Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499741/4 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (62/20
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

Frovery



Tagság: 2011-08-15 09:02:08
Tagszám: #94771
Hozzászólások: 690
28450. Elküldve: 2012-01-06 12:18:46,

MinDigTv

[30726.]

Ha még nem vettél stb-t,akkor inkább azok közül vegyél amiket javasoltam.A technisat stabil megbízható beltéri de a tudásához mérten nagyon drága.
Esetleg még Telefunken 280: http://www.argep.hu/trend/TELE/Telefunken-ttr.html
Telefunken 300: http://www.argep.hu/trend/TELE/Telefunken-TTR-300-C.html
icon50.gif
[válaszok erre: #28451] [előzmény: (28443) johnseagull1, 2012-01-06 11:32:04]
Törzstag
Frovery adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


johnseagull1



Tagság: 2009-12-01 11:51:25
Tagszám: #80298
Hozzászólások: 27
28449. Elküldve: 2012-01-06 12:17:36,

MinDigTv

[30727.]

Melyik adó körzetében vannak a tapasztalataid a lepkékről ? A 60-as csatornák fölöttiek is jól jönnek lepkével ?
[válaszok erre: #28462] [előzmény: (28446) Gabywap, 2012-01-06 11:56:12]
Zöldfülű
johnseagull1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Frovery



Tagság: 2011-08-15 09:02:08
Tagszám: #94771
Hozzászólások: 690
28448. Elküldve: 2012-01-06 12:15:51,

MinDigTv

[30728.]

Szerintem elsőre felesleges mindjárt 10-ért antennát vennie.Vegye meg a stb-t,izzítsa be aztán ha nem elég a vétel akkor vegyen antennát+erősítőt.
[előzmény: (28447) attila.scourgeofgod, 2012-01-06 12:09:58]
Törzstag
Frovery adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
28447. Elküldve: 2012-01-06 12:09:58,

MinDigTv

[30729.]

Az, hogy van, ahol működik, előfordul, de alapesetben a 60 feletti csatikra nem javasolt a lepke. .. meg azt se tudjuk, merre van az az 53km távolság, vannak még arra fehér foltok...

szerk: És elhangzott ez is: "a régi nagylepke antennával aminek nincs erősítője"...



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2012-01-06 12:25:04]
[válaszok erre: #28448] [előzmény: (28446) Gabywap, 2012-01-06 11:56:12]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gabywap



Tagság: 2008-12-27 23:55:48
Tagszám: #68125
Hozzászólások: 10038
28446. Elküldve: 2012-01-06 11:56:12,

MinDigTv

[30730.]

Most tévedtél eddig amit én csináltam mind lepke antenna volt és kitünően müxik vele, mert ugye még táp sem kell mert a beltérik adnak le 5voltot az meg elég neki :) Ha nem is 100% mert nem minden vasban egyformán van a tuner sem van ahol 100 van ahol csak 70-80% de ez is elég neki és akadás mentes.

[o.o]_START__GO_! Privát üzenetben nincs támogatás! Írj ide a fórumra! [o.o]
[válaszok erre: #28447 #28449] [előzmény: (28445) attila.scourgeofgod, 2012-01-06 11:46:09]
Kiváló dolgozó
Gabywap adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
28445. Elküldve: 2012-01-06 11:46:09,

MinDigTv

[30731.]

A helyedben első lépésben mindenképpen antennacserével kezdeném, mivel Tokaj A mux 68-as, C mux 63-as csatornán sugároz, ez nem lepkére van kitalálva...



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[válaszok erre: #28446] [előzmény: (28443) johnseagull1, 2012-01-06 11:32:04]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hoffmanng



Tagság: 2009-01-10 15:19:13
Tagszám: #69020
Hozzászólások: 671
28444. Elküldve: 2012-01-06 11:39:09,

MinDigTv

[30732.]

Én Dunakanyar-Pilismarót és környékét néztem át az AH adatbázisa alapján. Jellemzően:
A mux: Tetőantennás vétel
B mux : Nincs vétel
C mux : Nincs vétel
Ebböl eredően a MinDigTV ingyenes 7 müsora sem fogható !
Nagy eredmény!
[válaszok erre: #28455 #28457] [előzmény: (28437) sdfgh5, 2012-01-06 10:52:17]
Törzstag
hoffmanng adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


johnseagull1



Tagság: 2009-12-01 11:51:25
Tagszám: #80298
Hozzászólások: 27
28443. Elküldve: 2012-01-06 11:32:04,

MinDigTv

[30733.]

Értem, köszönöm szépen a segítséget !
Egy Technisat Hdt4 Cx tip. vevőre gondoltam. Analóg Tv mellé lenne még egy jó ideig. Akkor ezt a vevőt nem javasoljátok ? Elég komoly cégnek gondolom a Technisat-ot legalábbis a Pc-s kártyáiról ez a véleményem.
[válaszok erre: #28445 #28450] [előzmény: (28442) Frovery, 2012-01-06 11:22:13]
Zöldfülű
johnseagull1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Frovery



Tagság: 2011-08-15 09:02:08
Tagszám: #94771
Hozzászólások: 690
28442. Elküldve: 2012-01-06 11:22:13,

MinDigTv

[30734.]

Mindenképpen próbáld ki.Vegyél vevőt,én a Columbia 2500-ast vagy a Wayteq 90CX-et javasolnám.Ezeknek érzékeny a tunerjük.Ráérsz utána antennába befektetni ha nem lenne elegendő.
http://www.argep.hu/trend/COLU/Columbia-2500cx.html
http://www.argep.hu/trend/WAYT/Wayteq-90cx.html
[válaszok erre: #28443] [előzmény: (28439) johnseagull1, 2012-01-06 11:15:03]
Törzstag
Frovery adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
28441. Elküldve: 2012-01-06 11:19:30,

MinDigTv

[30735.]

lassan mar antenna tarto zartszelvenyre is rairjak hogy "1080p FULL HD" hogycsak csereld le :)
[előzmény: (28436) johnseagull1, 2012-01-06 10:39:01]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


Leíratkozott felhasználó
28440. Elküldve: 2012-01-06 11:16:07,

MinDigTv

[30736.]

lepkevel is lehet fogni, en teszteltem. Persze lokacio es frekitol is fugg, de probalhatod nyugodtan vele.
[előzmény: (28436) johnseagull1, 2012-01-06 10:39:01]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


johnseagull1



Tagság: 2009-12-01 11:51:25
Tagszám: #80298
Hozzászólások: 27
28439. Elküldve: 2012-01-06 11:15:03,

MinDigTv

[30737.]

Igen, most még analógban. Szeretnék venni MindigTv vevőt és MindigTv Extra alap kátyát, de nem tudom, hogy vennem kell-e antennát is ?
[válaszok erre: #28442] [előzmény: (28438) Frovery, 2012-01-06 11:07:50]
Zöldfülű
johnseagull1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Frovery



Tagság: 2011-08-15 09:02:08
Tagszám: #94771
Hozzászólások: 690
28438. Elküldve: 2012-01-06 11:07:50,

MinDigTv

[30738.]

"Nagyon kásás".
Analógban nézed???
[válaszok erre: #28439] [előzmény: (28436) johnseagull1, 2012-01-06 10:39:01]
Törzstag
Frovery adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


sdfgh5



Tagság: 2009-01-13 18:44:16
Tagszám: #69155
Hozzászólások: 867
28437. Elküldve: 2012-01-06 10:52:17,

MinDigTv

[30739.]

Nagy Hideg-hegy északra nem sugároz? Vagy miért fehér folt Kemence és Bernecebaráti? Az is marad most már?
[válaszok erre: #28444] [előzmény: (28426) hoffmanng, 2012-01-05 16:01:56]
Törzstag
sdfgh5 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


johnseagull1



Tagság: 2009-12-01 11:51:25
Tagszám: #80298
Hozzászólások: 27
28436. Elküldve: 2012-01-06 10:39:01,

MinDigTv

[30740.]

Sziasztok ! Tokaj-tól 53 km-re lévő településen lakom. Elképzelhető-e, hogy a régi nagylepke antennával aminek nincs erősítője foghatóak-e a MindigTv szabad és kódolt csatornái ? A lepke antennáról azt írják, hogy az Uhf 21-60-as sávban dolgozik és 11-13 db. a nyeresége. Tudom, hogy a 21-69 csatornákat kellene tudnia az antennának, de megoszlanak a vélemények, van akinek működik ez az antenna. Most az MTV és ez RTL klub szépen jön a Tv2 viszont nagyon kásás.
Köszönöm !
[válaszok erre: #28438 #28440 #28441 #28456 #28463]
Zöldfülű
johnseagull1 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djczefre



Tagság: 2008-12-27 21:15:13
Tagszám: #67992
Hozzászólások: 917
28435. Elküldve: 2012-01-06 10:17:58,

MinDigTv

[30741.]

Koszonom szepen mind harmatokak a valaszat, megyek es szedem is vissza a cserepet ujbol!
Törzstag
djczefre adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
28434. Elküldve: 2012-01-06 09:02:18,

MinDigTv

[30742.]

Nem azt írtad legutóbb, hogy Szilágy megyéből vagy? Oda a legközelebbi adó Fehérgyarmat(de az is 120Km), az kizárt, hogy Tokaj(kb 200km) odáig "ellásson"...Az, hogy az A mux miért nem jött be(ahol az általad hiányolt csatornák vannak), pedig az lényegesen erősebben sugároz, mint a C, az lehet azért, hogy a lepkéd már nem szereti az 58-as csatornát... A helyedben próbálkoznék Komádival(kb 150km), ott van B mux is, viszont nem lepkével.



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[előzmény: (28429) djczefre, 2012-01-05 22:17:36]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bogyo01



Tagság: 2007-10-05 08:01:26
Tagszám: #49991
Hozzászólások: 2211
28433. Elküldve: 2012-01-06 08:11:29,

MinDigTv

[30743.]

Egyelőre nincs hír az analóg lekapcsolásról. Várjuk dicső vezetésünk nyilatkozatát a lekapcsolás ütemtervéről, amit már tavaly augusztusra ígértek. Most annyi biztos, hogy 2014 vége van leírva a törvénybe, és hogy a két kereskedelmi jelenlegi szerződése analógban idén nyáron lejár.

DM800se (klón, Nemesis); IllusionSat Max2HD (Vantage 2.58); UPC-Direct (Thor); MinDigTV; olcso.tv; Leadtek DTV Dongle H (Ubuntu)
[előzmény: (28431) djczefre, 2012-01-06 00:02:02]
Kiváló dolgozó
bogyo01 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8046
28432. Elküldve: 2012-01-06 01:34:25,

MinDigTv

[30744.]

Szia.

Nem.
A lepke antennából szereld ki (7-es villáskulcs kell hozzá) az erősítő panelt, s ideiglenesen kösd be a Synaps antennába.

(A Synaps antennából előtte ki kell szerelni az "F" csatlakozós illesztőegységet, hogy a helyére be tudjad kötni a panel erősítőt.)
[előzmény: (28431) djczefre, 2012-01-06 00:02:02]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djczefre



Tagság: 2008-12-27 21:15:13
Tagszám: #67992
Hozzászólások: 917
28431. Elküldve: 2012-01-06 00:02:02,

MinDigTv

[30745.]

Koszonom szepen a valaszt,!!!! Amig, felre nem ertenem, szoval a triax erositojet tuningoljam a 12voltos tappal?
Az anlog lekapcsolasrol semmi hir?
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2012-01-06 00:11:32]
[válaszok erre: #28432 #28433]
Törzstag
djczefre adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8046
28430. Elküldve: 2012-01-05 23:42:36,

MinDigTv

[30746.]

Szia.

Először is, nem tudni, hogy a készülék kiadta-e a tápot az erősítőnek. Továbbá jó-e maga az erősítő ?
(Valószínűleg jó egyébként, de ez a Triax elsősorban a hosszú tápkábel veszteségeit képes csak pótolni. Ha ennél többre lenne majd szükséged, akkor a későbbiekben ajánlatos egy Terra AB011 27dB antennaerősítőt beszerezni : http://www.ostelsat.hu/kulteri_dvb-t_antennaerosito_terra_ab011_27db_5-12v_R82003.htm )

Másodszor a lepkének nagyobb erősítése van, együtt kb. 40 dB-t tudnak, amiben kissé több a zaj is, de a hasznos jel is.

Harmadik, a Synaps antennának kisebb a vízszintes nyílásszöge, pontosabb beállítást igényel, amihez több idő kell...

Valószínűleg lényegesen magasabbra is kell helyezni ahhoz a Synaps antennát, mint ahol próbáltad, hogy kihozzad belőle a maximumot.
Próbáld meg legalább ideiglenesen bekötni a lepke erősítőjét, s a 12 Voltos tápfeladóval tápláld meg, előtte ne felejtsd el a Synaps vevőn kikapcsolni az 5 Voltot.

[előzmény: (28429) djczefre, 2012-01-05 22:17:36]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djczefre



Tagság: 2008-12-27 21:15:13
Tagszám: #67992
Hozzászólások: 917
28429. Elküldve: 2012-01-05 22:17:36,

MinDigTv

[30747.]

Udv.
Elso nagy kerdesem az lenne , meg mondantok mikorra varhato a teljes le kapcsolasa az analog adoknak? (erdelybol vagyok , Tokaj, Fehergyarmat korzet )
Problemam akadt. Megvolt a nagy proba , egy utcaban be jott egybol egy lepke antennaval 4 csati, RTL KLub, Info, Euronews, TV2, 67-70% jel . Nem tudom meik adoallomastol katam a jelet Tokaj vagy Fehergyarmat? De szerintetek nem kellett volna jonnie mind a 7 csatinak? Egy regi lepke antennaval jott , ami egy erositovel van ellatva. 12v es maxra tekerve a tap.
/" target="_blank" rel="nofollow ugc noopener noreferrer">[IMG]13885669.jpg[/IMG]
Van e otletetek hogy a vadi uj Synaps antennaval miert nem jott be semmi jel amit a dvbt re fejlesztettek ki? A Synaps antennat egy Triax erositovel csatlakoztattam a belterihez amit kozvetlen fent az antennanal rozitettem a bementnel (kint a teton).
340012f_afa_micro_amplifier-1_259x142.Png
Es a Synaps THD-2850 belteri menujeben az antenna bealitasoknal aktivaltam a fejtapot. Ha jol tudom 5v feszultseggel szolgal, es mindezeket miutan meg tettem nem jott abszolut semmi jel. Ezert kerdezem mi a velmenyetek mi az amin meg lehetne valtoztatni es mukodesre birni.? Ahol lakom ott jelenleg meg jon az Rtl klub , tv2 , m1 analog, de csak erositos antennaval es nem tokeletesen. Ez az antenna ameik nem mukodik egyelore egyaltalan.
/" target="_blank" rel="nofollow ugc noopener noreferrer">[IMG]synaps.jpg[/IMG]


[válaszok erre: #28430 #28434]
Törzstag
djczefre adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Frovery



Tagság: 2011-08-15 09:02:08
Tagszám: #94771
Hozzászólások: 690
28428. Elküldve: 2012-01-05 17:02:16,

MinDigTv

[30748.]

Igazad van,mert Ipolytölgyesen(Ipolydamásd fölött)Kiváló a minőség.2 ünnep között nagyszüleimnél egy erősítős nagylepkével Wayteq 90CX-el semmi probléma nincs.Jelerősség85-90% között,jelminőség 97%-on van.Erre vártak már hónapok óta.
[előzmény: (28427) ateszko, 2012-01-05 16:50:30]
Törzstag
Frovery adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ateszko



Tagság: 2009-07-21 18:20:13
Tagszám: #76310
Hozzászólások: 786
28427. Elküldve: 2012-01-05 16:50:30,

MinDigTv

[30749.]

ezt észrevettem én is Ipolydamásd azt írja nincs lefedettség pedig állítólag működik igaz nem én próbáltam csak halottam
[válaszok erre: #28428] [előzmény: (28426) hoffmanng, 2012-01-05 16:01:56]
Törzstag
ateszko adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hoffmanng



Tagság: 2009-01-10 15:19:13
Tagszám: #69020
Hozzászólások: 671
28426. Elküldve: 2012-01-05 16:01:56,

MinDigTv

[30750.]

Szia Andris !
Az adatbázis frissült !
Csak azt nem tudom hogy Nagy-Hideg hegy merre sugároz ! UKRAJNA ? Mert a DUNAKANYAR -ban vételi lehetőségek nem nagyon változtak !!!
Üdv, Gábor
[válaszok erre: #28427 #28437] [előzmény: (28418) part_wish, 2012-01-04 22:17:23]
Törzstag
hoffmanng adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.011111974716187 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail