Szerintem egy Yagi jelet olcsobb leosztani mondjuk 16 fele es meg raadasul egyszerre is nezi mind a 16, nem idojaras fuggo (lehet, hogy megolne az ideg ha a BL donto alatt jegeso van) es nem koltozik masik muholdra!
Elsősorban Part_wish-t kérdezném, hogy az megoldható, hogy veszek kártyát, de még mivel nincs boxom, azt csak később fogom aktiválni? Tehát mindegy, hogy mikortól használja az ember vagy van valami időkorlát?
A mostani földfelszínit sem oda rakod ahova akarod, nem annyi TV-n nézed, amennyin akarod. Mindegyik tévéhez antenna is kell, nem mindegy, hogy az yagi, vagy tányér?
Mindegyik tévéhez a fizetősökhöz ugyanúgy kártya kell és valami, amibe azt beledugod. Legfeljebb CS esetén elég egy kártya több tévéhez. Az STB-t, vagy DVBT tunert akkor sem lehet megspórolni tévénként.
Akkor mitől is jobb a földfelszíni?
én tényleg nem értem, miért kellett a terra+ mellé egy uj kártyát csinálni? ez nem plusz pénz az AH-nak? miért kelett etetni az embereket a terra+ -al?
valószinüleg azért került be a sport klub a sport1 helyett mert akkor szerintem drágább lett volna a dij. probálták olcso csatornákkal feltölteni. a sport klubbon semmi nincsen. a sport1 jobb lett volna.
Régebben egyik hsz-ra azt a választ kaptam ,hogyha kevesebb,de minőségi csatit szeretnék nézni ezt az új csomagot nekem találták ki.
Végignézve a kínálatot a kevesebb az ok(tudtuk előre),de hol a minőségi?
Ilyen mindenhol van ez ezt a problemat mindenhol muholdas vetellel (amit a szolgaltato ingyen biztosit) oldjak meg. Spanyolorszagban, Franciaorszagban es Olaszorszagban (ahol azert sokkal mostohabb foldrajzi viszonyok is vannak) kb 1000 uj atjatszo adot kellett telepiteni! Evekrol beszelunk!
Most forrong egy kicsit a dolog, mert akció van, hogy az AH kijött ezzel az extra csomaggal.
A legtöbben azon morfondíroznak, hogy miért nem jó a konstrukció, miért ilyen drága, miért azok a csatornák vannak benne amik, és miért nem azok, amik neki szimpatikusabbak.
Hagyni kellene kicsit ülepedni, és megnézni mi lesz.
Szerintem az AH-nak nem volt sok lehetősége se sávszélesség, se jelentkező csatornák tekintetében. Az FTA-kra meg végképp.
Ahhoz képest egész jó választék. Mindenkinek adtak egy kicsit. Tudományos, sport, pornó, stb...
Hogy drága-e, meg lesz-e elég előfizető, majd kiderül.
Tényleg inkább speciális esetekben lehet ez jó, mint általánosságban.
Nekem pl. vennem kellene egy CA modult is legalább 12 ezerért. Akkor már majdnem jobb volna egy PVR-es box alig drágábban.
Eddig az volt a baj, hogy nincs választék. Most lesz több mint duplája, bár sokak bánatára nem FTA.
Hagyni kellene, hogy kifussa magát. Ha bukik rajta az AH, az az ő kockázata.
....."A tomegtevezes jovoje ez lesz es nem a DTH.".....
Ha most költöznék oda ahol már 11 éve lakom,
egy olyan baranyai kistelepülésre, ahol van kb. 150 lakóház,
és nem lenne még semmi TV nézési lehetőségem,
akkor sem valószinü, hogy a Mindig TV mellett döntenék !
A település egy olyan völgyben van, ahonnan nincs, vagy nehézkes a "kilátás" a pécsi adótoronyra !
De, a faluban van vagy kb. 70-80 parabola jelenleg, a többi háznál KTV,
és talán 5-6 olyan magas 10-12 m-s árbócon lévő földi antenna, ami használható !
Namármost, ha jó földi vételt szeretnék, akkor kellene állíttatnom egy 12-15 m-s árbócot,
arra kéne egy jóféle antenna, plussz a szükséges DVB-T-s beltérit is meg kéne venni !
Figyelembe véve a bekerülési, szerelési, előfizetési költségeket,
valszeg nekem sosem lesz Mindig-TV-m !
Satlina
________
Echo DSB790 > DSB HD7109 x5 db.
Philips 4101 > 6010 > 8111 & Humax UD-Fox > HD UD-Fox > HD UD-DVR = UPC Direct teszt
Sagem ISD83-250HD Családi+HD = T-Sat + LG LCD HD-TV
Nekem is DTH-m van a DVB-T mellett, latom az elonyoket es hatranyokat. A foldfelszinit oda rakod ahova akarod es annyi tv-n nezed amennyin akarod. A muholdas vetelnel az eletben nem lesz ilyen lehetoseged, hacsak nem nyulsz nagyon melyen a zsebedbe, de akkor az ar-ertek arany mar nem ugy nez ki, mint ahogy te azt itt leirtad.
2-3 ev mulva az analog lekapcsolasa utan, amikor mar 100%-kal nyomjak mindenhol, a DTH-k fognak versenyezni a muholdas kisegito szolgaltatasert azokon a teruleteken ahova foldrajzi adottsagok miatt nem jut el. de ez meg a legmostohabb viszonyok kozott sem eri el sehol a 3%-ot!!!!! Ez tortenik Europaban jelenleg, lasd Freeview!
Gyakorlatilag ezt írtam én is, egyébként jók a kiegészítéseid.
Érdemes megnézni az angol DVB-T-t, az már a nevében is az ingyenességet hirdeti: Freeview. Az elődje egy fizetős modell volt, szép számú előfizetővel, mégis megbukott. Most a kínálat kb. 95%-a ingyenes, a többi előfizetéses vagy pay-per-view, a teljes lista itt: http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_digital_terrestrial_television_channels_(UK)
Nekem is hasonló problémáim vannak. Most szobaantennával fogom az FTA adókat (TESCO gazdaságos, Újudvari torony 11km tőlem takarás nélkül) sajnos tetőantenna szóba se jöhet, maximum a szoba közepére. Viszonylag simán nézhető, de akadnak kisebb nagyobb problémák. Így kicsit rizikósnak érzem fizetni is érte, pedig nekem jó alternatíva lenne.
(arról nem beszélve hogy 2 tévénél már macerásabban jön össze a dolog.)
Kezdő
Leíratkozott felhasználó
12760. Elküldve: 2010-05-17 13:00:24,
MinDigTv
[46371.]
De most viccet félretéve megérné, mondjuk nagybátyámmal közösen előfizetni ő is jól járna és én is. Csak egy probléma van,venni kellene hozzá két dvb-t vevőt. Még magam rá is tudnám beszélni, de őt kicsit nehéz lesz.
Sehol nem indult ugy DVB-T szolgaltatas, hogy az osszes csatornat azonnal erdemi tartalommal fel tudtak volna tolteni. Az AH lepett a maga reszerol, megnyitotta a kaput a kisebb (toltelek) csatornak elott, hogy valamilyen forrashoz jussanak. Ha ez megindul, akkor lehet minosegi musorokat csinalni vagy filmeket venni. Akkor talan eljutunk oda ahova mas europai orszagban is, hogy estenkent 2-3 normalis film kozul valogathatsz es az nem Bud Spencer vagy Chuck Norris.
Az, hogy nem az FTA-k iranyaban tortent a fejlodes az a jogalkotoink hibaja, de ezt mar szerintem mindenki tudja.
A tomegtevezes jovoje ez lesz es nem a DTH. Velemenyem szerint ez egy kicsit majd megrostalja a DTH mezonyt es vegre az is elindulhat a minosegi feljodes utjan!
Én semmi előnyét nem látom a DVBT -nek, a SAT -al szemben.
Csak az FTA közszolgálatiakat.
És az FTA adókat hiányolom csak, ami igazán segítene a DVBT használatának elterjedségében.
Igen kevesen lehetnek, akiknek nincs lehetőségük tányér felszereltetésére, de tetőantennára igen. A tányért meg földre is lehet szerelni. Meg szobába is, erkélyre is, ha látszik az égbolt kritikus kis darabkája onnan.
Jóval több adót kap bármelyik szolgáltatótól, nem rosszabb minőségben, a szabadon foghatók tengeréről nem is beszélve.
Még STB -t, vagy kártyamodult sem kell vennie, mert kap, ha előfizet.
A kábelesekről most nem is beszéltem.
"Számos ország döntött úgy, hogy minimális szinteket határoz meg a digitális földfelszíni televíziós sugárzást használók arányát illetően ahhoz, hogy az analóg rendszereket le lehessen kapcsolni. ... Úgy véljük, hogy egy hasonló átállítási arány meghatározása lenne indokolt Magyarországon is, hogy le lehessen kapcsolni az analóg földfelszíni televíziós sugárzást."
"A bevételünk körülbelül harmadát ugyanis elveszítjük majd az analóg televíziós lekapcsolással..."
Onkenyesen kiragadott reszletek, de azert osszeall valahogy a kep belole. :)