Telefunken TTR100C, felol probaltam
itt erdeklodni, de valoszinu senkinek nincs.
Nekem mar van, hamarosan atkerul a nagymamamhoz. Amit eddig tapasztaltam, az csak pozitiv. AFD-t ismeri, egyszeruen kezelheto,
alacsony a fogyasztasa - ebbol kisebb "gondom" is akadt.
Megpedig, hogy a nagyinak minel egyszerubb legyen a dolga, azt talaltam ki, hogy egy MASTER/SLAVE hosszabbiton keresztul mukodtetem a dekodert es a TV-t is.
Dekoder a MASTER stekkerben, TV a SLAVE-ben, es akkor eleg a dekoder taviranyitoja is. Ha megy a dekoder a TV is kap 230-at. Na de kerem a dekoder STANDBY-ban 1W-ot fogyaszt, bekapcsolva meg 1.05-ot.
Ez nagyon dicseretes, de igy nem mukodik a MASTER/SLAVE hosszabbito.
Most azt eszeltem ki, hogy a SCART kabel 8-as pinjen megjeleno 12V-al kapcsolok egy relet ami aztan ki/be kapcsolja a TV-t.
Ha van itt egy szaki aki hozzaszolna, ne kimeljen.
Koszi
Én elhiszem,de javasolj már akkor valami más antennát.Itt Tokajtól vesszük a jelet dimbes dombos vidéken,de vétel az nem nagyon van.A térkép szerint halvány rózsaszínek vagyunk tehát a szerint tetőanntennás vételnek kellene lennie
Szerintem soha.
Ha Kab-hegyet lehet venni Pozsony magasabban fekvő helyein, akkor nem hiszem, hogy kerül átjátszó a Mosonmagyaróvár-Hegyeshalom-Dunakiliti háromszögbe.
Elképzelhető, hogy Sopron nem jön jól ott már, de Gerecsének mennie kell. Győr a teljesítményét és magasságát figyelembe véve messze van.
Ha érdekel egy mérés, írj privát üzenetet.
Nekem is van hdmi switch-em és nem használom a távirányítóját, mert mindig azt kapcsolja ami aktív. Egyszerre meg nem kapcsolom be a 3 hdmi-s cuccot. :)
/honkongi cucc/
Én nem vennék olyan készüléket, amely nem alkalmas a kárta befogadására. Mert mi van ha mégis szeretnék a későbbiekben kódoltakat is nézni? 15 ezertől már vannak conax-os boxok.
A kártya az első használattól számítva 10 napig preview módban van, így addig jön vele minden csatorna. Tehát hétfőn is elég regisztrálni. De nekem anno, amikor vettem azt mondták célszerű megvárni vele a 9. napot ezzel is nyerve a dolgon, mivel a hivatalos aktiválástól ketyeg az 1 év.
---------------------------
85,2°K-45°NY - Faval 100 cm + Digipower SG2100 - Triax TD78 - Sharp 0,3 dB-es LNB-k - Opticum x403 - UPCD Direct Medium
Ma végül némi szülői segítséggel, plusz a Supershop kártyámon lévő pontok felhasználásával vettem az Intersparban egy Orion r675 médiaboxot, egyéves előfizetéssel. Idáig elégedett vagyok. A Duna2 meg az RTL Klub kicsit akadozott, de állítottam a szobaantennán, s azóta nem. (Bár lehet, hogy ez nem osztott/szorzott.) Kérdésem: ügye elég csak hétfőn regisztrálnom?
Akkor talán egy Alcor HD-500 megfelelő lenne neked. A fat32-nél pedig az 1 óránál hosszabb felvételeket ált. darabolással oldják meg a pvr-es STB-k, persze lejátszáskor ez nem észrevehető amennyiben a STB-vel játszod le.
Köszi szépen, természetesen jártam ezen az oldalon, de nem szúrtam ki ezt a linket.. Kicsit retró ez a szkennelt kézikönyv, de a célnak tökéletesen megfelel. Egész jó készüléknek tűnik, csak az USB-s háttértárnál kizárólag a FAT32 támogatott, így meggondolandó... Érdekes, hogy hogyan oldhatja meg az 1 óránál hosszabb felvételeket így.
Az alábbi linken megtalálod az ORION R665 készülék rövid leírását, a sorok közt elrejtve ott van a link is a RÉSZLETES ismertetőhöz (benne a teljes speckóval):
Ha mindentudó médialejátszóra lenne szükségem, és lenne kidobálni való 30 ezer Ft-om, akkor nyilván igazad volna, de nem véletlenül az olcsó beltérik között válogatok, és teljesen meg lennék elégedve egy alap formátumokat (MPEG 2/4, DIVX, XVID, MP3) kezelni tudó készülékkel is. Kérdezhetném, ha semmi mást nem tud, csak a DVB-T adásokat fogadni, akkor mi kerül rajta 15 ezer Ft-ba? (azt már csak zárójelben jegyzem meg, hogy nekem is csak 1 szabad HDMI bemenetem van, ezért 2 digitális forrásnak egyszerre már nincs hely)
Azt azért ne felejtsd el, hogy annak a csatornának, aki fel akar kerülni a szabadon vehető DVB-T-re, komoly pénzt kell fizetnie.
Én nem szeretnék még több kódolt adást, először legyen egy normális FTA kínálat.
Az a fájó Attila tegnapi internetes kacsájában, hogy:
- teljesen hihető volt - mindenki reménykedik, hogy így lesz (vagy valami hasonló)
- ismerve a magyar hatóságokat, még évekig ülnek az AH kérelmén és lehet, hogy el se fogadják Könyörgöm, legyen már a Mux B is DVB-T!
Az én véleményem az, hogy nincs értelme ezen STB-okat megáldani médialejátszó képességekkel, úgy sem lesz tökéletes, úgy sem fognak egy alaphelyzetbe földi digitális vételre kitalált kütyüre kidobni új fw-t pusztán azért mert egy-egy kódek újabb verziója módosult valamelyest s ezért nem játssza le az előző fw.
Szóval csak kellemetlenséget tud okozni, ha médialejátszásra egy DVB-T STB-t használunk. Amennyiben szeretnél lejátszani mkv; xvid/divx ts ogg mp3 flac ape flv mp4 stb. kiterjesztésű file-okat inkább érdemes 30-at kidobni egy m.lejátszóért, annyiért már kapsz egy Venice-t.
Egy viszont biztos, h a teszkós technika tv-kben jobb "médialejátszó" van, mint az agyon ajnározott Alcor STB-kben.