Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499781/4 Témák: 19704 Tagok: 113676 Legújabb tag: localseoservicesuae Online: (66/35
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

szemil



Tagság: 2009-03-16 18:54:48
Tagszám: #71868
Hozzászólások: 872
29076. Elküldve: 2012-02-20 15:32:57,

MinDigTv

[30101.]

Egy másik fórumon olvastam egy bejegyzést egy HP notbookról amiben gyárilag mpeg2 tunert építettek,de a tulaja fényképpel is alátámasztotta hogy nézi az mpeg4 adásokat.Itthon is tesztelték a gépet ott is azt írják hogy nem működik ezzel a tunerral a vétel(ez eddig normális is volna)de kiadott hozzá az Avermedia egy frissítést és működik az mpeg 4 rendszeren a vétel.Most akkor ez hogy is van?
Hülyeséget írt a gyártó vagy mégis lehet szoftveresen okosítani egy készüléket?
Ahogy olvasom ennek a belső tuner kártyának a leírását tudja a h264 kódolást,de akkor mitől mpeg2?
Valaki aki tudja a műszaki dolgokat ezzel kapcsolatban szánjon meg egy érthető válasszal.Köszönöm!
Erről lenne szó:
http://ipon.hu/elemzesek/hp_pavilion_dv5_1180eh/350/1
[válaszok erre: #29077]
Törzstag
szemil adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hoffmanng



Tagság: 2009-01-10 15:19:13
Tagszám: #69020
Hozzászólások: 671
29075. Elküldve: 2012-02-20 13:24:57,

MinDigTv

[30102.]

Nem !!
Ha van egy jóminöségü erösítöd semmi probléma !
Kérlek olvasd el "28459-es, és a 28778-as bejegyzésemet !
Várom válaszod.
Üdv, Gábor
[válaszok erre: #29080] [előzmény: (29074) ITI, 2012-02-20 11:36:27]
Törzstag
hoffmanng adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
29074. Elküldve: 2012-02-20 11:36:27,

MinDigTv

[30103.]

Nem mindegy mi vezérli túl, ha az erősitő csak ront a helyzeten?
[válaszok erre: #29075] [előzmény: (29071) hoffmanng, 2012-02-20 10:10:59]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Lowy



Tagság: 2007-10-19 18:13:39
Tagszám: #50478
Hozzászólások: 420
29073. Elküldve: 2012-02-20 11:17:18,

MinDigTv

[30104.]

Sajna még nincs hozzá frissítés, pedig kellene.
Ha lesz, akkor is csak akkor, ha az AH beilleszti a muxokba. Akkor viszont automatikusan fog frissülni. Házilag sajna nem lehet. Az a beállítás, amit találtál, a szervizes frissítéshez kell, ott is rápakolják a frissítést egy muxra.
[előzmény: (29072) Kulcsár Imre, 2012-02-20 10:37:16]
Törzstag
Lowy adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Kulcsár Imre



Tagság: 2008-09-29 11:42:46
Tagszám: #63989
Hozzászólások: 121
29072. Elküldve: 2012-02-20 10:37:16,

MinDigTv

[30105.]

Sziasztok!
Kellene 1 kis segítség:
Technisat HDT4 típusú beltéri egységre szeretnék szoftvert frissíteni, de csak hálózaton keresztül lehetséges,mivel nincsen a készüléken csatlakozási lehetőség e funkcióhoz!
Szóval a menüben eljutok a szoftverfrissítés pontig,de ott különböző adatokat kér be:
Frekvencia
Sávszélesség
PID
Tábl. azon. (ID)
Ja és a nagykanizsai adótoronyra vagyok beállítva!
Köszi előre is az infókat!
Imi
[válaszok erre: #29073] [előzmény: (29071) hoffmanng, 2012-02-20 10:10:59]
Haladó
Kulcsár Imre adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hoffmanng



Tagság: 2009-01-10 15:19:13
Tagszám: #69020
Hozzászólások: 671
29071. Elküldve: 2012-02-20 10:10:59,

MinDigTv

[30106.]

Nem a DVB- T adók vezélik túl az erösítöket hanem az analóg adók !!!
[válaszok erre: #29072 #29074] [előzmény: (29070) ITI, 2012-02-20 08:30:02]
Törzstag
hoffmanng adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ITI



Tagság: 2010-03-14 06:42:20
Tagszám: #83228
Hozzászólások: 6950
29070. Elküldve: 2012-02-20 08:30:02,

MinDigTv

[30107.]

12 Km-re lakom én is a 100 KW-adótol, ugyanilyen problémám volt erősitős nagylepkével, amig ki nem kötöttem az erősitőt. Túl nagy volt a jel. Most egy kislepke van ráállitva az adóra, a vétel 100 %-os, még viharban is. A nagylepkét távolsági vételre használom, arra való a Te spéci antennád is.
[válaszok erre: #29071] [előzmény: (29069) rtagore, 2012-02-19 07:44:10]
Kiváló dolgozó
ITI adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


rtagore



Tagság: 2010-07-02 20:17:10
Tagszám: #86539
Hozzászólások: 190
29069. Elküldve: 2012-02-19 07:44:10,

MinDigTv

[30108.]

Az a tippem, hogy az a karácsonyfa, szarvasagancs antenna a felső csatornákat jobban veszi, mint a 38-as csatornát. Kénytelen leszek visszatenni a lepkeantennát, ezt meg kihajítom az erkélyen (csak 8100ft-om bánja). Úgy tűnik, sűrűn beépített, reflexiós helyeken nem célszerű használni, mert mindenféle zavarjelet összeszed. Irányhatása se túl jó függőleges irányban.
[válaszok erre: #29070] [előzmény: (29067) azbest, 2012-02-19 05:15:56]
Haladó
rtagore adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tom25



Tagság: 2007-01-28 03:41:35
Tagszám: #40695
Hozzászólások: 2008
29068. Elküldve: 2012-02-19 07:36:39,

MinDigTv

[30109.]

Nálam viszont megszünt minden hiba amit az analog szerbek okoztak.. Szerintem jobb lett..

110 cm Kiskecske: E9 E13 E16 E19,2 E23,5 E28,2
Triax90: W0,8 E1,9
XmuX 47Y 2148 : helyi tévék 100km körben

GtMedia Gt Combo
[előzmény: (29058) rtagore, 2012-02-18 07:38:38]
Kiváló dolgozó
Tom25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


azbest



Tagság: 2010-06-19 13:00:01
Tagszám: #86144
Hozzászólások: 328
29067. Elküldve: 2012-02-19 05:15:56,

MinDigTv

[30110.]

Az is lehet, hogy tul jo a vetel, tul eros a jel. Ez foleg erositos antennaval fordul elo, de neha passzivhoz is csillapito szukseges.
[válaszok erre: #29069] [előzmény: (29064) rtagore, 2012-02-18 12:35:16]
Törzstag
azbest adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sittyu



Tagság: 2011-09-30 07:32:32
Tagszám: #95842
Hozzászólások: 119
29066. Elküldve: 2012-02-18 18:35:12,

MinDigTv

[30111.]

Pl. beltéri: http://www.antennawebshop.hu/index.php?page_info=2313, de 10-14000Ft-ig rengeteg választható beltéri van, ha akarsz vehetsz conax nélkülit is, ekkor csak a szabadon foghatókat tudod nézni. Antenna: http://www.antennak.hu/index.php?kat=18&id=940, ennek elégnek kell lennie. Jó vételt!
[előzmény: (29065) villanyiatti, 2012-02-18 13:53:05]
Haladó
sittyu adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


villanyiatti



Tagság: 2011-10-17 09:21:36
Tagszám: #96068
Hozzászólások: 5
29065. Elküldve: 2012-02-18 13:53:05,

MinDigTv

[30112.]

Köszi Sittyu! Esetleg tudnál konkrétan ajánlani beltéri egységet is? :) (bocs, de tényleg nem nagyon vágom ezt a témát!)
[válaszok erre: #29066] [előzmény: (29063) sittyu, 2012-02-18 12:33:03]
Zöldfülű
villanyiatti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


rtagore



Tagság: 2010-07-02 20:17:10
Tagszám: #86539
Hozzászólások: 190
29064. Elküldve: 2012-02-18 12:35:16,

MinDigTv

[30113.]

Minden bizonnyal helyfüggő a vétel minősége. Onnan látom, hogy gyengébb a vett jel, hogy a tévétuner a 38-as csatornán jelenleg csak 20% minőséget mutat a Duna TV-n, a kép nem áll össze, míg a 62-esen a TV2-és az RTL KLUB minősége nézhető, 100% volt (a vételi hely 12km-re az adótól takarásban). Ezek szerint nem mindenkinek javult a vétele, sőt rosszabb lett.
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2012-02-18 12:50:59]
[válaszok erre: #29067] [előzmény: (29060) vigosz, 2012-02-18 11:47:01]
Haladó
rtagore adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sittyu



Tagság: 2011-09-30 07:32:32
Tagszám: #95842
Hozzászólások: 119
29063. Elküldve: 2012-02-18 12:33:03,

MinDigTv

[30114.]

Nincs akadálya a MindigTV-s vételnek nálad a Soproni toronyról. Szobaantennát nem ajánlanék, de egy olcsó tetőantenna (3-4000Ft) elegendő nálad.
[válaszok erre: #29065] [előzmény: (29061) villanyiatti, 2012-02-18 11:57:02]
Haladó
sittyu adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


str8



Tagság: 2009-12-23 14:57:10
Tagszám: #80900
Hozzászólások: 419
29062. Elküldve: 2012-02-18 12:12:59,

MinDigTv

[30115.]

Nem rád értettem, hanem robertut kollégára. Ő írta ezt az 5.1-es dolgot, mikor jelenleg csak Stereoban ad a közszolgálati tévé. (persze ez később változhat, ahogy vigosz is írta)
[előzmény: (29059) kovigyuri, 2012-02-18 07:55:33]
Törzstag
str8 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


villanyiatti



Tagság: 2011-10-17 09:21:36
Tagszám: #96068
Hozzászólások: 5
29061. Elküldve: 2012-02-18 11:57:02,

MinDigTv

[30116.]

Szevasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni Tőletek! Burgenlandban lakom Gols nevű községben (LINK:http://maps.google.hu/maps?q=Gols,+%C3%96sterreich&hl=hu&ie=UTF8&ll=47.809465,16.914825&spn=0.445467,1.352692&sll=47.893154,16.907659&sspn=0.013899,0.042272&oq=Gols&hnear=Gols,+Neusiedl+am+See,+Burgenland,+Ausztria&t=m&z=10) ( ez Soprontól légvonalban kb. 35 km) és szeretnék Mindig TV-t a lakásba, viszont nem vagyok tisztában azzal, hogy a vétel itt is megfelelő. A hivatalos oldalon nincs rajta az osztrák rész, ezért szeretném megtudni attól, aki tudja a választ, hogy érdemes-e egyáltalán nekiállni a dolognak? Amennyiben igen, tetőantenna szükséges, avagy egy szobaantenna is elegendő?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.: villanyiatti
[válaszok erre: #29063]
Zöldfülű
villanyiatti adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vigosz



Tagság: 2008-07-15 01:03:36
Tagszám: #61472
Hozzászólások: 4172
29060. Elküldve: 2012-02-18 11:47:01,

MinDigTv

[30117.]

Nekem más visszajelzéseim vannak, de ez nagyon helyfüggő.

[válaszok erre: #29064] [előzmény: (29058) rtagore, 2012-02-18 07:38:38]
Kiváló dolgozó
vigosz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


kovigyuri



Tagság: 2006-02-13 17:35:36
Tagszám: #26995
Hozzászólások: 213
29059. Elküldve: 2012-02-18 07:55:33,

MinDigTv

[30118.]

Én csak kérdeztem!
[válaszok erre: #29062] [előzmény: (29056) str8, 2012-02-17 21:46:01]
Haladó
kovigyuri adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


rtagore



Tagság: 2010-07-02 20:17:10
Tagszám: #86539
Hozzászólások: 190
29058. Elküldve: 2012-02-18 07:38:38,

MinDigTv

[30119.]

Én azért elhamarkodottnak tartom azt a kijelentést, hogy a beállítás jobb, mint a szeptember előtti. Amióta változtattak a beállításokon, azóta sokkal gyakoribb a hiba a képen. Volt időszak amikor kénytelen voltam analógra visszaállni, mert annyira akadozott a vétel, hogy nézhetetlen volt a műsor. Hiába cseréltem kábelt is, a helyzet csak egy kicsit javult. Most is időnként meg-megbicsaklik a kép egy részlete. Már a repülőgépek is képszétesést okoznak. Abban is kételkedek, hogy a kisugárzott teljesítmény 100kW (Budapest). Semmit sem segített az A-mux 38-as csatornára vitele.
[válaszok erre: #29060 #29068] [előzmény: (29053) vigosz, 2012-02-17 20:35:04]
Haladó
rtagore adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


alex4



Tagság: 2008-02-22 11:55:46
Tagszám: #56128
Hozzászólások: 1272
29057. Elküldve: 2012-02-17 22:36:58,

MinDigTv

[30120.]

Igen, az!

Előtte Hallmark volt a neve és ugyanúgy tipikus amerikai made-for-TV filmeket ad, mint elődje...

Viszont legalább tényleg nézhető eredeti nyelven is.
[előzmény: (29054) masodikmusor, 2012-02-17 20:47:35]
Kiváló dolgozó
alex4 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


str8



Tagság: 2009-12-23 14:57:10
Tagszám: #80900
Hozzászólások: 419
29056. Elküldve: 2012-02-17 21:46:01,

MinDigTv

[30121.]

vigosz: én értem és tudom hogy ez hogy működik. a jelenlegi helyzetet vázoltam csak, mert a srác kicsit el van tájolva.
[válaszok erre: #29059] [előzmény: (29055) vigosz, 2012-02-17 21:34:32]
Törzstag
str8 adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vigosz



Tagság: 2008-07-15 01:03:36
Tagszám: #61472
Hozzászólások: 4172
29055. Elküldve: 2012-02-17 21:34:32,

MinDigTv

[30122.]

Olyan beállítású, amilyen vezérlést kap. Ha 5.1 a kijátszott műsor, akkor átkapcsolható 5.1-re (minden további rendszerkonfiguráció nélkül). Ha csak sztereó, akkor sztereó. Viszont ilyenkor a 384 kbit/s elég jó hangminőséget eredményez, szemben pld egyes csatornák 64-96 kbit/s AAC minőségével.

[válaszok erre: #29056] [előzmény: (29046) str8, 2012-02-17 15:05:09]
Kiváló dolgozó
vigosz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


masodikmusor



Tagság: 2009-01-25 22:26:46
Tagszám: #69681
Hozzászólások: 3291
29054. Elküldve: 2012-02-17 20:47:35,

MinDigTv

[30123.]

Nálam az UPC analógon van egy csatorna, amely már kb. négy éve kétnyelvű. Pontosan nem tudom, melyik, talán a Universal (és elődje).
[válaszok erre: #29057] [előzmény: (29050) RiCheta, 2012-02-17 19:48:05]
Kiváló dolgozó
masodikmusor adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vigosz



Tagság: 2008-07-15 01:03:36
Tagszám: #61472
Hozzászólások: 4172
29053. Elküldve: 2012-02-17 20:35:04,

MinDigTv

[30124.]

Nem, ugyanis a sávszélesség modulációs, hibajavítás, védelmi intervallum függvényében igen tág tartományban állítható be, kb. 8-30 Mbit/s között.

Nos, - kis túlzással - utóbbi esetben vélhetően a fél országban vétel sem lenne, míg kb. 11-12 Mbit/s környékén valószínűleg a TV antennacsatlakozója is elég lenne a vételhez.

A mostani állapot egy vállalható kompromisszum, hogy legyen kapacitás de a vétel is elfogadható legyen. Jobb, mint a tavaly szeptember előtti beállítás. Egyébként abba sem fért volna be a négy HD.
[válaszok erre: #29058] [előzmény: (29049) RiCheta, 2012-02-17 19:45:29]
Kiváló dolgozó
vigosz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


RiCheta



Tagság: 2005-02-26 20:29:30
Tagszám: #16196
Hozzászólások: 1596
29052. Elküldve: 2012-02-17 20:10:32,

MinDigTv

[30125.]

Ez se ma volt:

http://ezermester.hu/cikk-2389/Szelessavu_muholdvevo


Itt meg LNB áthangolást mutatnak be, hogy fogja a felső sávot...

http://oldradio.tesla.hu/ezermester/egyben/1997/em199712.djvu
Kiváló dolgozó
RiCheta adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010603904724121 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail