Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499727/48 Témák: 19703 Tagok: 113672 Legújabb tag: chattool Online: (75/27
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

pimpusek



Tagság: 2008-11-29 00:34:28
Tagszám: #66102
Hozzászólások: 1216
21635. Elküldve: 2011-05-03 19:30:43,

MinDigTv

[37526.]

Bocs, elírtam. Csak az m1 van három platformon, a többi csak kettőn.
[előzmény: (21633) pimpusek, 2011-05-03 13:54:49]
Kiváló dolgozó
pimpusek adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Amatőr61



Tagság: 2008-08-05 20:41:45
Tagszám: #62236
Hozzászólások: 8045
21634. Elküldve: 2011-05-03 14:44:11,

MinDigTv

[37527.]

Megítélésem szerint újra kellene gondolni és tárgyalni a digitális sugárzás egyes elemeit. Középpontba helyezve a felhasználók, azaz a lakosság érdekeit.
Mire gondolok ?
Korrigálni a rossz elképzelést és kiírást, a tetőantennás vételt, helyette a szobaantennás vételt preferálni.
A megoldás az lenne, ha a jelenleginél kevesebb csatorna kapna helyet egy-egy mux-on, méghozzá más modulációval és nagyobb hibajavítással. Nem szükséges ekkora (24,88 Mbit/s) adatsebesség, elég lenne 16-18 Mbit/s.
A másik nagy probléma az AH üzletpolitikája, amelyet teljesen át kellene dolgozni, ugyanis jelenleg ellenérdekeltek...
Szeretném leszögezni, hogy a kialakult helyzetért nem az AH a felelős, hanem a rossz pályázati kiírás valamint annak elfogadása - az akkori kormányzat és parlamenti többség.

Természetesen a digitális átállás mindenképpen megtörténik, működőképes lesz akkor is, ha így maradnak a dolgok. Viszont nem lesz olyan jó és sikeres, mint például a sógoroké...
[válaszok erre: #21638]
Kiváló dolgozó
Amatőr61 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pimpusek



Tagság: 2008-11-29 00:34:28
Tagszám: #66102
Hozzászólások: 1216
21633. Elküldve: 2011-05-03 13:54:49,

MinDigTv

[37528.]

A négy közszolgálati jelenleg három platformért is fizet. Nem is keveset. Az analóg sugárzásra elköltött pénzt lehetne talán fejlesztésre fordítani. Erre vigosz és defihu tudna válaszolni.
[válaszok erre: #21635] [előzmény: (21632) pisty25, 2011-05-03 13:18:53]
Kiváló dolgozó
pimpusek adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pisty25



Tagság: 2008-08-04 10:57:16
Tagszám: #62171
Hozzászólások: 175
21632. Elküldve: 2011-05-03 13:18:53,

MinDigTv

[37529.]

Azzal hogy a műsorszolgáltatóknak jó e azzal vitatkoznék. Szerintem hidegen hagyja őket ez az egész dolog, hiszen a kábeles és műholdas platformon keresztül mindenkihez eljuthatnak. Manapság már csak annak nincsen előfizetése akit nem érdekel a tévé.
Én azt is elképzelem hogy egyszer egy nap bejelentik hogy eladják az AH-t.
Gyakorlatilag az hogy pl. fent van az Euronews kényszerhelyzet, hiszen csak így tudták növelni az ingyenes kínálatot. A fizetős kínálatróm meg annyit hogy olyan népszerű csatornák hiányoznak amik jo nézettséggel mennek, Viasat3, Sport1-2. Tehát még a fizetős kínálat sem olyan ami az elvárható lenne.
[válaszok erre: #21633] [előzmény: (21628) pimpusek, 2011-05-03 11:56:16]
Haladó
pisty25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Samott



Tagság: 2008-07-07 14:58:11
Tagszám: #61229
Hozzászólások: 1089
21631. Elküldve: 2011-05-03 12:08:33,

MinDigTv

[37530.]

Ja, nekik tenyleg megeri a milliardos sugarzasi dij meg a koncesszios dij kicsengetese meg egy evre. :) Mikozben foldi analogot mar csak olyanok nezik oket akik erdektelenek a hirdetoik szamara.
[előzmény: (21629) gyógyegér, 2011-05-03 12:03:14]
Kiváló dolgozó
Samott adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pimpusek



Tagság: 2008-11-29 00:34:28
Tagszám: #66102
Hozzászólások: 1216
21630. Elküldve: 2011-05-03 12:07:35,

MinDigTv

[37531.]

Ők is fizetnek az analógért és a digitálisért is.
Ha csak az utóbbi létezne, az a hétszázezer háztartás - amiről Fenech úr beszél -, azonnal rohanna settopboxot venni, hogy nehogy lemaradjon a Valóvilágról. icon53.gif
[előzmény: (21629) gyógyegér, 2011-05-03 12:03:14]
Kiváló dolgozó
pimpusek adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gyógyegér



Tagság: 2006-05-11 18:38:35
Tagszám: #30477
Hozzászólások: 903
21629. Elküldve: 2011-05-03 12:03:14,

MinDigTv

[37532.]

És szerintem a két ker. tv-nek jó!
[válaszok erre: #21630 #21631] [előzmény: (21628) pimpusek, 2011-05-03 11:56:16]
Törzstag
gyógyegér adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pimpusek



Tagság: 2008-11-29 00:34:28
Tagszám: #66102
Hozzászólások: 1216
21628. Elküldve: 2011-05-03 11:56:16,

MinDigTv

[37533.]

"...a kormány csak hátráltatja a digitális átállást. "

Ezt én is így érzem. Csak azt nem tudom, hogy ez kinek jó?
AH-nak rossz.
Műsorszolgáltatóknak rossz.
Államnak (kormánynak) is rossz.
Nekünk is rossz.

Ja, a kábeltévé cégeknek jó? icon21.gif
[válaszok erre: #21629 #21632] [előzmény: (21627) pisty25, 2011-05-03 11:21:02]
Kiváló dolgozó
pimpusek adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


pisty25



Tagság: 2008-08-04 10:57:16
Tagszám: #62171
Hozzászólások: 175
21627. Elküldve: 2011-05-03 11:21:02,

MinDigTv

[37534.]

Gyakorlatilag elismerte Jean-Francois Fenech úr hogy ez a csatornakínálat ami jelenleg van a dvb-t hálózaton, versenyképtelen, böviteni kellene minél hamarabb, de erre esély sincsen. Ez az interju nem a derülátásáról szolt. más országokkal ellentétben, itt a kormány csak hátráltatja a digitális átállást.
[válaszok erre: #21628] [előzmény: (21626) Samott, 2011-05-03 10:33:11]
Haladó
pisty25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Samott



Tagság: 2008-07-07 14:58:11
Tagszám: #61229
Hozzászólások: 1089
21626. Elküldve: 2011-05-03 10:33:11,

MinDigTv

[37535.]

"Az üzleti környezet elég barátságtalan" - interjú az Antenna Hungária vezérigazgatójával
[válaszok erre: #21627]
Kiváló dolgozó
Samott adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


roberts5



Tagság: 2009-06-05 10:43:21
Tagszám: #75084
Hozzászólások: 475
21625. Elküldve: 2011-05-02 18:03:44,

MinDigTv

[37536.]

Az elmúlt hétvégén volt lehetőségem kipróbálni a digitális adást Budapest-Nagytétényben. A vevő Alcor HD-500-as CRT tévével, teszkós gazdaságos antennával erősítő nélkül. Hely lakótelepi 3. emeleti lakás (~9,5m). Délkeletre néző ablaknál a tévé közelében helyezve el az antennát volt a legnagyobb a jel az 55-ös és a 62-es csatornán. A vétel akadásmentes volt (Q=77 és 82%). Távolság a Széchenyi-hegytől 10,7km,Száva utca 12,7km.
Törzstag
roberts5 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


celeburdi



Tagság: 2009-10-06 08:25:38
Tagszám: #78387
Hozzászólások: 3114
21624. Elküldve: 2011-05-01 18:45:01,

MinDigTv

[37537.]

Valószínüleg az sem sokat fog javítani. ha távolabb teszi a gyertyát. Ezeknek a gyertyáknak elég kicsi a kivezérelhetőségük kb. 80dBmikroVolt.

Nagyobb kivezérelhetőségű erősítővel kellene próbálkozni.
[előzmény: (21620) joejoe51, 2011-05-01 00:12:58]
Kiváló dolgozó
celeburdi adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szomgab



Tagság: 2010-12-24 10:07:14
Tagszám: #90837
Hozzászólások: 30
21623. Elküldve: 2011-05-01 18:05:37,

MinDigTv

[37538.]

És most már az M2 is rendben. Mint a régi szép időkben...
Köszi Sanyi!
[előzmény: (21621) bsanyi, 2011-05-01 16:35:46]
Zöldfülű
szomgab adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szomgab



Tagság: 2010-12-24 10:07:14
Tagszám: #90837
Hozzászólások: 30
21622. Elküldve: 2011-05-01 17:52:27,

MinDigTv

[37539.]

Hali!
Gerecsei adóról M2 kivételével mindegyiken működik.
[előzmény: (21621) bsanyi, 2011-05-01 16:35:46]
Zöldfülű
szomgab adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


bsanyi



Tagság: 2005-06-01 21:58:23
Tagszám: #19344
Hozzászólások: 27
21621. Elküldve: 2011-05-01 16:35:46,

MinDigTv

[37540.]

Üdv,

Akinek nem jön be EPG információ az A-mux csatornáin az info gombot megnyomva, kérem, hogy ellenőrizze, most jó-e. Volt egy kis beállítási hiba. Kabhegy, Gerecse és Mór voltak az érintett adók.

Sanyi
[válaszok erre: #21622 #21623] [előzmény: (21614) szomgab, 2011-04-30 15:17:04]
Zöldfülű
bsanyi adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


joejoe51



Tagság: 2005-09-07 21:27:40
Tagszám: #21729
Hozzászólások: 301
21620. Elküldve: 2011-05-01 00:12:58,

MinDigTv

[37541.]

Mivel az erősítőd a teljes UHF sávot erősíti, ezért lehet, hogy a sávban lévő más (akár analóg) adó azt túlvezérli, ezért kockázhat a vett jel. Próbáld az erősítőt az antennától távolabbra pl. félútra vagy a tv-hez közel tenni. Ilyenkor a kábelcsillapítás miatt már kisebb jeleket kap, és lehet, hogy jó lesz.


Joejoe51
[válaszok erre: #21624] [előzmény: (21617) ateszko, 2011-04-30 18:37:10]
Törzstag
joejoe51 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


tranceworld



Tagság: 2008-08-23 12:29:48
Tagszám: #62828
Hozzászólások: 2452
21619. Elküldve: 2011-04-30 22:30:45,

MinDigTv

[37542.]

megnyugtatlak, nemcsak ti. icon53.gif partwis! Ment üzi. Ahol vagyok most, ottsembiztos hogy van vétel a völgyben. Pedig bejó lenne.. Ropogó tűzmellett hbot nézni.. Hmhm

csak ki lettem tiltva, csak azt nem tudom hogy miért :-D
[előzmény: (21616) nsanya72, 2011-04-30 18:12:13]
Kiváló dolgozó
tranceworld adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Gordiusz85



Tagság: 2009-02-10 20:31:57
Tagszám: #70320
Hozzászólások: 1095
21618. Elküldve: 2011-04-30 20:29:32,

MinDigTv

[37543.]

Ez engem is érdekelne! Úgy tudom, idén november körül.... Persze mindig a mi környékünk kap meg mindent utoljára, bár szerintem lenne a MinDig Tv-re igény!
[előzmény: (21615) nsanya72, 2011-04-30 18:11:09]
Kiváló dolgozó
Gordiusz85 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


ateszko



Tagság: 2009-07-21 18:20:13
Tagszám: #76310
Hozzászólások: 786
21617. Elküldve: 2011-04-30 18:37:10,

MinDigTv

[37544.]

Az antennám nem lepke azzal én nem fogok itt semmit már belinkeltem hogy milyen antennám van az analógban is Gerecse van a környéken tőlem arról sem volt jó vétel soha a legjobb vételem ebből a pontból volt ahová most raktam fel az új antennát .
[válaszok erre: #21620] [előzmény: (21609) nyilasmisi, 2011-04-29 23:46:50]
Törzstag
ateszko adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nsanya72



Tagság: 2010-09-28 14:26:55
Tagszám: #88885
Hozzászólások: 304
21616. Elküldve: 2011-04-30 18:12:13,

MinDigTv

[37545.]

Mindig mi vagyunk a sor legvégén mindenben!!!
icon67.gif
[válaszok erre: #21619]
Törzstag
nsanya72 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nsanya72



Tagság: 2010-09-28 14:26:55
Tagszám: #88885
Hozzászólások: 304
21615. Elküldve: 2011-04-30 18:11:09,

MinDigTv

[37546.]

Fehérgyarmat mikor kezdi meg a tesztelést?!
[válaszok erre: #21618]
Törzstag
nsanya72 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szomgab



Tagság: 2010-12-24 10:07:14
Tagszám: #90837
Hozzászólások: 30
21614. Elküldve: 2011-04-30 15:17:04,

MinDigTv

[37547.]

Természetesen megtettem, ugyanaz. Ha beállítom a z 55-ös csatin, minden működik, ugyanezt a 64-esen: "nincs információ". Ha jól emlékszem, Gerecse indulása utáni első napokban volt ehhez hasonló, utána rendesen ment minden.
[válaszok erre: #21621] [előzmény: (21613) djhoresz, 2011-04-30 15:02:07]
Zöldfülű
szomgab adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djhoresz



Tagság: 2009-01-15 23:01:50
Tagszám: #69241
Hozzászólások: 1353
21613. Elküldve: 2011-04-30 15:02:07,

MinDigTv

[37548.]

Próbáld lekerestetni a hibás muxot. icon33.gif
[válaszok erre: #21614] [előzmény: (21612) szomgab, 2011-04-30 11:50:16]
Kiváló dolgozó
djhoresz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


szomgab



Tagság: 2010-12-24 10:07:14
Tagszám: #90837
Hozzászólások: 30
21612. Elküldve: 2011-04-30 11:50:16,

MinDigTv

[37549.]

Tisztelt "AH-s" urak! Az országos karbanntartás óta a dekóder INFO billentyűjét használva az A MUX programjairól (kivéve az M1-et) nem tölti be az információt ("Nincs információ"), a gomb második megnyomására "No event name" és üres ablak a válasz. EPG viszont működik. Ugyanezen MUX a Széchenyi-hegyről nézve tökéletes, minden ott van, ahol lennie kell. Adó: Gerecse, Wayteq dekóder. Karbanntartás előtt minden rendben volt!
[válaszok erre: #21613]
Zöldfülű
szomgab adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


hiperion



Tagság: 2010-05-25 19:49:49
Tagszám: #85315
Hozzászólások: 205
21611. Elküldve: 2011-04-30 09:33:08,

MinDigTv

[37550.]

Tud valaki esetleg a WayteQ HD-90CXS-hez hasonló hibrid set-top-boxot, csak DVB-T/DVB-S helyett DVB-T/DVB-C kivitelben?
Haladó
hiperion adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.010917186737061 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail