Ha lekapcsolják a TV2-t és az RTL Klubot analógon, akkor nem lesz több népbutítás? Helyette a 2 új multiplexen vadonatúj, kódolatlan, még nem létező csatornák indulnak majd, melyek egész nap kultúrát fognak sugározni?
Szerintem csak lesz még két frekvencia a Mindig TV Extrának, amivel bővíteni tudja majd a kódolt szolgáltatást. A probléma csak az, hogy a családi csomag már most sem olcsóbb, mint bármelyik műholdas szolgáltató.
---------------------------
85,2°K-45°NY - Faval 100 cm + Digipower SG2100 - Triax TD78 - Sharp 0,3 dB-es LNB-k - Opticum x403 - UPCD Direct Medium
"így az államnak, az Antenna Hungária Zrt..-nek - sem érdeke, hogy eltűnjenek a képernyőről a kedvenc sztárok, sorozatok, szappanoperák."
Ez a nagyon nagy baj!
Aki ezeket a szarokat nézi, addig sem foglalkozik azzal, hogy mi folyik a világban, meg itthon.
A mondat kb. azt jelenti, hogy az államnak is érdeke a népbutítás.
Gratulálok!
az első részbe nem igazán értem, hogyan keveredett be az AH...
az AH-nak elsősorban az az érdeke, hogy a digitálisról ne tűnjenek el, továbbá hogy az analógról minél előbb tudja migrálni a nézőket a digitálisra. ez utóbbit nem igazán segíti elő a további halasztás.
hisz egyetlen szereplőnek - így az államnak, az Antenna Hungária Zrt..-nek - sem érdeke, hogy eltűnjenek a képernyőről a kedvenc sztárok, sorozatok, szappanoperák.
vs.
Idézet:
A huzavonának az AH sem örül, a társaságnak 2014-ig több milliárd forintos bevételkiesést okoz, hogy nem a tervezett időben − 2011-ben − jutott hozzá az öt multiplexhez,
Azt hiszem, ez a két mondat egy cikken belül, ez jól jellemzi az egész ügyet...
---------------------------------------
Read only felhasználók számára itt a válasz
Lehetett volna az tervezett folyamat, hogy júli 10-én lekapcsolás, csak akkor nem júli 7-én kellene elkezdeni gondokodni róla. Igenis tartani kellett volna magát mindenkinek a 9-i dátumhoz, és nem úgy hozzáállni, hogy "úgyis meghosszabítják, mert..." bár annak idején ugyanigy puszira hosszabbították meg a koncessziójukat is. Majdnemhogy kérniük sem kellett, annyira automatikus volt... :(
kapitalizmus van, kőkemény alkufolymatokkal. bizonyára láthattad az elmúlt 15 év során, hogy a kereskedelmi tévék fókuszában a primetime nézettség-reklámidő-cost/GRP-profit maximalizálás van, a működés a természeténél fogva nem közszolgálati, nagy társadalmi célok kiszolgálása.
az analóg földfelszíni fontos még nekik, de egyre kevésbé, hiszen egyre nagyobb lesz az átvándorlás a digitálisra. ugyanakkor az államnak fontos, hogy az analóg lekapcsolás mégiscsak egy tervezetten végbemenő folyamat legyen, az viszont a legkevésbé lett volna tervezett folyamat, ha július 10-én egyszercsak elsötétül vagy 600 ezer háztartásban a képernyő.
És ha már belementünk ebbe a témába, nincs olyan kötelezettsége egyik félnek sem, hogy X nappal korábban jeleznie kell a folytatás tényét? Tehát akár 9-én, hétfőn 23 órakot is bejelentehtik, hogy mégis szeretnénk maradni?
Nem értem én ezt az egészet. Megy a ködösítés, a titkolózás az egészről, pedig hónapokkal ezelőtt tudni kellene a lekapcsolásról, meg a hosszabbításról.
Remélem, az AH lesz annyira kekec, hogy nem enged a két kereskedelminek egy forintot sem a sugárzási díjból. Már lassan sport lesz abból, hogy megpályáz valaki valamit XX összegért, aztán elkezd alkudozni, mint egy kofa X összegre.
Nem tudom engem hogyan vágnának ki egy boltból, ha egy 100 ezres tévét betennék a kosárba, majd közölném a kasszánál, hogy 50-et hajlendó vagyok fizetni érte, többet egy petákkal sem...
esetleg hívd fel a hatóságot, a korábbi érdeklődő azt a választ kapta náluk, hogy nem lesz lekapcsolás.
igazából 07.09 éjfélig tart a jelenlegi engedély, tehát 07.10-én 0.00-tól várhatnád a nagy változásokat.
a személyes véleményemet már korábban közöltem..
Ami a MindigTV Extránál jó az én szempontomból: Megveszem a kártyát, aktiválom, átviszem a határon, és a szüleim nézhetik az előfizetéses csatornákat is, sokkal jobb minőségben és kb. ugyanolyan áron, amennyiért Szerbiában az ottani analóg kábelszolgáltató biztosítja.
"A MinDig TV Extra az utóbbi egy évben több új előfizetőt szerzett, mint a többi vezeték nélküli szolgáltató együttvéve."
Itt a fórumon elmegy, hogy úgy nézed, hogy vezeték nélküli amúgy senkit nem érdekel.
Ha meg statisztika szerint nézzük akkor nem is vagytok a vezeték nélküli műsorszórókhoz sorolva, nézd meg az nmhh ilyen jellegű adatait.
Én nézek, de pl. nekem ezek az áltudományos csatornák nem érnek egy fillért sem. Szerintem a sport (élő közvetítés), zene és néha a filmcsatornák amire érdemes fizetni.
Azért az FTA csatornakínálatért miért venne az ember műholdvevőt és szerelne fel parabolaantennát? Nézőpont kérdése, ráadásul, aki ma vesz tévét, az jó eséllyel megspórolhatja magának a DVB-T vevőt is. Sőt, sok helyen társasházra nem is lehet felszerelni tányért, de pl szobaantennával lehet venni a MinDig-et.