Regisztrál :: Profil :: Beállítás :: Tagok :: Szavazógép :: Csoportok :: Segítség Vissza :: Főoldal 
 Hozzászólások: 9499781/4 Témák: 19704 Tagok: 113676 Legújabb tag: localseoservicesuae Online: (51/33
 Név: Jelszó:  Eltárol  Elfelejtette jelszavát?
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 

gamma-x



Tagság: 2007-04-25 11:22:19
Tagszám: #44295
Hozzászólások: 372
20784. Elküldve: 2011-02-23 15:52:13,

MinDigTv

[38376.]

Nem kötekedésképpen, de nem fárasztó mindíg beszúrni azt a kódot, mely a betűméretéért felelős?
Vagy csak feltünési viszketegséged van!?
[válaszok erre: #20785] [előzmény: (20782) LoopUS-47, 2011-02-23 14:55:09]
Törzstag
gamma-x adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nakiazaki



Tagság: 2008-11-27 15:49:01
Tagszám: #66056
Hozzászólások: 952
20783. Elküldve: 2011-02-23 15:25:39,

MinDigTv

[38377.]

"Az összes további bejegyzés csak szükségtelen szószaporítás, vita a vitáról - nyilván mindenképpen szeretnétek eljutni addig a pontig, ahol a mod közbeavatkozik."
[előzmény: (20782) LoopUS-47, 2011-02-23 14:55:09]
Törzstag
nakiazaki adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


LoopUS-47



Tagság: 2008-08-07 23:07:02
Tagszám: #62326
Hozzászólások: 339
20782. Elküldve: 2011-02-23 14:55:09,

MinDigTv

[38378.]


Úgy látszik, nem is sejted, mekkora tévedésben vagy: számít, bizony számít - itt is, másutt is, mindenhol, és főleg mindenkinek. Legfeljebb nem tud róla, de attól még fontos mindenkinek.

Ami pedig a "minket nem érdekel" kijelentést illeti: lehetőleg csak a magad nevében nyilatkozz!

[válaszok erre: #20783 #20784] [előzmény: (20773) Leíratkozott felhasználó, 2011-02-23 07:32:20]
Törzstag
LoopUS-47 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


vigosz



Tagság: 2008-07-15 01:03:36
Tagszám: #61472
Hozzászólások: 4172
20781. Elküldve: 2011-02-23 11:11:14,

MinDigTv

[38379.]

nem kommunális hulladék, hanem veszélyes hulladék :)
[előzmény: (20775) gamma-x, 2011-02-23 08:28:52]
Kiváló dolgozó
vigosz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zss2



Tagság: 2006-06-18 12:34:45
Tagszám: #31777
Hozzászólások: 531
20780. Elküldve: 2011-02-23 10:30:19,

MinDigTv

[38380.]

Szia! nincs mérőműszerem,egy régebbi maszek gyártmányú yagi antenna van egyébként,és csak a magasabb frekin lévő muxon csinálja a problémákat,Komádiról van szó,ma elhozom a boxot és próbálom a saját antennámmal,egyébként ezen a boxon csak egy skála van,nincs külön a menüben jel nagyság és jel minőség,és azon néztem a kb,80%-ot,és ez a yagi, üzletben vásárolt antenna,maszek gyártmány,az analóghoz tökéletes volt,egy alu zárt szelvényen van a vhfIII.sávban lévő vertikális polarizáció mtv1, és ua a zártszelvényen az uhf 32,ill 49ch-n lévő tv2 és rtl klub,horizontális,a lényeg hogy megpróbálom egy másik helyen más antennával és beszámolok a fejleményről.
[előzmény: (20774) djhoresz, 2011-02-23 07:43:34]
Törzstag
zss2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gamma-x



Tagság: 2007-04-25 11:22:19
Tagszám: #44295
Hozzászólások: 372
20779. Elküldve: 2011-02-23 09:20:45,

MinDigTv

[38381.]

Akkor ott nem trafó adtta a 12V-ot hanem kapcs üz. táp. Trafónál nem csinálhat ilyet! Egyébként ha lehet én mindíg kerülöm az erősítőt.
[válaszok erre: #20786] [előzmény: (20778) stubyte, 2011-02-23 09:13:58]
Törzstag
gamma-x adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


stubyte



Tagság: 2007-06-23 13:43:03
Tagszám: #46295
Hozzászólások: 10168
20778. Elküldve: 2011-02-23 09:13:58,

MinDigTv

[38382.]

Amennyiben az erősítőt minél közelebb helyezed el az antennához - a tápfeladást is - akkor nincs vele probléma. Ha a TV, illetve STB-től jön fel a táp az okozhat gondot, főleg bonyolultabb - közösítős, több felhasználós - rendszereknél. Ilyenkor célszerűbb és olcsóbb az antennaközeli erősítés, mint speciális osztó-tápfelengedős-közösítő elemekkel telepakolgatni a rendszert.

A múltkor olyan szerencsétlen helyen szereltem, ahol nem volt mindegy, hogy a 230 V-ba hogy dugod be az erősítő trafóját, ha felcserélted a fázist és a nullát akkor nem volt jó. Hogy miért azt nem tudom. De a tag ragaszkodott a saját maga barkácsolt UHF antennájához. (Igaz a 69-en már nagyon érezhető voltak a hiányosságai) Ilyen helyen öröm szerelni és főleg garanciát vállalni a munkára.

STuB
Védd a fákat - Egyél hódot !!!
[válaszok erre: #20779] [előzmény: (20777) gamma-x, 2011-02-23 08:56:51]
Kiváló dolgozó
stubyte adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gamma-x



Tagság: 2007-04-25 11:22:19
Tagszám: #44295
Hozzászólások: 372
20777. Elküldve: 2011-02-23 08:56:51,

MinDigTv

[38383.]

Én olyan lepkére értettem ami nincs erősítve! Erősítőst én elvből nem rakok fel mert a legelső viharnál beszarik. Amit belinkeltél ugyanaz a gyár gyártja azt a lepkét is amelyikre értettem.
[válaszok erre: #20778] [előzmény: (20776) djhoresz, 2011-02-23 08:37:39]
Törzstag
gamma-x adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djhoresz



Tagság: 2009-01-15 23:01:50
Tagszám: #69241
Hozzászólások: 1353
20776. Elküldve: 2011-02-23 08:37:39,

MinDigTv

[38384.]

"Ha nincs erősítve"
Kb:2 hete raktam egy régi lepkét erősítős,gerecsére ami légvonalban 15Km-er.Viszont mélyen volt a hely 10 m magasra raktuk zsír új 3×-os árnyékolású kábellal fasza is lett.LG tv-n jelerősség 82%,jelminőség 100% mindkét muxon 63-ason és 64-esen is. öszepakoltam elmegyek tulaj telózik hogy ugrál a jel le fel és akad.Visszamentem leugrott 40-ig is.Kipakoltam antennacsere egy ilyenre: http://www.betacomszerviz.hu/eshop/product_info.php?cPath=23_37&products_id=461
és láss csodát azóta semmi gond vele.Jelerősség is 90-re nőtt jelminőség 100%
[válaszok erre: #20777] [előzmény: (20775) gamma-x, 2011-02-23 08:28:52]
Kiváló dolgozó
djhoresz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gamma-x



Tagság: 2007-04-25 11:22:19
Tagszám: #44295
Hozzászólások: 372
20775. Elküldve: 2011-02-23 08:28:52,

MinDigTv

[38385.]

Azért ott szerintem más lesz! 80%-al minden vevőnek jónak kell lennie ha nincs erősítve! Amelyik meg nem, az kommunális hulladék nem DVB-T vevő! A lepkéről meg annyit, hogy amit eddig felraktam mindnek tökéletes volt az erősítése felratam egy mostani überfaszának mondott terrestrial yagi-t és szarabb volt mint lepkével. Ezt kétszer kipróbáltam és hagytam a fenébe a dolgot. Az a baj, hogy nem gyárt senki olyan műszert, ami jó müholdra is és DVB-T-re is. Ha van akkor olyan drága mint a pocokméreg! Én nem cserélgetem a szoftokat mert az az álmoskönyv szerint sem jelent jóT Valami sohasem lesz rajta tökéletes. Mivel a gyárban kikísérlezték annak 90%-ban okésnak kell, hoigy legyen. Aki meg rácsavarja az újat ne vinnyogjon, hogy ez szar+ az nem müxik.
[válaszok erre: #20776 #20781] [előzmény: (20774) djhoresz, 2011-02-23 07:43:34]
Törzstag
gamma-x adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djhoresz



Tagság: 2009-01-15 23:01:50
Tagszám: #69241
Hozzászólások: 1353
20774. Elküldve: 2011-02-23 07:43:34,

MinDigTv

[38386.]

Erre gondoltam én is!!!
Nem biztos,hogy az a 80% garancia bármire is.Ha egy gyenge lepke van felerősítve ez a végeredménye.A %-ok amiket tv-ken és beltériken lát az ember az csak egy kiinduló alap,semmi más.Ha szoftot cserélsz sok esetben mást fog mutatni pedig semmihez nem is nyúlsz a beállítások terén.Ez tapasztalat elég sok antennát felszereltem már.
Az illető meg nem írta milyen is az az antenna,hanem mindjárt a boltba vinné vissza a vasat.Ez itt a baj,nincs hozzá szakértelem.
[válaszok erre: #20775 #20780] [előzmény: (20766) gamma-x, 2011-02-22 16:15:07]
Kiváló dolgozó
djhoresz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Leíratkozott felhasználó
20773. Elküldve: 2011-02-23 07:32:20,

MinDigTv

[38387.]

Ez nem az a fórum, ahol számít. Most már sajnos tudjuk, hogy neked igen. Minket viszont nem érdekel ...
[válaszok erre: #20775 #20782] [előzmény: (20751) LoopUS-47, 2011-02-21 21:53:37]
Üzenet szerkesztése   Üzenet törlése   


LoopUS-47



Tagság: 2008-08-07 23:07:02
Tagszám: #62326
Hozzászólások: 339
20772. Elküldve: 2011-02-23 00:32:40,

MinDigTv

[38388.]


A sok fölösleges süketelés helyett - lám - én a figyelemfelhívást sokkal elegánsabban, mindösszesen 5 szóval megoldottam a legcsekélyebb személyes(kedő) szó, hangszín, vagy árnyalat nélkül.
...és mindenki értette.
Az összes további bejegyzés csak szükségtelen szószaporítás, vita a vitáról - nyilván mindenképpen szeretnétek eljutni addig a pontig, ahol a mod közbeavatkozik.

[előzmény: (20769) nakiazaki, 2011-02-22 21:49:00]
Törzstag
LoopUS-47 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tom25



Tagság: 2007-01-28 03:41:35
Tagszám: #40695
Hozzászólások: 2008
20771. Elküldve: 2011-02-22 22:53:59,

MinDigTv

[38389.]

"Na ez azért már hülyeség! Mennyinek kell, hogy normális legyen? 200%?" Tudod ez igazából készülékfüggő.. Nálam pl 66,és72 %-os muxoknál tökéletes a vétel.. Van akinél 20%-nál is az.. S van persze,hogy a 80 is kevés. Ez főleg akkor fordul elő,ha a jellel együtt zavart is összeszed az antenna. Nálam is volt már rá példa,extrém nagy tropónál,hogy a kép nézhetetlenné vált,mert az adó irányáböl zavart is vett az antenna.. a beltéri így pedig már képtelen volt kicsomagolni a muxok adatait..
[előzmény: (20765) gamma-x, 2011-02-22 16:10:43]
Kiváló dolgozó
Tom25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


Tom25



Tagság: 2007-01-28 03:41:35
Tagszám: #40695
Hozzászólások: 2008
20770. Elküldve: 2011-02-22 22:38:36,

MinDigTv

[38390.]

"Na ez azért már hülyeség! Mennyinek kell, hogy normális legyen? 200%?" Tudod ez igazából készülékfüggő.. Nálam pl 66,és72 %-os muxoknál tökéletes a vétel.. Van akinél 20%-nál is az.. S van persze,hogy a 80 is kevés. Ez főleg akkor fordul elő,ha a jellel együtt zavart is összeszed az antenna. Nálam is volt már rá példa,extrém nagy tropónál,hogy a kép nézhetetlenné vált,mert az adó irányáböl zavart is vett az antenna.. a beltéri így pedig már képtelen volt kicsomagolni a muxok adatait..
[előzmény: (20765) gamma-x, 2011-02-22 16:10:43]
Kiváló dolgozó
Tom25 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nakiazaki



Tagság: 2008-11-27 15:49:01
Tagszám: #66056
Hozzászólások: 952
20769. Elküldve: 2011-02-22 21:49:00,

MinDigTv

[38391.]

/off

Semmit sem KELL helyesbíteni. Én tudom, hogy Szatmárnémeti, te tudod hogy Szatmárnémeti, sokan mások is tudják, hogy Szatmárnémeti, de aki most találkozik először ennek a városnak a nevével, azt ne piszkáljuk már feleslegesen. Szépen is el lehet mondani neki, hogy ez a város régen bizony nagy Magyarországhoz tartozott, és mint ilyen, magyar neve is van - viszont egyáltalán nem KELL kioktatni 30-as betűmérettel, három felkiáltójellel is nyomatékosítva. Ez (szerintem) szimplán jó modor kérdése...
[válaszok erre: #20772] [előzmény: (20768) LoopUS-47, 2011-02-22 18:33:02]
Törzstag
nakiazaki adatlapja Privát üzenet küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


LoopUS-47



Tagság: 2008-08-07 23:07:02
Tagszám: #62326
Hozzászólások: 339
20768. Elküldve: 2011-02-22 18:33:02,

MinDigTv

[38392.]

Ha már így visszatértél erre:

Bizonyára sokaknak ujdonságot mondtál - ez dicséretes... :)

...de azért remélem érted - és az olvasóközönség nagyobb része is tudja -, miért is KELLETT helyesbítenem a #20746-os bejegyzésben írt Satu Mare-t itt, ezeken a magyar hasábokon !
[válaszok erre: #20769] [előzmény: (20767) masodikmusor, 2011-02-22 17:56:39]
Törzstag
LoopUS-47 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


masodikmusor



Tagság: 2009-01-25 22:26:46
Tagszám: #69681
Hozzászólások: 3291
20767. Elküldve: 2011-02-22 17:56:39,

MinDigTv

[38393.]

Sătmar, németül Sathmar, Szákmér, Szátmér. Talán még szász neve is van.

Mind ugyanazt jelenti

földfelszíni WayteQ MovieBox CX,
RTL2832U + DVB-T2 (Thomson),
Telekom kábel IPTV (...)
(már a monitor se katódsugárcsöves) - visszasírom
TV: egy Bravia és egy Philips (de az is kínai...)
[válaszok erre: #20768] [előzmény: (20751) LoopUS-47, 2011-02-21 21:53:37]
Kiváló dolgozó
masodikmusor adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gamma-x



Tagság: 2007-04-25 11:22:19
Tagszám: #44295
Hozzászólások: 372
20766. Elküldve: 2011-02-22 16:15:07,

MinDigTv

[38394.]

Max. azért lehet rossz 80%-nál ha szarrá van erősítve, mivel az erősítő a zajt is erősíti +saját zaj! De ez ebből nem derül ki amit írtál!
[válaszok erre: #20774] [előzmény: (20763) djhoresz, 2011-02-22 15:25:57]
Törzstag
gamma-x adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


gamma-x



Tagság: 2007-04-25 11:22:19
Tagszám: #44295
Hozzászólások: 372
20765. Elküldve: 2011-02-22 16:10:43,

MinDigTv

[38395.]

Idézet:
Lehet az a kb:80% kevés a fix képalkotáshoz.

Na ez azért már hülyeség! Mennyinek kell, hogy normális legyen? 200% Más gond lesz ott! Ja és amivel kijön a gyárból szoftal jó kell, hogy legyen, max. nem tud annyit. Ha új szoftot teszel rá oda a gari ez tuti!
[válaszok erre: #20770 #20771] [előzmény: (20764) nsanya72, 2011-02-22 15:51:28]
Törzstag
gamma-x adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nsanya72



Tagság: 2010-09-28 14:26:55
Tagszám: #88885
Hozzászólások: 304
20764. Elküldve: 2011-02-22 15:51:28,

MinDigTv

[38396.]

Szia
A jel erősséged mennyi?
Lehet,hogy gyenge!
Ha nem vidd vissza az üzletbe.
Próbálják ki ha lehet de nem hiszem hogy jó lenne.
Azért a 80%elég jónak mondható szerintem.
[válaszok erre: #20765] [előzmény: (20760) zss2, 2011-02-22 12:20:57]
Törzstag
nsanya72 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


djhoresz



Tagság: 2009-01-15 23:01:50
Tagszám: #69241
Hozzászólások: 1353
20763. Elküldve: 2011-02-22 15:25:57,

MinDigTv

[38397.]

Lehet az a kb:80% kevés a fix képalkotáshoz.
Próbálj az antennán állítani,arrébb helyezni.Csatlakozókat kábeleket megígazítani blankolni.
Milyen antenna egyébként???
[válaszok erre: #20766] [előzmény: (20760) zss2, 2011-02-22 12:20:57]
Kiváló dolgozó
djhoresz adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése WWW oldal Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


nsanya72



Tagság: 2010-09-28 14:26:55
Tagszám: #88885
Hozzászólások: 304
20762. Elküldve: 2011-02-22 14:34:07,

MinDigTv

[38398.]

Sziasztok
Tud valaki arról,hogy lesz-e a közeljövőben csatorna bővítés?
Törzstag
nsanya72 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


macisat



Tagság: 2006-01-12 20:36:24
Tagszám: #25731
Hozzászólások: 639
20761. Elküldve: 2011-02-22 12:43:22,

MinDigTv

[38399.]

Köszönöm a linket! Amit nem értsz azt én sem csak valahol olvastam azt a verzió számot , de az enyémen is az van, ami neked is az első volt. Ki próbálom az újabbat.
[előzmény: (20757) sztgyi, 2011-02-22 10:09:06]
Törzstag
macisat adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   


zss2



Tagság: 2006-06-18 12:34:45
Tagszám: #31777
Hozzászólások: 531
20760. Elküldve: 2011-02-22 12:20:57,

MinDigTv

[38400.]

Sziasztok! egy ismerős vásárolt egy Telefunken ttr280c-t,kép szétesik,kockásodik,szaggat,jel minőség,nagyság kb,80%,szoft.v.6.8.volt-e valakinek hasonló hiba jelenség?van-e hozzá frissebb szoft,vagy vissza a boltba?
[válaszok erre: #20763 #20764]
Törzstag
zss2 adatlapja Privát üzenet küldése Email küldése Felvétel a címjegyzékbe Felvétel tiltó listára Hozzászólások száma:   
 

MinDigTv

(üzenet: 59123, Sat)
 
    / 2365 
Lista: 
Kép:
Smile:
  

SAT.HU Antenna Szakáruház

Új hozzászólás írása
  Név :   Jelszó :
  Mail :
  Üzenet:

 Betűszín:  Háttérszín:
 Árnyék:      Parázslás:
BBcode On/Off.    Betűméret:
Url/Kép autokonverzió On/Off.
Aláírás beszúrása
  Kép feltöltés: [Feltöltési max. file méret (byte): 20000]
    Írja be ide a képen látható biztonsági kódot:
Smiley kódok teljes listája
Az oldal 0.011589050292969 másodperc alatt generálódott.

  Cégadatok  |   Felhasználási feltételek  |   Adatvédelem  |   Általános Fórum Szabályzat  |   Segítség
  Netboard Bt. © 2001-2023. E-mail