" Vannak ugyanakkor olyan háztartások - a MinDig TV-re váltó háztartások 15 százaléka -, ahol az előfizetéses csomagokat lemondták, így elsődleges tévézési platformmá vált a DVB-T rendszerű adás." Igen :)
hát szomorú hogy azon a részen nincs Bmux. a legközelebbi Szeged, ami elvileg elsugároz oda (dvbt map szerint), bár nagyon a határon van. ott van még Kékes, ami már igencsak messze van, de az fent van az "égben". szóval ezzel a kettővel kéne próbálkozni egy igen nagy nyereségű antennával pl.: Televes DAT, Alcad, Ikusi FlashHD stb. a lényeg, hogy kb. 17-18dB legyen a nyereség.
TV2-re felesleges, lassan egy hónapja egyáltalán semmi sem ment eredeti hangsávval, minden magyarul szól... majd akkor lesznek, ha a 2 csati megveszi hozzájuk a sávszélességet...
ezt minden nap meg akarod kérdezni?
szerintem dolgoznak rajta, és biztos vagyok benne, hogy part_wish azonnal közzétesz minden információt, amint publikus lesz.
Két vagy több antenna összekapcsolásával növelhető a nyereség és az irányítottság. Két antenna öszekapcsolásával - közel - kétszeres (3 dB-es) nyereség érhető el. Egymás mellett, vízszintes síkban elhelyezett antennák esetén a vízszintes nyílásszög lesz kisebb, egymás fölé helyezve a függőleges nyílásszög csökken. A gyakorlatban a -3 dB-es (félteljesítményű) pontokhoz tartozó nyílásszög a felére csökken. Az antennák tápvonalainak összekötési helyén az antennák jeleinek azonos fázisúnak és azonos amplitúdójúnak kell lennie, valamint ügyelni kell a hullámimpedanciára is. Az összekapcsolt antennák egymástól való távolsága függ azok nyereségétől is...
====>DVB-S/S2/S2X: SF8008 4k UHD/TBS 5925 / DVB-T/T2: PCTV nanoStick T2 / SDR+T-DAB+ - PURE Move 400D-Albrecht DR 56-DR 70/antennák: OFC-1200, Gibertini OP 85 SE, ALCAD NEO-096/ LNB: MTI AP8-T2NRC<==== Frekivadász - frekvencia.hu
Azt szeretném kérdezni, hogy ha 2 antennát irányítunk egy adó felé, akkor ott jobb lehet a vétel, mintha csak 1-t iránytanánk? Ill. mennyivel jobb, pl 2-szer?
Igen vettem ezt az antennat is mert azt mondtak hogy a lepke nem erre valo es nem lesz eleg (mivel en a hatar tuloldalrol vagyok Erdely - Szatmar megye) a Penyigei adotol veszem a jelet az A es C mux-ot de meg a tokajrol a B mux is bejon neha.
Frovery , Amatőr61 koszonom a tippeket.
Az oszto az F csatlakozos.
Vegul megoldottam maskepp. Volt egy kicsit tobb idom es felszereltem a Synaps 343 -as antennat, igy mar siman megy az osztoval nem kell a tapfelado.
Én a Te helyedben nem vennék ilyen drága antennát a 68-as csatornára (ami úgyis meg fog szűnni), biztos van 100 Km-en belül alacsonyabb csatornaszámu adó, amihez olcsóbb antenna is megteszi. Ha megirod hol laksz, tudunk segiteni.
Üdv, ITI.
Egy apróság : minden rendben, csak mi (Te és én) nem tudhatjuk, hogy milyen kiképzésű a meglévő osztó ki és bemenete.
Koax dugó, koax hüvely, esetleg "F" csatlakozós ?
Vagy kombinált, például hüvely bemenet, dugó kimenetek ?
Nyilván, ennek függvényében kell a megfelelő csatlakozókat a koax kábelek végeire tenni.
Mindezt csak azért írom, mert nem tudom, hogy torp11 (és azok, akik hasonló megoldáson gondolkodnak) kolléga mennyire mozog otthonosan a témában, s nem szeretném, ha elakadna.