Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499778/1 Témák: 19704 Tagok: 113675 Legújabb tag: Domi2012 Online: (68/41
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
29026. Elküldve: 2012-02-16 13:29:10,

MinDigTv

[30151.]

Örüljünk, ha 2014 végén megtörténik az analóg lekapcsolás...



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[válaszok erre: #29027] [előzmény: (29023) maximillian, 2012-02-16 13:22:27]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
29025. Elküldve: 2012-02-16 13:28:26,

MinDigTv

[30152.]

Azt az MTVA sajtóosztálytól kapták, mint hivatalos print logót(ami több csatorna esetében is különbözik az on screen logótól), az tény, hogy senki más nem használja...



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[előzmény: (29024) yaksi, 2012-02-16 13:25:29]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
29024. Elküldve: 2012-02-16 13:25:29,

MinDigTv

[30153.]

Na meg, ha jól emlékszem az AH az MTV-k esetében valami alternatív logót használ m1HD, m2HD-nél, nem is a hivatalosat...

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #29025] [előzmény: (29018) part_wish, 2012-02-15 18:01:24]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


maximillian



Tagság: 2011-07-25 12:27:54
Tagszám: #94491
Hozzászólások: 116
29023. Elküldve: 2012-02-16 13:22:27,

MinDigTv

[30154.]

http://www.hwsw.hu/hirek/48126/eu-europai-unio-spektrum-spektrumpolitika-mobil-szelessav.html
[válaszok erre: #29026]
Haladó
maximillian adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vigosz



Tagság: 2008-07-15 01:03:36
Tagszám: #61472
Hozzászólások: 4172
29022. Elküldve: 2012-02-16 11:43:52,

MinDigTv

[30155.]

Csak sok esetben ha kikapcsolod a boxot, a belső RF erősítő is kikapcsol. Pláne, ha csak ritkán használod és ténylegesen áramtalanítod is, hogy ne fogyasszon áramot feleslegesen.

[előzmény: (29020) Tévészerelő, 2012-02-16 11:29:44]
Kiváló dolgozó
vigosz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tévészerelő



Tagság: 2010-06-18 13:14:57
Tagszám: #86111
Hozzászólások: 576
29021. Elküldve: 2012-02-16 11:35:17,

MinDigTv

[30156.]

Értem a kérdések logikáját, egyébként bennem ezek fel sem merültek, valahogy rögtön arra gondoltam, amiről szó volt.

Nem nagyon értem viszont az elhatárolást, hogy digitális kábel vagy analóg kábel? Mint ahogy digitális antenna sincs gyakorlatilag, hiszen ugyanaz való analóg vételhez is. Vagy például UPC, vagy Digikábelen egyaránt ott vannak az analóg és digitális csatornák is.

Vannak ilyen vidéki szolgáltatók, ahol a MinDigTV-t beadják kábelen is, ez csak üres csatornahely kérdése.

Még az sem probléma, ha a kábelrendszer – minősége folytán – esetleg túlzottan csillapítaná a sáv tetejét, mert a digitális csatornákat pont olyan egyszerű lekeverni kisebb frekvenciára, mint korábban a földi analóg csatornákat is tették, illetve jelenleg is teszik.

Itt nem modulációról van szó, csak egyszerű keverés, ahol a bejövő frekvenciához hozzákeverik egy helyi oszcillátor jelét, a kettő különbözete lesz a kimenőjel. Ehhez még új cuccot sem kell vásárolni, szerintem a régiek is alkalmasak.

____________________________
Nomen est omen.
[előzmény: (29000) Frovery, 2012-02-15 09:27:08]
Törzstag
Tévészerelő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tévészerelő



Tagság: 2010-06-18 13:14:57
Tagszám: #86111
Hozzászólások: 576
29020. Elküldve: 2012-02-16 11:29:44,

MinDigTv

[30157.]

Nem kell antennát osztani, minden vevőboxnak van loop-kimenete, egyszerűen oda csatlakozik a TV-tuner.

Ezeket a vevőboxokat analóg tunerrel ellátott TV-k korszerűsítésére találták ki, így analóg tunert értelme sem volna beépíteni, árat is indokolatlanul növelné, szükségtelen.

____________________________
Nomen est omen.
[válaszok erre: #29022] [előzmény: (29008) bulek, 2012-02-15 10:51:50]
Törzstag
Tévészerelő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
29019. Elküldve: 2012-02-15 20:39:42,

MinDigTv

[30158.]

Sztem ezért most ne cseréltesd le a logókat, majd március 15-től, akkor "állítólag" újat kap mindegyik...



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[előzmény: (29018) part_wish, 2012-02-15 18:01:24]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
29018. Elküldve: 2012-02-15 18:01:24,

MinDigTv

[30159.]

én speciel örülnék neki, ha legalább néhány hónapig nem kellene minden anyagon a logókat cserélni, nem is beszélve egyes vevőeszközökről, melyek nem kezelik le automatikusan a csatornafrissítést.
[válaszok erre: #29019 #29024] [előzmény: (29017) djlacee, 2012-02-15 17:30:04]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djlacee



Tagság: 2010-05-31 18:57:21
Tagszám: #85492
Hozzászólások: 163
29017. Elküldve: 2012-02-15 17:30:04,

MinDigTv

[30160.]

Vicces, mert még az elején beírtam a MTVA facebook oldalára, hogy miért HD a World, és miért nem a sima Duna, és egy sor indokot felhoztak, de azt is mondták, hogy a sima Duna is HD lesz, de csak műholdon

radioPLAY - online rádió
[válaszok erre: #29018] [előzmény: (29013) Kardos Attila, 2012-02-15 14:50:09]
Haladó
djlacee adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vigosz



Tagság: 2008-07-15 01:03:36
Tagszám: #61472
Hozzászólások: 4172
29016. Elküldve: 2012-02-15 15:33:59,

MinDigTv

[30161.]

Igen: m1 HD, m2 HD, Duna HD és Duna World SD.

A HD csatornák 1440x1080, az SD csatorna 720x576 felbontásban, statisztikus multiplexeléssel.

[válaszok erre: #29044] [előzmény: (29015) Kardos Attila, 2012-02-15 15:20:53]
Kiváló dolgozó
vigosz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Kardos Attila



Tagság: 2002-10-22 00:00:00
Tagszám: #375
Hozzászólások: 11882
29015. Elküldve: 2012-02-15 15:20:53,

MinDigTv

[30162.]

Igen. A földin csak 3 HD (1440-esben azt hiszem továbbra is.)


-----------------------------------------
TV műsor: több, mint 170 csatorna műsora a musor.tv-n
[válaszok erre: #29016] [előzmény: (29014) European Tv Media Ltd., 2012-02-15 15:19:56]
Kiváló dolgozó
Kardos Attila adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


European Tv Media Ltd.



Tagság: 2007-09-11 11:59:36
Tagszám: #49132
Hozzászólások: 1838
29014. Elküldve: 2012-02-15 15:19:56,

MinDigTv

[30163.]

Akkor ha jól értem, csak műholdról lesz elérhető HD minőségben mind a négy közszolgálati csatorna?
[válaszok erre: #29015] [előzmény: (29013) Kardos Attila, 2012-02-15 14:50:09]
Kiváló dolgozó
European Tv Media Ltd. adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Kardos Attila



Tagság: 2002-10-22 00:00:00
Tagszám: #375
Hozzászólások: 11882
29013. Elküldve: 2012-02-15 14:50:09,

MinDigTv

[30164.]

"Március 5-én hajnalban a MinDigTV közszolgálati multiplexében a Duna
Televízió műsora nagyfelbontásúra áll át (HD), ugyanekkor a Duna World
hagyományos felbontásra vált (SD). Ez egyes vevődekóderek esetén
újraindítást, csatornafrissítést vagy újrahangolást igényelhet."

http://www.sat-tv-radio.hu/friss-hirek/muholdra-kerul-az-m1-hd-es-a-duna-hd.html?Itemid=2

-----------------------------------------
TV műsor: több, mint 170 csatorna műsora a musor.tv-n
[válaszok erre: #29014 #29017]
Kiváló dolgozó
Kardos Attila adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


robertut



Tagság: 2006-12-30 18:12:15
Tagszám: #39145
Hozzászólások: 2203
29012. Elküldve: 2012-02-15 11:41:12,

MinDigTv

[30165.]

mindigtv-s vevő = csak digitális csatornákat képes behangolni. Analóg tuner nincs benne.
[előzmény: (29004) bulek, 2012-02-15 09:59:42]
Kiváló dolgozó
robertut adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Theking



Tagság: 2005-07-05 16:39:29
Tagszám: #20212
Hozzászólások: 490
29011. Elküldve: 2012-02-15 11:38:13,

MinDigTv

[30166.]

Szia én lehet hogy tudok neked segíteni. Mert nálunk is működik a szolgáltató továbbítja a digitális jelet a kábelen.

Amiko viper 4k v40 combo/ Amiko Viper T2/C Vidanet ok.
[előzmény: (29004) bulek, 2012-02-15 09:59:42]
Törzstag
Theking adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


huni66



Tagság: 2005-05-01 21:15:58
Tagszám: #18375
Hozzászólások: 10248
29010. Elküldve: 2012-02-15 11:01:18,

MinDigTv

[30167.]

Szia!

Skin 5-öt választod, tudod szerkeszteni a hozzászólásodat, utólag is. icon50.gif

Üdv : Huni

KU : Nagykecske 95E - 45W, C sáv : 180 - as tükör.TBS 8922 PCI, OMICOM PCI rev2.3, OCTAGON SF8008 SUPREME, uClan (U2C) Denys H.265, GT Media V8 UHD, pihen : AMIKO HD 8840 COMBO, OPTICUM SLOTH COMBO, beállító készülék : ILLU M3
[előzmény: (29009) bulek, 2012-02-15 10:56:47]
Kiváló dolgozó
huni66 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bulek



Tagság: 2010-08-04 11:03:08
Tagszám: #87397
Hozzászólások: 33
29009. Elküldve: 2012-02-15 10:56:47,

MinDigTv

[30168.]

elnézést a rossz smiley használatért.
[válaszok erre: #29010] [előzmény: (29006) bulek, 2012-02-15 10:03:46]
Zöldfülű
bulek adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bulek



Tagság: 2010-08-04 11:03:08
Tagszám: #87397
Hozzászólások: 33
29008. Elküldve: 2012-02-15 10:51:50,

MinDigTv

[30169.]

Köszi! Akkor marad az antenna kettéosztása, mivel nincs külön stb. icon2.gif
[válaszok erre: #29020] [előzmény: (29007) Frovery, 2012-02-15 10:38:27]
Zöldfülű
bulek adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Frovery



Tagság: 2011-08-15 09:02:08
Tagszám: #94771
Hozzászólások: 690
29007. Elküldve: 2012-02-15 10:38:27,

MinDigTv

[30170.]

Mint lejjebb Németh Miklós is leírta csak úgy lehetséges az analóg és a mindig vétele, hogy felfűzöd.
Nem tudom most van e valamilyen stb az analóg vételre? Ha igen akkor annak a loop kimenetére rákötöd a mindig vevőt.
Ha nincsen, akkor egy koax elosztó egyik kimenetére a tv, a másikra a mindig vevő megy.Egy vevővel nem tudod megoldani az analógot és a mindig digitálist.
[válaszok erre: #29008] [előzmény: (29006) bulek, 2012-02-15 10:03:46]
Törzstag
Frovery adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bulek



Tagság: 2010-08-04 11:03:08
Tagszám: #87397
Hozzászólások: 33
29006. Elküldve: 2012-02-15 10:03:46,

MinDigTv

[30171.]

Köszi szépen! Erre voltam kíváncsi! icon29.gif
[válaszok erre: #29007 #29009] [előzmény: (29005) Leíratkozott felhasználó, 2012-02-15 10:03:03]
Zöldfülű
bulek adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
29005. Elküldve: 2012-02-15 10:03:03,

MinDigTv

[30172.]

A Set-top-boxok jellemzően nem tudják az analóg csatornákat. Más kérdés, hogy van pl. egy USB-s hybrid vevőm, az tudja mindkettőd, de ez nem általános.

Nándi
[válaszok erre: #29006] [előzmény: (29004) bulek, 2012-02-15 09:59:42]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


bulek



Tagság: 2010-08-04 11:03:08
Tagszám: #87397
Hozzászólások: 33
29004. Elküldve: 2012-02-15 09:59:42,

MinDigTv

[30173.]

A kérdésem továbbra is az, hogy egy mindigtv-s vevő kezeli-e az analóg csatornákat? Ergo, a beltérin keresztül lehetséges nézni a kábeltv-s analóg csatornákat és a digitális mindigtv-st vagy a digitálist a beltérin az analógot a tv tunerjén keresztül nézhető?
[válaszok erre: #29005 #29011 #29012] [előzmény: (29002) Németh Miklós, 2012-02-15 09:48:30]
Zöldfülű
bulek adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Frovery



Tagság: 2011-08-15 09:02:08
Tagszám: #94771
Hozzászólások: 690
29003. Elküldve: 2012-02-15 09:55:22,

MinDigTv

[30174.]

Ha ez a kábelhálózat alkalmas rá akkor így biztosan jó megoldás.Nálunk sajnos annyira analóg, hogy ez tutira nem megvalósítható.Persze beruházással.... icon26.gif
[előzmény: (29001) bulek, 2012-02-15 09:38:56]
Törzstag
Frovery adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Németh Miklós



Tagság: 2006-12-05 13:57:28
Tagszám: #38132
Hozzászólások: 1114
29002. Elküldve: 2012-02-15 09:48:30,

MinDigTv

[30175.]

Hát mi mást tehettek volna azon kívül, hogy "a frekvenciát engedték rá"?
Nem fognak adni hozzá egy boxot is... Vesz az ismerősöd pár ezerért egy boxot, azt fölfűzi a kábelre (hogy menjenek az analóg csatornák továbbra is). Már ha úgy gondolja, hogy megéri vele bíbelődni. Ki a szolga, a tarr?
Egyébként ez jó arra, hogy elgondolkodjon a digitális kábelen az előfizető, a szolgáltatónak nem kerül semmibe s a felhasználót ingyen szembesítheti az analóg és a digitális adás közti különbséggel.
[válaszok erre: #29004] [előzmény: (29001) bulek, 2012-02-15 09:38:56]
Kiváló dolgozó
Németh Miklós adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010009050369263 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail