Tegnap este megnéztem. Az RTL klub hangja kétnyelvű volt az UPC digitális hálózaton. A DVB-T vevőm csak a magyar hangról tudott.
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
A TV2-nek minek? Január közepe óta nem működik az eredeti hangsávja, minden csak magyarul szól rajta... egyébként meg majd akkor, ha méltóztatnak sávszélességet vásárolni hozzá...
Nezem, nezem, de nem latok semmit. A kabel RG11 gerinc minosegu kabel, a csatlakozo krimpelt F. Az antenna irany muszerrel Pre-BER-re beallitva. Koszonom, hogy kerdezhettem.
Ugyan ezt hallottam, a Universal-ról is, hogy nézői bejelentésekre (több esetben is) olyan választ adtak, hogy tőlük tökéletes hangminőség jön ki, biztosan a szolgáltatóval van a gond...
Ami már csak azért sem igaz, mert (analóg) kábelszoláltatóm annak idején az Astra 4A-ról vette a kábeles elosztásra szánt feedből, ami közvetlen tőlük jött ki ugyan így az AXN-t is a volt Eutelsat W2-ről.
Az AXN-t is légy szíves, mert a nézőket lepöckölik, ha a gyalázatos hangminőségről panaszkodunk, mondván, hogy tőlük tökéletes minőségű hang jön ki.
Ennek ellenére az összes szolgáltatónál kritikán aluli az AXN hangja. Komolyan, többször fordult elő, hogy film(sorozat) közben elkapcsoltam, mert néha érthetetlen, és nagyon zavaró a hang minősége.
Talán Téged, mint egy szolgáltató szóvívőjét, nem pattintanak le...
Amiko8820.
Nekem a telefunkenben is fekete képet adott amikor átraktam a kártyát de ott kb 1 perc után elindult és maradt a 02.29 dátum...de legalább ment. Még éjfél előtt aztán felvette a friss dátumot, jó sokáig kellett várni rá :/
Nem tudom te hogy értelmezed , én úgy értem , hogy barátunknál szélmentes időjárási helyzetben jó a vétel , szeles időben szar ! Függetlenül attól , hogy gödörben , hegycsúcson , vagy Kispista füle mögött van az antennája !
Mindenképp a kábelvéget nézd meg az antenna bekötési pontjánál , valószínű eloxidálódott , esetleg célszerű újrablankolni is ! Nézd meg a baluntrafó ( az a kis panel amibe a kábel be van kötve ) két csavarja ( amivel az antenna dipóljához közvetlen fémesen csatlakozik ) nem-e laza , vagy rozsdás !
Sajnos takarásban vagyunk domb árnyékos oldalán (lukban, ha jól figyeltem a nagyok beszélgetését) de irányból vesszem a jelet. (nem túl erős 50-54 % erősségből csinál 92% normál szélmentes időjárásban)