Média lejátszásban tud többet és küllemben más a Plus-os Columbia. Egyébként teljesen ugyanaz.
Használtan nem láttam még, mivel elég új típus. Ha valamilyen készülékből sokat látsz a használt piacon, akkor valami nem stimmel vele, tehát nem érdemes megvenni.
Az antennáról, mint írták előttem is, kikell próbálni, aztán ha nem stimmel valami, akkor mehet a buherálás vagy csere.
Elnézést hogy zavarom de had kérdezzem már még meg mivel kapnák ára alatt használtan egy
Columbia HD-2500 CX Plus
os beltérit és ennek az érzékenysége ugyanolyan jó lehet, illetve ugyanazon tuner lehet benne, mint elődjében.:
Columbia HD-2500 CX PVR
és kb ugyanazon tudással rendelkezik, vagy el kell felejteni a CX Plus osat esetleg butított verzió lehet?
További szép napot, kellemes pihenést és előre is köszönöm a válaszotokat.
Üdv.: Dzino3
További szép napot, jó vételt, és kellemes pihenést kívánok mindannyiótoknak.
Üdv.: Dzsino3
Echosmart 790, + sajna diplexer is, DiSEqC H-H SG-2100A, Inverto Black Ultra Twin LNB 0,2 dB 80-as lavoár, NIKKO NA-700 as erősítő
Nincs külön analóg és digitális antenna. Az az antenna amelyik az UHF sávot jól veszi, tökéletesen megfelel a digitális vételre. Az erősitőt csak abban az esetben kell kikötni, ha közel laksz az adóhoz (kb 20Km-en belül), mert túlvezérli a tunert. Nem kell belőle kiszerelni semmit, csak a balun trafó kimenetét kell kiforrasztani és a koax kábel csatlakozójához forrasztani egy rövid vezetékkel. Először igy ahogy van próbáld ki.
Üdv, ITI.
Én nem értek hozzá, csak véletlenül keveredtem ide, de szerintem lehet bele kapni olyan erősítőt, ami 5V-al megy. A tápot a koaxon adja fel a beltéri, ha a menüből kiválasztod.
Lehet le kell vágni a dipolok végéből kb. 5 centiket, ha a felső (UHF69 környéki) frekiket nem akarja jól venni.
Analóg lepkeantennát, esetleg meg tudja valaki mondani, át lehetne -e alakítani úgy, hogy földi földi digitális antennaként használhassam, mindíg tv DVB-T dekóderhez?
A lepkenatennám, gyárilag fejerősítős, antenna, és a Jutubon, találtam egy videót, miszerint a régi UHF antennát simán át lehet alakítani, földi digitáklisra nem tudom ez igaz -e a lepkeantennára is?
Biztosan nem lessz, olyan tuti vele a vétel, de ki kell -e egyáltalán beleznem magyarul mint a videón is látszik az antennán lévő tekercseket, nyákot, plussz, az én esetemben akkor már egyértelmű lent a koax végéről le kell gondolom szerelni a 12 Voltos tápot amit idáig fellőtt a tetőre a betápot a fejerősítőnek a koaxon keresztül.
Előre is köszönöm válaszotokat.
További szép napot, kellemes pihenést kívánok mindenkinek.
Üdv.: Dzsino3
További szép napot, jó vételt, és kellemes pihenést kívánok mindannyiótoknak.
Üdv.: Dzsino3
Echosmart 790, + sajna diplexer is, DiSEqC H-H SG-2100A, Inverto Black Ultra Twin LNB 0,2 dB 80-as lavoár, NIKKO NA-700 as erősítő
Őszintén én a Columbia T-HD 2500 as mellett fogok dönteni azt hiszem.
Kérdéem lenne viszont.: Nem tudom, hogy COLUMBIA T - HD 2500 CX Plus PVR ugyanolyan jó készülék lehet -e mint elődje, tunerje ugyanaz lehet érzékenység szempontjából mint a Columbia T-HD 2500 asnak és esetleg ez csak egy picit butítottabb verziója, mivel 1 scart van csak rajta és ennyi?
Synaps THD-3000 re sajnos két helyről is azt hallottam, hogy viszonylagosan sok panasz van velük, meghalnak szoftveresen stb.
Előre is köszönöm válaszotokat, és eddígi segítségeteket is, további szép napot kívánok nektek és családotoknak is.
Üdv.: Dzsino3
További szép napot, jó vételt, és kellemes pihenést kívánok mindannyiótoknak.
Üdv.: Dzsino3
Echosmart 790, + sajna diplexer is, DiSEqC H-H SG-2100A, Inverto Black Ultra Twin LNB 0,2 dB 80-as lavoár, NIKKO NA-700 as erősítő
Kezdő
Leíratkozott felhasználó
29145. Elküldve: 2012-02-27 20:11:47,
MinDigTv
[30032.]
Ez nem így van, a műholdas Román Mooz Dance FTA csatin is van magyar előadótól zene, és továbbra is nulla duma, és nulla reklám, csak zene, meg a csatorna spotja megyen.
Hááát, 600 méterre nincs ötletem. Nekem 10 kilométerre elég volt egy 15 centis beltéri botantenna a notebookra, a set-top-box-nak meg elég volt a TV és az STB közé dugott koax is...
És ez még a közszolgálati adók átrendezése előtt volt, azóta meg javult is a helyzet...
Üdv. a fórumtársaknak!
Egy kis segítség kéne, ill. kettő!
Szeretném behozni a MindigTV ingyenesen fogható csatornáit a lakóhelyemen és a nyaralómban.A lakóhelyemtől kb. 600 méterre található egy átjátszó torony.Én a 4. emeleten lakom és az erkélytartóra szeretnék egy antennát,amit a lapostévémre kötnék rá.Jelenleg bejön így is kis beltéri antennával,a tv alkalmas a vételre,de gyakran elmegy,pixelesedik a kép.Ezért szeretnék egy kültéri antennát a stabil vételhez.
A nyaralóm kb. 30 km-re van légvonalban a Kab-hegyi toronyhoz a déli parton,viszont egy társasaház földszinti lakrésze az enyém.Itt is lapostévére lenne kötve a kültéri antenna,csak az okozza a problémát,hogy elég előnytelen a ház fekvése és kialakítása.
Ahhoz kérném a segítségeteket,hogy tudnátok nekem ajánlani valami jó kültéri antennát (antennákat) a lakásomhoz és a nyaralómhoz a stabil és megbízható vételhez?Milyet érdemes feltenni,hogy mindkét helyen jó legyen a MindigTV ingyenesen fogható szolgáltatása lapostévéken?
A válaszokat és javaslatokat előre is köszönöm!Egy kezdő Mindiges.
"Vannak nagyon színvonalas klippek, természetesen sok szemét is. "
Igen. Ez igaz. De nincs olyan csatorna, amiben akár csak az itt fórumozók meg tudnának egyezni, mint közös konszenzus!
Pont ezért nincs értelme a zenecsatornának. SZVSZ a MuzsikaTV is egy korosztály vélelemzett igényei, és nem a "zeneisége" miatt került a csomagba...
De érdemes lenne megnézni, hogy egy átlagember mennyi időt néz (néz, és nem hallgat!) zenecsatornát, néhány extrém kivételtől eltekintve ez 5% alatt lehet, még a legjobban érintett korcsoportban is, és ez is 5-10 csatornán oszlik el. Ez egyszerűen említésre sem érdemes igény a jelenlegi sávszélességproblémák mellett...
Azért írtam a TOP TV-t, mert azt anno nézték, és érdemes is volt nézni, de persze tönkre is ment miatta, mert túl drága volt a műsorkészítés és túl kicsi a bevétel...
Ha végiggondoljuk, akkor miért is kell a meséhez tv, amikor azt felolvashatjuk, miért kell a hírekhez tv, amikor az újságban képekkel elolvashatjuk, miért nézünk filmeket, amikor azok nagyrésze könyvekben is elérhető, stb.
A zene hallgatható, de a hozzá készített videóval akár sokkal többet át lehet adni. Vannak nagyon színvonalas klippek, természetesen sok szemét is.
Szerintem kell a zenecsatorna egy teljes értékű szolgáltatáshoz.
Teljesen félreértesz minket. Nem kell harmadik pornó. Nem kell negyedik sport, vagy gyerek vagy ismétlőcsatorna. Ezekből már van elég (sőt, néha több is). De zenetévé sem kell, mert nincs a kínálatban megfelelő színvonalú, ráadásul alig nézné valaki.
Hogy nem elég hallgatni, nézni is kell? Igen, kell. Van, aki Madonna bugyiját lesi egy koncertfelvételen. Más inkább azt, milyen technikával fújják az oboát, miért keresztei a kezét a zongorista, miközben Lisztet játszik, és az arckifejezésével, vagy a pálcájával vezérli a muzsikusok hangulatát a karmester.
És, hány szelepe van Louis Armstrong trombitájának.
Ez a Mezzo
földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
Köszi mindenkinek a zene tv hozzászolását!!! Zene tv ne legyen! Legyen 3.-dik pornó vagy 4.-dik sport vagy 4.-dik gyerek vagy sokadik filmes ismétlő csatorna. Köszi!
Teljesen egyetértek. 2012-ben erősen a nula felé tendál egy zenecsatorna nézettsége, ez meg is látszik a minőségükön. 2 emberért felesleges elpazarolni (az analóg leállításig amúgy sem létező) szabad kapacitást.
Csak a vita kedvéért: zenehallgatáshoz minek TV? A zene nézés meg... Ehhh... arról meg nincs mit mondanom...
Főleg, hogy nincs annyi zenecsatorna, ahányféle ízlés, és nincs annyi MUX, amennyi elég lenne mindegyik zenecsatornára... ...és ha lenne elég MUX, akkor is lennének elégedetlenek...
Még ha 1995-öt írnánk, és a TOPTV felkerüléséről lenne szó, na de így???
Ilyen csak a Viva tv . Hááát az sajna nem az én ízlésvilágom. De érdekes mert a gyerekeim sem nézik egyáltalán.(17 és 10 évesek). Ahol még magyar zene van az a Muzsika és a Nóta tv.
Valaki esetleg kijavít ha lenne még magyar vonatkozású zene csatorna.