Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499723/44 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (71/35
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
28150. Elküldve: 2011-12-21 20:38:40,

MinDigTv

[31026.]

nézem, nézem, de sehol sem látom, hogy ezek szobaantennás számítások lennének. (merthogy nem is azok, ugyanolyan tetőantennás adatok)

ami a különbség lehet a szobaantennás vételben, hogy az analóg zöme alacsony frekiken és korlátozások nélkül megy. ha lekapcsolánk az analógot, változhatna ez is kedvezőbb irányba (alacsonyabb frekik, végleges technológiai környezet, nagyobb teljesítmény).

2012-es tervek kapcsán írtam már, hogy egyelőre nem tudok konkrétumokkal szolgálni a bővítést illetően.
[válaszok erre: #28151] [előzmény: (28149) nocsakk, 2011-12-21 20:21:40]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nocsakk



Tagság: 2007-10-03 05:33:41
Tagszám: #49910
Hozzászólások: 3176
28149. Elküldve: 2011-12-21 20:21:40,

MinDigTv

[31027.]

http://www.ahrt.hu/Szolgaltatasok/Musorterjesztes/Orszagos_adohalozatok/m1.aspx
+
http://www.nhh.hu/dokumentum.php?cid=9127
+ tapasztalat.
Szekszárdon jön szobaantennával,csávolyi,szekszárdi,kiskőrösi,szentesi erősítőjén az M1,tehát ahogy a lefedettségi térképen is fel van tüntetve! Kültéri antennával,kb 8-10 adóról fogható.
Ha,ennyi átjátszó adó belesz kapcsolva,mint az analóg M1 nek,akkor talan eléri..
Part_wish: szekszárdi erositorol info 2012-re nézve?

http://www.mtv.co.uk/channels/mtv-rocks

MTV Rocks és Vh1 Classic fan
[Ezt a hozzászólást újraszerkesztették: 2011-12-21 20:31:21]
[válaszok erre: #28150] [előzmény: (28146) Atilu, 2011-12-21 20:08:09]
Kiváló dolgozó
nocsakk adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
28148. Elküldve: 2011-12-21 20:09:49,

MinDigTv

[31028.]

megelőztél...
[előzmény: (28146) Atilu, 2011-12-21 20:08:09]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
28147. Elküldve: 2011-12-21 20:08:43,

MinDigTv

[31029.]

köszönjük. jövő év fontos lesz, de a sport HD események miatt optimista vagyok.

"ugyanis az M1 nek a beltéri lefedettsége 98% ek!"

ezt honnan veszed?
[előzmény: (28145) nocsakk, 2011-12-21 20:00:22]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Atilu



Tagság: 2006-12-08 18:52:09
Tagszám: #38313
Hozzászólások: 5619
28146. Elküldve: 2011-12-21 20:08:09,

MinDigTv

[31030.]

"ugyanis az M1 nek a beltéri lefedettsége 98% ek! "
Ezt honnan veszed?
[válaszok erre: #28148 #28149] [előzmény: (28145) nocsakk, 2011-12-21 20:00:22]
Kiváló dolgozó
Atilu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nocsakk



Tagság: 2007-10-03 05:33:41
Tagszám: #49910
Hozzászólások: 3176
28145. Elküldve: 2011-12-21 20:00:22,

MinDigTv

[31031.]

Szia.Szép eredmény,amit idén letetetek az asztalra.Egyvalamo,ami nagyon zavar,h. olyat ne allitsatok,hogy elérte a DVBTv Az analog m1 lefedettseget,mert ez nem igaz,ugyanis az M1 nek a beltéri lefedettsége 98% ek!
Más,jövőre várható a szekszárdi erősítő bekapcsolasa?

http://www.mtv.co.uk/channels/mtv-rocks

MTV Rocks és Vh1 Classic fan
[válaszok erre: #28146 #28147] [előzmény: (28137) part_wish, 2011-12-21 17:04:56]
Kiváló dolgozó
nocsakk adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Atilu



Tagság: 2006-12-08 18:52:09
Tagszám: #38313
Hozzászólások: 5619
28144. Elküldve: 2011-12-21 19:07:36,

MinDigTv

[31032.]

Elég nehéz lenne lecserélni, mivel törvény írj elő a DVB-T-n való fent létüket, ráadásul ha jól tudom nem is fizetnek érte.
[válaszok erre: #28145 #28164] [előzmény: (28136) Amatőr61, 2011-12-21 16:58:49]
Kiváló dolgozó
Atilu adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


CineDOG



Tagság: 2011-04-22 23:31:03
Tagszám: #93286
Hozzászólások: 104
28143. Elküldve: 2011-12-21 19:05:34,

MinDigTv

[31033.]

Ja, nem lehet minden igénynek megfelelni... legyen minden sportadó, mondja az egyik, legyen mindez zeneadó, mondja a másik, legyen minden film adó, mondja a harmadik, legyen minden dokumentum-természetfilm adó, mondja a negyedik, legyen minden szex adó, mondja az ötödik, legyen minden mese adó, mondja a 6. ..... és így tovább... majd ha lesz 200 adó, akkor mindenki kedvére élvezkedhet.
[előzmény: (28140) yaksi, 2011-12-21 18:57:14]
Haladó
CineDOG adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tévészerelő



Tagság: 2010-06-18 13:14:57
Tagszám: #86111
Hozzászólások: 576
28142. Elküldve: 2011-12-21 19:05:28,

MinDigTv

[31034.]

Ezt már elmagyarázták itt, hogy az 1920-as felbontás pazarlásnak számítana, mert szemre gyakorlatilag észrevehetetlen a különbség, ahhoz képest, hogy jelentős sávszélt visz el.

Arról nem beszélve, hogy a forrásanyagok 1440-ben szoktak lenni (ha jól emlékszem), így aztán tényleg értelmetlenné válik a dolog.

____________________________
Nomen est omen.
[előzmény: (28130) Leíratkozott felhasználó, 2011-12-21 15:07:15]
Törzstag
Tévészerelő adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


CineDOG



Tagság: 2011-04-22 23:31:03
Tagszám: #93286
Hozzászólások: 104
28141. Elküldve: 2011-12-21 19:02:05,

MinDigTv

[31035.]

Ha lenne 100 adó, akkor az egyikbe biztos ez is beleférne. Ahogy van olyan tv adó, ami egész nap csak időjárásjelentést sugároz. Az is belefér a 100-ba. Sőt, én meg a politikusok helyett szívesebben néznék olyan adót, ahol élő webkamerák vannak különböző szép helyeken, és közben kellemes zene szól, meg ki van írva, hogy ott mennyi a hőmérséklet, meg hasonlók. Ha lesz 100 adó, remélem ilyen is belefér.
[előzmény: (28128) Amatőr61, 2011-12-21 14:17:42]
Haladó
CineDOG adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
28140. Elküldve: 2011-12-21 18:57:14,

MinDigTv

[31036.]

Csatlakozom! Így is van már három sportcsatorna...

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #28143] [előzmény: (28139) CineDOG, 2011-12-21 18:53:59]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


CineDOG



Tagság: 2011-04-22 23:31:03
Tagszám: #93286
Hozzászólások: 104
28139. Elküldve: 2011-12-21 18:53:59,

MinDigTv

[31037.]

Mindjárt két sportcsatorna kéne? Már ne hari de nem mindenki sportmániás.
[válaszok erre: #28140] [előzmény: (28136) Amatőr61, 2011-12-21 16:58:49]
Haladó
CineDOG adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8044
28138. Elküldve: 2011-12-21 17:28:46,

MinDigTv

[31038.]

Szia.

Lehet pezsgőt bontani - jó kis hajrá volt decemberben.
[előzmény: (28137) part_wish, 2011-12-21 17:04:56]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


part_wish



Tagság: 2008-08-14 14:17:55
Tagszám: #62557
Hozzászólások: 2209
28137. Elküldve: 2011-12-21 17:04:56,

MinDigTv

[31039.]

ma délután elindult Sály is, mindhárom multiplexet sugározza.

ezzel az idei hálózatbővítés lezárult, az A és C muxot 50, míg a B muxot 36 telephelyről sugározzuk, a tetőantennás lakossági lefedettségek a következők:

MUX-A: 98.4%
MUX-B: 84.7%
MUX-C: 97.7%

jövő év során is várható, hogy lesz további bővítés, ha lesz konkrétum ezügyben, mondani fogjuk.
[válaszok erre: #28138 #28145 #28158] [előzmény: (28132) attila.scourgeofgod, 2011-12-21 16:00:09]
Kiváló dolgozó
part_wish adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8044
28136. Elküldve: 2011-12-21 16:58:49,

MinDigTv

[31040.]

Meddig szól a szerződésük a két magyar politikai hírcsatornának ?

Vajon mennyivel nőne - vagy csökkenne - az előfizetők száma, ha az AH "lecserélné" az ATV/HÍR TV kettőst mondjuk a két Eurosport csatornára ?
[válaszok erre: #28139 #28144]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


neo8222



Tagság: 2008-04-29 19:57:17
Tagszám: #58864
Hozzászólások: 3
28135. Elküldve: 2011-12-21 16:36:13,

MinDigTv

[31041.]

Köszönöm a gyors válaszokat!

Üdv
Zöldfülű
neo8222 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
28134. Elküldve: 2011-12-21 16:23:58,

MinDigTv

[31042.]

Megtaláltam, december 2-án indult Dorog.



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[előzmény: (28133) Frovery, 2011-12-21 16:15:54]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Frovery



Tagság: 2011-08-15 09:02:08
Tagszám: #94771
Hozzászólások: 690
28133. Elküldve: 2011-12-21 16:15:54,

MinDigTv

[31043.]

Tudomásom szerint kb.1 hete már üzemel a Strázsa hegyi átjátszó Dorogon.
[válaszok erre: #28134] [előzmény: (28131) neo8222, 2011-12-21 15:56:52]
Törzstag
Frovery adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


attila.scourgeofgod



Tagság: 2009-08-19 20:58:00
Tagszám: #77030
Hozzászólások: 14469
28132. Elküldve: 2011-12-21 16:00:09,

MinDigTv

[31044.]

Passz, a legutolsó sajtóanyagban az volt, hogy idén már csak Sály indul... az a ma azért nem ma volt, Bgyarmat 13-án, Nagy-Hideg-hegy 19-én.



DTV News - Friss hírek a digitális televíziózás világából
[válaszok erre: #28137] [előzmény: (28131) neo8222, 2011-12-21 15:56:52]
Kiváló dolgozó
attila.scourgeofgod adatlapja Privát üzenet küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


neo8222



Tagság: 2008-04-29 19:57:17
Tagszám: #58864
Hozzászólások: 3
28131. Elküldve: 2011-12-21 15:56:52,

MinDigTv

[31045.]

Ma indult ugyan a Nagy-Hideg-hegyi és a balassagyarmati adó, de a dorogi nem indult el... pedig dorogi adó a honlapjukon is rajta van.

A dorogi toronyról tud valaki valamit mikor is indul be?

Köszönöm
[válaszok erre: #28132 #28133]
Zöldfülű
neo8222 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
28130. Elküldve: 2011-12-21 15:07:15,

MinDigTv

[31046.]

Gazdasági megfontolásból teljesen jók az elgondolásaid, mármint hogy a szabad sávszélt kiadni bérbe. Viszont kár egy ilyen csatornára a sávszélességet pazarolni a közszolgálati mux-ban úgy, hogy az MTVA is meg akarja tartani az ülések közvetítését.
Legideálisabb az lenne, ha a három főadó menne HD-ban kicsit megnövelt bitsebességekkel és 1440 helyett 1920-as bontással a DVB-T-n, a World pedig műholdon SD-ben. Jövőre állítólag amúgy is el leszünk árasztva HD tartalommal: F1, EB, Olimpia stb.
[válaszok erre: #28142] [előzmény: (28129) maszlag, 2011-12-21 14:22:39]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


maszlag



Tagság: 2011-12-07 10:25:25
Tagszám: #96747
Hozzászólások: 110
28129. Elküldve: 2011-12-21 14:22:39,

MinDigTv

[31047.]

Igen, ebben egyetértünk. Csak arra gondoltam, ha már egyszer felszabadul egy kis sávszélesség, azt akár értékesíteni is lehetne (bár nem ismerem a jogi hátteret), és az abból befolyó összeget akár vissza lehetne forgatni a többi csatorna tartalmi fejlesztésére.
[válaszok erre: #28130] [előzmény: (28127) yaksi, 2011-12-21 14:14:48]
Haladó
maszlag adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8044
28128. Elküldve: 2011-12-21 14:17:42,

MinDigTv

[31048.]

Szia.

A legtöbb normális országban megteremtik a lehetőséget, hogy az adott ország legfontosabb döntéseinek egy részét, a parlament üléseit, az ott folyó politikai csatározásokat valamelyik tévécsatornán figyelemmel lehessen kísérni. Nagyon sok embernek nincs internet hozzáférése, sem lehetősége, vagy pénzügyi vagy egyéb okból kifolyólag.

A politikai kiábrándultság vagy az apolitika nem elég indok arra, hogy ne legyenek ilyen közvetítések.
[válaszok erre: #28141] [előzmény: (28125) Leíratkozott felhasználó, 2011-12-21 13:43:21]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


yaksi



Tagság: 2004-07-30 18:37:58
Tagszám: #11773
Hozzászólások: 15571
28127. Elküldve: 2011-12-21 14:14:48,

MinDigTv

[31049.]

Azért arról, hogy mit teszünk be a közszolgálati muxba, meg kéne kérdezni az MTVA-t is, tekintettel arra, hogy ő fizet érte.
Én el tudnám képzelni, hogy m1-m2-Duna HD (Bár nem biztos, hogy egy gyerekcsatornának feltétlenül kell a HD felbontás, főleg, ha régi tartalmat ismétel), és mindenki kapjon egy picit nagyobb sávszélességet, a Duna World meg kerüljön ki, tekintettel arra, hogy a jelenlegi állapotok szerint:
a.) ismétel
b.) nem az ország határain belül élőknek szól.
Egy ilyen koncepciójú csatornát tényleg baromság a határokon belülieknek szánt DVB-T-re kötelező jelleggel feltenni. (És ugyanilyen érthetetlen a kábeleseket, DTH-kat a továbbításra kötelezni).

yaksi

VU+ Uno 4K SE
[válaszok erre: #28129] [előzmény: (28126) maszlag, 2011-12-21 14:09:18]
Kiváló dolgozó
yaksi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


maszlag



Tagság: 2011-12-07 10:25:25
Tagszám: #96747
Hozzászólások: 110
28126. Elküldve: 2011-12-21 14:09:18,

MinDigTv

[31050.]

Félre ne érts! Én sem azt szeretném, hogy a Parlament TV kerüljön be, hanem hogy a Duna World kerüljön ki, hiszen az egyrészt a többi (szintén továbbított) közszolgálati csatorna ismétlője lenne, másrészt azoknak szól, akik a DVB-T által lefedett területen kívül élnek, így tiszta pazarlás lenne a továbbítása, pláne HD-ben.

Ha viszont kikerülne a MinDig TV kínálatából, akkor kéne valami helyette, hacsak a felszabaduló sávszélességet be nem dobják a közösbe. Hirtelen csak a Parlament TV jutott eszembe, ami közszolgálati tematikájú, de lehetne akár egy vagy több rádió is.
[válaszok erre: #28127] [előzmény: (28125) Leíratkozott felhasználó, 2011-12-21 13:43:21]
Haladó
maszlag adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.0098090171813965 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail