ma délután elindult Sály is, mindhárom multiplexet sugározza.
ezzel az idei hálózatbővítés lezárult, az A és C muxot 50, míg a B muxot 36 telephelyről sugározzuk, a tetőantennás lakossági lefedettségek a következők:
MUX-A: 98.4%
MUX-B: 84.7%
MUX-C: 97.7%
jövő év során is várható, hogy lesz további bővítés, ha lesz konkrétum ezügyben, mondani fogjuk.
Gazdasági megfontolásból teljesen jók az elgondolásaid, mármint hogy a szabad sávszélt kiadni bérbe. Viszont kár egy ilyen csatornára a sávszélességet pazarolni a közszolgálati mux-ban úgy, hogy az MTVA is meg akarja tartani az ülések közvetítését.
Legideálisabb az lenne, ha a három főadó menne HD-ban kicsit megnövelt bitsebességekkel és 1440 helyett 1920-as bontással a DVB-T-n, a World pedig műholdon SD-ben. Jövőre állítólag amúgy is el leszünk árasztva HD tartalommal: F1, EB, Olimpia stb.
Igen, ebben egyetértünk. Csak arra gondoltam, ha már egyszer felszabadul egy kis sávszélesség, azt akár értékesíteni is lehetne (bár nem ismerem a jogi hátteret), és az abból befolyó összeget akár vissza lehetne forgatni a többi csatorna tartalmi fejlesztésére.
A legtöbb normális országban megteremtik a lehetőséget, hogy az adott ország legfontosabb döntéseinek egy részét, a parlament üléseit, az ott folyó politikai csatározásokat valamelyik tévécsatornán figyelemmel lehessen kísérni. Nagyon sok embernek nincs internet hozzáférése, sem lehetősége, vagy pénzügyi vagy egyéb okból kifolyólag.
A politikai kiábrándultság vagy az apolitika nem elég indok arra, hogy ne legyenek ilyen közvetítések.
Azért arról, hogy mit teszünk be a közszolgálati muxba, meg kéne kérdezni az MTVA-t is, tekintettel arra, hogy ő fizet érte.
Én el tudnám képzelni, hogy m1-m2-Duna HD (Bár nem biztos, hogy egy gyerekcsatornának feltétlenül kell a HD felbontás, főleg, ha régi tartalmat ismétel), és mindenki kapjon egy picit nagyobb sávszélességet, a Duna World meg kerüljön ki, tekintettel arra, hogy a jelenlegi állapotok szerint:
a.) ismétel
b.) nem az ország határain belül élőknek szól.
Egy ilyen koncepciójú csatornát tényleg baromság a határokon belülieknek szánt DVB-T-re kötelező jelleggel feltenni. (És ugyanilyen érthetetlen a kábeleseket, DTH-kat a továbbításra kötelezni).
Félre ne érts! Én sem azt szeretném, hogy a Parlament TV kerüljön be, hanem hogy a Duna World kerüljön ki, hiszen az egyrészt a többi (szintén továbbított) közszolgálati csatorna ismétlője lenne, másrészt azoknak szól, akik a DVB-T által lefedett területen kívül élnek, így tiszta pazarlás lenne a továbbítása, pláne HD-ben.
Ha viszont kikerülne a MinDig TV kínálatából, akkor kéne valami helyette, hacsak a felszabaduló sávszélességet be nem dobják a közösbe. Hirtelen csak a Parlament TV jutott eszembe, ami közszolgálati tematikájú, de lehetne akár egy vagy több rádió is.
Az kellene még, hogy ilyen szemetet betenni a közszolgálati MUX-ba. Már azért is kár, hogy az m2 közvetíti, inkább adnának ismétléseket helyette. Aki követni szeretné az üléseket az megteheti neten keresztül, ill. az MR5 még műholdon is ott van.
Azt mondják, a januártól induló Duna World nem nekünk, Mo.-n élőknek fog szólni. Van arról valami hír, hogy ennek ellenére is kötelező lesz-e továbbítani DVB-T-n?
És ettől függetlenül várható, hogy a HD minőség visszaszáll a Dunára?
Ha mégis kikerülhetne, mi lenne helyette, ami belefér egy közszolgálati muxba? Parlament TV?
Azért adótól pár kilométerre a szoba antennás vétel is garantálható normál viszonyok között,nálam eddig a régi tv-vel simán jöttek a betonrengetegben(szó szerint)szobaival,de a tv hibás volt gyárilag -mint korábban írtam-most az újnál csodálkoztam hogy na most akkor mi van.Tény hogy nem nézem rendszerességgel a Mindiget mert a Digikábelen jobb minőségű az adás is és megvan minden olyan csatorna amit szívesen nézek is.A mindig nekem csak tartalék szolgáltatás az extra ajándék volt így nem reklamálok csak meglepődtem hogy ennyire ki van szolgáltatva az időjárásnak a vétel.Köszi a válaszodat.
pedig csak 30km-re vagy Gerecsétöl, nem lehet,hogy pont fordított a helyzet és túlvezérlés okozza a gondot? az interaktív térkép szerint nincs akadály a vételed irányában.
Nálam is hasonló a helyzet Szlovákiában Ipolydamásd és Szob szomszédságában Helembán két házzal lejjebb a havernak simán jön Gerecse sima hálós antennával nálam Samsung tv-n Gercse 30 az antennám ilyen :
http://forgat-sat.hu/webshop/tecatel-mandarin-nagynyeresegu-max18dbes-antenna-p-845.html vártam a Ngy-Hideg-hegyet 38 csatorna 60, 55 és 62 csatorna 50 az a baly hogy a Samsung tv-ken van olyan hogy bithibaarány az nagyon magas 2000-ig van hát nálam 2000
ezt eddig nem tudtam csökkenteni még az antennán megpróbálok állítani .