amennyiben végre megindulna jövőre egy reklámpiaci növekedés
továbbá:
a MinDig TV az eddigi ütemben fejlődve az analóg háztartások nagy részét át tudná másfél-két éven belül konvertálni + egyéb szolgáltatóktól is tud továbbra is nézőket átcsábítani (mondjuk éppen ezért kellene egy feszített ütemű analóg lekapcsolás...)
akkor szerintem nem kizárt, hogy a magyar piac el tudna tartani még 1-2 free-to-air tévét. a jelenlegiek FTA kereskedelmi csatornák azt mondják, hogy a FTA sugárzásban nekik semmi perspektíva nincsen, ettől függetlenül viszont továbbra is tartani kívánják a pozícióikat, az "országos földi tévé" státuszt, mely megkülönbözteti a nagy tévéket a kis- és közepesektől.
Mikor indult ez az egész DVB-T dolog, úgy tudom, eggyel több kódolatlan csatorna lett volna (egy kulturális, csak nem indult el - egy ilyennek speciel örültem is volna).
Előfordulhat valamikor a jövőben, hogy bővül a kódolatlan csatornakínálat? (Igen, tudom, az analóg lekapcsolásokig várni kell, az nem most lesz, de hát na.)
Csak mert ezen szebb a kép, mint az előfizetett TV szolgáltatásunknak, és hátha lesz olyan csatorna, amely nincs az előfizetett csomagban. (Tudom, ne álmodozzak, de bármi előfordulhat.)
Szerintem:
1. Az, hogy most ez a szlogenjük, nem fogja érdekelni őket. Akkor majd más lesz a szlogen...
2. Én már írtam, hogy lehetne más megoldás is. Csatorna bővítés helyett bitráta növelés... Nem hiszem, hogy van itt valaki, aki szerint ez nem férne rá a MindigTV-re... Persze, tudom, hogy ez nem lesz, mert a nép vak és csak azt látja, hogy 30, vagy 50 csatorna van.
3. Egyszer le lesznek kapcsolva az analóg adók. A te elméleted szerint a felszabaduló helyekre nem lehet DVB-T MUX-ot rakni... (Mert ingyenes adó nem lesz (ez mondjuk valószínű), fizetőssel meg szembeköpné magát az extra.) Ez azért elég vicces...
---------------------------------------
Read only felhasználók számára itt a válasz
Ezzel a kizárólagossággal akkor értenék egyet, ha országos multiplex-re került volna, de így, hogy csak Budapesten és környékén fogható, nem értem hogy lehetett kizárólagosságot kötni rá.
"Digitális sugárzásba több Csatornát be vinni , mert ez igy szerintem édeskevés"
Kódolatlan csatorna nem kíván részt venni a földi digitális sugárzásban, így a TV2 és az RTL Klub esetleges lekapcsolásával csak a kódolt kínálat fog bővülni, mellyel már így is arcon köpi saját magát az AH a még mindig kommunikált "Minden ami kell, semmi ami nem." szlogennel. Szóval miért sugároz további 13 felesleges csatornát az AH, mikor az eredeti 17 csatorna volt, ami fontos. Emellett az is ott van, hogy a családi csomag már egyáltalán nem olcsóbb, mint bármelyik műholdas szolgáltatás, illetve ugyanúgy rugalmatlan a csomagösszeállítás is.
---------------------------
85,2°K-45°NY - Faval 100 cm + Digipower SG2100 - Triax TD78 - Sharp 0,3 dB-es LNB-k - Opticum x403 - UPCD Direct Medium
Hát nekem is az a véleményem hogy kapcsolják le az Analóg TV 2 + RTL Klub-ot és maradjon meg 2015-ig az M1 mert akkor igy talán megérthető !
Csak az a nagy baj hogy a Lakosság 2008-ota nem tudott felkészülni beruházni akkor most 1 év segithet , nevetséges szerintem nem de ha meg kivennék a TV 2 - Rtl Klub-ot akkor lehet hogy ki sporolnák mert igy nem tudnának rendesen tv-zni , és hát a Digitális sugárzásba több Csatornát be vinni , mert ez igy szerintem édeskevés ! A teszt M3D is eléggé nagy lépés nekik de szerintem Julius 9 -lessz a RTL és a TV 2 utolsó napja ! Maradjon az M1 azt még aláirom de hogy minden ez igy pénzpazarlás !
Itt a fórumon 1 nap csak egy hozzászolást lehet irni ????
Ha jól emlékszem azt írtad, hogy suttyomban már szerinted megegyeztek.
Korábban utaltam arra, hogy talán a kisebbik tv2 meglépi a lekapcsolást, hogy spóroljon.
Akkor írtad azt az információt, hogy a tv2nek viszonylag sok nézője van az analóg földfelszínit nézők között.
Nemrég olvastam egy cikket: http://www.mfor.hu/cikkek/Penzeso_az_RTL_nel__nagyon_komoly_bukta_a_TV2_nel.html A cikk szerint a Tv2 vesztesége jelenleg évi 9milliárd míg a rtl közel 3 milliárd pluszban van.
Reménykedem benne, hogy a nagy veszteség és a miatt hogy amíg ott van analógon nem tud pénzt kérni a műsoráért végül arra kényszerítik a tv2t hogy távozzon az analóg sugárzásról.
Sziasztok!
Amennyiben lejárt az extra kártyám és a továbbiakban nem tartok rá igényt akkor mennyi időn belül kell vissza juttatnom az üsz-ra? Májusban járt le ha jól emlékszem, de idén talán nem is volt használva.