012-08-30 10:46:03,

MinDigTv

[27420.]

Piller András az Antenna Hungária új vezérigazgatója

http://ahrt.hu/hu/hirek/piller-andras-antenna-hungaria-uj-vezerigazgatoja
[válaszok erre: #31771 #31776]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
31767. Elküldve: 2012-08-29 22:23:25,

MinDigTv

[27421.]

Ennyire nem néztem meg, pedig jó pár 100 métert raktam ezekből minden gond nélkül.
Én csak király45-öt sajnálom, mert legalább 10 féle variációt ajánlottunk neki. icon33.gif
[válaszok erre: #31770] [előzmény: (31764) Atilu, 2012-08-29 18:50:08]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


t65lala



Tagság: 2010-06-26 20:03:21
Tagszám: #86368
Hozzászólások: 1403
31766. Elküldve: 2012-08-29 20:50:06,

MinDigTv

[27422.]

Ezt építsd be , ezzel meg van oldva mindkét jel erősítése , nem kell külön-külön kábelezni :
http://muholdvetel.hu/jelerositok/364-triax-300401-in-line-szelessavu-erosito-47-2300-mhz.html
[előzmény: (31765) kiraly45, 2012-08-29 19:09:02]
Kiváló dolgozó
t65lala adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kiraly45



Tagság: 2004-05-05 06:15:09
Tagszám: #10328
Hozzászólások: 1612
31765. Elküldve: 2012-08-29 19:09:02,

MinDigTv

[27423.]

Ajaj, nemrég kábeleztem újra trishield réz kábellel, mert hosszú a koax. Nem szeretném megint kicserélni a kábeleket.

oscamguru
[válaszok erre: #31766] [előzmény: (31764) Atilu, 2012-08-29 18:50:08]
Kiváló dolgozó
kiraly45 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Atilu



Tagság: 2006-12-08 18:52:09
Tagszám: #38313
Hozzászólások: 5619
31764. Elküldve: 2012-08-29 18:50:08,

MinDigTv

[27424.]

Gondolom adatlapot is néztél hozzá.
Én nem igen ajánlanám neki hiszen sat-ot is használna.
Kétszeres árnyékolású ez nem egy jó pont.
Ha meg megnézzük az adat lapját akkor a csillapítás értékek sem mutatnak szépen.
Attenuation at (20°C, > dB/100 m)
A dB
100 MHz -13,9
200 MHz -17,3
300 MHz -21,7
500 MHz -27,8
800 MHz -36,2
1000 MHz -41,1
1350 MHz -47,9
1750 MHz -56,3
2050 MHz -60,4

Létezik direkt erre kitalált vékony koax mondjuk az ára is húzósabb.

Olyat kell keresni ami 3Ghz-es koax
csak egy példa és nem is biztos, hogy ettől nincs jobb.
http://www.cableorganizer.com/coaxial-cables/3ghz-digital-coax-cable.html
[válaszok erre: #31765 #31767] [előzmény: (31763) Patyomkin, 2012-08-29 17:27:23]
Kiváló dolgozó
Atilu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Patyomkin



Tagság: 2012-06-22 15:00:38
Tagszám: #105867
Hozzászólások: 5357
31763. Elküldve: 2012-08-29 17:27:23,

MinDigTv

[27425.]

http://www.betacom.hu/koaxialis-kabel/kh-3-feher-koaxialis-kabel-vekony.html

http://www.betacom.hu/csatlakozo-adapter-oszto/f-csatlakozo-kh-3-as-vekony-kabelhez.html
[válaszok erre: #31764] [előzmény: (31758) kiraly45, 2012-08-28 23:44:32]
Kiváló dolgozó
Patyomkin adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59132, Sat)
 
    / 2366 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.011352062225342 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail