hozzányúltak Szenteshez? Tegnap beindult a csabai adótorony, és gyakorlatilag Szentes megszűnt Békéscsabán. Tetőantennával is olyan lehetetlen vétele van, az analógok tiszta mákosok, a digitális adások pedig nálam gyakorlatilag megszűntek. A Komádi jön ugyanolyan erősen, tehát az antennám nem ment szarrá. Más is tapasztalta ezt.
Azonban, a C mux kiváltására szakosodott transzponder még nem indult el a csabai tornyon, így a város most gyakorlatilag C-mux nélkül maradt. Ho-ho-ho-ho, karácsonyi meglepetés december 1-től...
En a karacsonyi ajandekot igy oldottam meg: 1.DPS HD 80-11500ft.Annyuk nezheti rajta a VV-t,Megafraszt,hireket meg a tobbi...2.Apjuk,annyuk nezheti rajta pendrive-rol a Predatorokat (akinek az elso resz kell annak ott a H at B aszottul O cco filmek csatornaja jo penzert havonta..) 3.Veetle.com ha uj filmeket akar nezni apjuk mig annyuk a nepzenet nezi a Dunan pl..
Nem off-Mit mond a zsido mikulas az ovodaban miutan kibontja a puttonyat?? "Sziasztok gyerekek! Megjott a mikulas! Lehet vasarolni!! " Nekem errol az egeszrol ez jutott eszemben..bocs
Szerintem még az is nagyon jó opció, főleg nyelvtanuláshoz, ha az eredeti hang mellé az eredeti nyelvű feliratot is be tudod kapcsolni. Nem emlékszem már, hogy ez kivitelezhető-e a z Extra AXN-jén, de DVD-knél sokszor alkalmaztam.
vigosz: hát igen. és a szegény kábelesek, akik anno spontán privatizálták a házakban lévő kész antennarendszereket, majd belépési díjat is szedtek érte mindig meg tudják magyarázni, hogy nekik miért fáj.
nem lehet csatornaszámot bővíteni, mert nincs már hely. majd ha jön a digitális rendszer.
nem lehet egyénileg csatornákat választani, mert drága beruházás. majd a digitális rendszer.
a digitális rendszerben nem lehet csatornaszámot bővíteni, mert hát igen, szóval a jogdíjak. sok.
a digitális rendszerben nem lehet egyénileg csatornákat választani, mert az előfizető járna rosszul.
túl sok a must carry csatorna, ezt nem bírjuk anyagi forrással, és különben sincs hely.
viszonylag nyugodt embernek ismernek a médiaszakmában, de a hazai kábelszövetségek mélyen tisztelt vezetőinek megszólalásai után általában nagyon gyorsan keresnem kell egy toalettet, mert néha az egész heti ebéd kijön...
valaki egyébként itt írta, hogy a reklámok sok pénz. francokat. ha reklámból kellene megélni, 6-7 adónál több nem működne az országban. (de ez máshol is igaz, pl. az MTV Dance, Hits, stb. adókon egész nap ugyanaz a 3-4 blokk megy). azért tud ennyi csatorna lenni, mert a kedves néző kifizeti, tetszik, nem tetszik, kell, nem kell...és igazából az sem baj, ha nem nagyon van műsor, amiben egyébként mostanában az MTV is jeleskedik, és ahogy nézem, érdemi műsorkészítés az új rendszerben sem várható :)
[fentiek egyébként jól összefoglalják, mit rontott el az AD a DVB-T-vel. ahelyett, hogy felajánlott volna egy olcsó beltérit, adott volna 20 csatornát kapásból tesztjelleggel, ingyen hogy a nép rászokjon..nem, ők inkább nekiálltak 10 éves sugárzási szerződéseket kidolgozni, amit minden szolgáltató csak kényszerből és politikai nyomásra írt vagy nem írt alá, és magasról tesz az egész platformra a továbbiakban. azt gondolom, az országos csatornák felől a DVB-T akár fel is fordulhat, és nem járok messze az igazságtól...]
Abszolút igazad van, legyen nagyon sok natív HD műsor a képernyőn!
Miért volt a rövidpályás úszó EB SD-ben? Mert nem volt pénz a HD változatra.
A vita nem is arról szól, hanem arról, hogy van-e értelme HD-ba felkonvertálni az SD-t vagy elegendő SD-ben sugározni az SD-t. Szerintem sokkal jobb a HD-ra felkonvertált SD, mint a natív SD.
Azért van különbség a valódi HD és a felkonvertált HD között. Erre jó példa volt a rövidpályás úszó EB. A minősége meg sem közelítette a budapesti EB tényleges HD minőségét. Most sem értem, hogy miért nem közvetítették valódi HD-ban.
A műsorterjesztőknek és a műsorszolgáltatóknak nem érdekük, hogy legyen FTA modell. Ők inkább a nagyon-nagyon sokcsatornás modellt szeretik, amikor a néző azokért a csatornákért is fizet, amelyeket nem néz. Ez kb. 70-80%-a a csomagoknak. Viszont a csomagok úgy vannak összerakva, hogy kénytelen vagy a közepeset vagy ha jobb tartalom érdekel, a fullos csomagot választani + 1-2 minicsomagot is.
Nem érdeke a jelenlegi rendszert átalakítani a két országos FTA kereskedelmi tévének sem, mert övék a reklámtorta zöme.
én karácsonyra praktikusabb ajándékkal is beértem volna. Pl. hogy az előfizetős Nat Geo rendes 16:9 képarányban jöjjön, még ha SD-ben is. Jó példa az Autonomia és az ATV. A szüleimnél a Nat Geo HD iptv-n jön, a képaránya 16:9, lehetne közös a jelforrás, de természetesen SD-n továbbítva a mindig extrás felhasználóknak. Az sem zavar, ha a sarokban a logón ott marad a HD felirat és valójában SD lesz, mint ahogy az ATV-nél sem zavar.
Nézd meg egy rendes képernyőn (32" vagy nagyobb LCD tv) délben a Kívánságkosár műsort felváltva az Autonómián és a Dunán. Égbekiáltó a különbség. Pedig a műsor SD.
Emellett néha kapcsolja a Dunára, naponta több HD műsor megy, ráadásul még jók is (számomra). Az MTV is szeretne HD tartalmat adni, de az, hogy nincs hozzá technika, az az előző Kormány által beterjesztett, az idei évet érintő 9,4 milliárd forint elvonásnak köszönhető.
Emellett nézd meg a ZDF HD, ARD HD és az Arte HD csatornákat (mind szabadon fogható műholdról, Astra 19,2 fok). Az adásidő nagyrésze SD felkonvertált. De mégis csinálják. Ja, kapcsolj ugyenezen a műholdon az SD ZDF, ARD és Arte csatornákra, és megint csak látni fogod a különbséget a HD felkonvertált és az SD között. Pedig a németek voltak mindig az etalon az SD képminőségben! Sőt, hazai példa is van, az m2 műholdas SD és HD változata. Ott is van rendes sávszélesség az SD-re (11 Mbit) és a HD-re is (14 Mbit). Mégis sokkal, de sokkal jobb a HD-ra felkonvertált adás.
Hagyjuk már ezt a miért kell HD-ban adni csontot. Már le van rágva. Tényleg lépjünk visszafelé? Tényleg az fáj egyeseknek, hogy a médiára szánt összes állami pénz 5%-a a jó minőségű DVB-T rendszerre megy el? Ez a pénzlocsolás?
Számold ki, hogy mennyit fizet ki a magyar lakosság tévéelőfizetésre, 40-80 csatornára. Mennyit néznek belőle? Ráadásul abból a nézettségi adatok alapján 80%-ot lefed kb. 15 csatorna. Ahogy írod: sajnos rászoktatták őket a "nagy" választékra, és most fejik őket. A teljesen furcsa logikájú díjcsomagokkal, kötelező töltelék- és ismétlőcsatornákkal.
Egyszerű a képlet: kb. 3.000 forint az átlagos csomag, ebből van kb. 3 millió előfizetés. Ez évente több, mint 100 milliárd forint. Ezt "önként" kifizeti a lakosság. Na, ez az igazi pazarlás, csak ez mindenki magánügye és nem közpénz. Ennyi a különbség.