Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499897/7 Témák: 19750 Tagok: 113684 Legújabb tag: nthobweo Online: (77/37
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2366 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59132, Sat)
 

Leíratkozott felhasználó
31762. Elküldve: 2012-08-29 17:12:53,

MinDigTv

[27426.]

Szia!
Mü I-III cső (¤16; 21;23 mm) enyhe kanyarokkal, két RG6-Cu kábelt és egy MT 2x0,75mm lapos kábelt még elbír.
(MTK 2x0,75 mm az kerek szigetelésű ,az MZs 2x0,75 mm csak egyszeres szigetelésű!)
Így megoldódik a távtáplásod is, de óvatosan bánj az alkatrészekkel, ne halmozd!
[előzmény: (31758) kiraly45, 2012-08-28 23:44:32]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Ladislo73



Tagság: 2010-10-18 09:41:31
Tagszám: #89389
Hozzászólások: 119
31761. Elküldve: 2012-08-29 17:09:09,

MinDigTv

[27427.]

Megkérdeztem az RTL KLUB-tól,hogy miért nincs eredeti nyelven hangsáv a Mindig Tv-n.
Közölték,hogy azért nem elérhető mert ingyenes csatornaként van fent.
Ez egy svindli tv csatorna!!!!!!!
Haladó
Ladislo73 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ipx



Tagság: 2006-06-04 10:21:15
Tagszám: #31296
Hozzászólások: 483
31760. Elküldve: 2012-08-29 13:57:30,

MinDigTv

[27428.]

Van még egy alternatíva a megoldásra.
Lehet kapni 5mm vastagságú koaxot is.
Ebből 3db.-ot is behúzhatsz a mostani helyére.
üdv.
[előzmény: (31758) kiraly45, 2012-08-28 23:44:32]
Törzstag
ipx adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
31759. Elküldve: 2012-08-29 12:40:04,

MinDigTv

[27429.]

Mivel a két koaxon az LNB-knek kell az egyenáram, így itt nem fogsz tudni antennaerősítőt is táplálni.

De ha nincs túl messze az antenna, akkor egy vékony vezeték még beférhet a csőbe, amivel az antennaerősítődet hajtod.

Vagy egy jobb antánnával lehet hogy erősítő sem kellene...

Nándi
[előzmény: (31758) kiraly45, 2012-08-28 23:44:32]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


kiraly45



Tagság: 2004-05-05 06:15:09
Tagszám: #10328
Hozzászólások: 1612
31758. Elküldve: 2012-08-28 23:44:32,

MinDigTv

[27430.]

Köszi, így már világosabb. Tervezem átszerelni az egész antennarendszert. Lesz diseqc kapcsoló is a sat antennán kb. 6-8 fejhez. Ez mellett lenne a DVB-T antenna. 2 db sat koax kábel megy már most is le, ennél több nem fér a csőbe. 1 sat kábelt megosztanék a DVB-T-vel.
Hogyan lehetne ezt összehozni?

Antennaerősítőnél pont olyanra gondoltam, ami koax kábelen kapja az áramot. Az antennáim mellett nincs áramom.


oscamguru
[válaszok erre: #31759 #31760 #31762 #31763] [előzmény: (31757) Amatőr61, 2012-08-28 22:43:42]
Kiváló dolgozó
kiraly45 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8046
31757. Elküldve: 2012-08-28 22:43:42,

MinDigTv

[27431.]

Szia.

Ha jól értelmezem, akkor jelenleg egyetlen koax jön le a műholdvevőhöz...
Amennyiben továbbra is ragaszkodsz az egy szál levezetéshez és nincs a rendszerben DiSEqC kapcsoló (egyetlen holdat veszel), akkor kell vásárolnod 2 db földi/sat diplexert. Egyik fent közösít, a másik idelent szétválaszt.

Figyelem : mindez csak antennaerősítő nélküli rendszer esetén működik. Létezik olyan földi antennaerősítő, ami nem távtáplált, azaz nem a koax kábelen keresztül kapja az áramot, de akkor meg annak kell felvinni a padlásra (tetőre) a kábelt...

Egy jó antenna - például ez : http://www.betacom.hu/antenna/tecatel-mandarine-dvb-t-triplex-antenna.html - és két diplexer : http://www.konpat.hu/anttech.php?path=filters#
[válaszok erre: #31758] [előzmény: (31755) kiraly45, 2012-08-28 20:45:35]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


t65lala



Tagság: 2010-06-26 20:03:21
Tagszám: #86368
Hozzászólások: 1403
31756. Elküldve: 2012-08-28 20:53:17,

MinDigTv

[27432.]

Üdv !
Amit belinkeltél az nem arra való ! Földi (analóg és digitális is) és műholdas jelek egy kábeles levezetéséhez diplexer kell :
http://muholdvetel.hu/muhold-elosztok-es-kapcsolok/245-amiko-nxh-co1-belteri-diplexer.html
vagy hasonló más gyártmány ! Szétválasztáshoz is megfelel , de elegánsabb megoldás :
http://www.antennak.hu/index.php?kat=96&id=243
[előzmény: (31755) kiraly45, 2012-08-28 20:45:35]
Kiváló dolgozó
t65lala adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kiraly45



Tagság: 2004-05-05 06:15:09
Tagszám: #10328
Hozzászólások: 1612
31755. Elküldve: 2012-08-28 20:45:35,

MinDigTv

[27433.]

Rövidesen nézni szeretném a MindigTV-t is. Ezzel kapcsolatban lennének problémáim:
1. Nincs rálátásom a toronyra, nálam állítólag csak antennaerősítővel lenne jó a vétel. Egy antennaerősítőt célszerű az antennához közel rakni.
Van olyan erősítő DVB-T-hez, amelyiknek nem kell külön tápegység? Vagy mit ajánlanátok?
2. Nem tudok több kábelt levinni. Az antennajelet ugye nem lehet vezeték nélkül továbbítani, viszont vannak diseqc relék, amelyekkel közösíthető a sat + terrestrial jel. Megfelelő erre egy ilyen?
http://www.emp-centauri.cz/products.php?id_kateg=5&id_pkateg=20&id=82
A műholdvevő előtt mivel lehet a jelet újra szétválasztani?

oscamguru
[válaszok erre: #31756 #31757]
Kiváló dolgozó
kiraly45 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sanyci



Tagság: 2010-05-30 20:52:22
Tagszám: #85471
Hozzászólások: 844
31754. Elküldve: 2012-08-28 20:42:02,

MinDigTv

[27434.]

Miért van az, hogy ha valamelyik hazai online piackutató cég azt kérdezi, hogy milyen TV előfizetésem van, a MindigTV sohasem szerepel a listán, így max. az "egyéb"-re tudok kattintani???
Törzstag
sanyci adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attilas



Tagság: 2005-12-22 22:58:32
Tagszám: #24892
Hozzászólások: 1289
31753. Elküldve: 2012-08-28 20:41:31,

MinDigTv

[27435.]

Ez az igazi ! Számokkal nem ment laptopon. icon32.gif

http://sattila.atw.hu/
[előzmény: (31752) masodikmusor, 2012-08-27 19:19:42]
Kiváló dolgozó
attilas adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


masodikmusor



Tagság: 2009-01-25 22:26:46
Tagszám: #69681
Hozzászólások: 3291
31752. Elküldve: 2012-08-27 19:19:42,

MinDigTv

[27436.]

Minden program
Kellékek
Rendszereszközök
Karaktertábla

földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
[válaszok erre: #31753] [előzmény: (31747) Tévészerelő, 2012-08-27 14:47:10]
Kiváló dolgozó
masodikmusor adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
31751. Elküldve: 2012-08-27 17:55:05,

MinDigTv

[27437.]

Van hát, lsd pl a zombik... ;) Jó név is lenne nekik, Zombi FM...



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[előzmény: (31749) banok5, 2012-08-27 17:46:11]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tom25



Tagság: 2007-01-28 03:41:35
Tagszám: #40695
Hozzászólások: 2008
31750. Elküldve: 2012-08-27 17:53:44,

MinDigTv

[27438.]

Csak bohóckodás van míg az Ah ki nem kapcsolja,vagy míg a szept. 4.-ei bírósági döntés jogerős nem lesz.. De előbbi sanszosabb időben..
[előzmény: (31749) banok5, 2012-08-27 17:46:11]
Kiváló dolgozó
Tom25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


banok5



Tagság: 2007-01-06 15:34:28
Tagszám: #39568
Hozzászólások: 1416
31749. Elküldve: 2012-08-27 17:46:11,

MinDigTv

[27439.]

Mégiscsak van élet a halálután?

___________________________________

sweet.tv
[válaszok erre: #31750 #31751] [előzmény: (31746) Kardos Attila, 2012-08-27 12:50:24]
Kiváló dolgozó
banok5 adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tom25



Tagság: 2007-01-28 03:41:35
Tagszám: #40695
Hozzászólások: 2008
31748. Elküldve: 2012-08-27 15:34:47,

MinDigTv

[27440.]

A cikkhez: Nem boomerang,az más,hanem bumeráng,és a tartozás a kamatokkal már több mint 900 millió..
[előzmény: (31746) Kardos Attila, 2012-08-27 12:50:24]
Kiváló dolgozó
Tom25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tévészerelő



Tagság: 2010-06-18 13:14:57
Tagszám: #86111
Hozzászólások: 576
31747. Elküldve: 2012-08-27 14:47:10,

MinDigTv

[27441.]

Alt-kódokat én sem szoktam fejben tartani, bár a gondolatjelet megjegyeztem (Alt+0150) és a nagykötőjelet (Alt+0151), de ha néha µ kellene, beírom a Google-ba, hogy "micro" és onnan másolok ki egyet. Ámbár most látom, hogy a 0181-et sem olyan nehéz megjegyezni, hátha sikerül.

Persze lehet találni kódtáblázatot is "Alt codes" néven.

____________________________
Nomen est omen.
[válaszok erre: #31752] [előzmény: (31741) attilas, 2012-08-26 21:04:16]
Törzstag
Tévészerelő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Kardos Attila



Tagság: 2002-10-22 00:00:00
Tagszám: #375
Hozzászólások: 11882
31746. Elküldve: 2012-08-27 12:50:24,

MinDigTv

[27442.]

http://www.sat-tv-radio.hu/friss-hirek/uj-reggeli-musor-a-neo-fm-en.html?Itemid=1

-----------------------------------------
TV műsor: több, mint 170 csatorna műsora a musor.tv-n
[válaszok erre: #31748 #31749]
Kiváló dolgozó
Kardos Attila adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


jporta



Tagság: 2012-07-31 08:39:00
Tagszám: #107691
Hozzászólások: 4
31745. Elküldve: 2012-08-27 11:15:34,

MinDigTv

[27443.]

Sziasztok!

Szombathely vagy Székesfehérvár következik a sorban? A csúszás (engedélyek beszerzése) mindkét helyre vonatkozik, vagy csak Székesfehérvárra?

Előre is köszönöm a választ.
Csaba
Zöldfülű
jporta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bkgb



Tagság: 2008-12-27 23:15:15
Tagszám: #68121
Hozzászólások: 256
31744. Elküldve: 2012-08-26 22:58:01,

MinDigTv

[27444.]

attilas!
Windows7 alatt a µ jel az Alt+0181 billentyűkombinációval érhető el (bekapcsolt NumLock mellett!) A többi rendszert nem tudom, remélem a többi Windows se nagyon tér el.
[előzmény: (31741) attilas, 2012-08-26 21:04:16]
Haladó
bkgb adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ses2



Tagság: 2010-04-28 17:53:55
Tagszám: #84547
Hozzászólások: 321
31743. Elküldve: 2012-08-26 21:19:19,

MinDigTv

[27445.]

Köszönöm a választ!
[előzmény: (31742) raczandris, 2012-08-26 21:14:36]
Törzstag
ses2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


raczandris



Tagság: 2005-10-07 23:08:30
Tagszám: #22642
Hozzászólások: 4760
31742. Elküldve: 2012-08-26 21:14:36,

MinDigTv

[27446.]

Ses2 szia
Valószínűleg az az oka az általad felvetett problémának , hogy a multiplex C Szegeden a 65 Ch-(826 Mhz) -en jön.
Ez a "magas" frekvencia már nehezebben megy át az akadályokon ha nincs közvetlen rálátás az adóra .
Az erősítős lepke antennának ilyen magas frekin kisebb a nyeresége mint az alacsonyabb csatikon jövő többi adónak.
Üdv: R.A.
http://antennaszereles.tvn.hu
[válaszok erre: #31743] [előzmény: (31739) ses2, 2012-08-26 20:54:25]
Kiváló dolgozó
raczandris adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attilas



Tagság: 2005-12-22 22:58:32
Tagszám: #24892
Hozzászólások: 1289
31741. Elküldve: 2012-08-26 21:04:16,

MinDigTv

[27447.]

A 31713.-hoz kapcsolódva leírom egy mostani esetemet.
Fel lett szerelve egy antenna ,a beltéri szerint az erősség/minőség 84/88% (a Columbia nem tud 90-nél többet mutatni).Pár nap múlva hívtak hogy állandóan megáll a kép. Rámértem egy komolyabb műszerrel és a BER -2 és -3 közötti értékeket mutatott (ez nagyon rossz) ,át kellett tenni az antennát máshová. A beltéri szerint semelyik érték nem változott ,csak jó lett a kép (BER-8).
A csillapításhoz meg annyit hogy olyan kábelt kaptam a bekötéshez ami 10 méteres szakaszon már 4dBmikroV-ot csillapított az 52-es csatornán.

(Hogyan lehet a mikro jelet kiírni magyar billentyűzeten?)

http://sattila.atw.hu/
[válaszok erre: #31744 #31747] [előzmény: (31713) Amatőr61, 2012-08-25 18:23:46]
Kiváló dolgozó
attilas adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


BroCreSt



Tagság: 2011-12-11 17:32:11
Tagszám: #96881
Hozzászólások: 27
31740. Elküldve: 2012-08-26 20:58:03,

MinDigTv

[27448.]

Köszi, így most már világos!

Egyébként valóban észrevehető a különbség a HD-s M1,
(még ha felkonvertált is)
és mondjuk egy RTL Klub, vagy TV2 közt.

Talán az RTL, és a TV2 is elkezdi a HD adást idővel.
[előzmény: (31738) LZsolt, 2012-08-26 20:42:56]
Zöldfülű
BroCreSt adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ses2



Tagság: 2010-04-28 17:53:55
Tagszám: #84547
Hozzászólások: 321
31739. Elküldve: 2012-08-26 20:54:25,

MinDigTv

[27449.]

Sziasztok! Van egy érdekes történetem elmesélem hátha rájön valaki mi lehet a hiba. Nos Szeged mellett lakom (a szegedi adótoronytól légvonalban 20-25km) Az ingyenes mindig tv adásait fogom. Sajnos nincs külön set top boxom,mert vettem egy tv-t amiben benne van a beépített digitális vevő. Nos google programmal belőttem,hogy merre fekszik tőlem az adótorony. Kb 10 perc után le is kerestem a multiplexeket. B multiplex (9,50 kW) Kb 90% jelerősség a tv szerint. (sajnos nincs kártyám így nem tudom tesztelni,de a kártya fogadóegység lehetősége benne van a tv-ben). Utána jött a multiplex A (19,95 kW) kiváló kép és hangminőség nem pixelesedik. Utána jött a multiplex C (18,62 kW) és nagy elkeseredettségemre a tv 2,rtl,infocsatorna, neo fm nézhetetlen,hallgathatatlan. Hogy lehet ez,hogy a fele teljesítményű multiplex bejön simán és a dupla teljesítményű meg nézhetetlen.Az antenna egy lepke eredeti erősítőjével (erősítő nélkül még rosszabb a helyzet) Próbáltam yagi anntennával és azzal se jobb. icon26.gif
[válaszok erre: #31742]
Törzstag
ses2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


LZsolt



Tagság: 2003-09-30 18:23:26
Tagszám: #6772
Hozzászólások: 5933
31738. Elküldve: 2012-08-26 20:42:56,

MinDigTv

[27450.]

A Mindig TV-s M1, M2 és Duna mindig HD felbontásban sugároz, de amikor nincs kinn a HD felirat, akkor az adás nem valódi HD, hanem felkonvertált SD adás. Ugyanakkor elmondható, hogy a felkonvertált SD adások egy része jobb minőségűnek hat HD felbontású tévén, mint az SD adás.

A UPC Directen van egy SD M1 és egy HD M1, ahogyan írod. Az SD felbontású M1-en is kinn van HD adás esetén a HD felirat, de ez csak azt jelenti, hogy egy HD adás van lekonvertálva SD felbontásra, tehát gyakorlati haszna nemigen van a néző számára.

---------------------------
85,2°K-45°NY - Faval 100 cm + Digipower SG2100 - Triax TD78 - Sharp 0,3 dB-es LNB-k - Opticum x403 - UPCD Direct Medium
[válaszok erre: #31740] [előzmény: (31736) BroCreSt, 2012-08-26 20:35:10]
Kiváló dolgozó
LZsolt adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59132, Sat)
 
    / 2366 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010661125183105 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail